atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par draudzes padomes vēlēšanām
vasara
Iesūtīts: 2009.01.06 10:06:20
Atverot LELB mājaslapu, labajā pusē parādās aptauja: "Vai Jūsu draudzē jau gatavojas pilnsapulcei un jaunās padomes vēlēšanām?"
Vai visās draudzēs vēlēšanas notiek vienā un tai pašā laikā? Cik zinu draudzes padomi ievēl uz 3gadiem. Manā draudzē vēlēšanas bija pirms 1,5g. Vai arī manā draudzē jārēķinās ar jaunas draudzes padomes vēlēšanām līdz ar vēlēšanām visās pārējās L-jas draudzēs?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:36:50
Balss, tas vien norāda, ka citiem no malas info ir kudī mazāka un nepilnīgāka, kā tiem, kas ir draudzē.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.01.06 16:42:50
Balss

izskatās, ka tas ir tas pats Godmaņa sindroms - ja kādam draudzes loceklim rēgojas, ka vadība tic meliem, tad vislabāk būtu, ja vadība (tās pārstāvis) sniegtu paskaidrojumus uz interesējošiem jautājumiem par savu rīcību, nevis visu darītu klusi, bet ar labiem nodomiem, lai tik nesaceļ brēku. ar tautu runāt vajag!
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:46:24
Rausītis
Vai tiešām tu domā, ka cilvēka vājumi un grēki būtu publiski draudzes priekšā jāizklāsta tā, lai visi tos zin un var apspriest?
Vai tiešām mēs neuzticamies saviem vadītājiem, ka viņi lēmumus pieņem, tiecoties maksimāli labi un pareizi kalpot draudzēm un visai baznīcai? Vai mēs viņiem pierakstām sliktus motīvus?
Tad mums pašiem derētu pārmeklēt savas sirdis un savu attieksmi pret Dievu un Viņa dotajiem dzīves principiem.
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:49:36
Balss , varbūt netic. Kaut gan kāpēc lai neticētu ārēji dievbijīgam kristietim, kristīgā biznesa īpašniekam? Es arī agrāk viņam ticēju, līdz aizgāju uz vienu lūgšanu vakaru pie viņa, kur viņš ļaunas lietas aizlūdza...
Bet, savukārt, ja netic un tik un tā izliekas neredzam un paliek malā, tad vai vienladzība ir labāka?
Reāli tāda situācija, kad nav kam lūgt aizsardzību no apmelojumiem. Tā mēs viens par otru aizlūdzam Dieva priekšā un ceram, ka Dievs visas lietas uz labu vērsīs, pat ja šobrīd ir smagi.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:53:13
vasara
Atkārtoju vēlreiz - vai neuzticamies saviem vadītājiem? Vai biznesa īpašnieks ir draudzes un baznīcas vadītājs?
Vēlreiz - max tiek izvērtēta visa informācija, ieskaitot paša sistā sniegto un arī tāda, kas nemaz nav draudzei zināma.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.01.06 16:56:23
Balss
Vai tiešām tu domā, ka cilvēka vājumi un grēki būtu publiski draudzes priekšā jāizklāsta tā, lai visi tos zin un var apspriest?
Jā, noteikti tieši TO es domāju. No viena grāvja otrā.

Tagad es pieminēšu citu situāciju, kad vadība, kurai es uzticos, (jo nepieļauju principā, ka viņu mērķi ir ļaundabīgi - to jau es rakstīju) nepārrunā ar draudzes padomi "situāciju" un neinformē draudzes padomi par tādu sīkumu kā mācītāja maiņu!
Tātad, ja es neticu, ka vadība ir slikta, tad es gribu, lai man šī labu gribošā vadība arī kaut ko paskaidro!
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:59:16
ai, Balss, labi, tas nav publiski apspriežams - kas un kā. Par to ticēšanu meliem es biju domājusi ne jau aiz ļauna. Vienk. cilvēka dabai meli vienmēr liekas saldāki, it īpaši ja tie stāstīti ilgi - gadiem. Tad pēkšņi pienesta patiesība šķitīs absurda un neticama.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:07:33
Rausītis
Tātad, ja es neticu, ka vadība ir slikta, tad es gribu, lai man šī labu gribošā vadība arī kaut ko paskaidro!
Kā tam, tavuprāt, būtu jānotiek? Bīskapam jāierodas draudze sapulcē un savs lēmums jāpamato, izskaidrojot visus apstākļus un faktorus, kas pie šāda lēmuma noveduši? Vai tas būtu ceļoši darudzei un tās vadītājam?
Vai tu vispār spēj iztēloties bīskapu darba apjomu un noslogotību?
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:09:59
Balss ai,ai - varētu padomāt, ka apustulis Pāvils nebija noslogots - ||||| iesaka palasīt kādu no viņa vēstulēm, kad viņš ilgojas ierasties draudzē, lai palīdzētu tās problēmās un stiprinātu to!
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:13:52
||||| [81.198.233.21]
Vai tad mūsu bīskapi neierodas draudzēs? Dievkalpojumos, pie mācītājiem, svētkos un ikdienā. Vai viņi tieši to arī nedara, kā risina problēmas? Gan draudžu, gan mācītāju, gan personīgās. Jeb vai tu domā, ka viņi gozējas klubkrēslā un sūc kokteilīšus?
Ek, vajadzēja tev kandidēt pat bīskapu, Baltais Tēvs! Tad tu vellu redzētu!
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:16:20
Balss, draudžu lietu vadītājs neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt uz kādu no draudzes rakstītām vēstulēm. Tik vienu saburzītu, saņurcītu, sabradātu un atkal iztaisnotu vēstulīti bija ielicis konvertiņā un atsūtījis. Lūk tāda cieņa
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:21:16
vasara
Ja tu zinātu, kāda darba un ģimenes slodze ir šim vadītājam, daudzbērnu tēvam, varbūt tu reaģētu ar lielāku izpratni un pazemību. (Kuras mums nevienam nevarētu būt par daudz, un man pašai pirmajai...)
Varbūt, ka viņš bija paņēmis darbu uz mājām, un kāds no bērneļiem to dabūjis roķelēs? Varbūt ka tā nemaz nebija ne necieņa, ne ļaunprātība? Vai tas varētu tā būt?...
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:29:20
Balss, neticas šim naivi mīļajam neticamajam izskaidrojumam. Diemžēl.. Galu galā ir viņš ir galvenā apmelotāja tuvs draugs, turklāt ir arī citi darbi, kas liecina par viņu pašu... lai nu katrs rīkojas saskaņā ar savu sirdsapziņu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:33:01
vasara
Un tev ticamāks liekas skaidrojums, ka viņš šo vēstuli tīši sasmērēja, saburzīja, lai parādītu savu necieņu?...
Man līdz šim citi viņa darbi ir zināmi tikai godīgi. Varbūt kādreiz skarbi, bet mēs jau katrs vēl tikai mācāmies - visu mūžu.
Bet ļaunprātībai un draugu būšanai - tam gan neticu.
vasara
# Labojis vasara: 2009.01.06 17:35:09
Balss, tad jau labi, ka Tev ir labas liecības par to cilvēku. Man arī gribētos varbūt kādreiz... nākamajā dzīvē.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.01.06 18:16:14
>>Tagad es pieminēšu citu situāciju, kad vadība, kurai es uzticos, (jo nepieļauju principā, ka viņu mērķi ir ļaundabīgi - to jau es rakstīju) nepārrunā ar draudzes padomi "situāciju" un neinformē draudzes padomi par tādu sīkumu kā mācītāja maiņu!
Tātad, ja es neticu, ka vadība ir slikta, tad es gribu, lai man šī labu gribošā vadība arī kaut ko paskaidro!
>Kā tam, tavuprāt, būtu jānotiek? Bīskapam jāierodas draudze sapulcē un savs lēmums jāpamato, izskaidrojot visus apstākļus un faktorus, kas pie šāda lēmuma noveduši? Vai tas būtu ceļoši darudzei un tās vadītājam?
Vai tu vispār spēj iztēloties bīskapu darba apjomu un noslogotību?


Klau, vai nevar bez galējībām. Tas taču ir normāls vadības uzdevums gan pieņemt lēmumus, gan izpildīt tos, un informēšana pieder pie izpildes kā (parasti) pirmais solis.

Padomāsim, cik viegli lasītājam no malas no šīs diskusijas ir uzburt ainiņu par korumpētiem un varaskāriem LELB vadoņiem. Tad jau nav ko brīnīties par to zākājošo informāciju, kas cirkulē sabiedrībā.
filologs [81.198.230.218]
# Iesūtīts: 2009.01.06 18:43:15

Balss : kāda darba un ģimenes slodze ir šim vadītājam, daudzbērnu tēvam

Negribu nevienu apvainot un to cilvēku es vispār nepazīstu, bet man tīri teorētiski iešāvās prātā ķecerīga doma - varbūt daudzbērnu ģimenes tēvam vai mātei nemaz nevajag uzņemties tik atbildīgu un laikietilpīgu darbu?...
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 20:01:54
filologs [81.198.230.218]
Laba ideja! Varbūt tu vari pieteikties?
Starp citu, bērni dzimst arī darbā pieņemtiem un strādājošiem cilvēkiem, tai skaitā mācītājiem...
filologs [81.198.230.218]
# Iesūtīts: 2009.01.06 20:43:37
Balss : bērni dzimst arī darbā pieņemtiem un strādājošiem cilvēkiem

Jā, bet neviens cilvēks nav savā darbavietā/profesijā ieslodzīts uz mūžu... Tīri teorētiski cilvēkam ir iespējams, kad viņa ģimenes stāvoklis un dzīves apstākļi (tostarp bērnu skaits) ir mainījies, izvēlēties arī citu darbu, kas prasa mazāk laika vai vismaz kur ir mazāka atbildība par citiem cilvēkiem. Jo tas, manuprāt, ir skaidrs, ka cilvēks nevarēs vienlaikus pilnvērtīgi rūpēties gan par lielu ģimeni, gan par daudziem sev uzticētiem svešiem cilvēkiem darbā...

Bet, kā jau teicu, runāju tikai teorētiski un nevienu negribu aizvainot.
vilks
# Labojis vilks: 2009.01.07 00:12:17
Šķiet, ka diskusija "noslīkusi" kādā citā, vairumam droši vien nesaprotamā tēmā. Ja nu no tā visa būtu kas apspriežams, tad drīzāk citā diskusijā.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 41055