atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Apziņas Brīvība un Kristietība
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.15 15:49:14
Vakar ar kādu gudru cilvēku (kristieti) bij interesanta saruna (privāta) par dažādām tēmām, kur citastarpā uzpeldēja sekojoša tēze!

Apziņas Brīvība (bāzes brīvība demokrātijā) būtībā ir kristīga un Dievam tīkams pasākums šajā grēka pasaulē. Tūlīt paskaidrošu ko ar to domāju!

Apziņas Brīvība un domāšanas brīvība, ideju brīvība, akadēmiskā brīvība ļauj veidoties asiem, dinamiskiem, domājošiem prātiem. Prātiem, kas prot redzēt pāri horizontam. Dogmatiska un "prescribed" domāšana ir Orvelisms un faktiski tādā vidē nevar veidoties kreatīvs prāts... labākais ko dabūs - dumpīgu, revolucionāristisku un respektīvi - destruktīvu prātu.

Kāpēc manuprāt tā ir Kristīga ideja... Kristīga tamdēļ, ka Dievs grib rezultātā patstāvīgas gudras būtnes, tādus prātus, kas orientēti uz konstruktīvu un mīlestības pilnu existenci un darbību!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.15 16:56:33
Mulders
svarīgi ir jebkuru lietu uzlūkot "labvēlīgi kritiski". tā es to nosauktu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.15 17:08:53
Šexna, tu labi parādi, ka tu uzskatu par Kristietību veido nevis no tā, kā to pasniedz paši Kristieši, bet kaut kā... hmm... selektīvi, pats pēc saviem ieskatiem!

Bet tieši tamdēļ tu iegūsti neadekvātu priekšstatu par kristietīb! Nu nav kristietība tāda, kā to rāda Holivudas Filmās vai raksta Diena! Piemēram, vai tu esi arī tiešām šo periodu pastudējis no Teoloģijas un Vēstures viedokļa?

Tas ko tu uzskati par Kristietību ir Kristietības karikatūra. Ja tu turpini par Kristietību spriest pēc šīs karikatūras, tu vienkārši aizšauj garām... Protams tā tu vari pats sevi un savu sarunbiedru turēt distancē... no otras puses, tā tu nedz uzzini un iepazīsti Kristus mācību, nedz tā teikt vispār runā pa tēmu!

Tu un es runājam it kā vienu vārdu "Kristietība" bet faktiski runājam par pilnīgi dažādām lietām.

Un tad, kad tu lasi manu textu un izlasi vārdu "Kristietība" un to aizstāj ar savu karikatūrisko izpratni, tu vienkārši pats sev aizcērt durvis uz to lai saprastu ko es esmu mēģinājis pateikt. Protams, tev nav pienākums saprast manu textu, bet ja tu pēc tam nākamajā brīdī mēģini man oponēt no savas karikatūriskās izpratnes, tad tu vienkārši cīnies ar Salmu Cilvēciņu un būtībā lieki tērē gan savu gan citu enerģiju!

Godīgs un Gudrs cilvēks censtos saprast, ko otrs domā ar to vai citu vārdu. Protams, ne vienmēr to var zināt... tamdēļ šoreiz es tev saku, ka ar vārdu "Kristietība" es domāju a) Jēzus Kristus mācību, kā to mēs lasām Jaunajā Derībā b) Pēcreformācijas šīs mācības interpertāciju c) Šodienas major kristietības tradīciju un praksi!

Noteikti par Kristietības reperezentāciju es neuzskatu RKB praksi viduslaikos, kas izrietēja no Laicīgas Varas pozīcijām, nevis no reālas Kristīgās ideoloģijas postulātiem.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.15 19:48:35
Mulders
Šexna, tu labi parādi, ka tu uzskatu par Kristietību veido nevis no tā, kā to pasniedz paši Kristieši, bet kaut kā... hmm... selektīvi, pats pēc saviem ieskatiem!
A ko Tu iesaki? Pārrakstīt kristietības vēsturi <kristietiski politkorekti>?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.15 20:13:19
Pasmaidīsim: "Ar Dieva žēlastību mūsu valstī ir trīs nenovērtējami labumi: vārda brīvība, sirdsapziņas brīvība un saprāts, lai nekad neizmantotu ne pirmo, ne otro." /Marks Tvens/


*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.15 20:19:33
Neviena brīvība nav absolūta. Tā uzliek arī pienākumus. Interesanti, kādus pienākumus kristiešprāt tā Dieva dotā žēlastības dāvana "apziņas brīvība" viņiem uzliek?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:11:22
Ctulhu
``svarīgi ir jebkuru lietu uzlūkot "labvēlīgi kritiski".``

Pilniigi pareizi!

Patreneejies, piemeeram, uz okultismu.

tad ar ko sākt? varbūt vispirms noteiksim, kas ir okultisms, ko viņš piedāvā, no kādiem avotiem smeļās, tā praktiskais pielietojums. tātad mērķis un uzdevums. lūdzu atbildes, tad runāsim tālāk.
iespējams, jāveido jaunu diskusiju. vai jāparokās arhīvā, gan jau šī tēma ir apspēlēta.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:17:28
A ko Tu iesaki? Pārrakstīt kristietības vēsturi <kristietiski politkorekti>?

Sākt neputrot Kristietību un tās defaulto praksi ar kādas konkrēta reģiona/sektas praksi!

Tobiš tas par ko tu spried nav kristietība! Ja tu tā turpināsi nedz cilvēki tevi sapratīs nedz tu kristiešu sapratīsi. Jūs lietosiet vienu vārdu, bet runāsi tu par dažādām lietām!

Kristietība nav jāpārraksta, tā ir tāda, kāda tā mums ir nodota Sv. Rakstos un nav mainījusies 2000 gadus... tu saputro Kristietību ar Romas laicīgo varu un tās izpildījumu viduslaiku Rietumeiropā, ko vismaz pati Roma arī nezkamdēļ sauc par Kristietību!

Nu ja tu tā uzskati, tad Dievs ar tevi, kad es runāju par "Kristietību" es runāju par Kristus Mācību... un ja tik ļoti gribās piekabināt klāt praksi, tad drīzāk te tuvāka būtu Austrumu prakse!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:18:45
Duksis, protams, ka tiesības implicē pienākumus. Kristieša pienākumu kopsavilkumu tu vari ieraudzīt līdzībā par Žēlsirdīgo Samarieti! Jeb Kristus pavēlē - mīli savu tuvāko kā sevi pašu, jeb mīliet cits citu kā Es jūs esmu mīlējis!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:29:29
Mulders
Sākt neputrot Kristietību un tās defaulto praksi ar kādas konkrēta reģiona/sektas praksi!
Es saku to, ka šī konkrētā prakse ir un paliek nesmuks traips kristietības vēsturē. Praktizētāji kristietību nepārprata, kristietība gluži vienkārši izevolucionēja ārā no šīs attīstības fāzes...

kad es runāju par "Kristietību" es runāju par Kristus Mācību...
Kristus mācība savulaik NETRAUCĒJA sastrādāt gaļā cilvēkus, kuri pamatoti vai iedomāti tika turēti aizdomās par PRETDARBĪBU Kristus mācībai...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:32:05
Mulders "Mīli savu tuvāko!" tiesiskā un demokrātiskā sabiedrībā nozīmējot: "liec savu tuvāko vienreiz mierā, jedritvaikociņ!" t.i. mīlošā tiesības un brīvības nepatīkami ierobežo viņa mīlestības objekta tiesības un brīvības.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:38:26
Es saku to, ka šī konkrētā prakse ir un paliek nesmuks traips kristietības vēsturē. Praktizētāji kristietību nepārprata , kristietība gluži vienkārši izevolucionēja ārā no šīs attīstības fāzes...
---
Un citi praktizētāji Austrumos pārprata? Ģēnijs tu mūsu!
---
Kristus mācība savulaik NETRAUCĒJA sastrādāt gaļā cilvēkus, kuri pamatoti vai iedomāti tika turēti aizdomās par PRETDARBĪBU Kristus mācībai...
---
Un atkal tu runā pretrunās. Ja netraucētu, tad tač Lutera Reformācija neizdotos... bet tieši uz Dieva Vārdu stāvēdams viens cilvēks nogāza visu Romas varenību! Bet gaļā tie tika sastrādāti, jo tika turēti aizdomās pretdarbībai Pāvestam un viņa Mācībai... tas tāpat kā CCCP laikā gaļā tika sastrādāti tie, kas darbojās pret konkrēto pārvaldes režīmu.
----
Ja negribi saprast šo atšķirību un pieņemt manu vārda "Kristietība" piedāvāto izpratni mūsu sarunā, tad vienkārši, nafig tu ar mani sarunājies, ja atsakies runāt tajā valodā ko es piedāvāju! Ja esi ievērojis, piemēram, mēs ar Ctulhu, kad runājam par matēriju, tad vienojamies kā mēs to konkrētā sarunā sapratīsim, jo mēs ar Ctulhu zinām, ka mums atšķirās šī vārda nozīmes un cik nu var, tik viens otru respektējam... Tev acīmredzot ir principāli nepieņemams Kristietības izpratne tāda kā to saprot 21 gadsimta visi Kristieši, tev pieņemamāks ir vārda nozīme ar ko pasaulē tiek apzīmēts konkrēts Vēstures Periods un Laicīgā Ideoloģija, kura arī izmantoja Kristus vārdu, lai tikai piesegtu savus netīros darbiņus. Tas arī tu acīmredzot vārdu "Demokrātija" saproti kā tā ir izpildīta piemēram Baltkrievijā, jo tur arī Lukašenko un visa viņa svīta ir pārliecināti, ka viņi dzīvo demokrātiskā valstī ar visām demokrātijas pazīmēm un tiesībām un labumiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:40:50
"liec savu tuvāko vienreiz mierā, jedritvaikociņ!"

Tas ir, tu uzskati, ka sabiedrība, kurā visi sabiedrības locekļi ļauj visiem citiem darīt ko grib, ka tik viņi netraucē - nodzerties, nonarkoties, izvirst, slinkot etc. būtu ideālā demokrātiskā sabiedrība!
Un tavā ģimenē acīmredzot mīlestība izpaužas tādējādi, ka tu ļauj saviem brāļiem māsām gan pirxtus rozetkās bāzt, gan ar uguni spēlēties... jo neko tač nav nodedzinājuši... viss kārtībā... ko tu man uzbāzies ar savu dzīvot mācīšanu! Pac gudrs!

Sorry... Kristīgā mīlestības izpratne ietver sevī arī iejaukšanos tad, kad mīlestības objekts dara muļķības, pat ja viņš to neatzīst par muļķībām un uzskata to par gudrības un vieduma kalngalu!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:41:37
Mulders
Ja netraucētu, tad tač Lutera Reformācija neizdotos... bet tieši uz Dieva Vārdu stāvēdams viens cilvēks nogāza visu Romas varenību!
Un, kas notika? Vai raganu sārti kā uz burvju mājienu pazuda?

I ko lūdzu Luters teica par raganām, burvjiem, antikristiem un visiem pārējiem, kas izriet no <apziņas brīvības>? Nava citātiņu pie rokas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:42:35
Un, kas notika? Vai raganu sārti kā uz burvju mājienu pazuda?

Tu kaut kur šodien redzi Raganu Sārtus?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:49:16
Šexna, PAT sekulārā wikipēdija ir par tevi maķenīt gudrāka un konsekventāka:

"Christianity is monotheistic[1] religion centered on the life and teachings of Jesus of Nazareth as presented in the New Testament.[2] A"

Redzi... Te arī ir daļa mūsdienu neticīgo problēma... Viņi paši paģēr ka ir racionālisma un modernās domāšanas aizstāvji, bet savā ikdienā pilnīgi un galīgi atsakās lietot to, ko uzskata par savu monopolu, un ieslīgst tādā pašā viduvējību loģikas kļūdās kā viņi pārmet ticīgajiem. Tas ko tu dari ir "burning straw man" un tas nedz par tevi ko labu liecina, nedz palīdz tev pašam attīstīties izpratnē par Kristietību, jo tu pats sevi stūrī iekrāso ar greizu preikšstatu par to kas ir Kristietība, gan izplati dezinformāciju un nodari kaitējumu faktiski tiem, kuri nepiekrīt tev un kuriem tu nepiekrīti - tā faktiski darot to, ko pac neieredzi!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:55:19
Mulders

Kristīgā mīlestības izpratne ietver sevī arī iejaukšanos tad, kad mīlestības objekts dara muļķības

Kādi līdzekļi un veidi kriestiešiem ir pieļaujami un kādi ir nepieļaujami, lai realizētu savu mīlestības izpratni? Kas regulē robežu starp "atļauto" un "neatļauto"?



Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.16 10:58:44
Kādi līdzekļi un veidi kriestiešiem ir pieļaujami un kādi ir nepieļaujami, lai realizētu savu mīlestības izpratni? Kas regulē robežu starp "atļauto" un "neatļauto"?

Kristietim kā Kristietim vienīgais pieļaujamais veids ir Vārds, tātad pamācība, skaidrojums...

Kā normālam cilvēkam sociālā vidē un Valstī, protams, pieņemami arī tās metodes, kas ir likumīgas un nenosodāmas konkrētā vidē... Tas var būt ekonomiskās sankcijas, sodi (likumā paredzētie), ierobežojumi, embargo (valstu līmeņos) un tā!

Bet mums Kristiešiem mūsu "ieroči" ir nevardarbīgi. Ja kāds lieto dzelzs zobenu un saka, ka viņš to dara Kristus Vārdā, tad tie ir meli... Kristus tādu varu nav devis mums... šī "zobena Vara" pieder exkluzīvi Valstij, kas arī tai dota no Dieva! Tātad lietot Zobenu - sankcija jāprasa no Valsts, kurai Dievs devis tiesības lietot zobenu!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:59:52
Par kristiešu "iejaukšanos":

[Brāļa atgriešana] Pēc kristīgās reliģijas ieskatiem,
katram cilvēkam ir pienākums iejaukties sava kaimiņa
personīgās lietās un jo dzīvi interesēties par viņa
pestīšanu. Viņš jāstrostē par izdarītiem pārkāpumiem un,
pār visām lietām, jāatgriež no maldu ceļa. Ja viņš nav
diezgan padevīgs, no tā jāvairās un tas jāienīst vai
jāmoka un jānonāvē, ja esam par viņu stiprāki.

/Holbahs/
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.05.16 11:01:39
Mulders Jā, ja nebūtu mums kristiešiem laicīgā vara uzlikusi uzpurni, tad mēs tiem pagāniem parādītu... .
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:05:22
Mulders
Tu kaut kur šodien redzi Raganu Sārtus?
Kāds tam sakars ar ŠODIENU? Es Tev norādīju, ka kristietībai viņas vēsturē ir bijuši posmi, kuros ir novērotas PAMATĪGAS problēmas ar <apziņas brīvības> ievērošanu/nodrošināšanu. Tev acīmredzami ar šo faktu ir zināmas problēmas

Tas, ka šodien kristietība ir evolucionējusi un izaugusi no sārtu laikmeta, protams, ir labi un slavējami, bet tas NEKĀ neatceļ faktu, ka sārti IR BIJUŠI...

Kristīgā mīlestības izpratne ietver sevī arī iejaukšanos tad, kad mīlestības objekts dara muļķības
Acīmredzami viduslaikos domāja stipri līdzīgi, tikai IEJAUKŠANOS izprata drusku savādāk, nekā Mulders...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 16390