atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Splits no vainas apziņas
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.25 13:18:06
Grēkatziņa ir atbrīvojoša!

Dorinda rakstīja:

cik nu man ir nācies ar nekristiešiem runāties (man varbūt nav trāpījušies tie paši gudrākie exemplāri, šeitan laika var gudrākus atrast, bet tomēr) vaina ir starp tām 2 pamatlietām, ko viņi pārmet kristietībai: 1) ir: baznīca esot liekulīga un 2) kristietība liekot cilvēkam justies slikti un vainīgam ( un nesaprot, ka tieši caur to nāk brīvība )
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:19:41
Manuprāt tieši šis ir tas prikols, ko neticīgie nevar saprast kā arī... pat daļa ticīgo līdz tam vēl nav nonākuši (tas ir zaļa kristieša piedzīvojums)! Ka Grēkatziņa ved pie Patiesības Atziņas, bet Patiesība dara brīvus! Bet nevis brīvus - darīt ko grib - brīvus kalpot savam grēkam - bet brīvus būt Dieva Bērniem un brīviem no grēka - un vainas apziņas!

Tātad tas secinājums tāds paradoxāls!

Grēkatziņa atbrīvo no Vainas apziņas
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:20:12
2) ja cilvēks jūtas slikti un vainīgs par to, ko ir darījis, tad tas ir normāli, un tam dabīgi ir jāseko labošanai. Taču, ja cilvēks jūtas vainīgs par to, ka ir cilvēks, kāds piedzimis, tas ir absurds!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.25 13:21:08
KN, tieši tā... Tamdēļ tas pat ir viens no Mācītāja uzdevumiem sakārtot šo pasākumu... izcelt grēkatziņu un tikt galā ar vainas apziņu! Pietam, atziņa, ka esi cilvēks (oriģināli radīts pēc Dieva Tēla un Līdzības) palīdz atskārts, ka tā kā ir, var arī nebūt... ka var būt daudz daudz labāk! Ka mēs by-design esam laimei nevis nelaimei radīti!

Paradoxāli - bet bauslība dziļi dziļi sevī slēpj Evanģēliju!

"Tev nebūs zagt" - kaut kur tālu atbalsojas cilvēka alkas pēc stāvokļa, kad tas nemaz nav jāatgādina - tas rada šo paradīzes atblāzmu, kur šis apgalvojums nav jāatgādina, jo ikviens jau sirdī dzīvo saskaņā ar šo patiesību!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.25 13:21:19
Mulders Kapēc tu domā, ka tava pasaku grāmata ir labāka par manējo?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:22:42
Duksis, jo manējā palīdz man justies laimīgam un palīdz būt labākam! Tā arvien dzen mani uz priekšu - būt vēl labākam! Pietam es ticu, kamanēja atbilst patiesībai, bet tavēja ir maldi!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:23:48
Mulders

Duksis, jo manējā palīdz man justies laimīgam un palīdz būt labākam!


Manējā man arī!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:24:26
Duksis, nu tavējā tev bet manēja visiem !
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:30:12
Mulders Ja būtu visiem palīdzējusi, tad visi to liktu naktīs zem spilvena! Visiem nepalīdz. ... . Man gan personīgi tava pasaku grāmata (bībele) lieti noderēja - bērnībā taisīju herbāriju. Saliku zaļas lapas vismaz simtgadīgā bībelē un herbārijs iznāca, ka nu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:32:54
Duksis, Ja būtu visiem palīdzējusi, tad visi to liktu naktīs zem spilvena!

Loģiski, piemēram, iekšdedzes dzinējs uz deitērija bāzes noteikti nepalīdz un kaitē Arābu Šeihiem un OPECam

Pietam cilvēkam ir mode vispirms pašam ārstēties un salaist visu dēlī, un tikai tad, ja vēl dzīvs, moš aizšļūks pie reālā ārsta... Vai tamdēļ var teikt, ka "Ja jau ārsti visiem palīdzētu, tad visi pie viņiem ietu... tāpēc iet pie Ārstiem ir blefs"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:43:52
Mulders
Vislielākais iebildums ir, ka slikti un vainīgi jušanās ir nepelnīta - ne savas vainas dēļ tu tāds esi, bet to divu duriku un visas sistēmas, kas pieļauj vainas pārnesi pa paaudzēm uz priekšu.
Cilvēks ieksēji jūt tās idejas netaisnību / nepareizumu, no turienes arī pārmetums kristietībai.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:53:00
Cilvēks ieksēji jūt tās idejas netaisnību / nepareizumu, no turienes arī pārmetums kristietībai.

Nu bet tas tač tā ir!

Tas ir pareizi (seko man pirxtiem, jo bik koāniski runāšu), ka cilvēks, kas radīts laimei un priekam jūt diskomfortu un "nepareizību" vidē, kas neatbilst viņa iekšējam by-design ieliktajām alkām "pēc paradīzes"! Tā teikt... tas ir normāli, ka zivs jūt slāpes tuxnesī!

Tamdēļ šim diskomfortm vajadzētu būt vismaz kaut kādā ziņā dzenošam spēkam - meklēt šo ūdeni!
Taču daudzas filosofijas, sistēmas un pat sekulārais skatījums māca ko citu - samierinies ar tuxnesi, tas ir normāli, šī sistēma ir tāda kāda tai jābūt, tavas slāpes var tikt remdētas, ja tev ieborē, ka ūdens nemaz nav! Tu vari kādu laiku tā sevi mānīt, bet šis diskomforts tevi vienalga noķers!

Un tas ir bauslības uzdevums - pastiprināt un īpaši izcelt šo diskomfortu - atgādināt un tā teikt iekustināt cilvēku uz ūdens meklēšanu, lai viņš nesamierinās ar esošo tuxneša stāvokli. Un tad kad cilvēks ir pacēlis acis un skatās KUR iet, tad nāk Evanģēlijs, un Kristus arī sevi tēlo kā Ūdens Avotu, no kura, ja kas dzer, neslāps nemūžam:


Jāņa 4:
10 Jēzus viņai atbildēja: "Ja tu ko zinātu par Dieva dāvanu un kas Tas ir, kas tev saka: dod Man dzert, - tad tu būtu Viņu lūgusi, un Viņš būtu tev devis dzīvu ūdeni."
11 Samariete Viņam saka: "Kungs, Tev nav smeļamā trauka, un aka ir dziļa; no kurienes tad Tev ir dzīvais ūdens?
12 Vai Tu esi lielāks par mūsu tēvu Jēkabu, kas mums aku devis un pats no tās ir dzēris līdz ar saviem dēliem un ganāmpulkiem?"
13 Jēzus atbildēja viņai: "Ikvienam, kas dzer no šī ūdens, atkal slāps.
14 Bet, kas dzers no tā ūdens, ko Es tam došu, tam nemūžam vairs neslāps, bet ūdens, ko Es tam došu, kļūs viņā par ūdens avotu, kas verd mūžīgai dzīvībai."
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.25 13:54:28
KarotesNav Tu pats personīgi nejūties vainīgs, ka iepriekšējā dzīvē esi uzmetis atombumbu uz Hirosimu?

Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:55:19
Opā kas te atklājas... KN kaunējies būtu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:07:15
Mulders
daudzas filosofijas, sistēmas un pat sekulārais skatījums māca ko citu - samierinies ar tuxnesi,
Reliģijas parasti māca, kā tikt no tuksneša ārā. Pielāgošanās šeit esošajam der varbūt ka kādam primitīvam epikūrismam.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:15:50
KarotesNav, nuja... un Kristietība saka - Kristus ir izeja no tuxneša, Kristus ir tas, kurš pac no Jūras nācis, tevu uzmeklējis un zin kā tevi atpakaļ pie dzīvā ūdens aizvest!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:30:24
Mulders Kas gan labs var nākt no Nāves jūras?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:32:53
Duksis, nekas... Tamdēļ mūsējie šamo pāriet ar sausām kājām...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:38:17
Mulders Padumja vervelēšana - katra kristieša goda lieta!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:39:48
Mulders
KarotesNav, nuja... un Kristietība saka - Kristus ir izeja no tuxneša
Kristietībā nav labi tas, ka visi cilvēki defaultā sēž uz konveijera, kas ved taisni ftopkā. Pie kam šie cilvēki nav izvēlējušies sēsties uz konveijera lentas, bet gan jau no dzimšanas tur ir uzsēdināti.
Dievam izdodās daļu cilvēku pārliecināt, ka konveijers vispār pastāv, un ka tas ved nepareizā virzienā, un ka ir jādomā, kā no tā tikt nost. Taču liela daļa (lielākā?) tā arī pa taisno aizbrauc līdz bēdīgajam galam.
Slikta sistēma, ar zemu lietderības koeficientu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:39:55
Duksis , padumji vervelēt par kristiešu vervelēšanu, katra ateista goda lieta!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 102 , pavisam kopa bijuši: 16439