atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par draudzes padomes vēlēšanām
vasara
Iesūtīts: 2009.01.06 10:06:20
Atverot LELB mājaslapu, labajā pusē parādās aptauja: "Vai Jūsu draudzē jau gatavojas pilnsapulcei un jaunās padomes vēlēšanām?"
Vai visās draudzēs vēlēšanas notiek vienā un tai pašā laikā? Cik zinu draudzes padomi ievēl uz 3gadiem. Manā draudzē vēlēšanas bija pirms 1,5g. Vai arī manā draudzē jārēķinās ar jaunas draudzes padomes vēlēšanām līdz ar vēlēšanām visās pārējās L-jas draudzēs?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 10:06:45
Jautājums atkal zinošajiem par tēmu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.01.06 10:20:53
Redzi, ir tā, ka vairumam draudžu (neatceros, kā tas radās, varbūt kāds var papildināt) draudžu padomes ir vēlētas apmēram vienā gadā, līdz ar to tām arī vēlēšanas notiek tāpat. Tomēr katrai padomei ir savs darbības termiņš, līdz ar to tā var droši darboties līdz tā beigām.
nolikums [78.84.113.5]
# Iesūtīts: 2009.01.06 11:11:00
Liekas, ka saistība būs ar jauno draudzes nolikumu, kuru sinodāļi apstirpināja gandrīz tikpat lielā vienprātībā kā Saeima budžetu, tik pēdējie to darīja nakts pusmiegā, bet mūsējie dienas vidū. Toreiz varbūt retais saprata, ka līdz ar nolikuma apstiprināšanu būs jāmaina arī draudzes jurisdiskais pamats. Bet es neesmu zinošā persona.
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 11:44:30
hehe, tieši tā arī iedomājos, ka atnāks vilks un visu izstāstīs
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 11:44:56
nolikums [78.84.113.5]
Jā, kaut ko esmu dzirdējusi par šo nolikumu. Šķiet, ka turpmāk draudzei nebūs nekāda teikšana par draudzes ganu. Virsvalde, nepainteresējoties pie draudzes locekļiem brīvi varēs mainīt mācītāju dislokācijas vietu. Otra lieta šķiet simpātiskāka, proti, mācītājs pats varēs izveidot draudzes valdi, ja ņemam vērā, ka mācītāja sludināšanas darbs ir primārs draudzē un ka mācītājam ir nepieciešams atbalsts un palīdzība šajā darbā.
Savulaik manā draudzē padome bija ieinteresēta gūt sev personīgu materiālu labumu, mēģināja tajā visā iesaistīt arī mācītāju, jo šķiet bija lietas, kurās bez viņa piekrišanas kādas lietas nevarēja īstenot un kad mācītājs tajā visā atteicās piedalīties, uzsāka apjomīgu apmelošanas kampaņu pret viņu, kā rezultātā mācītāja tiešie pienākumi un darbs tika traucēti, nevis veicināti. Šķiet ļaudis aizmirsa, kas ir primārais baznīcā.
Marvins
# Labojis Marvins: 2009.01.06 11:54:40
vasara

Šķiet, ka turpmāk draudzei nebūs nekāda teikšana par draudzes ganu. Virsvalde, nepainteresējoties pie draudzes locekļiem brīvi varēs mainīt mācītāju dislokācijas vietu.

esmu daudzas reizes dzirdējis par šo te, ne no LELB biedriem vien!

cik tad LELB brīvo mācītāju, no kuriem tad varētu izvēlēties. Demokrātija ir laba lieta, bet šajā lietā izskatās, ka bagātās draudzes savāks :
labākos
vai vairāk kā viņiem pienākas ,
vai tos , kas nerunā pretīm, bet pārējiem - tas , kas paliks pāri.

Rīgas draudzes no šādas demokrātijas iegūtu

Lasiet ātri, jo šis ir LELB iekšējais jautājums , par ko ne LELB cilvēki izteikties nedrīskt
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 11:57:28
p.s. Marvins, izteikties drīkst zinošie par tēmu, nevis tikai LELB vai neLELB cilvēki.
||||| [81.198.233.21]
# Iesūtīts: 2009.01.06 12:00:17
Marvins "cik tad LELB brīvo mācītāju, no kuriem tad varētu izvēlēties" labi, bišķi ne pa tēmu, bet vai tad rkb nav līdzīgi? Rietumos jau kādu laiku nākas importēt priesterus no Polijas un trešās pasaules valstīm!
Marvins
# Iesūtīts: 2009.01.06 12:02:13
||||| [81.198.233.21]
RKB jau arī aizņemas no Polijas. kā tur ir es nezinu, bet tur draudžu padomes varētu rīkot cik uziet!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.01.06 15:03:17
vasara
kurā draudzē tu esi, jo stāsts ir diezgan līdzīgs iz manas draudzes nesenajiem notikumiem
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 15:06:58
Rausītis, skati savu e-pastu.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.01.06 15:13:24
vasara
nu tu ļooooooti sargā savu identitāti. var jau būt, ka tā vajag
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:01:22
vasara
Man liekas, ka par dažām lietām tu neesi pietiekami (drīzāk varbūt esi vienpusīgi) informēta.
Domāju, ka tas, ko tu citā diskusijā saki par savā draudzē sisto nevainīgo... piedod, bet ir autentiska info no paša sistā mutes (ne jau man personīgi) ka nav gluži tā, kā tas tev izskatās. Ir nopietnas un ļoti smagas kļūdas, kas nav beigušās...
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:21:46
Balss, autentiska info no paša sistā mutes caur sitējiem - tā ir patiešām autentiska info... [Runa par autentisku info var būt tikai tad, ja pats sistais ar Tevi personiski ir komunicējis. ] Par meliem kā saldāko info esmu jau samierinājusies kā ar normu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:25:36
vasara
Tu esi uz slidena ceļa... ļoti... Kā tu zini, ka tas nāk no sitējiem?
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:27:15
Balss
protams, nevar visi būt par visu informēti un arī nevajag visiem zināt nesmukumus, bet es gribētu tomēr saprast, kad vienkāršam draudzes loceklim ir "jāpaceļ sava balss" un kad atkal jānopūša - ak , es jau nekad neesmu informēts - tā var zilus brīnumus sagaidīt

vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:32:20
Balss, Tu esi uz tikpat slidena ceļa [ja vien ar slideno ceļu Tu mani nebrīdini par kādu cilvēku, kuru varu satikt šovakar tumšā vārtrūmē. vienu brīdi man patiešām vakaros bija bail staigāt, zinot, ka galveno nekārtību cēlājs draudzē reiz ko tādu ir jau noorganizējis pret sisto personu.]. Ja man pārmet vienpusīgu info, tad gribu Tev jautāt - vai esi komunicējusi ar abām pusēm aci pret aci un līdz ar to Tev ir info no abām pusēm?
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:32:21
Rausītis
Nekad nesaku un nedomāju, ka draudzes loceklim jārezignē. Mani uzmanīgu darīja Vasaras teiciens par sitējiem un meļiem, pie kam, ne no draudzes puses, cik saprotu, bet uz vadītājiem zīmējoties.
vasara
# Iesūtīts: 2009.01.06 16:33:55
Balss, te jau pirmais pārpratums. Meļi ir citi, bet vadība meliem laprātīgi tic.
Balss
# Labojis Balss: 2009.01.06 16:34:25
vasara
Nav ne mans pienākums, ne tiesības iet citā draudzē par šķirējtiesnesi. Tam nolūkam ir prāvesti un bīskapi.
Nē, vadība tic paša apsūdzētā vārdiem.
Meļi ir citi, bet vadība meliem laprātīgi tic.
Lūk, šis ir tas, kas man liekas ļoti slideni tavos vārdos. Tā ir ļoti smaga apgrēcināšanās.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 4 , pavisam kopa bijuši: 17289