atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.08.11 22:31:45
pa fikso [87.246.165.252]
Vai! Es laikam neskaidri izteicos! Tie gājēji bija jūsu garīdznieki!!! Diez vai uz viņiem var attiecināt - nezinādami un ignorēdami.
Tā gadās, diemžēl. Es to zinu. Bet es teicu nezinādami vai ignorēdami, nevis nezinādami un ignorēdami. Es toreiz negāju (ja runājam par vienu un to pašu reizi).

Pēc pirmā teikuma prasītos atbildēt ar Elsberga mammas dzeju, bet izlasot pārējo, sapratu, ka jāiesaka Tev grāmata - I.Vedins:Loģika. izdevniecība *Avots*, 2000.
Loģiku savulaik mācījos un neko, nokārtoju. Ko nepareizu es pateicu?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 22:32:21
Juris Saivars

Palasīju tavu runu. Tā ir vairāk piemērota kā lekcija kādai auditorijai, bet ne sprediķim. Manuprāt. Jāsaka, ka attieksmē pret KLB neesi visai korekts. Bet visā visumā interesanta. Tāda, kas spēj iekustināt smadzenes un pamodināt snaudošos. Vairākiem taviem izteikumiem par doktrinālās vienotības lietderību es nepiekrītu. Starp citu, ja tu ņemies apspriest tādus vīrus kā Benedikts XVI, tad tev ir jābūt ļoti uzmanīgam spriedumos, jo šiem vīriem katrs vārds ir 1000 reizes apsvērts no visām pusēm. Viņš runā par ārēji redzamo vienību, bet doktrinālā vienība nav ārēji redzamā vienība.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.11 22:53:31
Uldis

OK, tātad pašreiz ir 4-as:
a) LELB;
b) sproģisti;
c) KLB – ( tu, Ilārs, Gundars … kas vēl?)
d) Sigulda – kas viņiem ir sludinātājs/mācītājs?

Ka notika ar tiem, kuri atšķēlās no jums … viņiem bija kaut kāda atsevišķa biedrība, vai ne?
Kuri ar kuriem ir altāra/kanceles kopībā?

Mums ir vienkārši – a/k kopībā esam ar tiem, kuri ir a) Pasaules Luterāņu Federācijā vai publiski apstiprina uzticību LTA – vismaz līdz nepārgrozītajai CA.
LELB pieder PLF – tātad priekš mums viņi ir gruntīgi luterāņi, kaut arī LTA ir atmetuši … vai jūs kaut kur publiski esat apliecinājuši uzticību luterāņu ticības apliecībām (vismaz nepārgrozītajai Augsburgas apliecībai)?

P.S Benedikts XVI tiek izmantots ilutrācijai - kontrastā Džeremijam Raitam ... lai norādītu uz pop-kristietības diversitāti ... pieņemu, ka tu zini, kas ir Džeremijs Raits.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.11 23:05:21
Juris Saivars

KLB - tevis minētie, vēl brāļi Sildegi, Egons, Didzis, Kārlis. KLB ir CELC (Confessional Evangelical Lutheran Conference) sadraudzībā. Tie, kas ir aizgājuši, tie ir aizgājuši. Mums nav nekādu attiecību ar viņiem.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.11 23:32:40
Uldis
ā, tad ir vismaz piecas …
e) ex-KLB …

Pag, bet vēl taču ir luterāņu brīvmācītājs Korālis un viņa sekotāji … tad vēl vismaz viena LELBaL draudze … tātad septiņas:
f) korālisti
d) LELBaL (Klāvs Bērziņš?)
vai ex-KLBisti nenoslēdza sadraudzību ar LELB?

Tad –
LELB ir a/k sadraudzībā ar sproģistiem, ex-KLBistiem, LELBaListiem un varbūt kripto-siguldistiem;
sproģisti būs sadraudzībā ar LELB;
KLB ne ar vienu;
kripto-siguldisti ar LELB? varbūt …;
ex-KLB ar LELB;
korālisti paši ar savu naudas maku;
LELBaL ar LELB.

Hmmm … luteriskā kopība, однако … kur esmu kļūdījies?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 14:52:25
Juris Saivars
LELB pieder PLF – tātad priekš mums viņi ir gruntīgi luterāņi, kaut arī LTA ir atmetuši
Laikam īsti nesapratu, kas ar LTA te domāts
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:04:31
Aivars
Es jau dabuju par sitadiem gajieniem, bet, re, laikam ne es viens tāds - neloģiskais
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:17:13
Aivars


LTA – luteriskās ticības apliecības.
Kādreiz LELB deklarēja savu uzticību tām Satversmes Preambulā, līdzīgi kā -

CONSTITUTION, BYLAWS, AND CONTINUING RESOLUTIONS of the EVANGELICAL LUTHERAN CHURCH IN AMERICA

Ch 2. Confession of Faith

2.04.
This church accepts the Apostles’, Nicene, and Athanasian Creeds as true declarations of the faith of this church.
2.05. This church accepts the Unaltered Augsburg Confession as a true witness to the Gospel, acknowledging as one with it in faith and doctrine all churches that likewise accept the teachings of the Unaltered Augsburg Confession.
2.06. This church accepts the other confessional writings in the Book of Concord, namely, the Apology of the Augsburg Confession, the Smalcald Articles and the Treatise, the Small Catechism, the Large Catechism, and the Formula of Concord, as further valid interpretations of the faith of the Church.


Un kur šāda LELB deklarācija būtu atrodama tagad?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:30:52
Juris Saivars
Es nezinu, kur kas ir tagad. Vienkarši interesanti, ka kādam `ūberkonservatīvā` LELB šķiet atkāpusies no Luteriskajām Ticības apliecībām. Bet priekš tam mums ir attiecīgās komisijas
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2012.08.12 20:50:13
Nevis atkāpusies, bet tās atmetusi … tā tas izriet no LELB ārējiem kārtības noteikumiem , respektīvi, Satversmes.

Ir nācies likt eksāmenus Konstitucinālajās tiesībās pie Starptautiskās Krimināltiesas tiesnešiem, kamdēļ atļaujos uzskatīt ka zinu robežu, aiz kuras sākas tiesiskais nihilisms – 2007. gada vasarā LELB to pārkāpa ar septiņjūdžu zābakiem apāvusies …

Ja jums tiešām škiet ka frāzei „saistoša kopības izpausme, kurā manifestējas” ir kaut kāds tiesisks saturs …

Un LELB nav "ūberkonservatīva" - tā ir katoļu baznīca, ne Romas katoļu un ne katoliska ... vienkārši katoļu.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:52:13
Juris Saivars

Par to luterisko kopību. Būšu laikam ne gluži pareizo terminu izvēlējies. Es to domāju nedaudz savādāk - vienkārši kā luterāņi Latvijā. Arī kad cilvēkiem stāstu, tad pārlieki detaļās neiebraucu. Tad ir jāveic kaut kāds nopietns pētījums. Kaut kā stipri šaubos, ka būs iespējams iegūt daudz maz objektīvu informāciju.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:54:00
2007. gada vasarā LELB to pārkāpa ar septiņjūdžu zābakiem apāvusies - beidzot kāds to ir pateicis.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:57:44
Juris Saivars
nu gan jau ārlietu `pirtniece` tev to spētu izskaidrot.
De facto, šķiet tiešām perifērijā Dieva Valstība dzīvo savu dzīvi ar zināmu nihilismu pret dažiem oficiāliem formulārijiem.
Bet šito tēmu Tu varētu paanalizēt sīkāk, jo tad, kad tika vērsta uzmanība uz to, ka Satversmes maiņa nozīmē identitātes maiņu, pret to tika diezgan aktīvi protestēts.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.12 21:17:16
Juris Saivars

Un LELB nav "ūberkonservatīva" - tā ir katoļu baznīca, ne Romas katoļu un ne katoliska ... vienkārši katoļu. - visumā laikam ir jāpiekrīt, lai kā lelbiešiem tas varbūt arī nepatīk. Luterisms katrā gadījumā ir izšķīdis starp dažādiem novirzieniem un, līdz ar to, fragmentējusies tā ietekme.

Es arī domāju, ka pastāv atšķirība starp jēdzieniem "konservatīvs" un "konfesionāls". Konservatīvismam ir tāda naftalīna smaciņa.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 21:17:37
Uldis
Pieņemu, ka informāciju iegūt varētu – dažādās post-, pro- un citādi luteriskās grupas ir pietiekoši daudz publiski izteikušās gan par sevi, gan viena par otru … izņemot siguldiešus – ja, protams, tie vēl pastāv.

Un ar neapbruņotu aci redzams, katrai no grupām ir kādi, ko tie uzskata par „Bābeles netikli” – jums tie būs ex-KLBisti, LELB – korālisti … un tā tālāk un tā uz priekšu. Tādēļ pie dažādām luterāņu grupām piederīgo saskarsmē apzīmējumam – „nepareizā baznīca” nevajadzētu izsaukt šoku … tā ir realitāte, ar kuru nākas samierināties
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.12 21:30:07
Juris Saivars

Pie tādiem saukļiem kā "pareizais"/"nepareizais&.. quot; es jau esmu pieradis un mani tie nespēj ietekmēt. Man tie nekādu šoku neizraisa. Bet nav nekādas vajadzības tā uzbrukt vienkāršiem kristiešiem, kas var būt daudz ko nesaprot. Viņi iet tajā draudzē, kas tiem tuvāk, un tas ir pilnīgi normāli. Es jau reiz teicu, ka Ozolniekos visai bieži ierodas kādi no citām baznīcām: baptistiem, lielbiešiem, harizmātiem. Bijuši pat ortodoksie. Piemēram, šodien. AR visiem īsumā aprunājos. Ja es mēģinātu tādos gadījumos klasificēt kristiešus, tad mēs iegūtu nelāgu slavu. Tā jau par mums ne visai glaimojoši izsakās. Visādas nejēdzīgas baumas klīst.Bet, kad viņi tomēr atnāk, ātri iepazīst, kā lietas ir patiesībā. Daudziem patīk pie mums.
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 21:30:33
Aivars

ja kāds, vienalga, pirtniece, balss, eglīte, +Jānis, Merlins spētu – bez vaimanām, bļaušanas un „pats muļķis” tipa argumentiem – to izskaidrot …
tas dotu cerību, ka kāds beidzot ir apjēdzis ārējai lietošanai domāto dokumentu (tādu, kā Satversme) nozīmi … pašreiz izskatās, ka tie kalpo kā sū*īgas dzejas krātuve.

Un ja skaidrojums ļautu nojaust, ka tā autors normatīvās tiesības atšķir no administratīvajām - es no laimes piedzertos …
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.12 21:35:15
Juris Saivars

Un ja skaidrojums ļautu nojaust, ka tā autors normatīvās tiesības atšķir no administratīvajām - es no laimes piedzertos - tur jau tā nelaime, ka daudziem no mums trūkst juridiskās izglītības, lai argumentēti varētu diskutēt par šāda veida jautājumiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 21:42:04
Juris Saivars
nu re... Tu izrādās esi visai informēts par foruma daudzgalvainām hidrām. Bet nu dzeja... vai gan to ir iespējams tā viennozīmīgi izskaidrot?
Lai nu kā, bet joprojām turpinu uzskatīt, ka Latvijas draudzēs neviens īsti nemana ne LWF kaislības, ne kādas citas
Var jau būt, ka taisnība ir arī jaunās satversmes aizstāvjiem, ka arī pie vecās viss jau notika `uz čuju un ņuju` , un kāpēc gan pie jaunās lai nenotiktu tas pats
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 21:50:01
Uldis
tā ir katoļu baznīca ūja, ūja, saulstariņ.. pēc šitādas `topogrāfijas` skaties, ka pats mormoņos neieraksties
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 201 , pavisam kopa bijuši: 9139