atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kristus un Dieva Valstība
Mulders
Iesūtīts: 2007.10.23 10:21:12
Pavisam nesen apjautu šo abu jēdzienu komplementaritāti.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 10:28:18
Kristus ir Dieva Valstības manifestācija.
Pavisam citu jēgu šādā aspektā iegūst Rakstu vārdi
---
jo, redziet, Dieva valstība ir jūsu vidū (Luk 17:21)

Un Jēzus, redzēdams, ka tas gudri bija atbildējis, uz to sacīja: "Tu neesi tālu no Dieva valstības." (Mar 12:34)

Vēl Debesu valstība līdzinās tirgotājam, kas meklēja dārgas pērles (Mat 13:45)

Bet, ja Es ļaunos garus izdzenu ar Dieva pirkstu, tad jau Dieva valstība pie jums ir atnākusi. (Luk 11:20)

Kristus ir šī Dieva Valstība! Logoss...

Tad nu tiem, kas ir Kristū Jēzū, vairs nav nekādas pazudināšanas. (Rom 8:1)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.23 10:36:48
Kā persona var būt valstība?

Valstība = teritorija, pārvalde, organizācija, likumi.

Persona = apziņa, prāts, domas, sajūtas, emocijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 10:38:05
KarotesNav Un to saki tu... budists?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.23 10:57:56
Es neesmu īsti budists.

Taču, ja to, ko tu saki, teiktu budists. tad es neko neprasītu.
Bet, ja to saka kristietis, tad rodas jautājumi - vai tas ir simbolisks izteiciens, vai arī "Viss ir Viens", vai kas cits.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.23 11:08:35
KarotesNav, acīmredzot tu nenovērtē Kristietību kā dzīves gudrību kā filosofiju (vārda austrumnieciskajā izpratnē) un rodas iespaids (atzīstu subjektīvs un pieļauju, ka kļūdains), ka tu kristietību uzskati par zemākas raudzes "gudrību" kā budismu!
Tamdēļ arī nesaproti, jo ar nepareizu lineālu un nepareizu prizmu skaties uz kristietību!

Bet labi, pieļauju, ka manu izteicienu nesaprast... tas ir irracionāls! Garīgi saprotams! Kā arī nesaku, ka tas, kurš to nesaprot, ir muļķis, dumjš vai kā citādi... tik tā padalījos atklāsmē... un Kristiešiem ir vismaz skaidrs, ka tad to var apspriest... tu kā nekristietis... visdrīzāk to nesapratīsi, jo tu jau noraidi kristietības pamatu pamatus, tad neprasi, lai tev skaidro kristīgo misticismu... pat vārdu savienojums "skaidrot misticismu" ir oximorons!

Citiem vārdiem - ateisit šoreiz nav mērķauditorija!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.10.23 11:19:21
Kāpēc zemākas raudzes? Es neņemos vērtēt, kuram raudze ir augstāka. Tas būtu kā vērtēt, kura dižā gleznotāja darbi ir paši labākie. Vai tādi maz ir?

Piemēram, krišnaītiem ir Dieva personiskais aspekts, un būtnes nezaudē savu individualitāti pēc nāves, un līdzīgi tas ir kristiešiem.
Budistiem būtnes pēc nāves kā individualitātes pazūd. Tas var būt "labāk" tikai tādā gadījumā, ja "viss ir Viens", citādi tā ir vienkārši nāve, neeksistence.

Man bij dīvaini lasīt, ka Kristus ir Valstība. Es līdz šim domāju, ka tā ir alegorija, kā kad karalis saka "valsts - tas esmu Es", ar to domājot, ka viņš pilnībā kontrolē visu, kas valstī notiek. Nevis, ka karalis ir mistiski saplūdis ar valsti kopā.

Kā ir kristiešiem?

Es neesmu ateists, tātad varbūt ka esmu tomēr mērķauditorija :-)
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.23 11:38:52
KarotesNav, labi, tad atzīstu, ka ielasu tavos textos to kā tur nav. Vainīgs! Tas par raudzi!

Es arī šo domu apsmadzeņojot sajutos "dīvaini". Un es tak te nepromotēju kristīgo dogmatiku. Tā bij mana mistiskā pārdoma, nevienam tā nav saistoša un uz to kristietību nevajadzētu celt. Tas ir mans koāns citiem krisiešiem. Paskaidrot kāpēc man tas ienāca prātā es nevaru... īpaši, ja tu neesi kristietis ar pareizi izskalotām kristieša smadzenēm un domāšanas koncepcijām. Neuztraucies, ja šis koāns paliek tev noslēpums, tu neko neesi zaudējis, jo arī to izprotot, diez vai Kristietību vairāk saprastu, jo kristietības pamats ir vienkāršāks un bez koāniem, vismaz bez tādiem, ja nemēģina dekonstruēt šo vienkāršību, kas ir Kristū!

Ar domu "Dieva Valstība" es saku, ka varbūt Kristus pats ar to domā maķenīt ko citu nekā mūsu priekštatu par valstību. Kristus jau nekautrējās pārdefinēt jēdzienus un lietas, ka tās iemantoja citu nozīmi un jaunu gaismu.
Acerēsimies, kad Soģu laikmeta beigās Izraēls pieprasīja sev Ķēniņu "lai būtu kā pie cilvēkiem" Dievs nebij pārāk priecīgs par šo ideju, jo saprata, ka cilvēks ir pieņēmis grēcīgās pasaules "Valstības" koncepciju, noraidot to, ko piedāvāja Dievs.
Tad nu no tā var izsecināt, ka Dieva "Valstības" jēdziens atšķirās no mūsējā, jo Dievs nelabprāt akceptēja Cilvēka Valstības koncepciju!

Ja tu esi vairāk budisma piekritējs, tad tu esi ateists! Ar "ateists" es šoreiz nedomāju ekvivalenci ar "materiālists"
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.10.23 11:46:54
Zaura mistiskā doma: Jo tuvāk Kristum, jo dziļāk Dieva valstībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 11:55:23
Zaurs, nuja!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 12:47:09
Ctulhu, mūsējiem ir tā prerogatīva izrunāties mistiski un irracionāli un joprojām palikt savējo vidū. Jūsējie to nevar atļauties!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 12:53:34
Ctulhu, šobrīd diez vai daudziem un diez vai daudz! Paies dienas, nedēļas, mēneši gadi... un kazi kādam kas kļūs saprotams. Ja kaut vienam tas atklāsies tāpat kā man, znač bij tās deldētās klaviatūras vērts.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.23 13:01:45
Ctulhu, nē Mulders to nevar! Nevar mūziku izprast skatoties uz notīm vai vērojot oscilogrāfa raustīšanos vai frekvenču spektogrammas! Tā ir jādzird un tas ir vienīgais veids, kā uztvert mūziku.
Tas ko es uzrakstīju bij norāde uz šo mūziku... ne pati mūzika!

Teicu jau... kristieši redz to ko neticīgie nespēj redzēt. Nevaram mēs jums varavīksni parādīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 13:05:10
Ctulhu, jā tas ir vis ko jūs dabonat sausajā atlikumā! Bet mēs varavīksni vērojam!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 13:05:47
>OK. Bet vai mees varam tikt skaidriibaa par to, vai kristiesi redz iluuziju
>vai reaalu objektu?

Jūs nē! Vismaz ne pagaidām!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.23 13:13:01
Nevar mūziku izprast skatoties uz notīm
Šitas ož pēc bajāna. Pieredzējis mūziķis/diriģents, partitūru nošu lapā apskatījies, uzreiz zin, KĀ tas skan.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 14:00:34
Baidos, ka Ctulhu nekvalificējas zem "pieredzējis mūziķis/diriģents" attiecībā uz kristīgo misticismu!
Mirga
# Iesūtīts: 2007.10.23 14:05:34

Kādreiz, jau sen, sapratu to tā, ka tur, kur notiek kas dievišķs, ir Dieva valstība. Jā, un tur, kur notiek kas dievišķs, ir Kristus (vai arī otrādi). Un valstība jau nav vienkārši valsts. Kristus pats ir Dieva valstības robeža. – Tas pats vien iznāk,- abu jēdzienu saderība!
PS: Mateja 13, 45 redzu tomēr drusku citādi.

Pieredzējis mūziķis/diriģents, partitūru nošu lapā apskatījies, uzreiz zin, KĀ tas skan.
Tieši tā. Līdzīgi kristiešiem šajā gadījumā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 14:16:46
Mirga, jā daudzi šo rakstu vietu ir sapratuši ne tā kā tā ir rakstīta. Bet ir tik grūti redzēt tieši to kas tur rakstīts, ka Debesu Valstība tiek līdzināta cilvēkam kas meklē. Un aceries Jāņa 10 nodaļu, kur Kristus teic, ka viņš ir gans, kas noies meklēt vienu pazudušo avi.
Tā nu Debesu Valstība arī meklē visdārgāko pērli, kad to atrod, tad pārdod visu, lai šo pērli atgūtu. Vai tad Kristus nepazemojās un neatdeva visu, lai atgūtu tevi - visdārgāko pērli? Tā ir tik dārga, ka pat Dieva Dēla dzīvība nav par dārgu, lai šo pērli iemantotu Debesu Valstība, kas dārgas pērles meklē!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.10.23 14:24:58
Tieši tā. Līdzīgi kristiešiem šajā gadījumā.
Nu redzi, VISI cilvēki nevar būt ne profesionāli mūziķi, ne pieredzējuši diriģenti. Acīmredzot, visi arī nevar būt kristieši...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.23 14:27:04
Šeksna, tak bēda, ka Ctulhu to nesaprot un kā tāds bēbis iecērtas un saka, lai šamam ieborē kas ir mūzika rādot šim notis!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 62 , pavisam kopa bijuši: 12837