atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai matērija ir samaitāta?
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.06 11:40:23
Tēmā par vainas apziņas splitu ingars izsaka šādus vārdus

Dievs nav vainīgs, ka tu esi samaitāts. Jo matērija, no kā tu esi radīts, tika samaitāta ne Dieva vainas, bet civlēka vainas dēļ, taču Dievs vienkārši turpina radīt no tās samaitātās matērijas, nevis aiz dumsām uzreiz visu iznīcina un rada pa jaunu - tas tikai pierādītu Viņa nespēcību, taču tagad Viņš pierāda ne tikai Savu spēku, bet arī lielo mīlestību, ka pat kad esam samaitādi un nekam nederīgi, Viņš grib mūs no šī kļūmīgā stāvokļa atpestīt, Viņš dod mums iespēju, nevis iznīcina

Mēs zinām, ka sākotnēji matērija bij laba, jo pats Dievs to tādu redzēja esam! Bet pēc grēkā krišanas? Vai matērija ir samaitājusies? Kādas ir jūsu domas, pirmkaŗt jau gribētos kristiešu domas, ja jūs piekrītat, ka matērija ir samaitājusies, tad kā tas izpaužas?

Protams aicināti izteikties visi, tēma par matērijas "ļaunumu" vai tas ir leģitīmi teikts?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 16:41:30
Mulders
Bāzes daba ir tikai pašā sākumā...
Ar to arī pietiek. Tu esi tāds, kādu tevi uztaisīja. Atklāti sakot, es nezinu kas ir "brīvās izvēles blokā" - varu saskatīt tikai nejaušo skaitļu ģenerāciju. :-)
Man daudz saprotamāka ir Maikla Ņūtona piedāvātā bilde, kur katra dvēsele tiek izgatavota tāda, ka tā tiecas uz attīstību, apmācību un pilnveidošanos. Tā apmācās un kļūdās, bet šī tieksme tai ir, tā teikt, viņas dabā. Tāpēc neviens neieciklojās mūžīgi ellē.
Tavā variantā jaunas būtnes nemaz nevar rasties, jo tad tām būtu jāvar atkal pakļauties čūskas kārdinājumiem.
Vēl - ja Ādams nebūtu čūsku klausījis, vai viņš (un viņa pēcnācēji) paliktu tādi, kas reāli var izvēlēties ļauno?

Prakse liecina, ka existē apstākļi, ka cilvēks var izvēlēties ēst ciankāliju...
Stop! Es taču vsu laiku uzsvēru, ka nekad un ne pie kādiem apstākļiem! Tagad tu saki, ka dažreiz jau var.

jo kaut kur kaut kad tu saņēmi infu, ka tas ir neveselīgs ēdiens - izraisa vemšanu vai pat nāvi - un tad tu izdarīji izvēli

..kuru savukārt noteica manas iepriekšējās izvēles un mana būtība.
cilvēks nevar domāt neiespējamas lietas
Kā ta nevar? Piemēram, es domāju, ka es esmu Dievs? Tātad man ir iespējams būt Dievam? Kristietībā tas neiet cauri!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 16:49:22
Ar to arī pietiek. Tu esi tāds, kādu tevi uztaisīja. Atklāti sakot, es nezinu kas ir "brīvās izvēles blokā" - varu saskatīt tikai nejaušo skaitļu ģenerāciju. :-)

Ehh veci... zinātu es, labprāt pac to uzrakstītu... drīzāk jau HashFunkcija kur arguments ir esošais softs... un rezultāts atkal pielīmē pie softa, un nākamā HashFunkcija jau to ņem vērā Tik tas determinisms ir... a mums te indeterminisms sanāk! Ne tu pirmais ne es pēdējais, kam "brīvās gribas" noslēpums spiež smadzenes

Man daudz saprotamāka ir Maikla Ņūtona piedāvātā bilde, kur katra dvēsele tiek izgatavota tāda, ka tā tiecas uz attīstību, apmācību un pilnveidošanos.

Nū Kristietība jau nesaka, ka šis kernelis ir nekustīgs pūpēdis, tajā arī salikti draiveri, kas dzen mūs kaut kur kaut kādā virzienā... Kristietība tas būtu mīlestības virziens, bet zināšanas ir tikai "blakusprodukts" šim pirmajam!

Tavā variantā jaunas būtnes nemaz nevar rasties, jo tad tām būtu jāvar atkal pakļauties čūskas kārdinājumiem.
Vēl - ja Ādams nebūtu čūsku klausījis, vai viņš (un viņa pēcnācēji) paliktu tādi, kas reāli var izvēlēties ļauno?


Stāsts atkārtojas pie Krisuts kārdināšanas, viņš iztur un kā redzi, Velns atstājās un visi Debesu Eņģeļi viņam kalpoja! Te jau ir tas prikols, ka Kristus šo TabulaRasa aizpildīja ar pareizo bāzes virzienu, un tagad mums ir čanci ņemt dalību! Tas ir pārsēsties no Ādama vilciena sliedēm uz Kristus vilciena sliedēm! Tas ka kārdināšanas nav ekvivalentas, nozīmē, ka Velns kārdināja un sita pa to pareizo "pogu" kas arī bij centrālā testa poga...

Stop! Es taču vsu laiku uzsvēru, ka nekad un ne pie kādiem apstākļiem! Tagad tu saki, ka dažreiz jau var.
Ā mana vaina!

.kuru savukārt noteica manas iepriekšējās izvēles un mana būtība.

Nuja... Bet tu BIJI dalīgs šajā visā procesā, tu nebij no malas vērotājs! Kāds cits, pie kura atnāk ļauns onka, samāca, ka šitais cukuriņš ir labs, var tikt pievilts!

Kā ta nevar? Piemēram, es domāju, ka es esmu Dievs? Tātad man ir iespējams būt Dievam? Kristietībā tas neiet cauri!

Nu nestrīdēšos, tas ir filosofisks koāns!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 17:23:35
Mulders
Kristietība jau nesaka, ka šis kernelis ir nekustīgs pūpēdis, tajā arī salikti draiveri, kas dzen mūs kaut kur kaut kādā virzienā...
Bet principiālā iespēja ļoti daudziem uz mūžīgiem laikiem nonākt moku pilnā vietā? Vai tad bez tās nevar iztikt?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 17:36:18
Bet principiālā iespēja ļoti daudziem uz mūžīgiem laikiem nonākt moku pilnā vietā? Vai tad bez tās nevar iztikt?

Tad nebūtu iespējams nonākt mūžīgas svētlaimes vietā - Paradīzē! Jocīgi ka cilvēki šausminās par Elli, bet Paradīzi - nu jā... ir OK, derēs! Kristietībā ir otrādi - mēs priecājamies un sitam plauxtas par Paradīzes krāšņumu - bet Elle... nu jā atriktumu konteiners... kā jau teicu, kuru uztrauc būvgruži kad Gaismas Pils ir uzcelta?

Mēs par Statuju jūs, par klints lauskām!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.07 17:39:16
Mulders
Tad nebūtu iespējams nonākt mūžīgas svētlaimes vietā - Paradīzē!
Kāpēc? Kāds pamatojums?

Mēs par Statuju jūs, par klints lauskām!
Jums vienlaga, kā lauskas jūtas? Vienalga, ka tās mūžīgi cieš? Tas netraucēs svētlaimei? Vai arī atmiņa tiks dzēsta? Vai līdzjūtības bloks izprogrammēts ārā, izza ņenadobnosķi - svētlaimīgā pasaulē jau nav neviena, kam just līdzi, tad arī tāda maņa paliek lieka.

kā jau teicu, kuru uztrauc būvgruži kad Gaismas Pils ir uzcelta?
Nebūtu tiem gružiem apziņa, tad jau neko.
Vispār, labāka ir sistēma, kura atkritumus nedod, un katrs gruzis atrod savu pielietojumu, vai kādreiz pārvēršas par statuju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 17:48:36
Jums vienlaga, kā lauskas jūtas? Vienalga, ka tās mūžīgi cieš? Tas netraucēs svētlaimei? Vai arī atmiņa tiks dzēsta? Vai līdzjūtības bloks izprogrammēts ārā, izza ņenadobnosķi - svētlaimīgā pasaulē jau nav neviena, kam just līdzi, tad arī tāda maņa paliek lieka.

Nē netraucē! Kā jau teicu... Statujas skaistums ir pārāks par lausku bezformību zem kājām! Patiešām man ir pilnīgi pa kāju kā jūtās Velns savā nabaga abižotajā sirsinņā... es kopā ar Dievu labprāt sūtu viņu ellē tā ļaunuma un posta dēļ ko viņš nesis. Analoģiski par visiem kas nonāks ellē! Nu nesāp man galva par atkritumiem, pat ja reiz dzīvē tie stāvēja uz mana galda un "priecēja" mani... Ellē jau nebūs labas mantas, tur būs tikai mēsli!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 17:49:09
Vispār, labāka ir sistēma, kura atkritumus nedod, un katrs gruzis atrod savu pielietojumu, vai kādreiz pārvēršas par statuju!

Tāda sistēma paģēr, ka gruzim nav gribas, bet viņu "overraido"... tātad faktiski iznīcina personību!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.05.08 08:59:53
Mulders
Tāda sistēma paģēr, ka gruzim nav gribas, bet viņu "overraido"... tātad faktiski iznīcina personību!
Nemaz. Neviens viņu ar varu neko nespiež darīt. Visu tikai pats. Piem, Ctulhu iegūst nemirstību un pēc kādiem 10000000...000 gadiem viņam apnīk pasaules pētīšana, un Ctulhu uzrok vecus foruma pierakstus un sāk apsvērt Muldera vai KN prātuļojumus. :-)
Būtne ir radīta tāda, ka tā tiecas pēc laimes, un laime tai ir noteikta tipa. Visos stavokļos, kas nav "būtnei dabīgais", tā agrāk vai vēlāk sajūtas neomulīgi.

Ellē jau nebūs labas mantas, tur būs tikai mēsli!
Bet tu mēģini ielīst šo "mēslu" ādā - tās taču nav mantas, bet Būtnes, ar apziņu un jūtām!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.08 10:19:35
Bet tu mēģini ielīst šo "mēslu" ādā - tās taču nav mantas, bet Būtnes, ar apziņu un jūtām!

Kaut kā pie kājas manjaka, slekpavas, meļa un nodevēja apziņa un jūtas iepretīm to cilvēku jūtām, kuru dzīvi viņš ir izpostījis! Man neinteresē to *******u jūtas, kas saus bērnus sit, pa logu izmet etc (skat ziņas)... man izmisums un raudiens nāk par bezspēcību, ka nevar šos mazos vienmēr un visur pasargāt un paslēpt azotē - drošībā... viss ko varu, šādi pasargāt un rūpēties par saviem paša bērniem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.08 10:31:18
Mulders
Kaut kā pie kājas manjaka, slekpavas, meļa un nodevēja apziņa un jūtas iepretīm to cilvēku jūtām, kuru dzīvi viņš ir izpostījis!
Tad tev, šķiet, ka vēl tālu līdz līdzjūtības izpratnei.

Man neinteresē to *******u jūtas, kas saus bērnus sit, pa logu izmet etc (skat ziņas)...
Mani gan interesē. No diviem punktiem:
1) Izpētot tās jūtas, mēs varbūt varēsim izprast šos cilvēkus un novērst tādas riebeklības nākotnē.
2) Tīri cilvēcīgi - jo mazāk ciešanu, jo labāk. Ja var ārstēt tādus, tad tas arī jādara. Mūžīgi mocīt - piedod, cietsirdīgi un neracionāli.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.08 10:35:50
KarotesNav
Mūžīgi mocīt - piedod, cietsirdīgi un neracionāli.
Ja cilvēkam ir tieksme kādu mūžīgi mocīt vai viņš atbalsta šādas sistēmas esamību, tad viņam vajadzētu meklēt profesionāla ārsta palīdzību, kamēr slimība vēl nav kļuvusi klīniska...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.08 10:56:12
Ja cilvēkam ir tieksme kādu mūžīgi mocīt vai viņš atbalsta šādas sistēmas esamību, tad viņam vajadzētu meklēt profesionāla ārsta palīdzību, kamēr slimība vēl nav kļuvusi klīniska...

Klīniska tas ir kāda?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 49 , pavisam kopa bijuši: 16386