atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Brīvticība
incognito
Iesūtīts: 2009.02.01 22:13:17
Sakait, ko domājat par brīvticības kustību, kas tagad radusies Latvijā?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.10 12:45:52
Mulders
es jau kā pats pazemības iemiesojums to gudro onku vidū vispirms sevi redzu, bet sukcesīvo līniju tajā līdzībā kā birku uz H profila, kas vēstī, ka viss darīts pēc ISO 9660 standartiem. Taču kaimiņu stroikā ir uzrāvušies, ka šitos uzrakstus arī pilsonis Lī Ķīnā un Koļa Bolderājā savā sķūnītī izklapē kā juvilieris.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.10 12:49:36
Aivars, tieši tāpat kā Lī Ķīnā un Koļa Bolderājā māk no Rakstiem izzīst dajebkādu mācību un spēj apkārtējos pārliecināt, ka tieši viņš ir Baznīca, a tu Sātana sektants

Tak redzi, ja es ticēšu tev un redzēšu ka tu lāga onka, tad es arī tavam sertifikātam un akceptam ticēšu par kādu Ješku no viņsētas! Tieši tāpēc sukcesija ir cilvēki, nevis paraksts! Ja es tam onkam LĪ Ķīnā pajautāšu, aiz kādas autoritātes tu te kvalitātes zīmes izdali, viņš vai nu dabūs mani vest pie tevis un tad es zināšu, ka jā tu akceptēji, jeb viņš mēģinās mani pārliecināt, ka viņš tikpat labi kā tu stroikas ceļ! Abi ceļi labi, tik pirmais ir ātrāks! Kā āri otrajā mani var apmānīt, jo es neesmu labs celtnieks, un man var ieborēt visādas muļķības... un tas ka man pieejams celtniecības almanahs, tas man nepalīdz!

Redz... tava loģika ir precīzi tieši tāda pati kā pasaulniekiem, ja jau laulība negarantē mīlestību un saticību, tad laulība nevar būt Dieva iestādījums, bet tikai cilvēku kārtība un labāk dzīvot parastās attiecībās, ka tik mīlestība ir!

Tu spried pēc tā, ka, ja kāds ar automašīnu nobrauc cilvēkus, tad CSDD izdotās tiesības ir blefs, jo tās var jebkurš viltot!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.10 12:57:02
Nu, peec Buikja un Viika mani tas neizbriina. Cita lieta, ka es labpraat uzzinaatu mehanismu, kaa var izcajakreet exakto. Aciimredzot tie jeh un morm, kas mna traapiijaas, to mehanismu nesatur .

Tevi nevar izchakarēt... tas ir labi. Slikti tas, ka tu nekad nebūsi Einšteins vai Brāļi Raiti, jo nespēj konsistenti domāt "out of box", labākais kas sanāk ir sci-fi, jeb latviski sakot - pasakas! Bet tu nekad nespēsi atklāt nekādus fundamentālus revolucionārus likumus, jo viss, kas ir pretrunā tev zināmajam tu noraidi. Bet Einšteini dzimst tikai tur, kur ir pietiekoši resna zarna, lai apšaubītu to, kas tiek uzskatīts par akmenī kaltu, un konsistenti ietu pret straumi, pierādot, ka tas, ks līdz šim ticis uzskatīts par neiespējamu ir iespējams!

Savukārt no tādiem Buiķiem, kas maisās pa 3 priedēm, tomēr var iznākt kāds revolucionārs rezultāts, jo viņu nebremzē un neierobežo, tas, kas bremzē un ierobežo tevi - personīgās pārliecības!
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.06.10 13:33:54
Mulders
Redzu, ka esi iededzies, bet man gribētos atbildēt ar dzejnieces vārdiem: "Nepiešķir lietai šai nozīmi tādu! "(iz Lāčplēša libreta) Nu varbūt tas ir baigi subjektīvi, bet es dzīvē neskatos tikai uz pagoniem un cepuri. Ja man vajag konsultāciju pie kāda lēmuma, es izvēlos griezties pie pieredzes bagāta praktiķa, kam uzticos.
Un kā jau te iepriekš minēju, ja es savam bīskapam uzticos, tad tas, vai viņam ir galvu noglāstījis kāds cits bīskaps, vai nav, man personīgi neko nemaina.
Man jau patīk pie luterisma tas, ka nav tik akli jāuzticas cilvēku autoritātēm, jo pat veseli koncili, ne tikai pāvesti, ir maldījušies. Kā jau minēju, `teorētiski` tā Tava aina izskatās skaista, bet es neredzu, ka tā dzīvē tikpat skaisti īstenotos. Ja mēs `abi labi` vienā mazā pīļu dīķī viens otram uzticamies, ir ok, bet vai kaimiņu `brīvticīgās` pīles no mūsu plaukstiņpolkas tiks ievestas vispārējā pīlestībā?
Kā jau iepriekš teicu, joprojām nesaprotu kur ir tas `prikols` ieraugāms, un vai tiešām ir tik liela pārliecība, ka šī tradīcija ir tik autoritatīva. Reiz kāds tuksneša beduīns esot viesnīcā atklājis brīnišķīgu ietaisi, kur jāpagriež tik poga un pār tevi nolīst ūdens, kādu tik tu vēlies. Savādi, bet noskrūvēta no viesnīcas sienas un pielikta beduīna teltī, šīs skaistā ierīce vairs neesot bijusi tik visuvarena. Saprotu, ka dažs dzīvo ar atmiņām par skaistajām viesnīcas dienām, es dzīvoju ar skatu uz telti, un kreņķi, kāda tehnoloģiska improvizācija būtu nepieciešama, lai ūdens priecīgi čurkstētu un beduīnam atkal acis mirdzētu.

Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.10 13:41:59
Un kā jau te iepriekš minēju, ja es savam bīskapam uzticos, tad tas, vai viņam ir galvu noglāstījis kāds cits bīskaps, vai nav, man personīgi neko nemaina.

Bet pacenties izkaapt no taas kastiites kuraa tu seedi tagaD!
Tagad pameegjinaashu leenaam, tieshi uz shii tava texta baazes.

Taatad tev uz sejas ir Biiskaps, kam tu uzticies!

Vai tu uzticeetos Biiskapam, kuru tavs Biiskaps ir atzinis par maaciibaa un praksee labu un deriigu?
Tobish... vai tu sho biiskapu x, kuru tavs biiskaps ir Ordineejis peec vistiiraakaas sidsapzinjas baaziisi zem lupas, jeb uzticeesies taapat, kaa tu uzticies savam Biiskapam. Jeb tu vinjam uzticies visaa iznjemot viedoklii par citu Biiskapu deriigumu?

Bet ja tu uzticies tava uzticamaa Biiskapa akcepteetam Biiskapam, vai uzticeesie taa Biiskapa akcepteetam veel treshajam Biiskapam? Kur tava uzticiiba izbeigsies...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.10 13:58:59
Mulders
Man neviens nav uz sejas, bet, ja tu man stāstīsi veco stāstu, ka zosu kājiņas ir garšīgas, jo tev tēvs stāstījis, ka viņa tēvs stāstījis par savu tēvu, kas reiz esot runājis ar kādu, kurš savām acīm redzējis, ka cits tās krimtis gardu muti, es tev prasīšu, vai pats esi pagaršojis.
Protams, ka uzticoties bīskapam, es automātiski akli neuzticēšos katram, kam viņš uzticējies. Bet man arī nevajag, lai bīskaps dotu slēdzienu, vai varu teiksim uzticēties sievai, vai nevaru. Nu esam taču pieauguši cilvēki, un nevajag par katru cenu kaut kādu infantilismu stūrēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.10 14:04:39
Aivars,

Jautaajums bij mazliet cits!

Vai tu uzticeesies savam Biiskapam kaa teologam par cita Biiskapa kaa teologa deriigumu? Es neprasu par to vai tu uzticeesies vinjam par sievu vai kaadu citu, bet tieshi vai tu uzticeesies Savam Biiskapam teologjiskaa jautaajumaa - Cita Biiskapa izveerteeshanaa?

Jeb kaapeec tu vispaar uzticies savam Biiskapam dajebkaados jautaajumos, jo tu tachu esi "pieaudzis cilveeks"! Tad tachu tev nevajag nemaz Biiskapu, kam uzticeeties?

Jeb tomeer... ir teologjiski jautaajumi, kuros tu Biiskapam uzticies, bet ir jautaajumi, kur "pats liels"?

Un taatad visiem jaabuut taadiem pieaugushiem? A ko dariit tiem, kas veel beerni? Un kaa zinaams, visi beerni veido attieciibas uz uzticiibas baazes, jo nemaz nespeej izveerteet visaadus Biiskapus!

Nelec luudzu nost dazhaados sofismos... bet atbildi uz sho vienkaarsho jautaajumu, vai tu savam Biiskapam, par kuru tu teici, ka tu vinjam uzticies (aciimredzot teologjijaa, nevis zosu cepshanaa), uzticeesies cita Biiskapa maaciibas izveerteejumaa un akceptaa?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.10 14:14:10
Vecozēn, doverjai, no proverjai , ir tāds teiciens. Vēl jo vairāk teoloģija ir vispirms domāšanas un meklēšanas disciplīna, un ne vienmēr labs bīskaps ir arī lielisks teologs, finansists, liturgs uttt. Jā, protams, ja sinode ievēl jaunu bīskapu, un mans uzticamais bīskaps uz debesīm brēc, ka šis jaunais nu ir viens riktīgs vilks avju drānās, tas liks man ieklausīties. Bet ja viņam pēc amata tradīcijas ir jākonsekrē kāds, ko sinode ievēlējusi, mans uzticības kredīts būs balstīts ticībā Sv. Gara vadībai balsotāju sirdīs, nevis bīskapa roku uzlikšanā.
Bet jebkurā gadījumā bīskapu drīzāk redzu kā vecāku brāli, nekā tēti, `kas visu zina", un arī Kristus šai sakarā šķiet ir ko sacījis.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.06.10 14:35:49
Mulder , tu saki, ka Mācība plus sukcesija ir labāk nekā Mācība. Tātad Sukcesija ir kaqut kas ārpus Mācības, kas stutē nabaga Mācību.

Atceros to anekdoti, kur vecenīte nolika svecīti gan Sv. Miķelim, gan pūķim, jo neko jau nevar zināt ar ko būs darīšana, vai ne. Tāpēc labāk pielikt plusiņā kaut ko.

Mani par labu luteriskai baznīcai pārliecināja Mācība, ne bīskapi.

Merlins
# Labojis Merlins: 2009.06.10 14:37:05
indriķis

" ...tā zviedru bīskapu roku ķēdīte, ko dažs sauc par "apustulisko sukcesiju..."

Man liekas, ka indriķis ir tuvu vai vienīgais, kas to tā sauc. Nu varbūt vēl Voldemārs kaut ko līdzīgu domā.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.06.10 14:50:30
Merlin, bet tā - ķēdīte taču ir tieši tā lieta, kas padarot pēctecību par apustulisku. Un kuru esot jāpiepluso mācībai, kā Mulders apgalvo!
Bet Rakstos es to neatrodu! Tāpēc arī noraidu.

Es taču nenoraidu nedz bīskapu iesvētīšanu no citiem bīskapiem, ne mācītāju - no citiem mācītājiem u.t.t.

Vai zināt, ka luterisma konsenss ir sekojošais - baznīcā nepastāv viena veida no Rakstiem atvasināma baznīcas pārvaldes forma. Un vienlīdz leģitīmas ir visas, kuras pastāv.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.10 14:52:08
Aivars, taatad tu piekriiti, ka katram kristietim ir jaabuut teologjijas expertam, lai tas speetu izveerteet savus biiskapus! Labi... aciimredzot tev ir praktisks aspveerums, kaapeec tu uzskati, ka tas ir iespeejams... Mana prakse liecina, ka shaadus "expertus" itin viegli uz ausiim panjeem citi "experti" pieraadot, ka vinji labaak saprot rakstus... Jehovas Liecinieki, piemeram, labaak savaac nominaalkristieshus, kas pat kateheezi izgaajushi, nekaa neticiigos, vai tos, kas ies un paprasiis savam Biiskapam, vai shitiem var uzticeeties!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.10 14:53:18
Mani par labu luteriskai baznīcai pārliecināja Mācība, ne bīskapi.

A Maaciibu tu no kurienes izraki? Tb kaut kur gaisaa pakaarta un neviens Biiskaps tai maaciibai klaat nebij staaveejis?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.10 14:54:25
Merlin, bet tā - ķēdīte taču ir tieši tā lieta, kas padarot pēctecību par apustulisku. Un kuru esot jāpiepluso mācībai, kā Mulders apgalvo!

Bet to jau TU saki... Nedz Merlins nedz Mulders neko taadu nav teicis! Mudlers un Merlins saka, ka kjeediiti par Apustulisku padara Apustuliska Maaciiba A tu apgalvo, ka Maaciibu par Apustulisku padara tavas teologjiskaas paarlieciibas!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.10 14:54:54
Vai zināt, ka luterisma konsenss ir sekojošais - baznīcā nepastāv viena veida no Rakstiem atvasināma baznīcas pārvaldes forma. Un vienlīdz leģitīmas ir visas, kuras pastāv.

Taatad arii taa, kas ir Sukceseeta? Jeb shii nu ir forma, kas nedriixt pastaaveet nekur un nekad?
indriķis
# Iesūtīts: 2009.06.10 14:57:14
Bīskapi (-s) kā reiz nepārliecināja, bet viens otrs teologs no Misūri.

Interesanti, kāda ir statistika- cik tad ļaužu jautā bīskapa padomu, cik mācītāja, bet cik iztiek ar to atziņu, kuru guvuši.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.06.10 15:01:38
Taatad arii taa, kas ir Sukceseeta? Jeb shii nu ir forma, kas nedriixt pastaaveet nekur un nekad?

Bet tieši šis salīdzinoši nesenais aizguvums taču izvirza pretenzijas uz to, ka esot vienīgais leģitīmais modelis.

Mudlers un Merlins saka, ka kjeediiti par Apustulisku padara Apustuliska Maaciiba

Tātad, LELB ķēdīte nav apustuliska, jo tiem zviedriem jau toreiz bija problēmas ar mācību, kad viņi izplatīja savu ķēdīti arī latvjuzemē.

Vai tu gribi teikt, ka LTA mācība nav Apustuliska? Ka to vajag ar Laterāna, Tridentas, Vatikāna u.c. koncilu un tamlīdzīgām atziņām bagātināt, lai "Apustuliskotu."
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.10 15:13:58
Interesanti, kāda ir statistika- cik tad ļaužu jautā bīskapa padomu, cik mācītāja, bet cik iztiek ar to atziņu, kuru guvuši.

Kaads te nupat ar putaam uz luupaam breeca, ka nevar daliit biiskapos, rpesbiteros, jo visi ir viens un tas pats kalposhanas amats! Tad juus kaut kaa izdomaajiet, vai viens vai 3!!!

Tātad, LELB ķēdīte nav apustuliska, jo tiem zviedriem jau toreiz bija problēmas ar mācību, kad viņi izplatīja savu ķēdīti arī latvjuzemē.
Ja LELB nemaaca Apustulisko Maaciibu, tad vinju kjeediitei tik pat daudz jeegas cik RKB kjeediitei - tb nekaadas

Un otraadi... tas, ka Indrikja maaciibu neatzisit par labu neviens nopietns LV teologs, pat tie, kas LELB par nopietniem neatziist, ir gana labs iemesls, ka Indrikji par tiiru moneetu nenjemtu! Jo kaa jau teicu - ne jau pareiza maaciiba ir vieniigais, kas maaciitaaju par maaciitaaju padara, Paavils bez maaciibas veel citus kriteerijus uzstaada presbiteriem!

Vai tu gribi teikt, ka LTA mācība nav Apustuliska?
To es negribu teikt!

Tas ko TU saki, ka LTA maaciibu sludinoshs pieredzeejusha Biiskapa viedoklis par citu it kaa LTA maaciibu sludinoshu zaljknaabi puskoka leeceeju, nav nekaads svars un noziimes, ka tik shis zaljknaabis sludina saskanjaa ar LTA maaciibU!

Tad arii es esmu biiskaps
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.06.10 15:21:29
Mulde r, bet kas to teica, ka manu mācību neviens neatzīst. Un mani ari neinteresē, lai to atzītu viens otrs .
Esmu mācījies pie prof. Slencskas un nedomāju, ka arī tagad mācu ko citu. (Ja nu vienīgi sadraudzības izpratne mums atšķiras.)
Tātad Slenzsku neatzīsti?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.10 15:35:38
Mulde r, bet kas to teica, ka manu mācību neviens neatzīst. Un mani ari neinteresē, lai to atzītu viens otrs veinrihietis- brokists .

Nuja... taapeec jau tu karo pret sukcesiju, jo taa tieshi nodroshina pret shaadu "savu muizhinju" ceelaajus... Kada shkjirba sho Indrikjis, sho Koraalis, Sho Caaliitis, sho Sants... katram ir savs funktieris, katram savs piekriteeju pulcinjsh, katrs ir sveetaa paarlieciibaa, ka vinja maaciiba ir saskanjaa ar Rakstiem un pratiis to pamatot... Visi laimiigi... un kaartiigi! Tik vot aarpus vinju pashu loka, neviens arii vinjus par nopietniem nenjem! Taa arii ir Sukcesijas Burviiba... ka sisteema sevi paarbauda gan ieksheeji gan aareeji! Gan ieksheeji ar maaciibu, gan aareeji ar atziitaam autoritaateem!

Esmu mācījies pie prof. Slencskas un nedomāju, ka arī tagad mācu ko citu. (Ja nu vienīgi sadraudzības izpratne mums atšķiras.)

Nu redzi... to pashu var teikt Koraalis, Sants, Caalitiis, vinji arii pie kaada ir maaciijushies - tikai kaut kaada maaciiba drusku atshkjiras Drusku te, drusku tur... un sekta gatava Bet Biiskapu uzdevums kaareiz izkjert shaadus sektantus un uz vinjiem noraadiit, kaa staav rakstiits - tos patureet Praataa un no taadiem Vairiities... Luuk arii Sukcesijas labums - tu vari apchakareet leeticiigus lajus, aizrunaat zobus kaadiem 1-2 kursa studentiem, varbuut pat paarliecinaat atsevishkjus Maaciitaajus, bet neapchakareesi veselu Bazniicu!

Tātad Slenzsku neatzīsti?
Kaa tur kaads teica - Slencku paziistu, bet kas tu taads esi?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 32528