atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kristību
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.06 12:14:45
Šajā jautājumā dažādām konfesijām ir atšķirīgi viedokļi. Gribētu dzirdēt luterisko pamatojumu mazu bērnu kristībai. Bībelē rakstīts: "Kas TIC UN TOP KRISTĪTS, taps svēts..." "Jēzus turpretim tos pieaicināja un sacīja: "Laidiet bērniņus pie Manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība. Tiešām Es jums saku: kas Dieva valstību nesaņem kā bērniņš, nenāks tur iekšā."
Vai mūsu Baznīcas prakse nav lielā mērā balstīta no senajām Baznīcām pārmantotajā tradīcijā? Vai tiešām kristībai pašai par sevi ir mistisks, glābjošs spēks, neatkarīgi no cilvēka dzīves gaitas un uzskatiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 12:29:12
Moritz,

Mūsu Rakstu interpretācija ir balstīta Rakstos, bet Tava racionālajā domāšanā. Tā Tu beigu beigās, konsekventi īstenojot savu pieeju, nonāksi līdz ateismam. Varbūt pievienojies uzreiz Ctulhu un tad būs viena runāšana.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:30:43
ilaar
tev ir tiesiibas izteikt par mani jebkaadu spriedumu... meedz teikt gan, ka tiesas dienaa buus jaatbild par katru vaardu...
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 12:32:33
Es neizsaku spriedumu par Tevi, bet par Tavu teoloģisko metodi, kas nav bībliska. Kristiešu grupas, kas darbojas ar šādu metodi par laimi nav konsekventas savā domāšanā. Ja būtu, tad atrastos kopā ar Ctulhu.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:34:22
res., kas tai teol.metodee slikts?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:37:33
moritz, racionālisma likšana pāri irracionālajam Dieva Vārdam
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:38:36
kur racionaalisms paraadaas?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:43:14
Moritz, manā Bībelē Kol. 2:11-12 nerunā par filozofiju, bet par Kristību, norādot uz tās līdzību ar apgraizīšanu. Kā Tu zini apgraizīja zīdaiņus, 8 dienu vecus. Vai nepareizi darīja, ja apgarizīja bez vajadzīgā SAPRĀTA līmeņa?

Titam 3:5-6 runā par to, ka Kristība GLĀBJ, ATDZEMDINA UN ATJAUNO SVĒTAJĀ GARĀ!!!

Pēt. 3:21 arī tiek runāts par to, ka Kristība GLĀBJ. Kad nāks ticība, tas nav noteicošais - pirms vai pēc Kristības. Abas ir vajadzīgas. Mēs ticam, ka bērni var būtu ticīgi, piemēram, Jānis Kristītājs, bet mums nav teikts, lai uz to paļaujamies, bet lai kristām. Ticība, Moritz, nav atkarīga no cilvēka intelektuālajām spējām.

Palasi Pētera vēstuli uzmanīgi, tur teikts, ka Rakstus nedrīkst skaidrot patvaļīgi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:47:43
Piemēram, tavā spriedumā par to, ka "viss nams" neietver bērniņus. Piemērā, kad "visas tautas" neietver bērniņus! Tu selektīvus izņēmumus padari par likumsakarību!
Tb tu VISPIRMS pieņem, ka bērnus nevar kristīt, un tad izejot no šīs premisas interpretē rakstus!
Bet pasaki mosh tomēr, kamdēļ tu nekristī zīdaiņus. Kāds tam ir pamatojums. Tas, ka rasktos tas nav explicitly pateikts, tas nav arguments, jo tu vienalga dari daudz lietas, kas Rakstos nav explicitly pateikts. Tad kas ir par iemeslu, lai noraidītu zīdaiņu kristību? Nu pasakidro!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:52:38
Moritz,

Racionālisms parādās jau tur, ka Tu pieprasi, lai bērniem būtu noteikts saprāta līmenis, lai ticētu Dievam.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:06:01
mulder
1) es neizziidu no pirksta, ka ziidainji nav jaakrista un peec tam nemekleeju rakstos tam apliecinaajumu... driizaak, tautieti, tu izlasiiji LC apgalvojumu, ka jaakrista beerni, un citaadaak vairs domaat nemaaki... lasot rakstus man radaas jautaajumi...
2) vaardkopas "visa taita" un "viss nams" lietoshana biibelee atstaaj interpreteeshanas iespeeju... kad jeezus paeedina cilveekus, tad kopsavilkumaa teikts, 4000, neskaitot sievietes un beernus... kad VD skaitiija "visu tautu", tad izraadiijaas, ka taa sastaav tikai no viiriem... es tieshaam nenjemos apgalvot, ka jeezus, teikdams "kristiijiet visas tautas", domaaja arii ziidainju kristiishanu...
3) mulder, par kaadiem paskaidrojumiem runa? izskataas, ka tu esi tikai rakstiijis,m nevis lasiijis un domaajis... es ljoti daudz uzrakstiiju un godiigi atbildeeju uz taviem jautaajumiem, taapat arii atsaucos uz rakstiem...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:10:14
ilaar
muljkiibas, neko neesmu pieprasiijis... ticiiba ir dieva daavana, nevis sapraata auglis... es rakstos redzu, ka cilveeki nespekuleeja ar to, cik un vai ziidainis tic... kur bija sludinaashana, tur bija atgrieshanaas, apliecinaashana un kristiibas... nekur neredzu piekabinaatas ziidainju un beernu krsitiibas... vai tad vasarsveetkos puulii beernu un ziidainju nemaz nebija? kaut gan, visaadi var buut: ja jau neskaitiija sievietes un beernus, tad varbuut ka kristiija ziidainjus arii...
visa muldera saruna noveda pie taa, ka pat, ja nav jaakrista, neko sliktu jau ziidainim neizdariisim, ja nokristiisim... ja jums tas vajadziigs - luudzu... es tam neredzu jeegu...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:13:02
ilaar
"Palasi Pētera vēstuli uzmanīgi, tur teikts, ka Rakstus nedrīkst skaidrot patvaļīgi."
***
uzsatu, ka luterieshiem (vai tie buutu LELB vai KLB) nepieder monopols uz atzinju (atgaadinaashu, ka diskuteejam tikai par ziidainju kristiibaam)...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:22:50
moritz, redzi, tā saucās Inženiera Indukcija. Tamdēļ saku, racionālismu liec pāri Rakstiem, peitam pat to pašu racionālismu (indukciju) lieto nepareizi. Tu no atseviškiem partikulāriem "visu tautu" "viss nams" lietojumiem extrapolē to par likumu... pietam par ļoti ļoti īpatnēju likumu, kas skan sekojoshi: "Kvantors visi Rakstos nekādā gadījumā nenozīmē visi grupas locekļi". Īpatnēji, ka to tu secini no atsevišķiem gadījumiem, kad konteksts explicitly skaidro šo izņēmuma situāciju. Tu gan neparādi, kā no tiešā konteksta "Kristījiet visas tautas" un "Viss nams tapa kristīts" izriet ka šajos partikulārajos gadījumos darbojas tas pats izņēmums kas darbojās citās rakstu vietās. Tu veic pat ļoti irracionālu lēciienu un nepareizu pieņēmumu par Rakstiem. Tā kā es neticu, ka tu esi tik negodīgs intelektuāli, man atliek pieņemt tikai to, ka tu veic eiseģēzi, ka jau iepriekšpieņemtu interpretāciju ielasi rakstos un tad piemeklē citas, konetkstuāli nesaistītas, Rakstu vietas, lai pamatotu savu ļoti īpašo kvantora "visi" lietojumu!
Kristietība un Raksti ir ļoti pat vienkārši, ja nemēģina tajos ielasīt savas domas, jo viss, kas mums ir jāzina tur ir rakstīts, to var izlasīt un uz to var paļauties. Ja Dievs ir tik stulbs, ka nevar uzrakstīt "visas tautas izņemot bērnus un sievietes" tad pats viņš vainīgs, es būdams naivs bērns, ticu tam, kas stāv rakstīts, nemēģinot to analīzēt racionalizēt vai harmonizēt pašam ar saviem spriedumiem par to kā būtu jābūt!
Tu taču pats redzi, ka citās vietās, kur vārds "visi" nav "visi" ir skaidrs kotnekstuāls pierādījums, kad pierakstīts "izņemto sieviets un bērnus"... tad ir skaidrs ka "visi" nav "visi". Bet ja vārds "visi" stāv bez spec atrunām, tad ar to pietiek, lai es pieņemtu ka runa iet par visiem!

Bet Rakstos tu redzi tikai to ko tu gribi redzēt. Nu ko darīt, ja es redzu ko vairāk... Es redzu, ka cilvēki atgriezās pie kristus ar visām ģimenēm un kristījās. Es redzu, ka Kristus pavēl sludināt Evanģēliju visai radībai un ka pavēl Kristīt visas tautas! Vēl es redzu, ka Kristus pieņem bērniņus pat tad, kad viņa mācekļi mēģina tos atraidīt... tādējādi tas arī mani iedrošina savus bērniņus nes pie Kristus iestādītā sakramenta, kas šodien ir vārti uz viņa Valstību!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:31:22
tava prava... es beidzu...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:34:15
lai kaa jums negribeetos atziit, ka esat protestantu draudze, juus tomeer taadi esat kopaa ar visaam paareejaam protestantu denominaaciju miriaadeem... un arii jums piemiit protestantus raksturojoshais gars: savu uzskatiit par pareizu un balstiitu rakstos...
taapeec es tureeshos pie principa: kas man atklaats, pie taa tureeshos...
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.24 16:48:04
Mulders Tavs Iesūtīts: 2007.07.24 11:11:34 Tu man borē to. ko neesmu jautājusi un apgāz apgalvojumus, kādus es neesmu izteikusi...
Tu pats agrāk apgalvoji, ka zīdainītis tic uz Dievu irracionāli, tāpēc ir piepildīts arī vārds: kas tic un top kristīts... Tāpēc man likās intriģējošs moritza jautājums par šo pretrunu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 17:10:53
Balss, nu skaties uz mani... es esmu kristiits ziidainis, kas shodien tic!
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.24 17:23:18
Hei, es arī, Mulder! Tad jau mēs vismaz divi tādi! Bet man bēdas par tiem, kas gan kristīti, bet iedomājas, ka ar to jau viņiem pietiek - tāda kā ieaijāšana viltus drošībā... Ka neko jau vairāk nevajag... Vai tiešām nevajag?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.24 17:25:19
aha... un par tiem no jums, kviishu izsniedzeeji, atprasiis...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 18:47:22
Balss, ticēt vajag šai kristībai. Kas tic un top kristīts tas taps izglābts. Bet ja netic, tad arī kristība nepalīdz! Tāpat kā Dieva Vārds tač rada ticību un glābj, bet ja nav ticības, tad arī sludināšana nepatīk!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 58 , pavisam kopa bijuši: 34263