atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kristību
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.06 12:14:45
Šajā jautājumā dažādām konfesijām ir atšķirīgi viedokļi. Gribētu dzirdēt luterisko pamatojumu mazu bērnu kristībai. Bībelē rakstīts: "Kas TIC UN TOP KRISTĪTS, taps svēts..." "Jēzus turpretim tos pieaicināja un sacīja: "Laidiet bērniņus pie Manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība. Tiešām Es jums saku: kas Dieva valstību nesaņem kā bērniņš, nenāks tur iekšā."
Vai mūsu Baznīcas prakse nav lielā mērā balstīta no senajām Baznīcām pārmantotajā tradīcijā? Vai tiešām kristībai pašai par sevi ir mistisks, glābjošs spēks, neatkarīgi no cilvēka dzīves gaitas un uzskatiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:23:12
1. Pilnīgi piekrītu, apliecināšana ir liecība par ticību, kuru redz tikai Dievs. Tātad, ja tu apliecināsi savu ticību, tad tas jau nozīmē, ka tev IR ticība, kura saņem Dieva apsolījumus, jo tikai tas kurš vispirms ir ticējis var pēc tam to apliecināt! Bez ticības Dievam nevar patikt... arī bērni un zīdaiņi!
2. Bībele pavēl Kristīt. Bet aizliedz apgrēcināt vismazākos ticīgos! Tātad, ja tu apgrēcināsi kādu ticīgo tikai tamdēļ, ka viņš nespēj savu ticību apliecināt tā lai tu noticētu, ka viņš tic, tu riskē!
Es patiesi nepaceļos pāri tam kas rakstīts! Tu savukārt gribi šo to no rakstītā padzēst ārā, šo to notušēt, šo to noklusēt. Nē bet ja tu tik ļoti stāvi pie Rakstiem, tev jāatzīst, ka Kristus ir pavēlējis kristīt un mācīt, kā arī mums ir viņa liecība, ka bērni, kas tic, ir cienīgāki saņemt debesu valstību nekā pieaugušie kas to vien tik darīja kā Sinagogās ticību apliecināja!
Ticība ir paļaušanās un cerība! Bērniem šī paļaušanās uz Kristu ir lielāka un īstāka nekā jebkuram pieaugušajam. TĀPĒC Kristus bērniem neuzstāda nekādas prasības bet pieņem viņus tieši, bet pieaugušiem, kas jau ir paspējuši savu bērnišķīgo ticību pazaudēt, Dievs uzstāda prasības caur bauslību, lai mēs nāktu pie ticības, pei tās pašas bērnu ticības, ka ne no mums vai mūsu skriešanas, bet viss no Dieva Žēlastības, ka ne no mūsu apliecināšanas, bet no mūsu ticības, kuras rezultāts ir apliecināšana, mēs topam taisnoti.
Tamdēļ mēs Luterāņi esam 100% pārliecināti, ka šajā mirklī esam pestīti, tieši Kristību apsolījuma dēļ! Es ticu tam, ko Dievs man bērnībā manās kristībās man apsolīja!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:26:30
>taada ir elementaaraa kaartiiba: cilveeki ticeeja, atgriezaas no
>greekiem, apliecinaaja un kristiijaas...

Būs kāds pierādījums vēsturisks, piemēram, šādai praksei. Cik es zinu, tāda ir tikai dažās sektās no 16 gadsimta! Līdz tam kārtība bij cita...
Nevajag savu lokālo kārtību zīmēt par globālu Kristus pavēli!

---

Elementāra kārtība: Bērniņš saņem Dieva grēku piedošanu un Svēto Garu, pieaug top mācīts, tic šai Dieva grēku piedošanai un tajā mirklī tapa pestīts! Gadījumā, ja bērniņš mirst līdz ir pieaudzis, Dievs paliek tomēr uzticīgs savam apsolījumam, ka grēki ir piedoti! Un bērniņa vecāki var būt mierīgi un mierināt sevi ticībā, jo patiesi zin, ka Dievs personīgi bērniņam ir dāvājis šo grēku piedošanu, kas Kristībā mums visiem to dota, bet tā nepalīdz, ja kādas sektas netic, Kristību objektīvajai realitātei un pestīšanai!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:28:14
>na posljedok jautaajums, uz kuru neesmu sanjeemis viennoziimiigu
>luterieshu atbildi: kas notiek ar nomirushiem nekristiitiem beerniem uz
>ziidainjiem?

Ja viņi ticēja uz Kristu, viņi top pestīti. Ja Kristu noraidīja un neticēja, tad... grēka alga ir nāve!

Tagad naposļedok tev jautājums!
Kā tev šķiet, vai bez ticības var Dievam patikt...? Vai bērni Dievam patīk?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:30:56
2.kaa es vinjus apgreecinu?
mulder, luudzu, konsekventaak - es joprojaam pamataa par ziidainjiem... "Bērniem šī paļaušanās uz Kristu ir lielāka un īstāka nekā jebkuram pieaugušajam"... staav rakstiits - ticiiba no sludinaashanas... znach mazajam tautietim jaadzird sludinaashana... as sirds ticiibu taisniiba, ar mutes lieciibu pestiishana... ooo, mazajam tautietim ir jaatic (izejot no sludinaataa) un jaapliecina... un veel staav rakstiits: kas uz vinju paljaujas, nepaliks kaunaa... pat ja tas ziidainiitis netiks nokristiits, vinjs kaunaa nepaliks, ja jau vinjam ir taada paljaaviiba, kaadu tu te pozicionee...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:40:15
1) kristus laikaa shii kaartiiba bija... vismaz es rakstos taadu redzu...
2) hohohooo... kaa tad vinji (iipashi ziidainji) kristu noraidiija, ja no tavas mutes jamie ir pilni ticiibas un paljaaviibas uz Kristu, dievam patiikami, kuriem bez shaubiishanaas ir dodams kristiibu sakraments...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:40:21
Tu viņus apgrēcini sakot, ka viņi netic, lai arī Kristus saka, ka viņi tic! Vēl vairāk... no zīdaiņu un bērnu mutes Dievs ir sev slavu uzcēlis. Redzi, ne tava apliecība dod Dievam godu, bet zīdaiņi ceļ viņam slavu!

Jā ticība ir no sludināšanas, tamdēļ kas tu tāds, lai apgalvotu, ka sludināšana nerada ticību. Mums ir vēl viena Kristus pavēle, kuru jūsējie nepilda -

Un Viņš tiem sacīja: "Eita pa visu pasauli un pasludiniet evaņģēliju visai radībai. Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts.

Redzi... tev pat ne tikai zīdaiņiem ir jāsludina, bet arī visai citai radībai. Tā ir pavēle, kurai tūlīt seko apsolījums, kas tic un top kristīts, tas taps izglābts. Tātad, vai tu maz tam tici?

1.Mums ir teikts, ka no sludināšanas nāk ticība.
2. Mēs sludinām visai radībai, tātad arī zīdaiņiem, jo tā ir pavēlējis Kristus
3. No #1 seko, ka zīdaiņiem no sludināšanas nāk ticība, to apliecina gan Kristus vārdi gan viņa attieksme pret zīdaiņiem un bērniem, viņi viņam patika un viņš viņus Pieņēma, lai arī "gudri ticību apliecinoši " (skat Pētera apliecību) mācekļi aizliedza beŗnus nest pie Kristus

Tā kā es esmu drošs, ka bērnus var un vajag kristīt, jo tā pavēl Kristus, viņi ir spējīgi uz ticību lielāku nekā tavējā, Kristus viņus pieņem!

Kristību solījums ir realitāte ko rada Dieva Vārds. Tu man vari teikt, ka ka Ķīnā esot zaļš akmens kas izskatās pēc putna. Es tev varu ticēt es tev varu neticēt. Bet ja Dievs pasaka "Ķīnā ir zaļš akmens putna izskatā" tad es par to nešaubos ne mirkli, tas ir tāpat kā just zemi zem kājām.
Tāpat arī Kristību solījums... tas ir tik pat reāls kā klints. Protams, ja kāds *****s izaudzis un kļuvis gudrs ņem un šajā klintī ieskrien ar galvu, tad pats vainīgs. Ja kāds ignorē šo klinti un to noraida, tā viņu var nosist...
Kristītie neticīgie un nekristīti neticīgie būs vienā un tai pašā elles katlā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:44:08
1) Es rakstos redzu ka tiek kristīti veseli nami un ģimenes! Vai jūs tāpat darāt? Vai tikai dažus ģimenes locekļus kristijat... pieaugušos? Tādējādi nemaz arī nerīkojaties pēc Kristus prakses. Pietam Baznīcas prakse nebeidzas ar Jauno Derību, tur pat Kristību rituāls nav specificēts, kā tas ir jādara. Ir gan citas Bazņicas liecības par to KĀ tas jādara un KAM tas jādara!
2) Tad jau es esmu atbildējis uz tavu jautājumu par nekristītiem zīdaiņiem? Redzi, ja es neesmu drošs par kaut kādiem musulmaņu zīdaiņiem , jo viņi nav kristīti (jo man nav Rakstos tāda apsolījuma, ka visi top pestīti), tad es gan esmu 100% drošs par tiem zīdaiņiem kas IR kristīti 3Vienīgā Dieva Vārdā!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:47:23
1) "Tu viņus apgrēcini sakot, ka viņi netic, lai arī Kristus saka, ka viņi tic!" vai es taa esmu teicis?
2) "Jā ticība ir no sludināšanas, tamdēļ kas tu tāds, lai apgalvotu, ka sludināšana nerada ticību. Mums ir vēl viena Kristus pavēle, kuru jūsējie nepilda" vai un kad es taa esmu teicis?
3) jeezus, runaajot par beerniem un ziidainjiem, uzteic ne tik daudz to, ka vinji tic, bet kaa vinji tic... un tur tev taisniiba: beerniem paljaaviiba ticiibaa ir lielaaka kaa pieaugushajiem... nekad neesmu noliedzi, ka beerni tic.... bet atkal - tas nav par pamatu doktriinas par beernu kristiibu buuvei... vins tos sveetiija...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:48:09
cik reizes bikjeru draudzee ir kristiits viss nams peec tam, kad nama saimnieks ir atgriezies?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:52:00
paga paga, nav konsekventi - tu tach te plaatiijis, ka visi bez iznjeemuma sliecoties ticeet kristum... a kaapeec neesi droshs tikai par musulmanju? a kas ar ziidainjiem no atkritushajaam, remdenajaam gjimeneem, sektaam, hinduistu utt... kas ar vinjiem ir?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 14:55:56
moritz, un kā tu šodien šo pašu Kristus svētību sniedz bērniem? Ar kādiem pavēlētiem līdzekļiem? Ko Kristus pavēļēja saviem mācekļiem aizejot Debesīs, kādas bij pēdējās pavēles? Kā šodien tu vari sniegt bērniem un pieaugušajiem to pašu Svētību, ko Kristus pats sniedza bērniem?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:01:18
1) kur atbilde par bikjeru draudzes parxi?
2) vai vinjs paveeleeja sveetiit?
3) mees turam kristus paveeli: kristiit visas tautas un maaciit tureet visu, ko vinjs paveeleejis... un paliekam pie taa, ka ziidainji nav jaakrista... tas nenoziimee, ka kristam tikai no 18 g.v. kad kristiit - par kaartiibu jau runaajaam...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:02:06
moritz, es nezinu nevienu tādu gadījumu kad tas nebūtu noticis... un kas raksturīgi, līdzko šajā namā ir pieaugums, tā arī tas tiek kristīts! Tā kā... jā Biķeru Baznīcā, cik man ir zināms, top kristīts viss nams, ja vien kārs īpaši neatsakās un nenoraida!

Redzi, tamdēļ, lai mani neraustītu šaubas par to vai bērni, kas arī ir grēcinieki, top izglābti, mēs tos Kristījam, jo ticām Kristību apsolījumam! Mums Rakstos nav nekādas citas cerības, kā vien tā, kas mums ir dota Evanģēlijā. Tādējādi vēl jo vairāk Kristība ir nepieciešama. Dievs gan ir suverēns darboties kā viņš pats vēlās, bet mums cilvēkiem ir devis Kristību sakramentu, lai tādējādi mēs glābtu tos, kas nāk pie Kristus vai kas tiek atnesti pie Kristus!
Ja es bērniņu kristīju, tad es esmu 100% pārliecināts, ka vienīgais veids kā tikt vaļā no Dieva tagad viņam ir izaugt lielam, iemācīties racionālistisku cilvēka domāšanu, sākt pielūgt prātu un novērsties no Dieva... ! Kristība ir Dieva dotā derības zīme viņa tautai. Un kā es nevaru iedomāties Jūdu ģimeni, kas savus bērnus neapgraiza, tā es nevaru iedomāties normālu Kristiešu ģimeni, kas savus bērnus nekristī!
Bet tu neatbildēji, kā tieši ar kādu pavēlētu līdzekli jūs svētījat bērniņus. Ko jums nozīmē teoloģiski "svētīt bērniņu"?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.23 15:03:07
3) mees turam kristus paveeli: kristiit visas tautas un maaciit tureet visu, ko vinjs paveeleejis... un paliekam pie taa, ka ziidainji nav jaakrista ... tas nenoziimee, ka kristam tikai no 18 g.v. kad kristiit - par kaartiibu jau runaajaam...
---
Lūk un šis teikums manā galvā skan kā "apaļš kvadrāts" Tad apredjeļisj, vai ir jākrista visas tautas tai skaitā viņu zīdaiņus, vai tomēr nav jākrista! Redz tā iet, kad Dieva pavēlei piekabina cilvēku pašizdomātu tradīciju, sanāk oximoroni!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:04:42
pana kleksha dienas jautaajums: vai nav diivaini, ka mulders ar asinjainu degunu ir paariecinaats par to, ka visi ziidainji tic kristum, un taapeec, peec Vinja paveeles, tiem visiem buutu sniedzams kristiibu sakraments, tachu tajaa pashaa laikaa mulders nav paarliecinaats, vai tas attiecaas uz musulmanju ziidainjiem?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:07:27
veelreiz par ziidainjiem - biibele ne paveel, ne aizliedz vinjus kristiit, un te nu mums muusu Kungu nav jaapaarspeej dedziibaa... dari, kaa tev pashan shkjiet labaak... bet tev nav skaidra biibeliska pamatojuma paarmest manas draudzes tureeto praksti...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:10:15
turpinaashu peedeejo: ja tevi maac shaubas, tad tas, kas shaubiidamies dara, greeko... es tev varu mieriigi apliecinaat - man shaubu nav... taapat kaa man nav sirdsdeestu, vai mans beerns ir aarpus dieva zheelastiibas: esmu pilniigi paarliecinaats: vinjs tajaa ir un to bauda... meedz teikt: no augljiem buus redzeet...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:11:21
par tavas draudzes praksi... paskat, veciit, cik tu nadziigs mani izaicinaat lietaas, kuras pats nespeej tureet... salmu kulshana...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:12:53
"Redzi, tamdēļ, lai mani neraustītu šaubas par to vai bērni, kas arī ir grēcinieki, top izglābti, mēs tos Kristījam"...
***
hehehe... tas jau skan kaa tai pastaastaa par ciematu, kuraa vis nosprieda, ka dieva nav, un, lai to apliecinaatu, noleema pacelt duuri uz debesiim... uz viens, divi, triis, neviens duuri nepaceela... deelj viena iemesla: a ja nu tomeer vinjs ir?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.23 15:16:41
mees nesveetiijam, jo kristus nav devis taadu paveeli... tas notikai tikai 1 reizi, un nekur neparaadaas... ja nu sanjemtos, tad biibelee ir aprakstiita prakse, kaa sveetiishana notiek...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 25869