atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību kā noticējāt?
kā ir?
Iesūtīts: 2008.09.23 18:48:08
kā jūs (kristieši) sapratāt, ka Dievs ir? kā jūs kļuvāt par kristiešiem, man interesē tieši stāsti no dzīves (protams ja tas nav pārāk personīgi), nevis vienkārši mistisks vārdu savienojums "sajutu Dieva aicinājumu". būtu interesanti palasīt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:16:07
uz baznīcu eju visu apzinīgo mūžu. Vienīgi mamma līdz kādam ~1989 gāja ļoti reti uz baznīcu, jo bija PSKP biedre.
Pārējie gāja, kaut gan ar šīsdienas acīm skatoties dažiem radiem (neteikšu , kam) bija tādas nepilnīgas un nedaudz maldīgas zināšanas par ticību un Dievu.
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:18:54
klau,Briinumson,cik Tev gadu?
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.23 23:21:32
Harry Nestosties! Izdzēs atkārtojumu!
Sandis
# Labojis Sandis: 2008.09.24 06:17:33
Putnins
Mūsdienu zinātniskās psihologijas pamatā,ir Senās Grieķijas filosofu mācība(logos) par dvēseli(psychē),jeb psiho-logija.Mācība par garīgiem fenomeniem.Tāpēc tavu ironiju par filosofiju norakstīšu uz tavu nezināšanu.
Vēl 500 gadus pirms Kristus grieķu filosofi savās runās atspēlēja,kāpēc ļaunumu pieciest dvēselei ir glītāk,nedz ļaunumu nodarīt.
Man ieteikums tev izlasīt;Platons"Gorgijs."
Sokrāts skaistā filosofiskā runā ir aizskāris valstiskas un individuālas nozīmes ētikas jautājumus vēl krietnu laiku pirms Kristus kalna sprediķa.
Vien īss citāts no Sokrāta galavārda saviem oponentiem:"Un ļauj vien citiem tevi nicināt kā muļķi un nolamāt,ja grib,un pat,pie Zeva,iekaustīt,un pieciet mierīgi šos apkaunojošos sitienus;ar to tev nenotiks nekas ļauns,ja vien patiešām esi krietns cilvēks un seko tikumam.
Īss citāts,lai lai neteiktu vairāk.Kristus kalna sprediķī aizskartie valstiskas un individuālas nozīmes ētikas jautājumi nav jāuztver kā unikāla parādība vai fenomens.
Lūk tev arī filosofija!
Balss
# Iesūtīts: 2008.09.24 07:30:10
Sandis
Kā tu savā komentārā atbildi uz tēmas jautājumu? Vai neesi offtopikā?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:46:58
gāja ļoti reti uz baznīcu, jo bija PSKP biedre
Viņa tajā laikā noteikti NEbija iekšēju pretrunu mocīta
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.24 10:51:23
Nezinu, man nebij tāds "klikšķis"... lēnām izveidojās un apskaidrojās šī doma. Bez Dieva ļoti daudz kas pasaulē ir neizskaidrojams, jeb tad ir jānotic kaut kam ne mazāk "neticamam` un "neiespējamam" - piemēram Evolūcijai.
Bet ticēt Evolūcijai man neatļauj profesionālās zināšanas par Informāciju un funkcionālām lietām!
Nu un protams, subjektīvā iekšējā liecība - sajūta - čujs!
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 13:48:54
Magnus - ko tu domāji ar Senajiem Tiem?
vai seno civilizāciju?
Kā viņš varēja būt dzīvs?
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 14:15:14
Magnus - izklausās pēc Fantastikas.
Putnins
# Iesūtīts: 2008.09.24 14:44:56
Magnuss - vai tu mani sauc par Meklējošo?
Es jau nesaku ka man vajag pierādījumus.

lamby
# Iesūtīts: 2008.09.24 15:10:23
Mulders
Ctulhu, nu kaut vai ar to, ka Bībele neslēpj nedz ģeogrāfiskās vietas nedz laikus nedz iesaistītās personas
------------------------------------------------------------------------------
tas jau nav arguments - ir redzēti arī visādi fiction darbi, kur gan reālas vietas un reali cilvēki izmantoti, bet sižets ir brīvas fantāzijas lidojums. lūdzu, nopietnākus argumentus jāceļ galdā!
vilks beztēmā ieslīgušajiem [195.189.142.151]
# Iesūtīts: 2008.09.24 15:21:19
Vispār jautājums tika uzdots kristiešiem un par to,kā viņi sāka ticēt..nevis par to,ko runājat pašlaik.
risinaajums [91.188.37.104]
# Iesūtīts: 2008.09.24 15:30:07
uztaisiet savu diskusiju. lai bezteema ir teema
kā ir?
# Iesūtīts: 2008.09.24 18:39:49
papucs, nesaprotu "Tad, kad tieši pajautāju Viņam, vai Viņš ir, un Viņš atbildēja: Jā, Es Esmu.". Kā tas ir iespējams? kādā veidā atbildēja?
Papucs
# Labojis Papucs: 2008.09.24 21:20:53
kā ir?
Tā arī atbildēja. Es pie Viņa vērsos ar tiešu jautājumu (aptuveni: "Vai Tu esi? Tāds Dievs, par kādu stāsta kristīgā baznīca? " ) Viņš deva tiešu atbildi. Pietiekoši nepārprotamu. Es to dzirdēju.
Ļoti nomierinošu un iepriecinošu
kā ir?
# Iesūtīts: 2008.09.24 21:32:21
tāda kā vīzija? tikai nevis redzes bet dzirdes? kaut ko līdzīgu esmu lasījis tikai neatceros kur.. tev nu gan ir iekšas...es būtu pārbijies ja man Dievs tādā veidā atbildētu...cik katram individuali ceļi kā kļust par kristieti..
Papucs
# Iesūtīts: 2008.09.24 21:36:39
kā ir?
Dieva atbilde nebija biedējoša, salīdzinot ar manu nodomu izdarīt pašnāvību Viņa neatbildēšanas gadījumā
kā ir?
# Iesūtīts: 2008.09.24 21:46:04
tik traki? nju tada gadijuma toč jebaks ir labs kas vin dod speku talak dzivot. ceru ka nekad vairs nemeginasi ko tik mulkigu darit lai cik tragiska situacija nebut, prieks ka izglabies!
dorinda
# Labojis dorinda: 2008.09.24 22:53:57
zināma interese par kristietību man bija jau bērnībā, lai arī netiku tā audzināta..drīzāk otrādi: mūsmājās regulārus baznīcā gājējus par fanātiķiem mēdza nodēvēt..tomēr Bībele bija pieejama..vecā drukā..bet nu zināšanas man tad bija 0..Vēlāk studēju mākslas vēsturi, tas bija iemesls arī interesei par kristietību, (vispār joprojām kristietību uztveru kā Eiropas kultūras īpaši svarīgu daļu, nu esmu tāda konservatīva, man tas ir nozīmīgi)..Palaikam nācās satikt dzīvē arī kristiešus..ir man draudzene, kas jau sen aktīvi aicināja uz kādu baptistu draudzi, ir vēl tādas situācijas bijušas, kad aicina tā klasiski "ar mīlestību uz sadraudzību", bet nu tas kaut kā uz mani nepavisam nestrādāja...Bet tad satiku kādu interesantu un gudru cilvēku (luterāni, starpcitu, kurš man apskaidroja teoriju - vairākas kristietības pamatlietas (par Trīsvienību, par kristību utt), kuras vienkārši neizpratu, nezināju. Tas bija nozīmīgi. Būtībā tikai tad arī sapratu, kas ir tieši Kristus. Sāku nopietnāk lasīt Rakstus, pētīt utt. Nākamais svarīgākais bija grēkatziņa, kas jau saistīts ar personīgiem pārdzīvojumiem..un tad arī atradās draudze, gāju iesvētes mācībā, kristījos (nebiju kristīta)
Papucs
# Iesūtīts: 2008.09.25 12:33:43
vilks
Sāku 11 gadu vecumā iet uz Svētdienas skolu, tad 14/15 gados uz Svētdienas skolas skolotāju kursiem, kur arī sapratu, ka vēlos būt kristiete
Sanāk tā, ka Tu sākumā domāji būt Svētdienas skolas skolotāja, nemaz neesot kristiete? Pēc principa - mācītājs kā ateista profesija?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 78919