atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kristietības savietojamība ar tautas ticējumiem
Mulders
Iesūtīts: 2008.11.10 09:29:04
Sveiciens visiem Mārtiņdienā tb zosu dienā!
Tēma šāda... Kristietības savietojamība ar tautu (partikulāri Latviešu) tautas ticējumiem, svētkulaikiem, svētku objektu, ticējumiem etc.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:31:52
Tēma šāda... Kristietības savietojamība ar tautu (partikulāri Latviešu) tautas ticējumiem, svētkulaikiem, svētku objektu, ticējumiem etc.

Mans uzskats... ka daudz dažādas izdarības ir interesanti paturēt kā Latviešu tautas "ornamentu". Svarīgi ir lūkoties savās sirdīs, vai šis "ornaments" neaizņem kādu vietu, kas atvēlēta Kristum, bet tieši kā "ornaments" tas ir labs un paturams, jo tas uzzīmē latvieša identitāti!

Tas ir kurināt uguni un lēkt pār ugunskuru, vai ēst nost Mārtiņzosi ir ok, ja ar to netiek promotēta kāda elkdievība, kāda kalpošana citiem dieviem.

Šeit katram pašam jāizvērtē sava sirds, jo no malas skatoties mēs nevaram pateikt kurš apgrēkojas un kurš nē... tāpēc manuprāt bieži kļūdās visādi ne pārāk izglītoti karstasinīgie, kuri no tā vien, ka kāds lec pār ugunskuru šo apsūdz elkdievībā un svešu dievu promotēšanā, it kā viņš viņa sirdi redzētu!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:37:25
es labprāt ēstu zosi, ja vien tā tirgū nemaksātu 50 ls
Ervīns
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:38:46
sicilia

Nu reizi gadā var to sev atļauties....
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:42:32
man gavēnis , es nevaru!!!
Amēlija-Saule
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:42:34
sicilia
tik dārgi?? tā jau es labāk iztieku ar vistu. lai gan es mārtiņdienu nekad nesvinu.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:44:25
Amēlija-Saule
der tikai gailis!
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.10 09:52:55
Ervīns
diez vai es esmu praktiska... var patiesi izlīdzēties ar vistu
Briinumsons
nu un kāpēc? pusdienās der arī vista...
enīvejā mani tas nesatrauc, jo šodien mmāsas bērnam vārda diena un viņa gādā rijamo
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.10 10:05:25
Ir jau vienkārši daudzi objektīvi novērojumi, kam nav nekāda sakara ne ar pagānismu ne ar kādu reliģiju vispār.
Piemēram, ka drīz būs ledus, ja uz ezera sēž bļitkotāji.
dorinda
# Labojis dorinda: 2008.11.10 12:52:04
nu es vispār piekrītu tev, Mulders.
Un vēl jāskatās, vai netuvojas kādām burveklībām tās tautas izdarības, nu piem. šodien uzēst gaili, vistu vai zosi tā par godu gadalaikam, tradīcijai ir ok. bet šodien kaut melnu gaili un tecināt tā asinis pa pakšiem "lai skauģi nenāk" būtu tā ka lieki
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.10 12:55:05
Rīt būs Lācplēša diena - par godu mūsu neatkarības cīņu varoņiem tepat Daugavmalā, vai ne? Ko Rīgas Sargos atainoja.
Vai tad savas identitātes kopšana un pieminēšana jau ir elkdievība?
Protams, NEKO nepadarot par elku tādā nozīmē, ka tas mums kļūst svarīgāks par Kristu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.10 13:37:15
Ctulhu
Tad TU mums tā īstā inkarnācija?!
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.10 13:40:39
Ctulhu I-hi-hi-hi-h-i-i-i-i-i-i!!!
elina222
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:01:37
Tas ir kurināt uguni un lēkt pār ugunskuru, vai ēst nost Mārtiņzosi ir ok, ja ar to netiek promotēta kāda elkdievība, kāda kalpošana citiem dieviem.

Lielākā daļa tautiešu domājams svin svētkus, nedomājot par to nozīmi un tradīcijām, kādas tās bija senajiem latviešiem.

Bet daudz ir arī tādu cilvēku, kas jauc visu kopā - Baznīcu, zīlniekus, ticējumus un tradīcijas (un ne tikai svētkos, bet arī ikdienā).
Kundali
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:06:54
Var vilkt paralēles ar jogu un senlatviešu " sudraba ticējumu"
elina222
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:09:32
Es domāju, ka tiem, kam ir sliktas teoloģijas zināšanas, arī domā, ka viss ir savienojams - svētdienās iet uz baznīcu, otrdienās pie zīlnieka, un pa brīvajiem brīžiem lasa latviešu buramvārdus. `Man daudz deva iesvētes mācības. Arī pati pirms tam tiku daudz maldījusies.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:13:56
Elina - jebkurā reliģijā ir " daļa no Patiesības"
Protams - maģija utml ir kas cits.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:21:11
elina222 bet veel jau ir taada lieta, ka dazhs labs izgaajsi caur "iesveetes maaciibu" sāk šīs zīlnieces un latvju buramvārdus saskatīt arī gurķu marinēšanā... tam ceļam ir arī otrs grāvis!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:23:13
Problema ir tajaa, ka biezji vien taaas buutnes/teeli, kas vienaa religijaa skaitaas dievs, citaas religijaas atkal skaitaas velns

Nuja... bet tikai viens ir šo pasauli radījis! Un viņš ir Dievs leģitīmi, visi pārējie, kas nav šo pasauli radījuši ir visādi citi gari, tikai ne Dievs, pat ja viņus kāds tā nosauc!
Ne jau nosaukums, bet būtība nosaka konkrētā gara identitāti!
bitukas [159.148.64.114]
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:37:41
Viena lieta ir kopt savu nacionālo piederību, būt lepnam par to, bet pavisam kas cits ir vajadzība pēc ticības{reliģiskās piederības}. Ja tas sakrīt gaidāmi lieli s..i. Taču... zinu cilvēkus, kas krista bērnus, lai tie NESLIMOTU......., tādi nespēs savietot neko.... Un otrs gals,kuriem visur rādās garīgums, tādi savietos jebko...... Ja Kristus kādam ir ceļs, patiesība un dzīvība, tāds varēs klausīties SKY FORGER neapgrēcinoties. Tikai jāuzmanās, lai neapgrēcinātu citus, jāmāk cienīt cilvēkus.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.10 14:54:36
Ctulhu, izrunāta tēma!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 43 , pavisam kopa bijuši: 16555