atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību LTV dāvana kristīgajai pasaulei.
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2008.03.21 01:37:29
Ceturtdienas vakarā LTV parādīja ,,zinātnisku,, filmu Denikena stilā, kur arheologi ,,atrod,, Jēzus bērna kapu, kuru slepenībā audzinājusi Marija Magdalēna. Domāju , ka tā ir pirmā valsts televīzijas oficiālā cinisma izrādīšana kristīgajai pasaulei. Un kad ? - tad , kad Dievs uzrunā visu pasauli : 2000 gadu atpakaļ Es par jums izlēju asinis. Latvijas televīzija : Tā nav taisnība, re, ir filma...
Domāju , ka Panorāmai 50 gadu jubilējā varētu pasniegt ziedu vietā beigtas žurkas, jo vērtības taču var samainīt : kāpēc svētkos iepriecināt? LTV pauž : var arī uzspļaut skaistumam .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.03.26 20:31:53
Ctulhu
Nu jaa, bet kaads komunistiem sakars ar ateistiem?

Aber elementārs un tiešs. Komunisma ideoloģijas pamatlicējs KM ir postulējis, ka reliģija ir opijs tautai un tālab iznīcināma, jo reliģija ir instruments bagāto rokās, ar kura palīdzību turēt tautu tumsībā un paklausībā. Protams, ateisms pastāvēja arī agrāk dažādu filozofu darbos, bet komunisms to lika savas ideoloģijas pamatā, tā teikt, piedāvājot devesu valstību jau te uz zemes. Tikai lai sasniegtu šo cēlo mērķi, ir jāatņem bagātība bagātajiem. Ateisms bija absolūti neatņemama komunistiskās ideoloģijas sastāvdaļa, jo kristietība (un arī daudzas citas reliģijas) aicina uz pacietību, neatriebties, pilnveidot savu garīgo iekšējo cilvēku, kas bija pilnīgi nepieņemami komunistam. Komunistam bija vajadzīgs cilvēks bez ētiskiem aizspriedumiem, spējīgs nodot pat savu tēvu un māti, ja tie kļuvuši par "tautas nodevējiem", par tādu nekad nevarēja kļūt reliģiozs cilvēks. Bet skaidrs, ka cilvēks nevar dzīvot bez mērķa un ideāls, tālab tāds arī tika radīts: vienlīdzīga un draudzīga cilvēku sabiedrība, kurā "no katra pēc spējām, katram pēc vajadzības", kurā cits citu neapskauž un nekad nevēlas vairāk par to, kas ir nepieciešams - biškiņ drēbes, paēst, lai nenomirtu badā un šauru dzīvoklīti, kurā visi draudzīgi kopā ēd, guļ pirž un, piedodiet, nodarbojas ar seksu. Tikai agrāk cilvēkam bija jāpacieš grūts darbs debesu valstības labā, tagad tas pats jāpacieš gaišās komunistiskās nākotnes vārdā. Ja kāds tam pretojas, tas ir jānošauj. Lieki rakstīt, ka jau komunisma agrīnajā fāzē - sociālismā vadoņi bija pelnījuši ļoti labus darba un sadzīves apstākļus, jo viņi taču strādā visas tautas labā! Kā saka sena anekdote: При капитализме человек эксплуатирует человека, а у нас наоборот!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.03.26 20:47:47
Jānis Kalniņš Sēdieties! Diemžēl pat vājs trijnieciņš (piecu baļļu sistēmā) nesanāk.

Par "opiju tautai" Oriģinālā un kontekstā šī Marksa doma skan sekojoši: "Reliģijas aprobežotība vienlaicīgi ir reālās pasaules aprobežotības izpausme un protests pret šo aprobežotību. Reliģija - apspiestas būtnes nopūta, bezsirdīgās pasaules sirds, bezdvēseliskas kārtības dvēsele. Reliģija ir tautas opijs." Skaisti ir rakstījis! Dzīve padevās mazāk skaista, kad septiņu gadu vecumā mirst viņa dēls Artūrs, tēvam nav pat tik daudz naudas, lai nopirktu zārku. Ko gan darīt, ja tēvs strādāja visas cilvēces nevis tikai savas ģimenes labā... .
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 21:11:25
Jānis Kalniņš
Tu vienkarsi un uzskatami nodemonstreji komunistiskas ideologijas primitivo butibu, ka ta izpaudaas dabaa, ne teorijaa!
Ko tu padarisi, ja prof.Duksim tas nepatik - profesori medz but subjektivi. It ipashi, ja teiktais nesaskan ar prof. nemaldigajiem uzskatiem.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 21:26:32
Balss Ir starpība starp "boļševismu"un "komunismu." Bet Tev to labāk nezināt. Ir cilvēki, kurus laimīgus dara viņu pašu maldi un patiesība viņiem var nopietni kaitēt.
Teofans
# Iesūtīts: 2008.03.26 21:29:44
Filmu, kas diskusijas aizsākumā, neredzēju un pat nezināju, ka tāda tiek demonstrēta. Kā nekā tas bija jau Klusajā nedēļā, kad TV programmu pat neklājas cilāt, jo svarīgākais, kam jāseko līdzi, - cikos baznīcā dievkalpojumi.
Nu žēl, ka tādus murgus rāda, ko citu, bet tas neizbrīna. Vidē, kurā dzīvojam, aizvien sekularizējas. Kas gribēs, noticēs jebkuriem meliem, un Baznīcas 2000 gadu vēsture tiem aizvien būs vieglāka par lētām sensācijām. Dievs piedod viņiem, jo tie nezina, ko tie dara!

Kā alternatīvu šiem murgiem varu ieteikt noskatīties dokumentālo filmu par Turīnas līķautu. Sameklējiet un noskatieties paši un rādiet saviem neticīgajiem līdzcilvēkiem, tas strādā ļoti efektīgi, praksē pārbaudīts!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.03.26 22:01:14
Ir cilvēki, kurus laimīgus dara viņu pašu maldi un patiesība viņiem var nopietni kaitēt Kaut ko jau es varu arī no sava deguna izurbināt. Piemērām šādu banālu patiesību.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.03.26 22:06:14
a_masiks*Duksis

Tad esiet tik laipni, kungi, un nosauciet kādu valsti, kurā komunisma ideoloģija jauki sadzīvo un pat atbalsta kristīgo baznīcu vai kādu citu reliģiju! Man ar manu trijnieciņu tāda nav zināma. Dažas man zināmās komunisma ideoloģiojas valstis - Ķīna, Kuba, PSRS, viena no Korejām, man mūžīgi jūk (trijnieciņam tācu var piedot to?) nebūt nav draudzīgas pat savām nacionālajām reliģijām, kur nu vēl kristietībai!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.03.26 22:09:20
Pats vārds "komunisms" cēlies no latīņu communio, un tā nozīme ir kopīgs. Kopīgs visas tautas īpašums, pēc oktobra apvērsuma bija pat mēģinājums arī sievas padarīt kopīgas, tiesa, to ātri nobremzēja. Nu nav te vieta reliģijai. A varbūt es atkal maldos?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.03.26 22:14:21
Jānis Kalniņš Kristīgā baznīca apvieno cilvēkus ar noteiktām interesēm. Kā interešu grupa tā pēc būtības neatšķiras no filatēlistu, mednieku un makšķernieku vai kaltētu suņu ***** krājēju biedrības. Cilvēkiem ir biedrošanāas brīvība. Ja tā neierobežo citu cilvēku tiesības un brīvīibas, lai kristīgā baznīca eksistē Dieva mierā. Kā sacīt, lai tā čūska, kas citiem nekož, kaut tūkstoš gadus dzīvo!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 22:17:34
Jānis Kalniņš Draugiem viss ir kopējs. Pirmie kristieši bija komunisti. Iesaku kādreiz ieskatīties bībelē.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 22:24:30
a_masiks Drīzāk izcelsme meklējama vārdā "komūna" (kopiena). Zviedrija, maita tāda, ir riktīga komunistu zeme. Ik pēc 10-20 km ceļa zīme: komūna tāda vai komūna šitāda (administratīvā teritorijas iedalījuma vienība, mūsu izpratnē pagasts vai pašvaldība)
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.26 22:45:18
*Duksis
Balss Ir starpība starp "boļševismu"un "komunismu." Bet Tev to labāk nezināt. Ir cilvēki, kurus laimīgus dara viņu pašu maldi un patiesība viņiem var nopietni kaitēt.
Tapat ka tu, esmu bijusi spiesta likt eksamenus t.s. zinatniskaja komunismaa u.c. padomju pseidozinatnees.
Tad nu, ludzu, paradi - ja vari - butisko atskiribu starp komunismu un bolsevismu. Ir nacies diskutet gan ar ciniskajiem t.s. komunistiem, gan ar si opija apreibinatajiem ticigajiem marksistiem, tacu vairak par plikam frazem un secinajumiem - jo sliktak faktiem - no viniem araa nenaaca.

Pirmie kristieši bija komunisti. Iesaku kādreiz ieskatīties bībelē.
Starp draugiem, kas visaa dalaas un t.s. komunistiem - ka sis termins tiek saprasts un lietots - ir milzu attalums. Bet par to Bibeles lasisanu - varetu so ieteikumu no sirds sutit tev atpakal. Mes to daram ik dienas. Ne tikai ieskatamies... citatu atrasanai.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 23:01:45
Balss Neko es tev neskaidrošu. Pašai savulaik vajadzēja labāk mācīties. Būs jānomirst nezinot!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.26 23:35:56
"Tas, kurš pirmais ierobežoja zemes gabalu un iedomājās pateikt: "Tas ir mans!", kā arī atrada pietiekoši daudz diezgan vientiesīgus cilvēkus, kas tam noticēja, bija patiesais pilsoniskās sabiedrības dibinātājs. No cik daudz noziegumiem, kariem, slepkavībām, nelaimēm un šausmām cilvēci būtu atpestījis tas, kurš izrāvis mietiņus vai aizbēris grāvi, būtu uzsaucis sev līdzīgiem: "Piesargieties, ja noticēsiet šim krāpniekam, tad esat pazuduši, jo esat aizmirsuši, ka zemes nestie augļi - visiem, bet viņa pati - nevienam!" /Ž. Ž. Ruso "Filozofiskas pārdomas atvieglojot urīnpūsli nezināmas piederības mežā.", Parīze, 1778.g./
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.03.27 06:58:16
Kungi, jums te runa panesās par to, ka komunisms un tā ideoloģija nav nesaraujami saustīts ar ateismu. Es lūdzu parādīt, kur komunistiskā ideoloģija sadzīvo ar reliģiju. Tā vietā, lai sniegtu korektu atbildi, jūs sākat kārtējo aplinkus izrunāšanos, apvienotu ar krietnu devu izsmiekla.

Ziniet, dukši, amasiki un tiem līdzīgie, man jūsu nievas un ņirgas ir ļoti pagodinošas, jo tā jūsu priekšteči pagodināja Kristu, viņu apspļaudīdami un nievādami. Kristus savus krustā sitējus uzvarēja un atļaušos līdz ar viņu uzskatīt sevi par uzvarētāju šajā vārdu apmaiņā līdz kādai argumentētai atbildei, kas apgāž manu tēzi: komunisms un ateisms ir nesaraujami saistīti kā zobs ar žokli. Punkts.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.27 08:34:55
Jānis Kalniņš Vari uzskatīt sevi par ko tu pats gribi: par Salamanu vai pat Sābas ķēniņieni... .
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.27 08:51:07
*Duksis
Mana vecmāmiņa ironiski mēdza citēt senu dziesmiņu: Es sen zem aubes stāvētu, bet man tik negribās!
Lūk, kad nav argumentu, tad pirmklasnieki iebrēcas: Tu pats muļķis!
*Duksis : Balss Neko es tev neskaidrošu. --- Būs jānomirst nezinot!
No comment!!!
Pērs Gints
# Labojis Pērs Gints: 2008.03.27 08:51:50
Jānis Kalniņš Ir cilvēki kuri domā, ka viņi visu zin un visu saprot, bet viņu neziņa parādās, tad, kad viņiem ko konkrēti pajautā, tad parasti seko vīzdegunīgs uzbrauciens, par to ka nu jums jau nav dots saprast, ja nespējat nekritiski pieņemt manu viedokli*.
Tāds izteikts homo sovjeticus stils.

*patiesība pēdējā instancē
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.03.27 08:54:22
BalssBet es taču, je-drit-vai-kociņ, neesmu tev neko parādā! Vai to ir tik grūti saprast?
Pērs Gints
# Labojis Pērs Gints: 2008.03.27 09:02:20
Jānis Kalniņš A ar Marksu vispār bij interesanti viņš pat bija piepelnījies ar akciju spekulēšanu. Naudu šim iedeva viņa onkuls uzvārdā Philips, tas pats kurš nodibināja pašreizējo elektronikas konglomerātu Philips. Markss vēl rakstījā Engelsam par to kā šis jautri nodarbojas ar naudas pelnīšanu. Jauki vai ne
A vispār tas Marks atgādina mūsdienu musulmaņus eiropā. Ja viņu ir maz tie bļauj par savām cilvēktiesībām. Tiklīdz viņi ir savairojušies gana un ir pārsniegta kāda kritsikā masa, tā sākas visādu pravu kačāšana un terrors.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 70 , pavisam kopa bijuši: 16745