atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Muldera un KN smilšukaste
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.09 16:24:28
Mulders
OK, ņemam vienu. Nākamais tad pēc tam, ja sanāks laika un vēlēšanās (gan jau ka sanāks).
Izvēlies, kuru gribi: :-)
1) Neradītas Dvēseles, Spēle
2) Radītas Dvēseles, Attīstība
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.16 17:50:49
Bet kaapeec neprot radiit lietas, kas taalaak eksisteetu neatkariigi no vinja? Kur problema?

Problēma semantikā!

"Existēt neatkarīgi no Dieva" nozīmē "Existēt neatkarīgi no Realitātes avota". Tas ir existēt bez nesēja! TU tač pats pret to iebilsti! Dievs ir visas realitātes, jeb visa tā, ko var teikt, ka tas existē, nesējs!

Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.16 17:52:45
KN

Tad jūs esat altruisti - ar savu nāvi dodat dzīvību jaunai, laimīgai būtnei Paradīzē! Būtnei, kas neesat jūs pats.
Es gan līdz šim biju kristietību savādāk sapratis...


Labrīt. Ar savu nāvi mēs pārejam no existence 2D telpā uz existenci 3D telpā... Vai kvadrāts projicēts par kubu ir kaut kas cits... gan jā gan nē... Tas ir kaut kas cits, bet tomeŗ tas ietver sevī pirmatnējo kvadrātu!

Tāpat kristietis... mirstot viņš kā tāds unikāls fraktālis pāriet uz existenci citā dimensijā, bet šis jaunāsi ES inkorporē veco ES, bet nu jau tas iegūst jaunas brīvības pakāpes un jaunu skatījumu uz realitāti... Joprojām tas būšu es, bet daudz "īstāks"

Aceries to linku kur Dievišķa gaisma parāda jaukas figūriņas. Tur tas pats tikai pretējā virzienā... 2D figūriņa noprojicējas par 3D "daiktu"
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.16 17:55:38
Ctulhu
Jums gan tur ir kautkaadi teksti par tiesaasanu, iemesanu elleee...
nu bet tev taču arī ir kādi principi pēc kuriem tu nosaki, kad tev kāds nodara pāri, vai kad kāds dara ļaunu in general ... nu tu tiesā, kāpēc lai Dievs netiesātu?
atšķirība ir tā, ka mēs ticam, ka viņš ir tas kurš dod likumus. tu nemaz nezini īsti no kurienes tev tādi principi, bet lai, par to es tagad neturpināšu.
... tātad, ja kāds tevi nosauktu par netaisnīgu, bet tu točna ar visu savu būtību būtu ārliecināts, ka tev ir taisnīga visticamā, ka no šī cilvēka novērstos un netusētu vismaz kamēr viņš nav pārdomājis ... nu Dievs tāpat, mūsu dzīves laikā viņš gan čunčinās ar mums un var gaidīt, kamēr mēs pārdomājam, bet mūžībā vienkārši novērsīsies un to vietu, kur Dieva nav, to sauc par elli.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.16 18:05:21
Mulders
Par to jau bazars!
Tad jau tas ir Offtopics!!

Bet kas ir šīs dvēseles atribūti, kas šo Dvēseli padara par unikālu no citām atšķirīgu būtni tu tā arī nepateici.
Apmēram tie paši, kas tev. Tikai - nekādā sakarā ar fizisko ķermeni. Pieņem, ka ti epaši aks tev, tikai gadījumā, kad zigota tiek abortēta, tas ir, nekādu dižo ķermeņa strukt;uru vēl nav.

vairs nevar runāt par taisnīgu vienotu "starta pozīciju" jo mans ID ir atšķirīgs no tava ID!
Oj, numurs "ABVTYUI13" ir ar kaut ko sliktāks par "IIUOPP09097"? :-)

Krsitietībā "Ķermenis" nav tikai drēbītes, tā ir daļa no mums pašiem...
Atkal offtopiks. Tev jānorāda uz manas sistēmas trūkumiem, bet ne savas sistēmas shēmas gaismā.

Kristietībā cilvēks SĀK existēt ķermenī!
Kas notiek ar cilvēku, ko abortēja kā zigotu? ;-)

Teicu jau attīstība notiek, bet citā dimensijā
Tobiš, nav zināms, kā tieši.

Šeit tu savam garīgajam ķermenim jeb dvēselei veido "rociņas" "kājiņas", kuras piedzimstot tad arī būs tavs "instrumentārijs" mūžības existencē!
Aborti, zigotas - un visa tava shēma miskastē, jo redzam, ka var iztikt bez "šeit".

Jā, tamdēļ, kāmēr veidojas šīe lauki, tikmēr primārā atslēga nav definēta.
Tātad - es neeksistēju? Mani neviens nevar atrast. Skumji.

Tu šobrīd esi šo lauku veidošanas un aizpildīšanas procesā!
Un kā es identificējos šobrīd? Nekā?

Dvēsele matemātiski sakoties ir Informācija! Pašrakstošs Softs!
Nu, un kā tu atšķir vienu Softa instanci no citas? Kā tu atšķir, ka tā ir tā pati instance laikā (vai arī -tev nav tā pati)?

Redz manā sistēmā dvēsele sāk existēt ar materiālu šūnu savienošanos... Tavā sistēmā, kad tu atmet ķermeni kā dvēseles nepieciešamu vismaz initiālo nosacījumu, tev neizbēgami ir jāievieš abstrakts ID
Nu un - pasaki, kāda ir Dvēseles struktūra un k`;a tā saistīta ar zigotas struktūru! Man jau Dvēslele rodas ar gatavu struktūru! Tai vienkārši pieliek ID, tā teikt, nosauc vārdā.

jānīc kas sasita vāzi bērnībā šodien ir sodāms, jo abu jānīšu ID sakrīt
Nē, jo sodu rēķina noteiktā laikā, uz to Dvēseles stāvokli, bet Dvēseli atrod pēc ID, ka tas ir tas pats Jānītis. Tev vispār Jānīti atrast nevar!

Lai sāktu existēt, tai vajag ķermeni, tāpat tai vajag ķermeni lai mainītos un veidotu recordus.
Kāpēc? Nevis, lai sāktu eksistēt, bet lai sāktu darboties šajā pasaulē - tam piekrītu. Bet vispār eksistēt - nē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.16 18:24:06
Apmēram tie paši, kas tev. Tikai - nekādā sakarā ar fizisko ķermeni. Pieņem, ka ti epaši aks tev, tikai gadījumā, kad zigota tiek abortēta, tas ir, nekādu dižo ķermeņa strukt;uru vēl nav.

Tai ir unikāls DNS kombinācija + unikāla dislokācija telpā un laikā, kā arī kad zigota sāk augt, tā sāk "pārdzīvot" visai unikālus pārdzīvojumus veidojoties par unikālu embriju un augli un cilvēciņu!
Tavā sistēmā nav fiziskā ķermeņa, tātad nav fiziskā ķermeņa atrībūtu, tev ir jāievieš māxlīgs "garīgais ID" kas man pagaidām nešķeit pārliecinošs arguments!

Oj, numurs "ABVTYUI13" ir ar kaut ko sliktāks par "IIUOPP09097"? :-)

Ja viņi atšķirās un ietekmē turpmāko recordu veidošanos, tad tie nav vienādi un tātad nevar runāt par taisnīgumu!

Atkal offtopiks. Tev jānorāda uz manas sistēmas trūkumiem, bet ne savas sistēmas shēmas gaismā.
Es jau norādu. Ja tavā sistēmā nav uztverama identifikatora, tu ievies abstraktu identifikatoru jeb identitātes mehānismu, tas arī ir šis trūkums. Tava sistēma pieprasa papildus koncepciju... jo voluntāri atmet ķermeņa lomu. Līdz ar to mana sistēma ir labāka, jo provaido vismaz empīriski uztveramu ID mehānismu, kur tavā sistēmā tas būs ticības artikuls. Pēc Okhama - mana sistēma šai aspektā labāka nezaudējot izskaidrošanas "bagātību"

Kas notiek ar cilvēku, ko abortēja kā zigotu? ;-)
Pieņemu ka nonāk debesīs kā šis unikālais bet visai plānais "records"

Tobiš, nav zināms, kā tieši.
Garīgā plāksnē... Dieva iepazīšanā daudz tuvāk... citā pasaulē... Nu jā nevaru iedomāties kāda izskatā 4D ģeometrija Bet attīstība notiek, tur skolā mācās 4D pitagora teorēmas u.c. unikālus prikolus, kam vajag 4D smadzenes! Tur mainīgais ir citā dimensijā, bet statisks ir tas, kas šeit ir mainīgs

Aborti, zigotas - un visa tava shēma miskastē, jo redzam, ka var iztikt bez "šeit".
Nepareizi... Zigota jau IR! Līdzko IR, tā IR kaut kāds neliels bet tomēr records jau dvēselē! Ņemot vērā, ka Cilvēkā Dieva Vārds tiek inkorporēts, tad Initiālais Records ir visai jaudīgs... un tuvs Dieva BIOS definētajam! Ne mazāk nabadzīgs kā padzīvojis večuks, kuram aiz muguras 80 gadi un kurš tik savos 80 gados ir iemācījies un atskārtis to, ko zin katrs bēbis! Līdzīgi kā Pāvils... atskārst, ka viss, ko viņš līdz šim ir zinājis un uzskatījis par patiesu ir mēsli salīdzinot ar Kristus atziņu!

Tātad - es neeksistēju? Mani neviens nevar atrast. Skumji.
Var atrast... pēc tava ķermeņa dislokācijas - ir liela varbūtība, ka tu tur būsi!

Un kā es identificējos šobrīd? Nekā?
Pēc sava ķermeņa, pēc savas dislokācijas telpā un laikā... kā arī pēc savām nemainīgajām īpašībām, kas jau kļuvušas par tavas dvēseles "skeletu", pat ja tu tās neapzinies!
Pēc sava "Vārda" kas ir uzrakstāms ar visiem taviem notikumiem līdz šim!

Nu, un kā tu atšķir vienu Softa instanci no citas? Kā tu atšķir, ka tā ir tā pati instance laikā (vai arī -tev nav tā pati)?
Skat augstāk atbildi. Pēc Datora uz kura šis softs darbojas, jo katrā datorā ir tieši viens softs... ja ir vairāki, ir problēmas, saucās Šizforēnija, tādu Softu un Datoru ved remontēties.
Pēc Softa unikālās nemainīgā "patterna` kas veidojas! Jo ir mazticams, ka softs izdarīs tādas pertrubācijas, ka raksts kļūst haotisks vai "pārtraukts" Pēc softa signatūras unikālas... Līdzīgi kā tiek identificēti Datorvīrusi... pat polimorfie! Tik polimorfais vīruss ir "jāizpilda" lai ieraudzītu softa patternu, tāpat var arī tevi "izpildīt" jo tu nevari izmainīt pagātni, tamdēļ izpildot history logus, var nonākt pie aktuālā TU kvantu Dators, kas ir Dievam ķešā to dara laikā 0sekundes!

Nu un - pasaki, kāda ir Dvēseles struktūra un k`;a tā saistīta ar zigotas struktūru! Man jau Dvēslele rodas ar gatavu struktūru! Tai vienkārši pieliek ID, tā teikt, nosauc vārdā.
Manā gadījumā Dvēseles "Vārds" ir unikālā Gēnu kombinācija... taču Dvēseles "Vārds" peld un mainās laikā... Šai pasaulē vislabāk identificējas pēc sākotnējā vārda un fizikālā ķermeņa. Tamdēļ tiesā konkrēta noziedznieka instanci, neatkarīgi vai šam galvā jau sen ir izmainījies viss uz citu pusi jeb nē... jo pagaidām Tiesu Sistēma nespēj izrēķināt Dvēsles unikālo "Hash Code"... Dievs to Var un idetificē pēc tā!

Nē, jo sodu rēķina noteiktā laikā, uz to Dvēseles stāvokli, bet Dvēseli atrod pēc ID, ka tas ir tas pats Jānītis. Tev vispār Jānīti atrast nevar!
Var... pēc DNS via pirxtu nospiedumiem

Kāpēc? Nevis, lai sāktu eksistēt, bet lai sāktu darboties šajā pasaulē - tam piekrītu. Bet vispār eksistēt - nē.

Nu bet tamdēļ saku... tavā sistēmā Dvēsele ir nekas cits, ka RND ģenerēts IDs... nekas vairāk! Rodas jautājums, kamdēļ divas dažādas dvēseles ar diviem dažādiem IDiem izdara dažādas izvēles? Jeb neizdara? Tavā sistēmā? Ja mēs pastāvam uz compatibiliānistisko brīvību, tad kas ir tas no kā tiek rēķināta tavas dvēseles "griba", kas ir tas unikālais... ja tas ir IDs, tad tava sistēma ir netaisnīga... ja tas ir neesoša pieredze, tad tu esi dimbā! No kā tavā sistēmā griba ņem "materiālu" lēmuma pieņemšanā initiāli?


KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 09:37:10
Mulders
Tai ir unikāls DNS kombinācija + unikāla dislokācija telpā un laikā, kā arī kad zigota sāk augt, tā sāk "pārdzīvot" visai unikālus pārdzīvojumus
Zigota pārdzīvo, t.i. tai piemīt apziņa??

Tavā sistēmā nav fiziskā ķermeņa, tātad nav fiziskā ķermeņa atrībūtu, tev ir jāievieš māxlīgs "garīgais ID" kas man pagaidām nešķeit pārliecinošs arguments!
Nav fiziskā ķermeņa, toties ir pati dvēsele - kaut kāda būtne ar savu struktūru. Attiecība "dvēsele" - "fiziskais ķermenis" ir tāda pati kā "cilvēks" - "automobilis". Tev sanāk, ka kamēr automobiļa nav, nav iespējams arī tas cilvēks!

tie nav vienādi un tātad nevar runāt par taisnīgumu!
Katra Dvēsele ir unikāla, un tai patūk būt tādai, kāda tā ir. Nemaz nav visur visiem jābūt vienādiem - vienam garšo saldējums, otram zemenes, vienam patīk rēķināt, otram gleznot! Taisnīgums ir tādā ziņā, ka no rēķināšanas un gleznošanas abi divi iegūst vienādu "baudas, apmierinājuma" punktu skaitu! Te trauki ir dažādi, bet visi apmierināti, nav nekādu naktspodu. Dīvains tev priekšstats par taisnīgumu - tikai ja visi ir precīzi vienādi, tad būs taisnīgi? Tad jau nekad nebūs!

Ja tavā sistēmā nav uztverama identifikatora, tu ievies abstraktu identifikatoru

Tava sistēmā tāpat nav uztverama identifikatora! Ja tu visu piesien fiziskā ķermeņa rašanās brīdim, tad es tikpat labi visu varu piesiet Dvēseles rašanās brīdim, te nav nekādas atšķirības! Jā, un tādi kā Siāmas dvīņi pretendē abi divi uz to pašu zigotu, bet personas tak ir divas! Te klibo tava uzskaites sistēma.
Tā piesaiste ķermenim tevi neglābj! Ja tu saki "šī Dvēsele ir tā, kas radās no zigotas#1234, kar radās tādā un tādā telpas un laika punktā", tad es varu teikt "šī ir Dvēsele, kas radās tādā un tādā telpas un laika punktā (kas arī veido to unikālo ID)". Ķermenis te ir lieks - nevajadzīga papildus koncepcija, atgriežama pēc Okhama.

Tad vēl - absolūti nav saprotams, kādā veidā ķermeņa rašanās izraisa Dvēseles rašanos. Kāds ir mehānisms?
Te arī samazinās Dieva loma, jo iznāk, ka Dvēseles rada Cilvēki. Katra mēģenē iegūta zigota ir svilpiens Dievam - "ei tu, davai tagad taisi jaunu Dvēseli!"

Pieņemu ka nonāk debesīs kā šis unikālais bet visai plānais "records"
A kas tai recordā ir? Dažas skopas ziņas par DNS un citiem tīri mehāniskiem atribūtiem, instrukcijas fiziskā ķermeņa veidošanai! Un tas tiešām ir vajadzīgs, lai radītu tādu smalku un sarežģītu mehānismu kā Dvēsele? Vēlreiz - kāds ir mehānisms? Un kādā veidā uz vienu un to pašu zigotu (t.i. unikālu identitāti tavā sistēmā) referencējas uzreiz DIVAS Dvēseles (Siāmas dvīņi)?

Var atrast... pēc tava ķermeņa dislokācijas - ir liela varbūtība, ka tu tur būsi!

A pēc nāves? Kapsētā meklēsi?
Un tos no zigotas abortētos - pēc izlietnes koordinātām?
Varam te vēl piepīt klāt visādas tur izkliedētas sistēmas, kā tīklveida skaitļošanu, datorprogrammas, kam konkrētā fiziskā atrašanās vieta ir dziļi paralēla.
Tu taču pats saki, ka Dvēsele ir Informācija, bet tagad izmisīgi pieķēries InformācijasNesējam kā Sotfa unikālam identifikatoram! :-)

Pēc sava ķermeņa
Aha! Ja es identificājos pēc sava ķermeņa, tātad es neesmu ķermenis, jo ķermenis ir "mans". Un kā es varu identificēties pēc sava ķermeņa, ja tas man jau sen ir izmainījies - labi ja dažas molekulas ir palikušas tās pašas, kas bērnībā. Bet tomēr tas tur Es bērnībā un tas Es te tagad - ir viens un tas pats. Kasir nemainīgais, pēc kā identificēju? Ķermenis tas nav, ķermenis mainās. Ja vēl kādreiz pārnesīsim Apziņu uz citiem nesējiem, tad vispār vāks!

Pēc sava "Vārda" kas ir uzrakstāms ar visiem taviem notikumiem līdz šim!
Par ko arī visu laiku mēģinu tev stāstīt! Tieši pēc "mana Vārda". Bet kas ir mans vārds - ne jau vārds, uzvārds, personas kods, bet - tas pats unikālais ID, kas sastāv no Dvēseles dzimšanas laika un vietas!

Pēc Datora uz kura šis softs darbojas, jo katrā datorā ir tieši viens softs...
Bet, ja mēs pa vadiem aizlienam uz citu datoru, jo šis sāk bojāties? Ko tad, atkal pazuda identitāte? Vai kādā citā veidā - tehniski tas teorētiski ir iespējams. Vai arī - izsmērējam Soft pa visu tīklu, pa daudziem datoriem? Tātad, dators identifikācijai neder, tieši tāpat kā ķermenis.

Pēc Softa unikālās nemainīgā "patterna` kas veidojas!
Kas tas tāds? Vai tik atkal ne ID? Jo - visā manā pastāvēšanas laikā ir jābūt kaut kam nemainīgam, unikālam, lai mani varētu identificēt.

Pēc softa signatūras unikālas... Līdzīgi kā tiek identificēti Datorvīrusi...
Te ir jautājums, kā identificēt vienu datorvīrusa instanci. Tas, ko tu saki, ir "pazīt eksemplāru pēc tā klases", piem "šis ir Suns", bet mums vajag "šis ir Reksis, komisāra Brantnera Suns".

Manā gadījumā Dvēseles "Vārds" ir unikālā Gēnu kombinācija.
... un siāmas dvīņi no zigotas tev to visu gadījumu sabojā. Vai pat - parastie vienolas dvīņi, kas netika tālāk par zigotu. :-)

Var... pēc DNS via pirxtu nospiedumiem
OK, Jānītis izmaina DNS un pirkstu nospiedumus (ieoperē savas smadzenes citā ķermenī vai kā savādāk), un tagad - vairs Jānīša nav?

tavā sistēmā Dvēsele ir nekas cits, ka RND ģenerēts IDs...
Tā jau es varu teikt, ka tu savā sistēmā esi nevis Apziņa, bet DNS čupa. :-)
Ne jau Dvēsele IR IDs, bet gan Dvēselei ir piešķirts IDs, pēc kuras to unikāli identificē.
Tā kā dvēsele mainās laika gaitā, tad vienīgais, kas nemainās, ir viņas "vārds", jeb ID, kas, ja gribi, var sastāvēt no piedzimšanas vietas koordinātām vai būt tiešām randoms, neko neizsakošs.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 09:42:06
Mulders
Par tiem 1000 riebekļiem: padomā tā - no 100 cilvēkiem, kurus spīdzināja, mauca nagus utml, tikai viens visu izturēja un neizstāstīja noslēpumus. Tagad tu stādīsi šo vienu kā "normas etalonu"? Kādu mārrurku pēc? Tātad, vienu tu pieņemsi, bet 99 pateiksi - uz Ftopku!
Tai pat laikā, ja visus tos pašus 100 nevis spīdzinātu, bet apmētātu ar tomātiem, izturētu 95.
Tad tev, ar tiem pašiem cilvēkiem, tikai dažādos apstākļos, vienā gadījumā tu izglāb 1%, bet otrā 95%!
Protams, ka viņi kaut kādā veidā paši vainīgi un apstākļiem nav nekādas ietekmes, vai ne? ;-)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 09:48:14
KarotesNav Dievs nevienam riebeklim neuzkraujot vairāk nekā viņš spēj panest.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 09:52:52
*Duksis
Dievs nevienam riebeklim neuzkraujot vairāk nekā viņš spēj panest.
Jā, un riebekļi, kas izlikās, ka nespēj panest, nejauši visvairāk sadzima ne-kristīgās zemēs. ;-)
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.17 10:05:33
KarotesNav Iespējams, ka sakot, ka nevienam netiek uzkrauts vairāk nekā viņš spēj panest , noklusējot tiek pieņemts, ka pat subjektīvi grūtākā situācijā cilvēkam tiek atstāta izvēles brīvības iespēja un atbildība par pieņemto lēmumu. ... . Ja dievi patiesi vēlas kādu pazudināt, tam viņi laupot saprātu. t.i. atsavina brīvas izvēles iespējamību. Bet tādā gadījumā, kādu gan atbildību var prasīt no plānprātīga subjekta, lai arī ko viņš nebūtu nodarījis? Mūžīgas mokas elles lokos it kā šādam suibjektam nepienāktos.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.17 10:13:09
KarotesNav
nejauši visvairāk sadzima ne-kristīgās zemēs
ko tu piesējies tām kristīgajām zemēm. ar ko sākas kristīga zeme?
vai ne ar 2-3 personu kristīgu pārliecību, kuri veido kristīgas ģimenes.

bet 99 pateiksi - uz Ftopku`
nē, viņiem ir iespēja līdz mūža galam apdomāt kāpēc tas viens bija gatavs iet nāvē par savu ticību un galu galā iespējams, ka tieši ši 98 no 99 vai manis pēc visi kaut vai uz nāves gultas piesauks JK.

pasaki kurā zemē kristietība tika pieņemta "uz urrā!"? Kur bija tādas kristīgas valsts priekšnoteikumi? un tad tavs musulmaņu arguments tev liksies vnk nesakarīgs

KN, tu pirms "ķērc un brēc" padomā arī, tev ir tik daudz stāstīts, nu pamēģini salikti visu kopā tā kā mēs to sakām un tad tev būs skaidra bilde un tikai tad tu varēsi izdomāt vai tev patīk kristietība vai nē. Pagaidām tu nemaz pareizu bildi negribi zīmēt un mēģini visu griezt kājām gaisā, un tad kliedz ka nesanāk.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 10:29:29
Rausītis
ko tu piesējies tām kristīgajām zemēm.
Jo tur jaunajā paaudzē rodas vairāk kristiešu. Tas ir jūsuprāt, mīklains, neizskaidrojams fakts, jo visur cilvēki esot vienādi.

nē, viņiem ir iespēja līdz mūža galam apdomāt
Un atkal - kāpēc islāma zemēs tie 99 neko neizdomāja, bet kristiešu zemēs izdomāja? Atkal jāpieņem, ka tie 99 musulmaņu visi bija riebekļi, kas izlikās ka šiem par daudz uzkrauts?

un tad tavs musulmaņu arguments tev liksies vnk nesakarīgs
Nemaz. Arguments paliek spēkā. Nav svarīgi, kā izveidojās kristiešu vide, svarīgi ir, ka tajā vidē ir daudz lielākas iespējas - tikai pašas vides, ne cilvēka dēļ!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.17 10:40:11
KarotesNav
Atkal jāpieņem, ka tie 99 musulmaņu visi bija riebekļi, kas izlikās ka šiem par daudz uzkrauts?
paga, ja vis 100 ir dzirdējuši sludināšanu un visi 100 ir atgrieziušies, bet nāves briesmu priekšā 99 ir atteikušies (nu kā Pēteris noliedza Kristu), bet tas viens mira mocekļa nāvē, tad tie 99 noteikti pārdomās to, ko viņi ir redzējuši un viņiem ir visas iespējas atgriezties, kamēr vien viņi ir dzīvi, kaut vai pēdējā brīdī.

Attiecībā uz tiem musulmaņie, kas nogalināja to 1 saskaņā ar savu ticību, nu viņi ir slepkavas, jebkurā gadījumā ... bet arī viņi, kamēr vien ir dzīvi var atgriezties.

Jo tur jaunajā paaudzē rodas vairāk kristiešu. Tas ir jūsuprāt, mīklains, neizskaidrojams fakts
Nē, tas ļoti labi ilustrē to, ko Mulders tev cenšas ieborēt jau mēnešiem (vismaz), ka mūsu izvēles un rīcības ļoti ietekmē citus cilvēkus. un tas ir saistīts ar Dieva vārda sludināšanu kaut vai nelielam pulciņam, kur Dieva vārds strādā un no pulciņa izaug valsts iedzīvotāji.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 10:49:22
Rausītis
ja vis 100 ir dzirdējuši sludināšanu un visi 100 ir atgrieziušies, bet nāves briesmu priekšā 99 ir atteikušies
Nē, tie 99 vienkārši nenoticēja tai sludināšanai. Iemesls - viņiem ir pašiem sava ticība. Ne jau visur ir nāves briesmas par iemeslu, kāpēc cilvēks netic krietiešu sludināšanai. Ja gribi, musulmaņu vietā piemērā varam ņemt ateistus, budistus, hinduistus utml.

Nē, tas ļoti labi ilustrē to, ko Mulders tev cenšas ieborēt jau mēnešiem (vismaz), ka mūsu izvēles un rīcības ļoti ietekmē citus cilvēkus.
To pašu es mēģinu ieborēt jums - ka vide un tradīciajas ietekmē citus cilvēkus. Kas ir vide un tradīcijas? Tas ir tas pats - citu cilvēku izvēles un rīcības. Ja esmu piedzimis Japānā, manu budista ticību lielā mērā
nosaka vide, kaut kādu tur cilvēku izvēles pirms manis.
Ja griežam bildi atpakaļ, kāpēc vienā vai otrā zemē ir viena vai otra ticība, tad redzam, ka pārsvarā tie ir politiski lēmumi no augšas. Kāds tur Dmitrijs Krievijā izlēma, ka vajag kristietību, un tauta "izvēlējās" būt kristieši. Savukārt, Marko Polo nepārliecināja kuru tur hanu, ka kristietība rullē, un hans izvēlējās budismu kā savas valsts reliģiju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.17 10:56:41
KarotesNav, varbūt tev palīdzēs šāds prikols...

Kristus ir Logoss, Patiesība, Dzīvība...

Cilvēka attiexme pret Patiesību arī nosaka viņa attiexmi pret Kristu. Ja cilvēks mīl un pieķerās patiesībai neatkarīgi no vides kurā audzis, viņš pieķersies un mīlēs Kristu tiklīdz par viņu uzzinās... bet pat, ja neuzzinās, Dievs jau zin cilvēka sirds attiexmi pert Patiesību... Prikols tāds, ka tu nevari apmānīts pats sevi.

Kristus ir kā lakmusa papīrītis... ja Budists mīl patiesību un patiesi tai pieķerās, to meklē pēc tās tiecas, viņš iepazinis Kristu PAT pēc nāves, viņā atpazīs šo patiesību un tā viņu darīs brīvu.

Aceries "Jūs atzīsit patiesību un patiesība darīs jūs brīvus" - šo teicienu zin pat sekulāri cilvēki, bet reti kurš zin, ka tas ir Logosa teiktie vārdi!

TAČU... ja cilvēks ārēji mīl patiesību un uz to pastāv un sakās esam patiesības mīlētājs BET konfrontēts ar Kristu un viņa darbu, Kristu noraida... tieši Kristu nevis kristiešus, baznīcas, pāvestus vai priesterus... tad nevar teikt, ka viņš mīl patiesību, viņš ir liekulis un nav savienojies ar šo ptiesību, tamdēļ Patiesība viņu tiesā nevis aizstāv!

Padomā to tā... mazliet budistiski un daoistiski... Logosa kristoloģija mazliet korelē ar Dao!
Es nezinu kas Budismā ir Logosa un Dao prototips!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.17 11:04:15
Mulders
to meklē pēc tās tiecas, viņš iepazinis Kristu PAT pēc nāves, viņā atpazīs šo patiesību un tā viņu darīs brīvu
interesanti, bet vai tad nesanāk galu galā tā, ka patiess budists vai daoists (nu tas ko tu rakstīji), kurš nekad nav dzirdējis Dieva vārdu, bet tiecies pēc patiesības, galu galā nonāk pie DIeva. tas velk uz "ir daudzi ceļi, kā nonākt pie patiesības". vai tā var būt?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 11:06:29
Mulders
Ja cilvēks mīl un pieķerās patiesībai neatkarīgi no vides kurā audzis, viņš pieķersies un mīlēs Kristu tiklīdz par viņu uzzinās...
Tas, kā Narnijas Hronikās, bij tāds Kali pielūdzējs, kas izrādījās patiesībā pielūdz Aslanu?

ja Budists mīl patiesību un patiesi tai pieķerās, to meklē pēc tās tiecas, viņš iepazinis Kristu PAT pēc nāves, viņā atpazīs šo patiesību un tā viņu darīs brīvu
Jā, šitāds prikols man palīdz! BET - acīmredzot, tu uzskati, ka tādu Citticīgo būs pārāk maz, drīzāk kā izņēmums? Ja tā, tad - neder, jo atkal parādās atkarība no vides! Arī Luisam tas viens bija izņēmums.
Savukārt, ja tie tomēr NAV reti izņēmumi, tad - visas reliģijas vienādas! :-)

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.17 11:08:02
Rausītis
tas velk uz "ir daudzi ceļi, kā nonākt pie patiesības". vai tā var būt?
Var, kāpēc ne. Tikai tie ceļi visur ir "šaurie", tas ir, pa viņiem iet ir sākumā grūtāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.17 11:39:39
interesanti, bet vai tad nesanāk galu galā tā, ka patiess budists vai daoists (nu tas ko tu rakstīji), kurš nekad nav dzirdējis Dieva vārdu, bet tiecies pēc patiesības, galu galā nonāk pie DIeva. tas velk uz "ir daudzi ceļi, kā nonākt pie patiesības". vai tā var būt?

Final tests jau ir Kristus Persona!

Un redzi te ir tā loģiskā zagvozdka "Ja... tad... " loģiskās konstrukcijas burvība! Ja x tad y atļauj x vitā ielikt false nosacījumu, un tad y vietā var rakstīt dajebko! Nu Ja debesis ir rūtainas tad man bankā ir miljons!
Būtībā es uzskatu, ka reti kurš budists daosists vai islamīsts iztur Kristus Personas testu... visi viņi gan varbūt sev un apkārtējiem šķiet taisni - bet tas ir tāds relatīvais vietējās sabiedrības lokālais "taisnīgums" bet kad šo konfrontēs ar Kristus Personu, tad viņa īstā daba parādīsies... Patiesība ir bezkompromisu lieta!

Mīlēt Patiesību nozīmē mīlēt Kristu, jo Kristus ir patiesība. Dievs jau sevi nav apslēpis nevienai tautai - lai tās viņu meklētu un apzinātos... Un kā jau teicu - ja kāds iemīl Kristu nezinot viņa Zemes Vārdu, ja kāds pastāv uz to uz ko pastāvēja Kristus, ja kāds iestājas par to, par ko iestājas Kristus, ja kāds noraida un noliedz to ko noraidīja un noliedza Kristus, tad es nevaru iedomāties, ka tādu Kristus pats noraidīs!
Mūsu uzdevums ir šo Kristu cilvēkiem atklāt, lai Dieva bērni atklātos un viars nemaldītos meklējumos!

Tamdēļ arī man ir lielas cerības uz KN, viņam Kristus ir pasludināts, pats viņš intuitīvi tiecas pēc patiesības un ienīst maldus... atliek tik visai nedaudz... bet savā ziņā var teikt, ka mūsu darbs pie KN ir padarīts, tālāk jau Sv. Gars darbosies! Un tu pati redzēsi kā KN atgriezīsies... un būsi ar viņu kopā Paradīzē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.17 11:41:07
Tas, kā Narnijas Hronikās, bij tāds Kali pielūdzējs, kas izrādījās patiesībā pielūdz Aslanu?

Nezinu neesmu lasījis!

Savukārt, ja tie tomēr NAV reti izņēmumi, tad - visas reliģijas vienādas! :-)

Tie ir izņēmumi! Skat Ījabu! Prosto mūsdienās ir ļoti grūti palikt par šādu izņēmumu, jo šāds cilvēks momentā atrod Kristietību!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 21724