atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Lūdzu palīdziet
zivtiņa
Iesūtīts: 2008.06.30 13:45:48
Pasakiet kaut vienu lūgšanu, kas spēj palīdzēt cīņā ar nelabajiem gariem. Brīdī, kad šis gars uzbrūk. Es nezinu neko vairāk kā <Mūsu Tēvs debesīs...>
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2008.07.02 13:27:53
zivtiņa
Vai nav tā, ka, jo vairāk es kalpoju, jo lielāka aizsardzība un Dieva žēlastība. Un, kamēr es vēl nedaru visu iespējamo, tikmēr aizsardzība ir maza?

Dieva aizsardzība ir maksimāla jebkurā gadījumā. Vienkārši Dievam nepatīk, ja ar viņu žēlastību spekulē Dievs zin Tavas iespējas un to, ko Tu vari un ko ne. Un Viņš nesoda tāpēc, ka kādreiz kaut kas neizdodas, bet iedod roku, lai izdotos
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.02 13:46:32
zivtiņa
Pie visiem padomiem man tomēr jāsaka, sakārto attiecības ar Baznīcu, t.i. iesvēti, lai var pilnvērtīgi piedalīties Dievkalpojumā un Sakramentā, klausies Dieva Vārdu un caur Vārdu ļaujies Svētā Gara vadībai

Un, vēl, necepies, "padodies Dievam, stājies pretī velnam, un velns no tevis bēgs". (Jēk. 4,7)
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:10:49
DIDZIS
Tādā gadījumā man ir praktisks jautājums. Ja esmu kristīta, varu arī iesvētīties? Luterāņu baznīcā šāds rituals pastāv? Esmu tikko izgājusi svētdienas skolu katoļu baznīcā, vai tas der, lai iesvētītos?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:12:06
zivtiņa

der gan luter``anu baznīcā ar;ī ir kurss pēc kura iesvēta
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:14:36
Trilo [91.123.65.246]

nu nea... pieaugušie ar var iet. man māsa pagājušajā gadā gāja... grupā, kas domāta pieaugušajiem. lai gan tagad RKB pieaugušajiem taisa ALFAS kursu, ir draudzes kur to sauc par svētdienas skolu
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:15:10
Trilo [91.123.65.246]

ou nea... katoļos
luterāņos gan vajadzēs luterāņu svētdienas skolu
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:16:30
es izgāju svētdienas skolu, lai varētu, ja vēlos, pieņemt katoļu ticību un iesvētīties. Es to neizdarīju.
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:17:09
Un tagad ļoti nožēloju, protams. Cik noprotu no mācītāja teiktā, tad iesvēte arī ir viens no sakramentiem, kas cilvēku ieliek Dieva rokās un žēlastībā
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:18:17
Trilo [91.123.65.246]

man jau liekas ka katrs to kursu saukā kā grib..... vieni par svētdienas skoklu, citi par iesvētes mačību citi par Alfas kursu... kaša kakaja polučajetsa
didzis
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:28:38
zivtiņa
par praktisko daļu vislabāk atbildēs konkrētās draudzes mācītājs vai priesteris. Izrunājies, pieņem lēmumu.
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 14:31:12

Trilobīte
Neviens Jūs neķer uz muļķi Es tiešām esmu piedzīvojusi to, ko saku, tiešām biju uz Jāņa baznīcu un tiešām tev piektdien piebiedrošos pie Rufusa Jums laikam ir grūti saprast, ka cilvēks, kurš iepriekš ar baznīcu bijis uz lielu <JŪS>, nezina visas nianses un neizprot rituālus, nezina no kura gala sākt. Es tagad sākšu lasīt Jauno Derību un psalmus. A par iesvēti... nezinu, kādēļ neizgāju... Tiešām, nezinu. Negribēju pāriet katoļos. Kaut kā tā laikam. Tās lekcijas, ko apmeklēju, notika svētdienās, Jēkaba katedrāles paspārnē, tajā namā Prezidenta pilss laukumā. Man tiešām šķiet, ka tā saucās svētdienas skola. Vismaz tā tas tika definēts
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 15:16:52
Pie tā paša Nu, un vai tad tā nav svētdienas skola?
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 15:21:14
Kundali
Tu smejies par mani? Šis, iespējams, ir vienīgais portāls latvijā, kur tiešām var labestīgi runāt ar cilvēkiem grūtā brīdī. Turklāt ar zinošiem cilvēkiem. Vai tad Jūs visi jau piedzimāt ar Dievu sirdī? vai Jūs savu ceļu nesākāt tik pat tukši un nezinoši kā es?
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 15:31:29
Trilobīte
Un, vai es ar savu svētdienas skolu varu tikt tagad iesvētīta? Luterāņos, piemēram, ja skola bija katoļos
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 15:49:20
JTrilobīte
Jā... Sarežģīti. es labprāt gribētu piederēt baznīcai, kas pielūdz Kristu. Cik noprotu, katoļiem arī Marija ir svēta. Laikam tad tomēr luterāņi
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.07.02 16:13:31
zivtiņa
Nu jā, piederība draudzei ir ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa. Tad Tu vari tikties ar citiem draudzes locekļiem arī ārpus Dievkalpojuma un pārrunāt svarīgos jautājumus (sadraudzība). Internets jau nevar aizstāt dzīvas sarunas, vai ne?
Tad Tu vari saņemt grēku piedošanu un Kristus miesu un asinis.
Klausoties sprediķus, daudz ko var iemācīties.
Un tā tālāk
Vispār, ja Tu esi kristīta Jāņa baznīcā, tad, iespējams, tai draudzei Tu arī varētu pievienoties.

Iesvētes mācību programma:

Pirmā nedēļa,
otrdien, 18.00 – 20.00 Ievads. Svētie Raksti – Dieva vārds.Ticība. Dievs. Kas ir Bībele

piektdien, 18.00 – 20.00 1.-3.bauslis. Dieva un cilvēka attiecības. Kas ir mans Dievs. Kam es ticu.

Otrā nedēļa,
otrdien, 18.00 – 20.00 4.-10.bauslis. Manas dzīves spogulis, kā man dzīvot pēc Dieva likumiem. Cilvēku savstarpējās attiecības. Kristus dotais bauslis.

piektdien, 18.00 – 20.00 Ticības apliecība. Dievs Tēvs Radītājs. Radīšana vai evolūcija

Trešā nedēļa,
otrdien, 18.00 – 20.00 Kristus ir mans Pestītājs. Kā esmu izpirkts no mūžīgās nāves varas.

piektdien, 18.00 – 20.00 Dievs Svētais Gars. Mans Uzturētājs.

Ceturtā nedēļa,
otrdien, 18.00 – 20.00 Kā sarunāties ar dzīvo Dievu. Lūgšana Mūsu Tēvs debesīs.

piektdien, 18.00 – 20.00 Sakramenti: Kristības, Sv.Vakarēdiens. Grēksūdze. Kā kļūt par jaunu cilvēku. Kā dzīvot ticībā, esot kopā ar Kristu.

Piektā nedēļa,
otrdien, 18.00 – 20.00 Taisnošana ticībā, konfesijas. Dažādas ticības. Kā notiek mana grēku piedošana.

piektdien, 18.00 – 20.00 Dievkalpojuma kārtība, baznīcas gads. Kas man jādara dievkalpojumā.

Sestā nedēļa,
otrdien, 18.00 – 20.00 Dzīve laulībā. Lai es būtu laimīgs ģimenē.

piektdien, 18.00 – 20.00 Iepazīšanās ar draudzi un LELB. Kas draudzē notiek ārpus dievkalpojumiem.

sestdien, 10.00 Kristību svētbrīdis (jāierodas 9.45)
svētdien, 10.00 Iesvētību dievkalpojums (jāierodas 9.30)

Sīkāki norādījumi:
Jācenšas apmeklēt visas nodarbības, pirms tām izlasot apskatāmo tēmu M.Lutera Katehismā.

- Mācību laikā un turpmāk vienmēr jācenšas būt draudzē vismaz 1 dievkalpojumā nedēļā (svētd.10.00, trešd.18.30). Mācību laikā pēc dievkalpojuma jāuzraksta vismaz diviem sprediķiem īss konspekts un jāiesniedz atnākot uz nodarbību.

- Mācības beidzot jāuzraksta īsa eseja (pārdomas) “Kādēļ es gribu iesvētīties?” (Mans ceļš ticībā), kura jāiesniedz pirms pēdējās mācību nedēļas.

- Nodarbības beidzot, iepriekš pierakstoties, sestās nedēļas otrdien, trešdien vai ceturtdien jātiekas ar mācītāju un jāpārrunā visa mācību viela un jāatbild no galvas zināmie gabali: 10 baušļi, Ticības apliecība, Tēvreize, jāzina pastāstīt par Kristību, Svētā Vakarēdiena un grēksūdzes (atslēgu varas) būtību un jēgu.

- Mācību laikā noteikti jāizlasa vismaz viens no Jaunās Derības evaņģēlijiem un jāizraksta no katras nodaļas viens citāts, kas visvairāk uzrunājis. Pēc tam jāturpina un jāizlasa visa Jaunā Derība.

Par tuvāko laiku pajautāju mājas lapā, kad būs atbilde, pateikšu - ja gribēsi.

P.S. Saprotu, ka varbūt esam apnikuši ar saviem ieteikumiem (bet katrs jau laikam cenšas Tev pateikt to, kas pašam visnozīmīgākais), bet nudien cita starpā iesaku izlasīt K.S. Luisa "Skrūvšņores vēstules". Droši vien kristīgajā grāmatnīcā Lāčplēša 37 vēl varētu būt dabūjama.

P.P.S. Kā klājas Tavam vīram?
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 16:29:16
Solveiga
Tiešām, sirsnīgs tev paldies. Tavi ieteikumi vienmēr ir ļoti praktiski un mani uzrunā. Vai tu pati arī esi Jāņa baznīcas draudzē? es tiešām labprāt pievienotos šai draudzei. Vai ir kāds konkrēts brīdis, kad šīs mācības sākas?
Vīrs ir katolis. Viņam ir savs skatījums uz šīm lietām, bet tas mums nerada šķēršļus. Viņš tikai ir nedaudz <palaidies> slinkumā, bet gan jau
zivtiņa
# Iesūtīts: 2008.07.02 16:31:12
Starpcitu - topošais vīrs. Septembrī ir kāzas tagad man liela dilemma. Jūs taču saprotat - dzivojot 5 gadus kopā, mums ir sex. Tā tas vienkārši ir. Bet pēc tā briesmīgā gadījuma mācītājs mani nostrostēja un aizliedza līdz kāzām... Ko darīt? nevaru teikt, ka es bez tā nevaru dzīvot, bet es ļoti mīlu to cilvēku un vēlos viņu samīļot. saprotiet? Jo pēc fiziska kontakta mēs abi jūtamies kā viens vesels un tas ļoti mūs tuvina - tieši garīgi
Solveiga
# Iesūtīts: 2008.07.02 16:46:17
zivtiņa
Es biju draudzes locekle no 2004. līdz 2006. gadam, tad mani noprecēja liepājnieks un aizveda pie sevis. Dabiski, ka (ar lielām sērām sirdī) nācās atstāt šo draudzi, bet Dievs man iedeva vietā citu, arī tikpat brīnišķīgu
Vai, vai... Vai Tavs topošais vīrs katolis iet arī baznīcā pie Dievgalda? Ja tā, tad galīgi neforši sanāk. Viņam nāksies taisīt to pašu procedūru (tobiš bikti), ko Tev. Nu, ja viņš grib būt baznīcas cilvēks. Bet par to visu jums vajadzētu trijatā runāt. Jums abiem un tās draudzes mācītājam, ko sauksiet par savu. Tā viš i

P.S. Man arī negāja viegli (tiesa, ne pirmslaulības sakaru jomā ), bet mums arī bija dažādas konfesijas. Tagad piederam trešajai. Nezinu, vai tas būtu labākais priekš jums, tas laikam ļoti individuāli.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.07.02 20:15:25
Trilo [91.123.65.246]
Starp citu, viens mācītājs reiz man uz jautājumu par pirmslaulību attiecībām teica apmēram tā: "Dievs jūs salaulāja jau tad, kad jums pirmo reizi bija sex" (t.i., neiedziļinoties pārāk sīki teorētiski).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 93 , pavisam kopa bijuši: 16605