atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par īslandes ierēdņiem
Mulders
Iesūtīts: 2008.10.29 13:24:54
-Jonas- Tēmā par Vikačiem kā ticamības elementu Jona uzrāda sekojošo fragmentu no kādas intervijas (Jona linku gan nedeva, bet nav svarīgi)

Nē, nē. Tās nav fantāzijas, un troļļi nav pasakainas būtnes. Viņi tiešām dzīvo Īslandē. Piemēram, mūsu Satiksmes ministrijā ierēdņi konsultējas ar troļļiem, pirms būvēt ceļus — kur izdevīgāk tos akmeņus un klintis novietot, lai netraucētu troļļu dzīvi. Tāpēc nebrīnieties, ka Īslandē ir visneizskaidrojamākais ceļu tīkls pasaulē. T

Es tā iedomājos, ja tā ir TAISNĪBA un Īslandes valdība un ierēdņi pakļauj savas valsts kaut kādas ikdienas darbības Troļļu migrācijas ceļiem, tad varbūt tas kaut kādā ziņā izskaidro kāpēc Īslande ir faktiski vienīgā valsts kas šitā ieberzusies ar savu ekonomiku. Jo ja tās ekonomikas ministrijas ierēdņi ir no tās pašas šlakas kas transporta ministrijas ierēdņi, tad te arī varbūt slēpjas daļa Īslandes ārējā parāda problēmas... Galu galā uzturēt Troļlus nav lēts darbs!
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.11.01 19:22:57
Mulders

Jūs te esat aizgājuši interesantā oftopikā, bet atgriežoties pie sākotnējā jautājuma, gribēju tikai pastāstīt par vienu no mūsdienu ievŗojamākajiem okultisma pētniekiem - kādreizējais misionars Āfrikā un Azijā Roberts Kohs. Viņš apraksta savu pieredzi garīgā cīņā ar dažādiem demoniem, kas apsēduši vietējās ciltis. To starpā viņš runā arī par maziem ap 60-80 cm gariem vīriņiem, ko viņš sauc par koboldiem vai lauka velniem "Feldteufel". Vietējie ar tiem bijuši kontaktā - esot bijuši izpalīdzīgi tiem, kas viņiem pakalpo, bet atriebigi pret tiem, kas viņus negodā. Pamatojumu šādu būtņu eksistencei viņš saskata Jesajas grāmatā 13:21, 34:14 kā arī 2. Laiku 11:15, kur runa ir par jodiem un vietejiem demoniem.

Viņam ir ari ziņas par vilkačiem u.c. neticamām paradībām. Viņš domā, ka pārvērtības cilvēka ārējā izskatā okultisti panakot ar spiritiskās teleplazmas palīdzību, kas tiekot bieži lietota spiritiskās praksēs. Plazma pārklājot cilvēka ķermeni biezā slānī un piešķir tam jaunu veidolu, citu seju u.t.t. Pēc brīža tā atkal pazūd.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.11.01 19:29:54
lēnprātīgais
jaa, jaa, par lidojoshaam plazmas bumbaam paar Baikaalu es jau skatiijos " Aciimredzamajaa neticamajaa"
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.01 20:32:54
Mulders
Jautāju tāpēc, ka Tavs viedoklis ir ļoti tendenciozs, dažos jautājumos neesi īsti objektīvs. Tas atgādina tipisku traumas iespaidu, Tavā gadījumā izklausījās pēc paverdzinātāju radītas traumas.
Tas patiesībā manās acīs Tevi padara par normālu cilvēku, jo mēs jau visi traumēti.
Jāsaka gan, ka neesmu RKB mācībā neko tādu pamanījis, jo, manuprāt, tas par ko runā Tu, attiecas uz garīgās izaugsmes posmu, kas seko cilvēka apjausmai, ka arī viņš ir Pestīts.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.01 21:33:09
Papucs, nā... tādas traumas nav... ja vien Baznīcas vēstures iepazīšanu nesauc par traumu!
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.01 22:17:57
Mulders
ja vien Baznīcas vēstures iepazīšanu nesauc par traumu

Nonākam pie nākamā krustpunkta - vai tik tu Baznīcu kā Kristus Miesu neidentificē ar baznīcu kā juridisku personu? Apmēram to pašu dara Dassy - identificē sirdsapziņu, kas ir Dieva balss, ar ieaudzināto pienākuma apziņu, kas ir samaitātās cilvēces produkts.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.02 00:11:02
Papucs,

No LTA

VII ARTIKULS. PAR BAZNĪCU

1] Tiek arī mācīts, ka visos laikos pastāv viena svēta baznīca. Bet baznīca ir svēto draudze, kurā pareizi māca Evaņģēliju un pareizi pārvalda sakramentus.

2] Un patiesai baznīcas vienībai pietiek ar vienprātību Evaņģē­lija mācībā un sakramentu pārvaldīšanā. 3] Nav arī nepieciešams, ka cilvēku ieviestās tradīcijas, rituāli jeb ceremonijas visur būtu vienādas. 4] Kā Pāvils saka: "Viena ticība, viena Kristība; viens visu Dievs un Tēvs.." (Ef. 4:5–6)

VIII ARTIKULS. KAS IR BAZNĪCA?

1] Lai gan baznīca īstā nozīmē ir svēto un patiesi ticīgo draudze, to­mēr, tā kā šajā pasaulē baznīcā ir iejaukušies daudz liekuļu un ļauno, tad ir pieļaujams sakramentus saņemt pat no ļauniem cilvēkiem, kā saka Kristus: "Uz Mozus krēsla ir nosēdušies rakstu mācītāji un fari­zeji.. " (Mt. 23:2) 2] Gan sakramenti, gan Dieva vārds ir iedarbīgi Kristus pavēles un iestādījuma dēļ, pat ja tos pasniedz un sludina ļauni cilvēki.3] Tiek nosodīti donatisti un tiem līdzīgie, kas noliedza ļauno cilvēku kalpošanas izmantošanu baznīcā un uzskatīja tādu kalpošanu par nederī­gu un neiedarbīgu.


Tā kā redzi...
Baznīca ir tur, kur ir Kristus. Kur Kristus nav, tur arī Baznīcas nav!

Baznīca ir tur, kur Dieva Vārds top sludināts un Sakramenti pareizi pārvaldīti!

Man vairāk šķiet, ka RKB savu juridisko organizāciju vienādo ar Una Sancta! Tā teikt RKB juridiskās robežas ir arī Krisus Baznīcas objektīvās robežas!
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.11.02 22:06:52
Mulders
Kāpēc no Taviem tekstiem vienmēr izklausās, ka Evaņģēliju pareizi māca tikai luterāņi?

Tā kā redzi...
Baznīca ir tur, kur ir Kristus.


Nu to es vienmēr esmu zinājis!
Tāpēc jau arī vienmēr cenšos Tev saudzīgi norādīt - nu nevajag nepazīstamā vietā uzreiz aiztaisīt acis, aizspiest ausis un klaigāt: es neko neredzu, es neko nedzirdu! Tā jau Tu nepazīstamajā vietā nekad Kristu neieraudzīsi, un tādas izdarības tiešām atgādina traumas sekas. Atvaino, bet tā ir

P.S. man, piemēram, trauma ir harizmāti. Mēdzu pret viņiem izturēties ar līdzīgām reakcijām, kā Tu. Bet tikai bez iznīcinošiem pierādījumiem vai uz vietas glābjošām zālēm tam nav jēgas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.03 09:52:44
Papucs, būsi pārpratis!

Saskaņā ar Luterisko Baznīcas izpratni, Baznīca ir nevis juridiska kopiena, bet garīga kopiena, kuras saikne un piederība ir ticība uz Dieva Vārdu un sakramentu pārvaldīšanā.
Tādējādi... jebkur, kur Dieva Vārds top sludināts un Sakramenti pareizi pārvaldīti, saskaņā ar Dieva Vārdu ir Baznīca un tātad pestītie ticīgie. Mēs gan nevaram drošticami apgalvot par ikkatru indivīdu, bet varam apgalvot par kopienu, ka te IR Baznīca!

Tādējādi... cik tomēr zinu tad RKB un Ortodoxie noteikti palido zem šiem kritērijiem un mēs droši varam teikt, ka pat RKB un Ortodoxo vidū ir pestīti ticīgie.

Protams, Baznīcā ir ielauzušies arī leikuļi un meļi... taču kviešu un nezāļu nodalīšanu atstāsim Dievam pasaules beigās!

Vienkārši manas iebildes pārsvarā pret RKB ir šis viņu uzslāņojums vienkāršajam Dieva Vārda pasludinājumam... tā smagā tradīcija etc. etc. ar kuru RKB gan identificē savu identitāti, bet neapstājas pie tā un padara to par pestīšanas jautājumu. Mūsu tradīcijā šī ārējā forma, dievkalpojuma organizēšana, svētku un citu svētdarbību jautājums pārsvarā ir adiafora...

Tāpat RKB par pestīšanas un Baznīcas identitātes jautājumu padara nevis Dieva Vārdu bet attiecības ar Pāvestu... kas manuprāt vispār ir čau Rasma... tb ne jau ka tu nedrīxti būt pakļauts Romas Bīskapam, bet iebilde ir pret apgalvojumu, ka ja tu NEESI komūnā ar Romas Bīskapu, tad tu neesi komūnā ar Kristu.
Roma visos laikos ir mēģinājusi likt dažādus starpniekus starp Kristu un Cilvēkiem, bet tāda starpnieka nav... jo Kristus ir mūsu vidū un VIŅŠ Ir starpnieks starp cilvēkiem un Dievu! Nedz Marija nedz Pāvesti nedz Maģistrāts nav un nebūs starpnieki mūsu pestīšanā!

Tas pats atteicas uz Ortodoxo ikonu un svēto tradīciju... mēs nepieņemam citus starpniekus tur, kur mums ir dota droša un tieša pieeja Tēvam vienā Garā!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.03 11:18:26
Mulders
mēs nepieņemam

Nu tieši par to jau arī ir runa. Diemžēl šis paziņojums nav pabeigts, jo tas ir paziņojums ar ļoti radikāliem secinājumiem.
Mēs nepieņemam vienkāršākajā gadījumā attiecas, piemēram, uz mūzikas instrumentiem kādā baznīcā - eju tur, kur spēlē ērģeles, neeju tur, kur sit bungas, jo es bungas baznīcā nepieņemu. Lūdzu, dari tā, nevienam tavs lēmums netraucē.
Bet Tavs mēs nepieņemam citus starpniekus (u.c. iebildumi) tā kā jau attiecas uz tēmu, kur vairs nebūtu svarīga Tava pieņemšana/nepieņemšana, bet gan Dieva pieņemšana/nepieņemšana.
Līdz ar to ir tikai divas iespējas:
1. Dievs pieņem, un tad tas ir tikai Tavas gaumes jautājums, ko Tu nedrīksti nevienam pārmest;
2. Dievs nepieņem, un tad Tavai nepieņemšanai vairs ir maza nozīme, jo runa ir jau par mērķtiecīgu globālas maldu mācības izplatīšanu ar visām izrietošajām sekām.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.03 11:24:26
Papucs, redzi to KĀPĒC mēs nepieņemam, tas nebalstās gaumē... bet gan tajā, ko Dievs par sevi un savām attiecībām ar cilvēkiem ir atklājis Rakstos!

Nesaputro šo "Nepieņemam" ar gaumi!

Precīzāk laikam Luteriskajā valodā būtu "Mēs noraidām". Un visus citus starpniekus noraidām elementārā banālā iemesla dēļ - Kristus ir par mums miris un augšāmcēlies, viņš ir mūsu Pestītājs viņš ir Ceļš, Patiesība, Dzīvība, Gaisma... viss... un Dievs viņu mums ir Devis!

Nedz Marija nedz Pāvests nedz Maģistrāts par mani nav miruši un augšāmcēlušies, neviens no viņiem nestāvēs starp mani un Dievu un nespēs aizstāvēt mani tiesā... tieši otrādi, viņi būs man blakus... un vienīgais kas var mani aizstāvēt Dieva priekšā ir Kristus...

Tad ir vēl otra daļa... apsolījumi... par Kristu man ir vesels lērums apsolījumu, par Mariju vai Pāvestu neviens... Nu nezinu... spēlēt ŠĀDU loteriju es netaisos! Nafig man ņemt loterijas biļeti ar nezināmu iznākumu, ja man ir dota droša bagātība Kristū?

Šai ziņā es to pašu psiholoģiju nesaprotu... kāpēc likt cerību uz tiem, par kuriem Dievs nekādus apsolījumus nav teicis?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.06 22:54:11
bitukas, tad jālasa Auksburgas Ticības apoloģija... tur vajadzētu būt raksti, no kuriem tas izzīsts
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 12809