atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par sv. Vakarēdiena praksi
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2007.07.18 19:50:50
Jau ilgus gadus mūsu Baznīcā ir tāda prakse, ka evaņģēlisti izdala draudzei (slimniekiem) iepriekš konsekrētu maizi un vīnu. Mani ļoti interesē, kā šada prakse saderas ar luterisko izpratni par konsekrāciju un garīgo amatu. Manā uztverē tā ir katoļu teoloģija. Ja mēs to akceptējam, vai tādā gadījumā nebūtu arī jāievieš arī attiecīga uzglabāšana un tam pienākošais gods?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.10 15:46:42
Ilārs Plūme
Hm, vai tu esi no tiem, kam patīk, ka viņus žēlo?
Nu, bet vai tad tās mušas neesam mēs visi LELBieši, kas nesaprot lielos ideālus...
Par dzeju priecāšos. Vienīgi, ka mēs te, un Ctulhu ar`, sākam šajā nopietnajā diskusijā ne par tēmu runāties. Bet varbūt der mazliet pavērt durvis, lai telpā nepārkarst atmosfēra?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 15:48:43
Balss,

Ctulhu ir īsts zinātnieks. Mēs kopā trāpījām pamatīgā lietū un salijām. Tad viņš tūdaļ sāka rēķināt gaisa un ķermeņa temperatūru, laiku kurā izžūsim utt.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 15:53:06
Balss,

Manis sacītajā par žēlumu bija nedaudz ironijas, mazdrusciņ, bet, atzīšos, tomēr bija.

Par dzeju es jau teicu, ka to nevajag uztvert tik personiski. var jau būt, ka tāda doma man kaut kur dziļi, dziļi sirdī slēpās, bet pēc sastapšanās ar Zauru, tas taču ir saprotams. Vai ne?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.10 15:57:10
Ilārs Plūme
Sapratu jau sapratu ironiju, un ar to pašu arī atbildēju!
Arī par dzeju bija ironijas krietns kušķītis! Bet par tavu sastapšanos ar Zauru neko nezinu... Kuru Zauru? No Foruma vai to ar zirga kāju?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 15:58:23
Ctulhu,

Tas termins taču nemaz nav sliktāks par Perseīdām? Ceru, ka saprati tā nozīmi. No latīņu lapsus - krišana, kļūdīšanās, maldīšanās. Tu jau nu pats arī lieto tādus terminus, kas normālam cilvēkam uzzdzen šermuļus. Tas labi, ka lasīji šo grāmatu.

Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:02:46
Balss,

Baidos, ka tam no Foruma arī ir kaut kas līdzīgs zirga kājai. Tu jau būsi dzirdējusi, ka Z. Freuds pārteikšanos skaidro, kā neviļus izlauzušos patiesību. Kaut kas no tā varētu parādīties arī izvēloties nikus. Piemēram Ctulhu niks, ļoti raksturo viņa sirds vēlmes kļūt par Prometejam līdzīgu būtni. Visai cildeni, bet ar labiem nodomiem bieži vien tiek bruģēts ceļš uz sliktu vietu. Jā, tas Zaurs man nepatīk, ne viens, ne otrs.
+Jānis
# Labojis +Jānis: 2007.08.10 16:09:31
Uldi, kam īsti jūs nepiekrītat - manai mācībai par bīskapa amatu draudzē vai Indriķa mācībai par manu mācību par bīskapa amatu draudzē? Viņš te apkaro paša radītu doktrīnu, kuru es neatpazīstu kā savējo.

Nezinu, kādi ir Tavi priekšstati par institucionālismu LELB. Struktūras baznīcā rodas no vajadzības. Acīmredzot mūsu baznīcā vajadzība pēc normālas bīskapa kalpošanas bija lielāka, nekā viens bīskaps ar savām ierobežotajām spējām un dāvanām spēja sniegt. Tādēļ viņam aicināja divus citus palīgā. Netiek plānots attīstīt lielu aparātu. Divi vai četri jauni darbinieki LELB mērogiem nav milzu mašinērija. Mūsu līdzekļus vairāk aprij jūsējie misijas sekretāri.

Sakot uz mani "tu esi radījis mašinēriju", Tu parādi, ka nepazīsti norises LELB. Taisnība 1994. gadā es ierosināju diskusiju par diecēzēm, tāpat kā reiz to sāka +K.Irbe un kā mani neatlaidīgi mudināja prof. R.Feldmanis. Taču ap 2000. gadu es pats apturēju virzību uz priekšu un tieši finansiālu apsvērumu dēļ. Tagad šis jautājums atgriezās diskusijā nevis manis, bet mācītāju un prāvestu ierosināts - tā sakot, "no apakšas".

Mani drusku uzjautrina, ka "jūs" taču esat trakāki episkopālisti par "mums". "Jūs" taču esat tie, kas baznīcu identificē ar bīskapu. Tikko kaut kas notiek - sinode kaut ko nobalso, kapituls nolemj, Lutera Akadēmija kaut ko izdara - tā "jūs" uzreiz: Vanags to izdarīja. Ievēro, Uldi, "jūs" tie esat, ne "mēs", kas saka: "Vanags ir baznīca"
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:14:56
+ Jāni,

Tā jau tas ir, bet man tomēr šķiet, ka kaut kur dziļi sirdī, Tu tomēr varētu lolot domu - ubi episcopus ibi ecclesia. Bet lai nu paliek. Kā mums tur tomēr paliek ar to vakarēdiena rezervēšanu? Esam pie kaut kāda gala nonākuši vai neesam?

Balss
# Labojis Balss: 2007.08.10 16:16:47
Tev jau, Ctulhu , sirdī ir ilgas pēc tā, lai labais uzvarētu - tās ir Dieva ieliktas mūsu sirdīs. Tikai TEV gribas būt tam varonim, kas atnes cilvēcei gaismu. Vispār jau nav slikta vēlēšanās - būt par varoni, glābēju. Katra puikas un katra vīrieša cienīga vēlēšanās - tas ir bruņinieks un džentlmenis vienā personā. Ideāls tātad. Vienīgā vaina - mēs, grēcinieki, neesam uz šo ideālu spējīgi. Tas nu ir jāatzīst. Un to tev negribas...
Ilārs Plūme Vai tāpēc tu nelieto niku? Laikam jau nē. No vārdiem un darbiem patiesībā var pamanīt vēl vairāk kā no pārteikšanās... Kaut gan tur Freidam (Freud) protams, taisnība. Lai gan citādi viņa teorija ir ar lielām vainām. kas varbūt meklējamas viņa paša bērnībā...
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:17:54
Ctulhu,

Tu neņem vērā, ka zinātnes laukā situācija nebūt nav labāka. Vai tas vienkārši kaut ko neliecina par cilvēku? Vai Tu tajā vainosi zinātni? Nē, zinātne laba, ar pētniekiem tā ir, kā ir! Tas pats vērojams arī reliģijas lietās.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:19:33
Ilārs Plūme ubi episcopus ibi ecclesia ... tomēr tas Freuds tev neliek mieru?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:19:59
Balss,

Niku es nelietoju tādēļ, ka man skaists vārds - Priecīgais!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:22:54
Labi, labi, Balss,

atsaucu savu izteikumu. Tu jau zini, ka par spīti visādām baumām, es par +Jāni esmu tīri augstās domās, bet kā jau arī varbūt zini - cilvēka sirds ir viltīga, kas to var izdibināt. Tā nu izteicu savas bažas.
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.08.10 16:25:06
Ctulhu,

Cik no Tavām domām, kuras esi izklāstījis te, ir pamatotas eksperimentāli?

Mums izeja ir, jo mums ir Bībele. Tādi pati, kā tiem, kam ir matērija.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:25:37
Ilārs Plūme
Vai tad Ilārs ir tulkojams? Un to arī nozīmē? Nu tad centies savu vārdu iemiesot dzīvē! Vairāk smaidi, izplati prieku, nebaries, nekaujies! Esi pats un dari citus priecīgus!
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:28:52
Ilār , lai Dievs no tā žēlīgi pasargā, ka no tāda tārpu maisa kā es būtu atkarīga baznīcas pastāvēšana. To es saku nopietni, jo neviens mani nepazīst tik labi, kā es pats sevi. Viss, par ko mēs te diskutējam ir jautājums, kas ir normalitāte vai labākais no iespējamiem baznīcas izkārtojumiem. Manuprāt daži no jūsējiem ir pārāk ieciklējušies uz vienīgo pareizo baznīcas pārvaldes formu.

Par Hemnicu jau Voldemāram teicu, man drusku jāpameklē atsauces. Es teicu to, ko teicu, balstoties uz kādu dzirdētu referātu, kura kopija man šobrīd nav pie rokas. Tikko sameklēšu, tā pateikšu. Pārējo galvenajos vilcienos jau rakstīju - manuprāt nav pamata teikt, ka nepieciešamības gadījumā saglabāt sakramentu nākamajam dievkalpojumam, kurā nav paredzema mācītāja klātbūtne, vai aiznest to slimniekam būtu darbošanās ar sakramentu "extra usum". Tādēļ tā nav aplama, lai arī gluži normāla ne. Mūsu baznīcā mēs esam apstājušies pie šāda izkārtojuma tādēļ, ka tā nolēma mācītāju konference, pamatā atzīstot, ka luterāņu atļauja konsekrēt ir ordināciija, kas nozīmē ne tikai roku uzlikšanu bet arī izglītību, aicinājumu, pārbaudīšanu un roku uzlikšanu. Divos vārdos - to drīkst darīt rite vocatus .
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:37:06
Balss,

Paldies par pamācībām. Tas Tev jauki izdodas. Tā kā esmu Priecīgais, tad zinu, ka priekam jābūt patiesam. Sekls, virspusējs prieks nav nekāds prieks. Bet patiess prieks nav iedomājams bez patiesības. Tā nu, ja gribu būt priecīgs, tad nevaru iztikt bez patiesības. Turklāt pačukstēšu Tev, ka īsts prieks nāk tikai no grēku piedošanas. Tā nu viss, kas traucē cilvēkiem saņemt grēku piedošanu, liek man bārties un kauties, jo es vēlos būt priecīgs un vēlos arī lai citi būtu priecīgi. Tāda, redzi, man tā bēda.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:40:26
Ctulhu,

Tad es saku, ka nevar būt patiesība vienā vien matērijā. Bet tomēr, Ctulhu, zeme griežas un Bībele ir patiesa un tā vēsta par Patiesību - Jēzu Kristu, kurā Dievs mūs glābj no grēka, velna, elles un sevis pašiem.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:41:01
Ctulhu,

Tikai tas, kas saņēmis, spēj dot!

Balss
# Iesūtīts: 2007.08.10 16:43:39
Ilārs Plūme
Protams, tikai patiess, neliekuļots prieks ir prieks. Citādi ir falšums un cukurūdens. Bet bāršanās un tiesāšana gan prieku neizstaro un nevairo. Protams, sacīt - miers, miers, kur miera nav, ir meli. Bet ar bāršanos nez vai var cilvēku pievest pie tā, lai viņš atzītu savu vajadzību pēc grēku piedošanas. Tie gaišākie kristieši, ko pazīstu, kas daudzus veduši pie ticības, bieži (ne vienmēr) ir bijuši saulaini ļaudis...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 108 , pavisam kopa bijuši: 33961