atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kā absolūti mīlošs un visa esoša radītājs, var pieļaut pasaulē esošā ļaunuma eksistenci?
*Duksis
Iesūtīts: 2008.04.17 14:17:18
"Mums ir jānonāk pie atziņas, ka, vai nu [1] dievs grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē, bet nespēj panākt, lai tā nebūtu, [2] vai arī spēj to panākt, bet negrib, vai, [3] pēdējā varbūtība,- gan grib un gan arī spēj. Ja [1] viņš grib, bet nespēj, tad viņš nav visvarens, bet nevarība nevar būt dieva atribūts. Ja [2] viņš var, bet negrib, tad tas liecina par viņa ļaunumu, bet ļaunums nevar piemist dievam. Ja [3] viņš gan grib, lai ļaunums nebūtu pasaulē un gan arī var to novērst,- šīs ir vienīgās īpašības, kuras mēs varam piedēvēt dievam,- tad kāpēc gan šajā pasaulē pastāv ļaunums?" /Epikūrs, (p.m.ē. 341-270), sengrieķu filozofs/
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.17 17:48:03
KarotesNav
vienmēr sev atgādini, ka tie taču visi ir aktieri
es neatgādinu, es zinu ...
lai tos uz skatīšanās brīdi pieņemtu lielā mērā pa īstam
ne tuvu tam, es neskatītos ne mirkli, ja man būtu jāskatā slepkavība vai laulības pārkāpšana "lielā mērā pa īstam"

Aktieri gan tā nedomā, kad spēlē lomas.
Jā, jo viņi atceras, kad ir piekrituši spēlēt ... es nē ... es kā sarkangalvīte ar turziņu rokās vazājos pa karmiskajiem ameriķāņu kalniņiem un ievācu "atziņas", kuras ik pa laikam piemirstu ... es zinu, ka banalizēju, bet rezultātā tas tā ir , un tā ir liela necieņa pret cilvēku "te un tagad", ja viņa dvēsele tikai izmanto ādu, katru reizi citu, lai pariņķotu un kļūtu gudrāka

Ja zini kā jūtas cilvēks, tad zini, kā jūtas dzīvnieks??
man ir suns ... un es ļoti labi zinu, ka tad, kad es jūtos slikti arī viņš tā jūtas ... arī daba nopūšas un gaida pestīšanu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.17 20:38:25
*Duksis
Dažkārt arī Dieva zaimošana un sunīšana sniedz lielu, lielu atvieglojumu nelaimē nonākušajam.
Ja cilvēks tik tiešām vēršas pie Dieva, kaut vai strīdās ar Viņu, pārmet, bet RUNĀ ar Dievu, tad tas cilvēku var tuvināt mērķim - Dievam.
Bet, ja cilvēks bēdu brīdī vienkārši zaimo Dievu, tad tas viņam varbūt tajā mirklī subjektīvi var sniegt atvieglojumu, taču, ja viņš turpat arī paliek, tad beigu beigās viņam būs smagas un baigas paģiras. Viņu pārņems ļaunums un naids, kas saēdīs viņu pašu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.17 20:41:58
Kā mīlošais Dievs ko tādu pieļauj? Nepareizs jautājums.
Kādēļ cilvēks bij tik stulbs un izvēlējās sātanu mīlošā Dieva vietā? pareizs jautājums.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.17 20:47:26
KarotesNav
Kā arī - Jēzus taču nepārdzīvoja visas ķezas, vai ne? Piem, ir daudz sāpīgākas mocības par sišanu krustā. No garīgajām mocībām, ko Jēzus nav izbaudījis, ir tuvinieka zaudēšana, tai skaitā sava maza bērna zaudēšana? Tad jau Dievs šito visu nezin???

Jēzus piedzīvoja vēl smagākas, ne ar ko citu nesalīdzināmas ciešanas- VISU cilvēces grēku nastu... Mēs to pat iztēloties nespējam...
Man iespiedies atmiņā kāds stāsts par vācu konentrācijas nometni, kur pakārts kāds ķīlnieks. Skatoties uz šīm ciešanām, liecinieks iekšēji kliedzis - Dievs, kur TU šai brīdī esi? Un viņš savā apziņā saņēmis skaidru atbildi - Dievs ir tur, pie karātavām kopā ar cietēju..
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.18 08:44:04
Ingars Kādēļ cilvēks bij tik stulbs un izvēlējās sātanu mīlošā Dieva vietā? Vai bērns, kuru sabrauca piedzēries autovadītājs uz gājēju pārejas, arī bija tik stulbs un izvēlējās sātanu mīlošā Dieva vietā? T.i. jautājums ir sekojošs, kapēc cilvēkam dažkārt ir jācieš no ļaunuma, kuru viņš pats nav izraisījis (nav izvēlējies)? Dieva loma, lai arī cik viņš mīlošs būtu, liekas, šajā gadījumā nav īpaši pievilcīga.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:23:53
Rausītis
es neskatītos ne mirkli, ja man būtu jāskatā slepkavība vai laulības pārkāpšana "lielā mērā pa īstam"
Ja pa neīstam, tad nav vērts filmas skatīties vispār - tad tu visu laiku domā, ar kādiem studijas specefektiem tas viss ir panākts? Neinteresanti.
Nu, es gan mēdzu pārdzīvot, kad skatījos filmas vai grāmatas lasīju, sevišķi bērnībā. Tas jau ir tikai īss mirklis, tā pārdzīvošana un pieņemšana uz "īsto", ja salīdzina ar visu dzīvi.
Vai, kad bērnībā rotaļājos, arī mācēju labiiejusties tēlā. Rotaļlietas toreiz šķita kā dzīvas.

Jā, jo viņi atceras, kad ir piekrituši spēlēt ...
Bet ir brīži, kad viņi pilnīgi iejūtas lomā, pie kam brīvprātīgi. Tad, lūk, visa mūsu dzīve tikai tāds brīdis vien ir.

ievācu "atziņas", kuras ik pa laikam piemirstu
Nu un tad? Laiku pa laikam tu arī šeit šo to piemirsti. Visu, ko uz doto brīdi nevajag un kas varētu traucēt koncentrēties uz doto uzdevumu.
Galvenais, ka atceries to visu, kad "beidz spēlēt lugu".

Vai tev ir gadījies kādreiz sapnī būt par kādu pavisam citu personu? Man jā. Un mani tas nebiedē, tas ir kā interesants pārdzīvojums. Tev šķiet, ka es kaut ko būtu tāpēc pazaudējis?

tā ir liela necieņa pret cilvēku "te un tagad", ja viņa dvēsele tikai izmanto ādu, katru reizi citu, lai pariņķotu un kļūtu gudrāka
Kāpēc necieņa? Pret ko necieņa? Pret ķermeni? Bez dvēseles tas būtu tikai līķis, gaļas gabals. "Beigtu Napoleonu ierok zemē, lai tas nesmirdētu, bet dzīvu kaķēnu baro ar siltu pienu".
Cilvēks jau arī ir tā "dvēsele". Ķermenim ir stipri otršķirīga nozīme. To saprot pat materiālisti, sakot, ka galvenais ir apziņa.

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:25:04
Balss
Jautājums ir tāds - vai tad, ja Dievs nebūtu piedzīvojis visas ciešanas, vai tad Dievs NEZINĀTU, kā tas ir - ciest?
;-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:27:50
*Duksis
Vai bērns, kuru sabrauca piedzēries autovadītājs uz gājēju pārejas, arī bija tik stulbs un izvēlējās sātanu mīlošā Dieva vietā?
Kristieši saka, ka pie visa vainīgs Ādams. Viņš visu sabojāja, un visas ķezas no tā.
Man tas nav saprotams.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:43:17
KarotesNav Budists savukārt teiktu: "karma!" Ar ko viņš ir labāks?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:46:55
piedzēries šoferis, kurš sabrauc bērnu ir noziedznieks tādēļ, ka viņš sēdās pie stūres dzēris. tur nav vainīgs ne ādams, ne karma. tur ir vainīga cilvēka bezatbildība un gļēvais raksturs.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:47:37
*Duksis
Budists labāks ar to, ka karma ir paša personīgi sapelnītais, nevis kāda tur Likteņtēva patvaļīgi piespriestais, vai ciešanas par to, ko pats neesi izdarījis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:49:23
S.R...
Bet aizrokamies tak līdz Ādamam. Kāpēc šoferis tāds ir? Tāpēc, ka viņš tāds ir pēc dabas, jo pieder pie sugas "cilvēks grēcīgais un sabojātais". Kāpēc ir tāda suga? Tāpēc, ka Ādams visu sačakarēja.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:51:25
KarotesNav Nepūdēre citiem smadzenes lūdzu! Karma nav tikai paša dzīvē sapelnītas, bet arī iepriekšējās dzīvēs sapelnītais. Tātad, kāda starpība, kas ir "sapelnījies", Ādams vai kaut kāda iepriekšēja dvēseles inkarnācija?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:53:25
S.R... Problēma nav šoferī un bērnā, bet gan Dievā. Kāda ir bijusi Viņa loma, lai minētais notikums notiktu vai nenotiktu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:55:25
KarotesNav
plika atmazka.
- es arī esmu no šīs sugas, abet piedzērusies nebraucu. nu? kāpēc?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.18 09:57:26
*Duksis
nekas nebūs - Dievs nav vainīgs. Viņš ir devis mums visus resursus ,lai cilvēks uzvestos cilvēcīgi. ja kāds ignorē savu cilvēcību un uzvedās kā cūka, tad problēmas ir viņā pašā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.18 10:00:43
S.R... nekas nebūs - Dievs nav vainīgs. Viņš ir devis mums visus resursus Šito peršu tu vari atstāt saviem ticības brāļiem un māsām. Man šāda spriedelēšana ir nesaprotama.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 10:03:26
S.R...
es arī esmu no šīs sugas, abet piedzērusies nebraucu. nu? kāpēc?
Tātad, dari kaut kādus citus grēkus! :-)
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.18 10:06:27
KarotesNav
nee, es neko nedaru!

mani grēki ir vairāk saistīti ar domām, emocijām - bet es cīnos! es neuzkatu tos par normu. tātad esmu ienaidā ar tiem.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.18 10:10:54
*Duksis
Karma nav tikai paša dzīvē sapelnītas, bet arī iepriekšējās dzīvēs sapelnītais.
Nu, bet tās iepriekšējās dzīves ta pats esi dzīvojis! Ne jau kāds mistiskais Cits, par kura nodarījumiem tagad jācieš.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 16801