Rīgas arhidiecēzes sapulce tālāk virza divus arhibīskapa amata kandidātus

2024. gada 7. decembrī Rīgas arhidiecēzes sapulcē Rīgas Lutera draudzes namā Torņakalnā, piedaloties 108 sinodes delegātiem – mācītājiem un draudžu pārstāvjiem, notika arhibīskapa kandidātu uzklausīšana.

Aicinājumam uzņemties amata atbildību bija atsaukušies palīgbīskaps Rinalds Grants, Piltenes iecirkņa prāvests Kārlis Irbe, Vecās Sv. Ģertrūdes mācītājs Krists Kalniņš un Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis.

Vispirms kandidāti piedalījās pusotru stundu garā paneļdiskusijā, kuru vadīja Gatis Līdums, un pēc tam tikpat ilgi atbildēja uz klātesošo jautājumiem, sniedzot atbildes, parādot Rakstos un luteriskajās apliecībās balstītu ticību, daudzpusīgu garīgu kompetenci, dziļu baznīcas misijas izpratni, Baznīcas gana aicinājumu un vadības prasmes.

Pēc kandidātu uzklausīšanas, debatēm un lūgšanas, piesaucot Svētā Gara vadību, sapulces dalībnieki nodeva balsis aizklātā balsošanā. Vajadzīgo 51% slieksni pārkāpa bīskaps Rinalds Grants (83 balsis) un prāvests Dzintars Laugalis (56 balsis). Mācītājs Krists Kalniņš ieguva (52 balsis) un Piltenes iecirkņa prāvests Kārlis Irbe (49 balsis).

Pēc rezultātu paziņošanas, brālīga apskāviena un pateicības dziesmas dziedāšanas sapulce viņiem izlūdzās Dieva svētību turpmākajā kalpošanā. Līdz sinodei abiem kandidātiem vēl jātiekas ar kapitulu, bīskapu kolēģiju un varbūt arī ar pārējo diecēžu sinodāļiem.

 

Dienas lasījums
Par Kunga žēlastību dziedāšu mūžos, es vēstīšu audžu audzēm par Tavu uzticību!Ps 89:2
Viņi izgāja un sludināja it visur, un Kungs darbojās līdzi un vārdu apstiprināja ar līdzejošām zīmēm.Mk 16:20
Papildu rakstvietasJes 4:2–6
Ef 4:1–16
Mt 8:28–34
Mēneša lasījums
BET CERĪBA MUMS IR STIPRS UN DROŠS DVĒSELES ENKURS, KAS SNIEDZAS DZIĻI IEKŠĀ AIZ PRIEKŠKARA.Ebr 6:19
Lasījumu kalendārs