atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Reliģiju salīdzināšana
Zive.
Iesūtīts: 2008.08.27 14:14:56
Vai un kāda, Jūsuprāt, ir jēga no reliģiju salīdzināšanas? Vai, Jūsuprāt, ir iespējams, balstoties uz savākto informāciju, izvēlēties patieso?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:00:58
Kāpēc Papuc Tu domā, ka nevar piekļūt pie 100 % Patiesības ?!
Meklēt tās lauskas pa visu pasauli ir diezgan ilglaicīga un nepateicīga nodarbe.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:01:59
Kundali
Tu nesaprati. Kristietība ir 100%.
Viss pārējais ir lauskas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:02:30
Papucs, pareizi... un tamdēļ Dievs ar tādu cītību dolbīja tiem Jūdiem šo reliģiju, lai to saglabātu līdz Kristum neskartu un tad Jēzū Kristū piepildītu visu patiesību... un kā jau bieži esmu teicis, Filosofa meklējumi beidzās pie Kristus, kad viņš pretīm Kristum stāvot uzdod jautājumu "Kas ir Patiesība" un saņem šo atbildi no Kristus! Bet cilvēki vairāk mīlējuši maldus nekā patiesību, tamdēļ meklē vēl 2000 gadus vai tiešām Dievs tā ir teicis, vai tiešām nav cita patiesības - labākas, piemērotākas mūsu prātam un expektācijām!

Un kāmēr meklēs tur kur gaišāks, nevis tur kur pazaudēja, tikmēr atradīs tikai šīs lauskas!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:05:10
Hmz, man liekās, ka vajadzētu nodalīt to , ko Jēzus Kristus mācībā ienesa Romas valstiskā ideoloģija. Tai skaitā, ko ienesa Pāvils Bībelē.
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.08.27 17:06:24
Mulders
Es jau tikai par reliģiju salīdzināšanu sporta pēc, ne vairāk.
Indiana Džonsa azarts atrast Amazones džungļos kristietības fragmentiņu.

Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:12:46
Ctulhu, cik JK tik patiesību - tā būtu precīzāk! Cik Dievišķo Logosu, tik patiesības
Mulders
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:13:54
Papucs, vispār jau grūti būs atšķirt, vai tas ir fragments, jeb tavs prāts ar tevi joku izstrādā... līdzīgi kā mēs mākoņos visādus zvēriņus saskatām. Izpīpēt vai konkrētam artefaktam ir sakars ar oriģinālo reliģiju - nū - tas toč ir azarta vērts projekts!
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.08.27 17:15:45
Tas varētu būt aktuāli misionāriem.
Reiz redzēju dok.f. par misionāriem, kuri divas naidīgas kanibālu ciltis evaņģelizējuši tikai pateicoties senai vietējo tradīcijai sevišķi asiņainu karu gadījumos atdot vienas cilts virsaiša dēlu uz visiem laikiem otras cilts virsaitim audzināšanā. Kamēr puika dzīvs, starp ciltīm valda miers.
(kanibāli uzķērās uz analoģiju ar Dieva Dēlu)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.08.27 17:16:55
Papucs, a tas pareizi - par misionāru nevar sūtīt kuru katru harizmātu, kas pāris brošūriņas ar "Alelūja Dievs tevi mīl" lozungiem izlasījis! Senos laikos misionēja paši bīskapi vai ilgus gadus apmācīti mūki... kas šodien... 2-3 gadus kaut kādā haļavnā seminārā fast-food tipa izglītību sagrābjas un aiziet... figņa kaut kāda!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:19:37
Žēl, ka mani vairs nevelk uz ielas...misionēt un evaņģelizēt. Latvijā garīgajā druvā tik daudz pļaujamā.....Un laika tik maz....
Papucs
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:20:13
Mulders
Redzi, interesantākais ir - tā konkrēto cilšu virsaiša dēla upurēšanas tradīcija ir "nejauša" vai "ar saknēm"?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:23:26
Mulders
fast-food tipa izglītību sagrābjas un aiziet... figņa kaut kāda
Nesaki vis! Skat, kādus bakšus Ļeģajevs Latvijā plūc - varētu domāt, ka tauta tiešām tikko no koka nokritusi
Kundali
# Iesūtīts: 2008.08.27 17:26:48
Ļedjajevs izmantoja labu Piāru, pamatojoties uz to, ka šamējāis sāka savu sektu 90.gadu sākumā, kad tauta nebija tik izlepusi, un arī šis pieslējās "brīvības cīnītajiem" , ka atbalstījis "barikādes" Pēc tam atrada 2-3 dzirdīgus miljonarus un tapa šis "biznesa projekts New Generation"
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.08.30 04:56:11
Ctulhu

Atbildēšu Muldera vietā: Nē, nevar!!!!!!!!!!! Viņš ir Ceļš, Patiesība un Dzīvība. Citiem vārdiem sakot VISS.

Reliģiju salīdzināšanā redzu vienu lielu klupšanas akmeni - tiek salīdzinātas reliģijas un "nereliģijas". Piemēram budisms ar kristietību. Viens māca, kā cilvēkam attīstīt sevi, otrs - kā cilvēkam iegūt mieru ar Dievu. Tie ir pilnīgi atšķirīgi virzieni, katram ir pilnīgi atšķirīgi mērķi, tālab tās vienkārši ir nesalīdzināmas lietas. Un es piekrītu to domātāju sacītajam, kuri ir centušies attīstīt dažādas metodes cilvēka pilnveidošanai - visi ceļi ved pie Dieva - cenzdamies sevi pilnveidot, cilvēks agri vai vēlu nonāks pie Dieva; meklēdams Dievu, agri vai vēlu nonāks pie Kristus.
Rosalie
# Iesūtīts: 2008.08.30 23:13:34
Jānis Kalniņš,

amen
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.31 02:43:38
a_masiks
musulmaņu īpatsvars tradicionāli kristietiskajās zemēs rietumeiropā strauji pieaug..
1) Imigrācija,
2) Sporādiska konvertēšanās no sekulārās, izļurkātās liberālās rietumu pasaules, kurā gandrīz viss jau tiek uzskatīts par relatīvu, uz kārtīgiem, stingriem islama rāmjiem, kur cilvēks legālisma patvērumā jūtas drošs.
Balss
# Iesūtīts: 2008.08.31 02:57:40
a_masiks
Libeālās t.s. baznīcas vairs nesniedz to vēsti, ko Kristus tām uzticēja nest.
Lūk, rezultāts!
Nu, un protams, islama tradīcijā (varbūt ne tieši korānā) visai skaidri noteikts sievietes galvenais (vienīgais) uzdevums - apkalpot vīru un ražot bērnus.
pīdžeij
# Iesūtīts: 2008.08.31 14:07:12
Balss
Nebūt nav tiesa. Arī Āfrikā, kur baznīcas nekādi nevar apzīmēt par liberālām, daudzi konvertējas uz islāmu.

Islāma zemju tradīcijas par sieviešu lomu bieži vien ir šausminošas - piemēram, sieviešu ģenitālā mutilācija, izglītības liegšana sievietēm, daudzsievība utt. Balss gadījumā arī to apsveic?
pīdžeij
# Iesūtīts: 2008.08.31 14:09:07
Ā - vēl aizmirsu piebilst. Latvijā, kur luterāņu baznīca, domājams,
`sniedz to vēsti, ko Kristus tām uzticēja nest`, pēc balss domām, daudzi pāriet uz katoļu, pareizticīgo, metodistu baznīcām, uz harismātiskajām kustībām.
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.01 01:04:25
pīdžeij
1)Kurā vietā es APSVEICU islama izplatīšanos Eiropā vai jebkur citur?
Ja apjukuši cilvēki domājas islamā atraduši stabilitāti un drošus rāmjus savai dzīvei - skumji, bet zināmā mērā izskaidrojami.

2) Kaut kā nav pamanīts, ka Latvijā DAUDZI luterāņi pārietu uz citām konfesijām.
Migrācija no vienas konfesijas uz otru notiek, teiksim, cik man zināms, normas robežās. Apmēram tikpat, cik no citām - uz luterāņiem.
Aiz žoga jau zālīte vienmēr izskatās zaļāka.

Piem., harizmātos bieži nonāk pilnīgi ārpusbaznīcas cilvēki. Vai arī stipri emocionāli cilvēki, kam parastā baznīcā pietrūkst adrenalīna...
Atvainojos harizmātu priekšā par primitivizēšanu. Tas tā vienmēr, protams, nav. Šis ir tikai mans virspusējs priekšstats.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 78911