atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai kriize jau garaam... jums?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.02.07 11:53:00
Par Kriizi runaajot... taa kas te bija/ir?

Vai taa jums veel ir, vai jau pagaajusi? Kaa tikaat paari? Cik pashi dariijaat, cik Dievam uzticeejaat?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2011.02.09 14:27:17
CtulhuDažs labs mūsdienās ir nežēlīgāks un egoistiskāks. Atšķirība tikai tā, ka mūsdienās iespējas un ieroči modernāki
Līkcepure
# Iesūtīts: 2011.02.09 14:34:49
ar ko cilvēks pirms Kristus bija sliktāsks par mūsdienu

Te der apskatīties uz paražām Tuvajos Austrumos un padomāt, ka apmēram tādas pašas vairāk vai mazāk pastāvēja Jēzus laikā un līdz pat apgaismības laikmetam. Diemžēl daudzi mūsdienu Rietumu civilizācijas cilvēki, ieskaitot Džoniju, uztver šī brīža luksus (salīdzinoši) apstākļus for granted.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2011.02.09 14:36:32
Ctulhu, es tos laikus slikti atceros, bet man šķiet, ka pa lielam nekas daudz nav mainījies. Jā, cilvēki ir iemācījušies izmantot diplomātiju, maskēt savus nodomus aiz sabiedrības tradīciju plīvura, zog, laupa civilizētāk, bet vai ļaunums ir gājis mazumā? Domāju, ka nē.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2011.02.09 14:39:04
Līkcepure, kas tik slikts šodien notiek Tuvajos austrumos? Vai spēj nodalīt pamatnāciju iedzimtās tradīcijas, no tām, ko Tuvajos austrumos ir ievazājusi civilizētā Eiropa un štati?
Tas Pats
# Iesūtīts: 2011.02.09 14:42:14
Ctulhu, es nerunāju par izpausmēm (kaut, ja ļautu vaļu, mūsdienu civilizētais cilvēks prastu izpausties tā, ka neviens Ješua laiku maitas gabals nepaspētu līdzi), bet gan par to, kas cilvēkam liek būt ļaunam.
Līkcepure
# Iesūtīts: 2011.02.09 14:56:01
Līkcepure, kas tik slikts šodien notiek Tuvajos austrumos?

Nepārtraukti iekšēji kari, totalitārs (teokrātisks) režīms, Šaria likumi, kas balstās nevis uz taisnīguma un indivīda interešu aizstāvību, bet arhaiskām tradīcijām, nabadzība (neminēt atsevišķas naftas valstis kā atspēkojošu piemēru) etc.

Vai spēj nodalīt pamatnāciju iedzimtās tradīcijas, no tām, ko Tuvajos austrumos ir ievazājusi civilizētā Eiropa un štati?

Oh, i dunno, varbūt:
http://edition.cnn.com/2010/WORLD/meast/07/01/iran.stoning/index.html?fbid=SeDSGpy-zPS
http://www.guardian.co.uk/world/2011/feb/03/bangladeshi-girl-100-lashes
kaut kas tādā garā?
Līkcepure
# Labojis Līkcepure: 2011.02.09 15:00:56
Ctulhu, es nerunāju par izpausmēm (kaut, ja ļautu vaļu, mūsdienu civilizētais cilvēks prastu izpausties tā, ka neviens Ješua laiku maitas gabals nepaspētu līdzi)

Jā, mūsdienu civilizētie cilvēki neļauj vaļu visām savām dzīvnieciskajām tieksmēm un spontāniem impulsam, tāpēc viņus sauc par civilizētiem. News at 11.
biča
# Labojis biča: 2011.02.09 15:22:55
Līkcepure
Cik esmu lasījusi, šariata likums pats par sevi nav nekas briesmīgs, ja neskaita, ka vajadzētu pielāgot soda veidus mūsdienu metodēm. Zvērīgiem nāvessodiem ir jāpaliek pagātnē - nāvessoda vienīgajam mērķim būtu jābūt atbrīvot sabiedrību no īpaši bīstamiem indivīdiem, tāpēc to jāizdara pēc iespējas ātri un efektīvi, lai minētā persona nevarētu izbēgt.
Tas, kas ir briesmīgs, ir cilvēku pašu attieksme šo likumu pielietojot. Piemēram, pirmajā dotajā linkā ir skaidri redzams, ka likums bieži netiek nemaz ievērots - cilvēku notiesā bez noteiktā liecinieku skaita, kas ir noteikts likumā.
Visvairāk var strīdēties, ka laišana pa kreisi nav noziegums un par to vispār nav jāsoda. Bet tādā gadījumā iesaku arī likvidēt pie reizes laulību kā institūciju, jo tad tā kļūst vairāk vai mazāk nevajadzīga.
Savukārt tas, ka sievietēm ir uz pusi mazāk juridisko tiesību un pienākumu kā vīriešiem, var tikt uztverts arī kā atbildības samazināšana sievietei. Šajā jomā vislielāko kaitējumu nodarīja tieši eiropiešu ieviestie likumi, kas aizliedza sievietēm būt mantas īpašniecēm, tādējādi padarot viņas pilnībā atkarīgas no vīra. Viduslaikos musulmaņu valstīs sievietēm bija lielākas tiesības kā Rietumu pasaulē. Diemžēl arābi pārņēma no tā laika eiropiešiem uzskatu, ka sievietes ir nevis vienkārši vājākas un aizsargājamas, bet gan otrās šķiras cilvēki.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.09 15:32:23
Ctulhu
nu ir savs bziks, to es nenoliedzu, bet tas nav ne uz pusi tik zvērisks kā tas, līdz kādam ārprātam šos likumus pastiprina mūsdienu reliģiskie separātisti, kas dažās valstīs arī ir pie varas. Tam bieži ar oriģinālo likumu nav īpašas radniecības.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.09 15:38:02
Ctulhu, nu un arii no Ateisma, Darvinisma un Niiches un Zaljo sludinaataam skolaam var uztamboreet visai jautras ideologjijas.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.09 15:39:16
Ctulhu
Vispār es uzskatu, ka Latvijā mūsdienu situācijā būtu vērts legalizēt divsievību, ņemot vērā, cik maza ir nenodzērušos vīriešu proporcija pret analogu sieviešu skaitu. Protams, ar noteikumu, ka vīrietis ir spējīgs uzturēt ģimeni ar divām sievām, nevis, ka tās sievas uztur viņu. Nu, pirms šādas atļaujas došanas tiek veikta kaut kāda ekspertīze. Kā arī ir būtisks abu iesaistīto sieviešu viedoklis par šādu situāciju. Nedomāju, ka šo iespēju izmantotu daudzi, bet gan jau būtu atsevišķi gadījumi. Moš par šo ir vērts atsevišķu diskusiju?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.02.09 15:41:52
biča Tev ir kāds padomā
biča
# Iesūtīts: 2011.02.09 15:59:52
skolnieks.
es domāju, ka ne mazums biezo neiebilstu pret divām cacām pie sāna
biča
# Iesūtīts: 2011.02.09 16:09:03
Ctulhu
Ieliec, par ko ne?
mēģināju, suslikam nepatika
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.09 16:11:02
biča
Šī nav mormoņu vai saracēņu, bet LELB diskusiju lapa.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.09 16:13:16
Ctulhu
to sauc nevis par ģiemenes modeli, bet par maucības dzīšanu

Bet nevajag jaunu diskusiju, jo šī ir diskusija par krīzēm, un arī biča drīkst droši padalīties ar savējām šeit
biča
# Labojis biča: 2011.02.09 16:13:30
Aivars
nu tak, patriarhiem ar bija vairākas sievas. un JD ir atrunāts par vienu sievu tikai baznīcas kalpotājiem.
es vienkārši piedāvāju variantu, kā dažām sievietēm izkulties no krīzes :P

Ctulhu
da tāpat izmetīs.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.02.09 16:16:33
Aivars Manuprāt jebkuru jautājumu var apspriest no sava skatu punkta. Un bēgt projām no jautājuma tāpēc, ka tas ir nepiedienīgs, kaut es tā neteiktu, ir bēgšana no atbildēm, kuras tieši šeit varbūt kāds radīs.
Uztaisa atsevišķu tēmu un rauj vaļā un nerunās par to tur, kur nevajag. Varbūt pat kāds mācītājs pieslēgsies un kādu domu graudu pasviedīs.
pēdējā laikā vispēr mācītāji šķiet tikai pa bišķiņam te kaut ko iepīkstas. Man negribētos domāt ka viņiem nav atbilžu. labs misijas lauciņš te man šķiet ir. Bet te laikam nevelk...
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.02.09 16:17:26
biča
Nu izlasi tad 2. Samuēla grāmatā par `bezkrīžu` atmosfēru ķēniņa Dāvida ģimenītē. Diezgan labi dokumentēts stāsts

bet par to 2 par vienas cenu, tas strādā pie vajadzīgām precēm. TVshop krāmi no tā netop vairāk iekārojami
tur nu šoreiz arī Trilai taisnība

skolnieks.
Tādēļ jau saku, ja kādu piemeklējusi šāda krīze, tad droši te var meklēt kristīgu palīdzību un aizlūgšanas, un jo īpaši lasīt Bībeli, bet šis pilnīgi noteikti nav seksportāls
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.02.09 16:26:47
Aivars Nu daža laba bildīte ir seksīgāka par šo diskusiju. Bet mani šis jautājums nesatrauc, es tik par principu...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 173 , pavisam kopa bijuši: 20133