atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Zviedrijas luterāņi svētī homoseksuālismu un laulās gejus
Paulus
Iesūtīts: 2009.10.22 15:51:12
Zviedrijas baznīca turpmāk laulās arī viendzimuma pārus

Publicēta: 13:45 22.10.2009.
Stokholma, 22.okt., LETA. Zviedrijas Luterāņu baznīcas sinode ceturtdien pieņēmusi vēsturisku lēmumu atļaut baznīcā laulāties arī homoseksuāliem pāriem, vēsta interneta izdevums "The Local".

Lēmums pieņemts, balstoties uz baznīcas padomes jūnijā iesniegto petīciju Zviedrijas baznīcas sinodē - augstākajā lēmējvarā.

Zviedrijā šī gada 1.maijā stājās spēkā likums, kas atļāva homoseksuāliem pāriem laulāties civilā vai reliģiskā ceremonijā.

Līdz tam Zviedrijā homoseksuāļiem bija ļauts savas partnerattiecības reģistrēt civilā ceremonijā.

Civilās savienības, kas gejiem un lesbietēm garantē tādu pašu juridisko statusu kā laulātiem pāriem, Zviedrijā ir atļautas kopš 1995.gada.

Paredzams, ka baznīcas laulību ceremonijās homoseksuāliem pāriem tiks veiktas nelielas izmaiņas, piemēram, frāze "vīrs un sieva" tiks aizstāta ar vārdu savienojumu "likumīgi laulātie".

Jau kopš 2007.gada Zviedrijas baznīca, kura apvieno aptuveni 74% valsts iedzīvotāju, viendzimuma pāriem devusi savu svētību.

Baznīcas sinodes lēmums Zviedriju padara par vienu no pirmajām valstīm pasaulē, kurā geju laulības atļauts noslēgt valsts lielākajā baznīcā.

LETA
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.26 15:57:25
masiks [212.93.96.2]
palieto loģiku. Dažreiz. Pirms muti brūķet...

Gandrīz labs ieteikums. Lai būtu pavisma labs, to `dažreiz` vajag izmest ārā.

Tb - secinājums: luterāņi ir ateisti =bezdievji.

Ateists nav sinonīms bezdievim. Sātans nav ateists, bet ir bezdievis.

starp kristiešiem homo % ir tieši tāds pac kā vidēji sabiedrībā

Šis fakts (arī, ja ir patiess) nav par tēmu. Jo kristīgs homoseksuālists ir tāds, kas vēlas tikt vaļā no šī grēka (homoseksualitātes) nevis to kultivēt.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:09:14
masiks [212.93.96.2]
Ak loģika! Homoseks. ir viens no bezdievības seku izpausmes veidiem.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.26 16:14:48
masiks [212.93.96.2]
Vārdnīcas jāprot arī lasīt, un lasītais - interpretēt Un vārdnīcas ir dažādas, vairāk un mazāk apjomīgas.

atheos burtiski nozīmē "bez Dieva", bet ateisms kā termins apzīmē noteiktu uzskatu sistēmu; un ateists - tāds, kas piekrīt tādai uzskatu sistēmai.
Savukārt bibliskais "bezdievis" ir drusku citu, burtiskāku atheos nozīmi. Dzīve bez Dieva, neiztirzājot uzskatu sistēmu, kaut tā būtu kristīgas teoloģijas pilna.
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:18:09
Mārtiņ, es piekrītu masikam, ka bezdievis un ateists ir sinonīmi. Atesita vietā precīzāk būtu teikt neticīgais. Tātad, sātans nav neticīgais (jo nekad nav noliedzis Dieva esamību), bet ir bezdievis (jo ir Dieva pretinieks).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:18:58
Es atvainojos - gribētu noprecizēt: kurš ir tāds homseks? Kristīgais vai nekristīgais?

Abi ir bezdievji, ja nevēlas no tā atteikties / nožēlot tādu dzīvesveidu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:23:33
armilo
Esmu sastapis ateistus, kuru dzīves liecība ir pat ļoti kristīga. Piem., man skolā bija tāda krievu valodas skolotāja, kurai tikai vārdu Ļeņins vajadzētu aizvietot ar Jēzus, lai pilnvērtīgi viņu sauktu kristīgās ētikas pasniedzēju. Viņa noliedza Dieva esamību, bet praktiski rīkojās patiesi kristīgi. Iedomājos, ka tā dzīvē izskatās anonīmie kristieši.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:25:00
masiks [212.93.96.2]
Ar šīs pašas vārdnīcas palīdzību tu vari pietiekami labi saprast manu domu.
(*;*) [80.232.253.110]
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:30:34
Mārtiņš Esmu sastapis ateistus, kuru dzīves liecība ir pat ļoti kristīga. Piem., man skolā bija tāda krievu valodas skolotāja, kurai tikai vārdu Ļeņins vajadzētu aizvietot ar Jēzus, lai pilnvērtīgi viņu sauktu kristīgās ētikas pasniedzēju. Viņa noliedza Dieva esamību, bet praktiski rīkojās patiesi kristīgi. Iedomājos, ka tā dzīvē izskatās anonīmie kristieši. ai nu beidzot šo Rānera demagogiju izmantot - tikpat labi varētu teikt, ka kristieši ir anonīmie muslimi, kā to cenšas ne pārāk sekmīgi aprādīt abdullah blakus tēmā - atliek tikai atteikties Jēzus un vēl dažām maldu mācībām no islāma perspektīvas
(*;*) [80.232.253.110]
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:31:15
beidzot=beidziet
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.26 16:37:55
Nu un ja nožēlo? Tad par kā izpausmes veidu paliek homoseks.?
Tā arī paliek. Homoseksuāls cilvēks, kristietis. Ja krīt (ne burtiski), bet nožēlo to kā grēku, tad kristietis. Svētais grēcinieks.
Speciāli tev paskaidrojums: grēku nožēla ir tikai šī cilvēka personīga attieksme, jebkāds mēģinājums ar formālu atbildi šmaukties vai melošana situāciju tikai pasliktina. Pie kam dramatiski.

ka bezdievība nav ateisms? Bet ir taču! Jeb... esi tā pieradis interpretēt bībeli, ka pie vārdnīcas pat nevari apstāties?... smieklīgi būtu kopā ar tevi stāvēt stacijā un pētīt vilcienu sarakstu... zinies...

Nez kāpēc vienmēr un visur daudz augstāk tiek vērtēta atbilstoši kontekstam interpretēta skaidrošana nevis mehāniska kā kādā automātiskā tulkotājā. Bet, šķiet, tu vairāk meklē APLAMskaidrojumus, jo pat no tevis uzrādītā izriet mana interpetācija. Izņemot, ja to kategoriski nevēlas.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.26 16:39:40
(*;*) [80.232.253.110]
Kas ir Rāners?
Ko tu vēlējies pateikt?
Atšķirībā no abdullāha kristieši neticīgos vai nepareizi ticošos nevēlas slaktēt. Tā ir milzīga atšķirība.
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.26 16:57:58
Mārtiņ, masiks laikam grib dzirdēt, ka tas ir vecā Ādama izpausmes veids, kurš savu kulmināciju sasniegs laicīgajā nāvē.
Pagāns [81.198.143.165]
# Iesūtīts: 2009.10.26 20:24:54
Grindologam
Tak ir jau viņiem tādas norādes, piem. tā pati cūggaļa. Taču tā kā gaļas ēšsana ir viena no cilvēka dzīves baudām, tad pret to kristieši izturās mazāk noraidoši nekā pret "nāves grēku" sieviešu ordināciju. selektīvajai Bībeles tekstu pieejai un liekulībai no kristiešu puses dažkārt nav robežu. tad jau islamticīgie šajā ziņā ir godīgāki, ja reiz seko savai makulatūrai tad seko l`diz galam, nevis kā kristieši - šo mēs no rakstītā tā kā ievērojam, bet šis atkal ir uz paša vēlēšanos.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.26 20:52:22
Gnidrologs
Par ananāsiem. Ja būtu tad būtu. Bet nav.
Par gaļu u.tml. - tas ir VD vs. JD jeb Evaņģēlija jautājums. Citās foruma tēmās tas ir detalizēti izklāstīts.
Par pārējo. Atceries, ka kristietība nīst tikai grēku, un mīl grēciniekus, t.i., cilvēkus. Mēs nenīstam gejus, bet gan tikai viņu postošo darbību - bezdievīgo dzīvesveidu un jo vairāk tā propagandu. Kristieši neprasa ne sodu, ne izrēķināšanos - vēl vairāk, aicina neko tādu nepieļaut.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.26 21:08:19
zajavas, ka hm. ļaunums ir bezdievība, kuras sekas ir arī hm. .
Tb - viņš netieši apgalvo to ko es uzdrošinājos pateikt viņa vietā tieši - "visi bezdievji ir pidorasi".


Aaa sapratu, akal masiks ignorē loģikas likumus un nodarbojas ar sofistiku!

Redzi, nevajag jaukt sekas ar cēloni, tie nav komutatīvi visos gadījumos... pareizāk sakot tie reti kad ir komutatīvi!

Tas nozīmē, ka, ja bezdievība ir homo cēlonis, tas nenozīmē, ka ikviens bezdievis ir homo! Bezdievība ir arī zādzības, mantrausības, laupīšanas, nodevības un daudzu citu (praktiski visu grēku) cēlonis... Taču ne visi grēki piemīt ikvienam bezdievim...

Pareizi būtu teikt, ka ikvienam bezdievim ir VISMAZ viens grēks Tā būtu korekta loģika!

Tālāk... ja bezdievība ir homo cēlonis, tad tas nenozīmē, ka ikviens homo kristietis ir bezdievis, jo cēlonim nav jābūt permanentam, lai paliktu rēta... Teixim kritiens no jumta var būt cēlonis lauztai kājai un tam, ka cilvēks klibo... Taču cilvēks kādā dzīves periodā var būt pavisam uz zemes stāvošs un joprojām klibos... viņam nav katru dienu jākāpj uz jumta, lai savu klibumu uzturētu... tieši otrādi... bezdievīgie homo no ticīgajiem homo atšķiras ar to, ka viņi kāpj uz jumta un lielās ar savu klibību, bet otrie apzinās savu klibumu un cenšās dzīvot uz zemes nelieloties ar to...
baby lon [80.232.253.110]
# Iesūtīts: 2009.10.27 00:01:49
Mārtiņš http://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Rahner
vajadzētu kādreiz arī dziļāk paprasīt, no kurienes Lutera draudzē vējš pūš...
bet ne par to stāsts - lai arī abdullah arī nav tas labākais piemērs no islāma, nav grūti atrast pietiekami daudz piemēru, kas apliecinātu, ka "x. religijas adepti būtībā ir jau anonīmi y. religijas adepti" vai tie būtu kristieši, kas konvertējušies islāmā vai budismā vai arī otrādi - muslimi kristietībā u.tt.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.27 00:54:16
Gnidrologs
Vai varētu kādu visiem homoseksuālistiem raksturīgu un no šī stāvokļa izrietošu bezdievīgā dzīvesveida piemēru, ja neskaita pašu homoseksualitāti?
Tāpat labprāt apskatītu to homo propogandu. Daudzi par to runā, bet es kā neredzu tā neredzu.


Tu neredzi to propagandu, jo izskatās, ka vairs neesi tās auditorija. Bet vispār, man šķiet, tu visu zini gana labi.

Bezdievīgums? Kaut vai attiecību strupceļš, kurām nav iespējams dabisks piepildījums (t.i. šādās attiecībās radīti bērni), no tā sekojošā nolemtība, ņemot vērā neizmantoto potenciālu (normālas ģimenes veidošana). Manuprāt baisi.
Viss tas, ko pārmet sabiedrībai kā neiecietību pret šiem civēkiem - tās bailes reāli ir viņu dzīvesveida sastāvdaļa. Neatkarīgi no tā, vai sabiedrība tiešām ir tāda vai nē. Līdzīgi kā kabatzaglis pierod baidīties, ka viņu nepieķer - vienalga ir vai nav zadzis.

Tās jau tagad ir šīs bezdievības patreizējas sekas. Ne velti apustulis saka:
Rom. 1:27 Tāpat arī vīrieši, atmezdami dabisko kopdzīvi ar sievieti, cits pret citu iekaisuši savā iekārē, piekopdami netiklību, vīrietis ar vīrieti, paši saņemdami sodu par savu maldīšanos.
Tas sods jau ir tagad, pie kam faktiski pašu sev uzlikts. Bet Jēzus vēlas un var tam pielikt punktu.

Prieks to dzirdēt. Diemžēl liela daļa kristiešu ar varenu entuziasmu ķeras pie akmeņiem vai er.. ekskrementiem, līdz ko rodas iespēja.

Vai tiešām kristieši? Es personīgi nezinu nevienu, kas to būtu darījis. Un, jebkurā gadījumā, atkal mēs atgriežamies pie tās pašas grēka manifestācijas, tik te citādā formā.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.27 10:10:52
Vispār jau pirms aizraujamies ar matemātiku `vismaz viens grēks` uttt, neaizmirsīsim, ka Sv. Raksti runā ne vien par grēku darīšanu, bet atrašanos grēkā. Grēks izpaužas ne vien kā nepareiza rīcība, bet arī nepareizs cilvēka stāvoklis, kas atstāj savu iespaidu uz pašu cilvēku, un no kā izriet atšķirtība no Dieva.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.27 11:08:25
masiks [212.93.96.2]
Protams, ka tas attiecas arī uz kristiešiem, un Luters jau tieši tādēļ arī uzsver, ka visa piederība Dievam ir tikai pateicoties Kristus nopelnam, ne cilvēka paša varēšanai.
Savā ziņā `vienlaikus taisnots, vienlaikus grēcinieks` kristieša dzīvē izpaužas tā, ka tu kā tāds alkoholiķis esi žēlastībā pieņemts, bet ielaistie niķi traucē vēl līdz galam izdzīvot jauno statusu, taču tas ir tikai laika jautājums.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.27 11:23:02
kas savukārt parāda - ticība klibumu neārstē.
Nepierāda viss... Ir Homo, kas ir izārstēti tieši caur ticību... tāpat kā alkaholiķi u.c. atkarīgie. Bet, protams, ir cilvēki, kas visu mūžu ar to cīnās! Arī šī cīņa nozīmē daudz... gan pašam ticīgajam, gan Dievam, kas viņu pieņem tādu kāds viņš ir, bet neatstāj viņu tāds kāds viņš ir... Un ticīgie zin, ka viņi ieiet nāvē grēcīgi un tai pat laikā caur Kristus Nāvi kā uzvarētāji...

Tikai iepotē kauna un vainas apziņu, liek cilvēkam visu atlikušo dzīves laiku justies diskomfortā un just ciešanas.

Ieteiktu tev izlasīt +Jāņa interviju Lilitā, viņš nedaudz pieskaras šim aspektam, ko neticīgie nespēj saprast ticīgajos... Savu vainu apzināšanās ir stipro cilvēku privilēģija... Viņš varbūt pat zin, ka nekad neuzvarēs, bet viņš nepadosies bez cīņas... un dos clear message grēkam, ka viņš to nepieņem un noraida... Samierināšanās un bēgšana no ciešanām ir vājo cilvēku parādība... viņi gan aiz savas bravūras noslēpj savu vājumu, bet tieši šādi neticīgie tiek galā ar savām kaitēm... nevis ar tām cīnās, bet tās izstrīpo no "kaišu saraksta"... tikai atšķirībā no Dieva, cilvēka Vārds nerada realitāti un īpaši to nemaina... tā kā tā ir tāda sevis barošana ar opiju, sakot... ka es esmu lepns, ka esmu homo... un es ar to necīnīšos, jo tā ir mana identitāte... Tā mēs varam visus grēkus attaisnot... piespiest un izlobēt sabiedrībā to akceptēt un tad cilvēkam vispār vairs nekad nebūs ar sevi jācīnās... tieši otrādi... pietiek piespiest sabiedrību mani pieņemt un neprasīt no manīm kvalitatīvu izaugsmi! Ērti... bet tuvredzīgi!

Acīm redzot, lai citi, kuri nav klibi - justos komfortablāk un pārāk par tiem kropļiem...nafiga tas vajadzīgs?

Tikai tad, kad zini savu diagnozi ir cerības ar to cīnīties un uzvarēt. Kristieši ir tie, kas grib uzvarēt... pirmkārt jau savu grēku... savu veco ES... Ja tev tas nepatīk, tava problēma... mēs cenšamies apzināties savas vainas, tās neslēpjam (no Dieva) un godīgi atzīstam - esam grēcinieki, Dievs palīdzi mums to uzvarēt... Un Dievs palīdz!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 104 , pavisam kopa bijuši: 22960