atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles rašanās
Drupie
Iesūtīts: 2010.07.31 21:00:09
Lasu informāciju par Bībeles rašanos, par Nīkajas koncilu, bet jautājumi paliek. Zinātāji, izstāstiet, lūdzu - kā mēs varam zināt, ka tieši tās grāmatas, kuras iekļautas Bībelē, ir tās, kuras no visiem tālaika rakstiem bija vērtīgas un ka tikai tajās ir Labā Vēsts, un ka citi raksti bija ignorējami. Kā varam būt pārliecināti, ka teksti, kas iekļauti Bībelē, ir autentiski?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.04 15:10:31
danar

labi jau labi, bet kā lai es:
tukši ticu
liecinu un lūdzu to, ko neredzu/nejūtu/nedzirdu
nešaubos?

ja Dievs man sevi parādītu, vai vismaz dotu kādu mājienu par savu eksistenci, tad arī varētu to visu darīt (arī aiz bijības).
bet nekā.

ja ticība ir Dieva dāvana, kāpēc viņš to nedāvina pilnīgi visiem, piemēram- man?
danar
# Iesūtīts: 2010.08.04 15:28:56
pich_
es taksu tev teicu,ka tev ir ticiba....ja tev nebutu ticibas,tev nebutu tadas velesanas..kristiesiem raksturigas.tapec tu vairs nevari teikt..ka nav
Pareizais jautajums butu...ko man darit lai so ticibu stiprinatu,koptu...ta lai nav jamekle pieradijumi,sajutas u.c?
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.04 15:32:10
danar

labi- ja tu gribi, pieņemsim, ka man ir ticība. bet tad jau Dievam vispār nevajag būt problēmām ar mani komunicēt. vai viņš kaut ko nogaida? tā arī nekādus mājienus neesmu manījis ar visu savu ticību...

ta lai nav jamekle pieradijumi,sajutas
kāpēc? vai tas ir kaut kāds pārkāpums, grēks?
danar
# Labojis danar: 2010.08.04 15:42:10
pich_

Dievam nav problemu...tev ir problema,ka tu neatzisti veidus kada Dievs ar tevi komunice...caur Vardu..kaut vai caur cilvekiem saja foruma.Tev saka aizej pie macitaja,aizej paklausies iesvetes macibu kursu velreiz,jo soreiz tev ir intereseVins ta visados veidos megina ar tevi komunicet...bet tu tikai gaidi,ka" burti uz sienas paradisies"vai kads engelis nolaidisies.

Kapec uzreiz greks.Vienkarsi kur ir ticiba,tur pieradijumus nevajag

pich_
# Labojis pich_: 2010.08.04 15:49:58
danar

man gan vairāk šķiet, ka caur šo forumu ar mani komunicē dzīvi cilvēki. un cilvēki ir tie, kas mani aicina uz baznīcu utt.
vai tiešām Dievs ir tik mazspējīgs, ka nevar ar mani komunicēt pa tiešo? kāpēc nepieciešams izmantot starpniekus?

man nepietiek ar pliku ticību. man vajag pierādījumus. tas nozīmē, ka Dievs neuzklausa manas vēlmes?
Zive.
# Iesūtīts: 2010.08.04 15:54:10
pich_

Abet kur ir garantija, ka dabūnot skaidrus pierādījumus Tu pats sevi psihenē neieslodzīsi?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.04 15:58:56
Zive.

ir kāds pamatojums tam, ko tu saki?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.04 16:00:03
pich_
Šķiet tā ir daļa no Viņa pestīšanas plāna - ka cilvēks ar cilvēku runā.
Bet vispār, te jau ir novirzīšanās no sākotnējās tēmas. Varbūt, ir vērts šos jautājumus vairāk risināt incognito iesāktajā diskusijā.
Zive.
# Iesūtīts: 2010.08.04 16:04:07
pich_
Nē, nu zin kā, balsis dzird tie ar diagnozēm. Tā čista objektīvi sevi vērtējot, ja uz Tevi pēkšņi sāktu runāt balss no nekurienes Tu sāktu ticēt Dievam vai arī meklētu racionālu izskaidrojumu tai balsij?
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.04 16:06:27
Zive.

meklētu racionālu izskaidrojumu balsij (mūsdienās visādas slēptās kameras filmē un rāda humora raidījumos- ja nu tas ir viens no tiem?).

ja neko neatrastu, tad lūgtu balsij atkārtoties un censtos izveidot dialogu

p.s.
tev šķiet, ka Papucs ir... ekhm... ku-kū?
Zive.
# Iesūtīts: 2010.08.04 16:25:10
pich_, es viņu tik labi nepazīstu

Gnidrologs, pieļauju tāpēc, ka pārdabiskas un neizskaidrojamas lietas bija ikdienišķāka parādība, zinātne nebija cilvēkus vēl samaitājusi
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.04 16:28:12
Zive.

skaties, ka neizrunājies par daudz. tā vēl iznāks, ka tas, ko agrāk izskaidroja kā Dieva dusmas, patiesībā ir parasts pērkons
Zive.
# Iesūtīts: 2010.08.04 16:30:59
pich_ Biš pārprati, es nevis par to, kas ir kas, bet par cilvēku spēju kaut kam ticēt.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.04 16:31:36
Zive.

es zinu
ravenx
# Labojis ravenx: 2010.08.04 21:53:57
vilks
No otras puses - nebija jau arī tā, ka kanona nostiprinātāji paņēma kaut kādus rakstus pēc patvaļīgas izvēles un citus tikpat patvaļīgi atmeta.

Gnidrologs
Patiesībā tieši tā arī bija. Nu mi tut posaveščaļis i rešiļi. Tas, ka priekš tevis Nīkejas un dažādi citi koncili ir baigā autoritāte vienkārši parāda pašu vēlmi balstīt savus uzskatus uz apriorām autoritātēm un neko vairāk.


BS.
Cik saprotu, tad kanoniskie evanģēliji esot krietni virs pārējiem kvaltātes un ticamības ziņā.
Tas pats Pētera evanģēlijs = fantasy novel. Pārdabisko un neizskaidrojamo lietu skaita ziņā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.04 22:29:45
Gnid, cilvji arii shodien nevar izskaidrot pat tik elementaaru lietu - hulji tas aabols kriit uz leju...

A tu gribi lai cilvji pirms 2000 gadiem skaidro fenomenus, kas bij Radiitaaja un Cilveeka komunikaacijas izraisiiti Saakt vajag ar mazuminju...

Jo dazhreiz ir jaapguust lielas lietas, lai saprastu, kaapeec citas lietas nav izskaidrojamas taadaa vai citaadaa "skaidroshanas paradigmas kvadraataa"
ravenx
# Iesūtīts: 2010.08.04 22:37:44
LOL.
Es arī ne pārāk.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.04 22:59:21
Gnid, nuja... bet tu visu laiku uzstaajies kaa ljoti zinoshs visos tajos jautaajumos, par kuriem atljaujas izteiktes Kristeitiiba... un tavas zinaashanas manifesteejas kaa absoluuta paarlieciiba, ka nav taa kaa saka Kristieshi, un tas kaut kaa tev pasham savaas acis legjitimizee un dod mandaatu tev ienjemt kaut kaadu moraal-intelektuaalo highground attieciibaa pret Kristieshiem.

Tad apredjeljisj, vai nu tev ir viss zinaams par Pasaules rashanos, funkcioneeshanu un kaartiibu, no kurienes un uz kurieni taa iet etc. utt utjp. Tad taa teikt, ko maisies te, ej sanjemt nobeljus labaak vismaz vareesi ko labu izdariit.

Vai

Atziisti, ka pats neko no taa nezini, tad ljauj citiem par to izteikties

dāvis [134.2.165.10]
# Iesūtīts: 2010.08.04 23:15:47
Jošs Mulders ej nu ej - tikai 2 iespējas? nav jau tā, ka visi visu zinātu vai nezinātu pilnīgi neko. ka visi cilvēki kaut ko zin no tā visa (cits vairāk, cits mazāk - to zināšanu jau tāpat nevar izmērīt). Gnidris pareizi dara, ka cenšas oponēt viszinīšu religiskajai kompānijai, imitējot jūs pašus.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.04 23:39:39
Dāvis,

Bet redzi... Gnidrologs iebilda pret Kristietību un tās Vēsturiskajām liecībām iz pozīcijas, ka toreiz cilvēki racionāli nemācēja izskaidrot... eeee... acīmredzot kaut ko, ko Gnidrologs spēj izskaidrot racionāli!

Es taktiski norādīju, ka cilvēki Racionāli neprot izskaidrot šodien pat šķietami ļoti vienkāršas un ikdienišķas parādības, bet Gnidrologs taisa raspaļcovku par to, ka redz kāds pirms 2000 gadiem nevarēja kaut ko izskaidort, kas ir daudz daudz sarežģītāks par ikdienā sastopamu ik uz soļa esošu gravitāciju...

Es tikai skaidri uzrādīju šo inkonsistenci...

Tādējāi... vai nu Gnidrologam ir atbildes uz visiem tiem jautājumiem par kuriem Kristietība (un ne tikai) cepās... un tad ir jautājums, ko viņš te dara, kāpēc ar lekcijām neuzstājas visprestižākajās Universitātēs... Jeb... kas ir daudz ticamāks, Gnidrologs neko nejēdz īstenībā jautājumos, par kuriem tomēr atļaujās smīkņāt un izteikties no morāl-intelektuālā hig-ground!

Redzi... oponēt no pozīcijas "Tu esi stulbs, jo tici kaut kam, kam es neticu..." tam nav vajadzīga nedz liela dūša nedz īpaši krunkainas smadzenes... Tādi oponenti rada tikai troksni, bet konstruktīvs labums... maz...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 8 , pavisam kopa bijuši: 21161