atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Reliģiju salīdzināšana
Zive.
Iesūtīts: 2008.08.27 14:14:56
Vai un kāda, Jūsuprāt, ir jēga no reliģiju salīdzināšanas? Vai, Jūsuprāt, ir iespējams, balstoties uz savākto informāciju, izvēlēties patieso?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:15:23
Kā Jums šķiet?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:34:26
Zive, vienmēr jau ir jautājums KAS tiek salīdzināts, kādi parametri! Pieņemu, ka dažādiem cilvēkiem būs dažādas preferences...

Kādam jau apriori attiexme pret dzīvniekiem noteiks viņa simpātijas pret reliģiju, citam savukārt varbūt reliģijas "saprotamība" būs kritērijs... citam varbūt sarežģīta parametru kombinācija!

Daudzās jo daudzās sarunās ar KN esmu secinājis vienu svarīgu lietu, cik svarīgi apjēgt reliģijas dogmatiku, tik pat svarīgi ir šo reliģiju piedzīvot subjektīvi, jo tieši subjektīvais pārdzivojums ir daudzu reliģiju (tai skaitā Kristietības) svarīga komponente. Tā kā subjektīvo pārdzīvojumu nav iespējams nodot tik vienkārši kā vispārīgu infu, tad katu ko uzzināt un salīdzināt reliģijas mēs varam tikai pa pusei... vismaz tās, kurās ir būtisks šis subjektīvā pieredze kā reliģijas "patiesuma" avotam!

Tā teikt, ja ārēji reliģija ir skaista, vēl ir tā jāpagaršo, lai saprastu vai tā tiešām ir laba.

To bieži izmanto sektas, ka pārliecina jaunos adeptus par savas reliģijas loģiskumu un labumu, taču, kad ievelk praktiskā subjektīvā pārdzīvojumā, tad tā izrādās elle!

Protams, ja reliģija ārēji savās bāzes doktrīnās jau krīt cauri, tad tāda ir jāaplūko ar īpašu uzmanību... jo stāstīt - tas ir pateisi, tev tikai savas smadzenes jāizmežģī, bet vēl labāk, ja tu tās vispār atslēdz, ir bīstams ceļš!

Protams jebkura reliģija un pat ne reliģija parakta dziļāk vienmēr producēs šādus paradoxālus rezultātus, kad to dziļi ieraks, tas tad ir OK... bet ja jau pašā sākumā ir jāsāk ar parciālajiem diferencālvienādojumiem, tad tā ir aizdomīga!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:36:04
Ir zināma jēga pameklēt kopīgo.
Kurš var atbildēt, kāpēc?
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:37:13
Uz Čaka ielas stāv meitenes. Iet onkulis Brīnumsons un salīdzina

Bet vispār jau vislabāk pārbaudīt tās reliģijas praksē.
Mana reliģiskā pieredze:
1)luteranis, Torņakalna draudze no 1991.gada decembra
2)Transcendentala meditacija , no 1996 gada februara
3)Sahadža-Joga, no 1998.gada 5.augusta

Pagaidām vīlies neesmu savā pēdējā izvēlnē.
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.27 14:40:53
Tfū - man bija tā "false - pozitive" bedre - Prieka Vēsts ar tās "dīvainīšiem" un kaut kad pat EFFATA ar
Angliski tiko biznesa saitu atradu:
http://www.evolutionary-learning.org/
Papucs
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:44:26
Kundali
Tad jau Tev to false-positive sakrājies pietiekoši, lai apgāztu Ctulhu Religiju# X+1 vairs neproveesi , un nākotnē gaidāmi vēl.
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.27 14:46:44
Aij - mani neineteresē ne: 1)ateisms, 2)sātanisms, 3)maģija jebkurās tās formās, 4)kristiešu sektas

PS arī parējās "sektas" ir tikai veltīgi izšķērdēts laiks, kura ir atlicies mums gaužām maz, jo dzīvojam Pēdējos Laikos.
Zive.
# Labojis Zive.: 2008.08.27 14:47:42
Mulders, Man kā reiz no Jūsu ar KN un dažām līdzīgām sarunām radās šis jautājums Man reizēm liekas, jo vairāk informācijas cilvēks iegūst esot ārpusē, jo vairāk viņš apjūk. Kur pretī, ja cilvēks ir iekšpusē un tad tālāk padziļina savas zināšanas, tas nostiprina viņa pārliecību
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:49:50
"Kur pretī, ja cilvēks ir iekšpusē un tad tālāk padziļina savas zināšanas, tas nostiprina viņa pārliecību " var nostiprināt to pārliecību dažādos virzienus, te atkarīgs no paša cilvēka.
Piemēram Ramakrišna praktizēja visas lielākās pasaules tradicionālās reliģijas un nonaca pie secinājuma:

visi ceļi ved pie Dieva
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:52:13
Mulders
tieši subjektīvais pārdzivojums ir daudzu reliģiju (tai skaitā Kristietības) svarīga komponente.
Jā. Piem, es varu pieņemt domu par "A un neA" vienlaicību, precīzāk, atrašanos uzreiz 2 dažādās "personībās", jo subjektīvi esmu kaut ko tādu piedzīvojis. Citādi mana atbilde būtu - kļūda loģikā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:53:02
Kundali
Nupat taisni gribēju minēt to piemēru ar Ramakrišnu, kā atbildi Ctulhu 2008.08.27 14:37:56 ! :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:56:18
Ctulhu
Drīzāk jau - visas nepārbaudīsi, pārāk daudz.
Tomēr vērtīgāk uzzināt infu par lielākajām.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:58:42
Tikko Tev religija # X dos pozitivu subjektivo paardziivojumu, Tu citas vairs nemekleesi un kljuusi par taas adeptu. Religiju# X+1 vairs neproveesi. (C)

Ko vēl nepateicu, lab ka Ctulhu ieķērās tieši tajā!

Jāvēro cik ļoti katri Reliģija ļauj "kritisko domāšanu" vispār! Un vai tā ļauj TĀDU ķecerību, kā pašai sevi pārbaudīt no iekšpuses... Te manuprāt vispār reti kura reliģija to ļauj!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 14:59:38
Zive pareizi, tu nekad nevarēsi izdomāt kā garšo rosols pat ja tu būsi ēdusi atsevišķi desu, majonēzi, zirņus, kartupeļus, gurķus, krējumu, olas
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.27 15:02:05
Reliģiju lietās RASOLS nav vēlams....

PS Tomēr paldies Zivej, ka pacēla labu tēmu.
Iet jauna meitene un nevar izvēlēties, klīrējās kā vecmeita, kuram no ciema puišiem atdoties
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 15:04:44
Kundali, es runāju par vienu reliģiju, kurā ir daudz komponentes... Cilvēks no malas novēro tās, bet viņš nekad nevar saprast kā no iekšpuses tās darbojas savstarpējā saskaņotībā!

Tas ka tu apskaties Datorprogrammu tu nevari secināt kā tā darbosies! Tāpat pietiekoši sarežģītas reliģijas doktrīnu savstarpēji producēto efektu var uzzināt tikai praktizējot šo reliģiju no iekšpuses, nevis bliežoties ar galvu sienā no ārpuses!

Nu un tā kā RamaKrišna mums NAV autoritāte, tad manis pēc viņs`var secināt dajebko, tas netiks pieņemts par patiesu!
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.27 15:08:13
Nē, nu nav jav izvēles Mulder mūsdienās, jo nav jau to Garīgo Mekletāju tik daudz, var mēģināt lasīt Svēto dzīves aprakstus, kā ieteica TRILO savā foto albūmā.

Laikam tās daudzās komponentes lielajās reliģijas ir.
Vai sarežģītajās, kā budisms, hinduisms, musulmanisms
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.08.27 15:15:00
Ir liela problēma ar kristiešiem - kuri no viena gravja iemetās otrā.
Domājot, ka "luterisms - parastais" viņiem ir par prastu, tie dodās uz harizmātu sektām "ķert kaifu no gara"
PS es pats uz to "iekritu" - jo aizgāju no Torņakalna baznīcas uz Prieka Vēsti.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 15:18:41
Kundali, tas ir atkal tas otrs grāvis, kad nefilmē doktrīnu, bet ķer tikai iekšējās sajūtas... tad ir čau rasma uz skaitli 3
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.08.27 16:51:26
Kardināls reiz TV teica apmēram tā.
Kad cilvēki no Bābeles tika izklīdināti pa visu pasauli, viņi aiznesa katrs sev līdz kādu daļu no patiesās informācijas par Dievu. Tāpēc katrā reliģijā, t.sk., pagāniskajās var sameklēt lietas, kas vairāk vai mazāk saskan ar Patiesību.
Vēl vairāk! Kardināls uzsvēra, ka Dievs savā Apredzībā ikvienā reliģijā ir atstājis pašu galveno, ja vien pietiekoši meklē.

Manuprāt kristiešiem interesanta varētu būt vienīgi šo Patiesības lausku meklēšana citās reliģijās.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 48 , pavisam kopa bijuši: 16385