atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Eksorcisms
LittleWonder
Iesūtīts: 2008.12.07 21:51:22
Eksorcisms. Kāda ir Luterāņu baznicas nostāja šajā jautājumā?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 21:53:46
Nesenā diskusijā par šo tēmu es izsecināju tikai to, ka Luterāņiem pec noklusēšanas nav nekādas nepiecešamības pēc eksorcisma, jo nevienā luterānī ļauns gars nemaz nevarot būt. Mani tas nepārliecināja
Sieviete
# Iesūtīts: 2008.12.07 22:16:30
man rādās, ka šitā tēma jau ir izrunāta - pameklē tēmās.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.07 22:35:09
ak tā. nu tad neko
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2008.12.08 08:49:14
luterāņi paši māk izdzīt.no sevis.haha
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.12.08 16:45:20
Starp citu, eksorcisma elements ir arī kristību kārtībā vecajā 1928. gada agendā: Šī svētā ticība pavēl visiem, kas uz to kristīti, atsacīt ļaunam un viņa darbam un kalpot vienīgi dzīvajam Dievam. (Citēju pēc atmiņas).
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.12.08 16:52:50
Ctulhu

Eu, nupat "Ievas Stāstos" izlasīju par spokiem. tur ir divi gadījumi, viens izskaidrots pilnīgi raionāli, viens pilnīgi irracionāli. tāpēc nemaz neņirgājies, labi?
Boriss
# Iesūtīts: 2008.12.08 17:44:12
Nostāja ir gan. Nenoliedz, ka Bībelē ir. Baznīcas līmenī pozicīja, ka tā garīga realitāte. Praksē, amatierisms. Eksorcisma rituāla nav, tie kas praktizē, kā nu paši izjūt un saprot.
To, ka tas notiek sakramentos, ļaujiet pasmaidīt
Pāvils
# Iesūtīts: 2008.12.08 22:02:49
Boriss

Nedomāju, ka ir gudri smaidīt par sakramentu spēku. Kristībās notiek baznīcā apstiprinātais eksorcisma rituāls, apzīmējot pieri ar Kristus krusta zīmi ar katehumenu eļļu, kas simbolizē ieziešanos cīņai pret sātanu, un tam sekojoša atteikšanās no sātana un visiem spēkiem, kas saceļas pret Dievu.

Ja šis rituāls Tev izraisa smaidu, tad kas ir tas, kas Tev šķiet nopietns?
Pāvils
# Iesūtīts: 2008.12.08 22:12:15
Ctulhu
Tas nāk no senbaznīcas tradīcijas, kad kristieša dzīvi salīdzināja ar cīkstoņa dzīvi. Toreiz cīkstoņi pirms cīņas ieziedušies ar eļļu, lai nebūtu tik viegli satverami...
Boriss
# Iesūtīts: 2008.12.08 22:39:15
Pāvils Visu cieņu un pietāti pret Jūsu pieminēto eļļu un salīdzinājumu. Tas nepārprotami ir eksorcisms kristību kopsakarā. Bet domājot par to, ka sakramentu lietošana ir sinonīms eksorcismam, man jāsmaida, jo tā ir vēlme nogrūst uz sakramentu lietošanu to atbildību, ko jāuzņemas ar skaidru mācību un svētu dzīvi iztrūkstošu altākalpotāju vietā. Eksorcisms ir ļaunā aizdzīšanas lūgšana un prakse, kas prasa zinošu, pieredzējušu un kristīgas dzīves svētumā pārliecinātu un praktizētu Dieva kalpu klātbūtni. Smaidu par to, ka tādu kaldināšana tiek aizvietota ar liturģisku sakramentu izdalīšanas praksi. Smaidu par kristīgu farizejismu... Tas neattiecas uz Jūsu komentāriem šeit, Jūs pirmais starp iepriekšdiskutējušiem izteicāt baznīciskuma piesātinātu attieksmi. Paldies!
vilks
# Labojis vilks: 2008.12.09 10:54:54
Boriss
To, ka tas notiek sakramentos, ļaujiet pasmaidīt... Eksorcisms ir ļaunā aizdzīšanas lūgšana un prakse, kas prasa zinošu, pieredzējušu un kristīgas dzīves svētumā pārliecinātu un praktizētu Dieva kalpu klātbūtni. Smaidu par to, ka tādu kaldināšana tiek aizvietota ar liturģisku sakramentu izdalīšanas praksi. Smaidu par kristīgu farizejismu

Paskaidrosi sīkāk? Lasu daudzas reizes, bet īsti neuztveru ideju, īpaši pasvītrotajā.

Vai drīzāk nav tā, ka nevis Sakramenti nedarbojas, bet cilvēkiem trūkst ticības tam, ko Dievs tajos dara??
S.R...
# Labojis S.R...: 2008.12.09 11:34:36
wah,wah,wah. nu, neko jaunu mēs te laikam nepateiksim - ibo, neesam eksperti.
Ļaunais, tāpat kā Labais ir realitāte. spēcīga, uzbrūkoša un bīstama realitāte. ne velti Jēzus darbībā notika trīs savstarpēji cieši saistītas aktivitātes - sludināšana, slimo dziedināšana un ļauno garu izdzīšana.
šīm visām aktivitātēm būtu jānotiek arī baznīcā. ievērojot kārtību un nepieļaujot īpaši lielas pašdarbības.
ko manuprāt tā(Baznīca) arī dara.
vispirms jau kristību sakramentā mēs atsakāmies no ļaunā. tad iesvētībā, iestiprināšanā saņemam Svēto Garu. arī visparastākā krusta zīme principā ir neliels eksorcisma akts - apzīmējam sevi kā piederīgus Dievam Tēvam, Dēlam un Svētajam Garam.
ir smagāki gadījumi - ar tiem tad arī nodarbojas eksperti.
Boriss
# Labojis Boriss: 2008.12.09 14:41:00
vilks
Sakramenti ir svēti un tiem aksiomātiski ir ļaunā aizdzīšanas daba un spēks. Kā citādi, kad Kristus klātesošs.
Tik jāievēro, ka tur kur Kungs un apustuļi sastapās ar apsēstību, tur eksorcēja Kristus vārdā, nevis dalīja sakramentus. Tas, ka ļaunā ierobežošana un savaldīšana pārklājas gan sakramentos, gan lūgšanā, gan paklausībā Dievam, vēl nav iemesls tikai uz sakramentu lietošanu noreducēt eksorcisma patstāvīgu praksi.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 14:44:57
Nu nez, jau no diviem luterāņu mācītājiem esmu dzirdējis, kā viņi saskārušies ar eksorcismu
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:37:03
Jānis Kalniņš pareizi saka... tā ir!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 20:34:55
Jānis Kalniņš
mācītaja Kungs, bet ja cilvēko moca nelabie, un viņš gribēdams nevar no sirds nodoties Dieva kalpošanai? Vai pietiek tikai ar sakramentiem? Man radās iespaids, ka eksorcismu piekopj tikai katoļu baznīca un līdz ar to secināju, ka tikai viņiem ir problēmas ar ļaunie3m gariem? Lutērāni pēc noklusēšanas ir brīvi no jebkādas saistības
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:16:26
Vai tiešām ir tā ka mazas meitenītes rāpo pa griestiem, lamājas aramiešu valodā un kliedz "Ph’nglui mglw’nfah Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn?" Par ko mēs īsti runājam?
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:18:09
incognito
tu pat iedomāties nevari, bet luterāniem jau tas nedraud
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:21:28
LittleWonder
Pastāst drusku vairāk... es neesmu luterāns.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 21:36:02
LittleWonder
es arī ne
Nu ilustrācijai vari palasīt grāmatu"Eksorcists". Bet varbūt jau esi lasījis. Patiesāku velna apsēstības atainojumu es neesmu nedz lasījis nedz skatījies filmās. nesen vienu tādu redzēju(filmu) nu tādas pasakas... Bet grāmatas autors patiešām redzams, ka ir iedziļinājies šajā tēmā (demonoloģijā). Bet velna izpausmes ne vienmēr jau ir tik dramatiskas. Tās pašas ekstrasensorās spējas... ne jau no Dieva tās nāk.Pie tam, ne viena burene, nedz zīletāja nenomirst dabīgā nāvē(aiz vecuma)

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 16584