atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kristietības savietojamība ar tautas ticējumiem
Mulders
Iesūtīts: 2008.11.10 09:29:04
Sveiciens visiem Mārtiņdienā tb zosu dienā!
Tēma šāda... Kristietības savietojamība ar tautu (partikulāri Latviešu) tautas ticējumiem, svētkulaikiem, svētku objektu, ticējumiem etc.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.10 15:07:48
Trilo, nezinu par ko tu runā * nevainīgi skatās griestos un ar kāju švīkā pa grīdu *
Mirga
# Labojis Mirga: 2008.11.10 15:15:38
Iz Mārtiņdienas ziņām:

http://www.tvnet.lv/onlinetv/lzk/minutes/article.php?id=323993

http://www.orb.lv/blog/?item=43750
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.11.10 17:09:53
Svinu visus svētkus tik tālu, cik tas nav ar kautkādām burvestībām vai ticējumiem!

jāņos ir lekts pāri ugunskuram, bet tas nekādā ziņā nav bijis saistīts ar kādu ticējumu, nedz man nedz tiem ļaudīm ar kuriem kopā svinējām!

ja piemēram gādītos būt vidē kur tiek piekoptas pagāniskās tradīcijas ar ticējumiem un nodomiem, tad noteikti nelektu pāri ugunskuram! un pat nezinu, vai es uz šādu pasākumu ietu! vienīgi kaut kā netīšām gadītos...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2008.11.10 17:17:49
par ķekātās iešanu
domāju tas na nekas slikts, ja neiet ar domu nest svētību, veselību, auglību... un vēl visādi sviesti!
bet piemēram forši ir apdziedāt vai izdomāt kādas jautras dziesmas pie tā kā iet... vai uzot mīklas, par to prasīt ķīlas & izpirkt ķīlas... izjokot kādu(bet tā lai neapvainojas)
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2008.11.10 17:31:30
vai nav labs sakām vārds: Miega māte raušus necep.
daži sakāmvārdi tāpat kā tautas dziesmas ir foršas
Harry
# Iesūtīts: 2008.11.10 22:14:33
piekriitu Mulderam.

tradiicijas paliek tradiicijas,taas vismaz rosina sveetku sajuutu,nu ,kaut vai,jāņos-vainagi,ugunskuri,līgodziesmas.


rainars
# Iesūtīts: 2008.11.11 00:26:17
tradiicijas paliek tradiicijas,taas vismaz rosina sveetku sajuutu,nu ,kaut vai,jāņos-vainagi,ugunskuri,līgodziesmas.
Un statistika apkopota par jānubēŗniem kuri nositušies,kā arī meitas kuras palikušas gaidībās no ripošanas pa kalnu kailām esot.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.11.11 07:28:56
rainars

Nu statistika spar to, ka meitas palikušas grūtas ripojot no kalna nav nevajag pārspīlēt... (es turklāt ko tādu dzirdu pirmi reizi)
tas, ka pēc papardes zieda meklēšanas izrādās viss kaut kas atrasts, gan ir taisnība


Man patīk tradīcijas.... hmmmmm nu ne visas, bet dažas ir tīri tā neko.... un kristietim netraucē

Elīna - buramvārdi saki? he he he izrādās Tēvreize ar esot tīri labs buramvār5ds, ko senie latvieši izmantojuši skaitot.... vot jums pīrāgi
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 16646