atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 46 . 47 . >>
AutorsZiņas teksts
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:01:02
Aivar, kāda nozīme tam, "kā skatās" draužu locekļi? Vai tad vairs nav svarīgi, ko saka Tas Kungs? Ja esi luterānis, tev ir saistošas luteriskās ticības apliecības. Ja katolis - tad pakļaušanās pāvestam. Ja, esot luterānim vai katolim, uz to nospļauties, tad tā arī atklāti jāpasaka un tad var celt sev jaunu pasauli uz savas baznīcas gruvešiem un tās vārda aizsegā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:08:20
Latvju luterānis
Jautājums varbūt tieši par šo savas identitātes izjūtu un ticības apliecību arī ir? Kur redzam vai neredzam robežas, ko saprotam ar vienotību un vienību.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:26:03
vilks Man vispār zvanīja kāds cilvēks, dzirdējis Kristīgā radio šo mulsinošo ziņu. Laikam jau neskaidrība apjukumu rada.
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:26:40
vilks
Stankevičs: Ja tas [pilnīga vienotība] būtu jau noticis, es tiešām būtu bijis laimīgs un varētu teikt, ka mana dzīve nav bijusi veltīga ... Viņu [luterāņu] sirdīs ir liela vēlēšanās, lai mēs būtu vienoti...
http://www.latvijasradio.lv/zinas/mater/30526.mp3
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:47:15
Trilobīt, vai tad uz tevi neattiecas tavas baznīcas mīļākā vēstule (Jēkaba 1:26): "Ja kāds šķietas Dievam kalpojam un nesavalda savu mēli, bet maldina savu sirdi, tā kalpošana ir velta"?
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:09:58
Aivars Mārcis Zeiferts
varbūt esmu veca un ciniska, bet ne jau visu, ko cilvēki saka, vajag burtiski uztvert. Vispār es domāju, ka cilvēku apjukums ir akmens pašu draudžu mācītāju dārziņā - izglītoti draudžu locekļi spētu saprast, ka te drīzāk ir runa par Stankeviča paša ekumeniskajām ilgām pēc vienotības, nevis konkrēts plāns kādas vienas baznīcas pievienošanai otrai. Jo drošāki cilvēki ir par to, kam viņi tic un kāpēc, jo mazāk viņus var samulsināt.
te deum laudamus [78.84.193.5]
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:17:14
vilks
Ilgoties publiskā telpā pēc dajebkā var indivīds: ja tas ir arhibīskaps, tad to tik viegli nedrīkst uzvert
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:20:31
vilks
`izglītoti draudžu locekļi` - zini, tas nav cinisms, bet mazliet snobisms. Ne jau draudžu locekļu stulbums, bet gan rūpe par savu Baznīcu un šoreiz būs pie vainas, ka savādus signālus gar ausīm viss nelaiž.
Acīmredzot ir kādi, kas neuzskata, ka bīskaps muld bez iemesla.
vilks
# Labojis vilks: 2010.08.23 18:35:16
te deum laudamus [78.84.193.5]
arhibīskaps, manuprāt, nemaz nedrīkstētu pēc tā neilgoties, saskaņā ar Jāņa 17.

Aivars
nu bet ja padomā loģiski - par kādu strukturālu vienotību starp Latvijas RKB un LELB varētu būt runa? Tas nav par to, ka bīskaps muld bez iemesla, bet ka vajag viņa teikto skatīt kontekstuāli. Nevis ar tādu kā vajāšanas māniju meklēt kādus iemeslus baidīties no katoļiem.

Ja godīgi, man tas asociējas ar dažu cilvēku uzstādījumu, ka Bībele ir jālasa un jāsaprot tikai burtiski - arī tie teksti, kas burtiski nemaz nav domāti. Starp `muldēšanu pa tukšo` un `visa teiktā burtisku izpratni` pa vidu vēl ir ļoti daudz iespējamu skaidrojumu.
robis [134.2.165.7]
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:44:43
vilks viss jau būtu bijis ļoti skaisti, ja vien pirms kāda 1,5 gada savu ceļu nebūtu uzsācis kāds audioieraksts par tikšanos, kuras dalībnieki bija abu konfesiju arhibīskapi. Par to abas puses vēlāk taisnojās TV, kad tas nāca gaismā. Daļai LELB mācītāju (un ne tikai ) tiešām tuvākas ir RKB mācības, bet nav pieņemams savukārt Pasaules Luterāņu Federācijas kurss, ko tur liegties....
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:48:39
robis [134.2.165.7]
ekumeniskas sarunas ir pavisam ok, tikai nu jā, zināmā mērā muļķīgi bija tās uzsākt slepeni un pēc tam taisnoties. Tāpēc jau es saku, ka draudžu locekļu apjukums ir akmens pašu draudžu mācītāju un viņu vadītāju lauciņā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:53:22
vilks
Man liekas, ka neviens neteica, ka kāds no katoļiem baidītos, bet ka esot kādi samulsuši no izteikumiem. Tā ir būtiska atšķirība.
Un pilnīgi piekrītu, ka teiktais ir jāskata kontekstuāli. Tieši tādēļ ir labi, ja tas konteksts tiek atšifrēts visiem saprotami. Ja man gudrs cilvēks vaicā, kādus signālus no `mūsējiem` ZS varētu būt saņēmis, uz kā pamata viņš zīmē attiecīgo ainu, es godīgi atbildu, ka nezinu.
Vairākkārt atkārtots paziņojums ir arī politisks solis, ko nākas ne tikai analizēt, bet arī vērtēt, modelējot iespējamās sekas.
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.23 18:57:08
Aivars
Nu bet tak Vanags ir pēdējo gadu laikā arī izteicis šādas ilgas pēc vienotības publiski, vai ar to Z.S. nevarētu pietikt, lai viņš teiktu to, ko saka?
robis [134.2.165.7]
# Iesūtīts: 2010.08.23 19:00:15
vilks neesmu nekādu sazvērestības teoriju piekritējs, taču domāju, ka Aivara teiktajam vajag pievērst uzmanību. Vēl jo vairāk, ka ik pa laikam tepat forumā ir bijušas tēmas par LELB vietu uz kopējā luterisma fona (par zviedriem, vāciešiem u.c.), kā arī pašu mācītāju izplatītās idejas (ņemot par piemēru kaut vai J. Gintera tēmu par Meinardu, kaut gan var lobīt arī citas tēmas).
Aivars LapšaNS [90.130.165.234]
# Iesūtīts: 2010.08.23 19:02:17
vilks

Neesi naiva. Atver LELB 1. lapu. Bruknā notiks ekumēniskas lūgšanas. Kādas ekumēniskas ? Pie katoļiem ieradīsies luterāāni. Vai baptisti ir uzaicināti?
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 19:24:25
Ir vairāk kā acīmredzami, ka luterāņu un katoļu arhibīskapi vēlas vienotību. Kādu tieši vienotību [te katrs var uzskaitīt veselu virkni grūto jautājumu, kas nav vienkārši] un kā tā tiks sasniegta, ir laika jautājums. Intervijā Stankevičs to formulēja, ka vispirms ir runa par kādu kopēju bāzi, kur notiek tuvināšanās, katram paturot savu identitāti, tad jau var runāt par redzamu vienotību. Ja viņš saka, ka atstājot savu kalpošanu (pieņemsim, kādi 20-30 gadi), būtu laimīgs, ja tas notiktu, tad tas ir arī šis redzamais mērķis. Ir visai naivi iedomāties, ka tuvināšanās nebūtu jau sākusies. Tajās pašās intervijās tiek runāts par kādiem desmit gadiem, kamēr šīs sarunas notiekot. Stankevičš arh. Vanagu pazīstot jau no tiem laikiem, kad vēl bija tikai inženieris. Jaunais katoļu arhibīskaps tāpat apliecina, ka sarunas par apvienošanos ir notikušas Vatikānā, un Latvija varētu kļūt par pirmo valsti, kur tas notiek, kaut kas savā veidā unikāls. Presē tiek norādīts uz Stankeviča teikto, ka ordinācija Domā ir bijusi ekselenta pretimnākšana: dāvana visai kristīgai pasaulei - integrācija un līdzpastāvēšana. Man būtu grūti iedomāties, ja šie viedokļi nebūtu iepriekš pārrunāti un savstarpēji saskaņoti. Katrs varbūt to formulē nedaudz atšķirīgi un savā leksikā, bet kopējais virziens ir iezīmēts. Tātad luterāņu un katoļu arhibīskapu nostājas ir skaidras, jautājums - ko par to teiks abu baznīcu garīdznieki, draudzes locekļi un sabiedrība?
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:00:24
1.Jāņa 3:20 ... ja mūsu sirds mūs pazudina, Dievs ir lielāks nekā mūsu sirds .... .
āmen! Aivars

Interesanti, ka tagad, tāpat kā iepriekšējo reizi ziņa nāk `kopā` ar informāciju par LELB finanšu u.c. grūtībām
tā bija pirmā doma, kas man arī ienāca prātā dzirdot par apvienošanos ..joske [109.154.228.35]
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:06:26
Mārcis Zeiferts
"ko par to teiks abu baznīcu garīdznieki, draudzes locekļi un sabiedrība?"

Arhibīskapam uzticīgie garīdznieki ies kopā ar savu savu vadītāju, bet viņa kritizētāji nonāks būtiskas izvēles priekšā. Draudžu locekļi sekos saviem mācītājiem, jo no viņiem būs saņēmuši izsmeļošu informāciju, un paļāvībā pieņems viņu redzējumu par notiekošo. Sabiedrība tā pat dalīsies vienos, kas apsveiks baznīcu tuvināšanos, un otros, kas tajā saskatīs baznīcas varas un naudas interesešu palielināšanos.

Ko darīt kristiešiem, kas nezin, kā reaģēt uz baznīcu vienotības centieniem? 1. Lūgt pēc Dieva prāta. 2. Sekot savam arhibīskapam. 3. Meditēt par Kristus pavēli: "Esiet viens!"
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:12:19
gudri cilvēki muļķīgi uzvedas...

man arī ir draudzene katole... viesojos pie viņas pa vasarām parasti, bet nekad neejam viena pie otras uz dievkalpojumu....
bet kāda jēga luterānim būt luterānim? ja ir katoliski uzskati? un otrādi??!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:14:44
godwit
Tu esi optimists
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 46 . 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 66 , pavisam kopa bijuši: 25601