atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kristīgajai pasaulei ir bijuši +/- 2000 gadu...
pich007
Iesūtīts: 2009.10.15 12:50:52
...lai ar neapstrīdamiem faktiem pierādītu dieva esamību. Tik daudz gadu, lai sniegtu pārliecinošus pierādījumus un nevienam(!) nerastos absolūti nekādi jautājumi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 11:36:40
tur jau tā lieta- ja mums neviens nebūtu "iedevis" kristietību, tad latvieši pielūgtu Laimu, Pērkonu utt. kāpēc kristus pats neatnāca pie mums, bet gan šī reliģija tika šeit ievesta ar krusta karotājiem?

Principā zajava kas
1) Nav patiesa, pierādīt tās patiesumu nevari, tb par alternatīvām vēstures situācijām
2) Latvija pastāv tikai knapi 90 gadus + kādi 100 gadi "Pašapziņas" kustības, nebij šai teritorijā tādi vienoti Latviešu Tauta, kas pielūdza Māru un Ūsiņu... tā ir visādu tūdaliņu mītu apkopojums
3) Daudz ticamāk par "Ja te nebūtu krustneši" scenāriju būtu "Tad te būtu Krievu Bajāri" scenārijs - karti esi apskatījies kādreiz... malacis, un tagad apskaties tautu attīstību no rietumiem, austrumiem un tiem koklētājiem, kas te bija, kas pat rakstīt nejēdza, bij no malas jāmāca šiem!

pich007
# Iesūtīts: 2009.11.24 11:44:36
Jošs Mulders

1) tev laikam vēstures stundās ko citu mācīja
2) nejauc Latviju kā valsti ar latviešiem kā tautu. es arī nesaku, ka Māra vai Ūsiņš reāli bija, un nenoliedzu, ka tas ir mīts. bet fakts ir tāds, ka latvieši kā tauta pielūdza šīs dievības. starp citu, ir vēl viens milzīgs un populārs mītu apkopojums- bībele
3) es runāju par reliģijas ienākšanu Latvijas teritorijā, nevis par kundzību. tā pat tie krievu bajāri te bija, un viņiem bija pie kājas, kādu reliģiju šeit ievilka bīskapi
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.24 11:53:27
pich007, Latvieši Kā tauta nebija līdz apmēram 19 gadsimta visādu JaunLatviešu kustībām, līdz tam bij lērums kašķīgu tautiņu te! Pēc tam atnāca civilizētā pasaule un šitiem koklētājiem iemācīja lasīt rakstīt un dzelzi apstrādāt!

Reliģijas Ienākšana Latvijas teritorijā ir ļoti normāla parādība, a kāpēc tu atskaties 800 gadus? Kāpēc ne 1800 vai 18000 gadus atpakaļ? Tu kaut kā uz bui dui izvēlies tev ērtus atskaites punktus un tad plāties...

Nu es izvēlos kā jau teicu 19 gadsimta Jaunlatviešu Kustības un 20 gadsimta LV dibināšanu, tad var sākt runāt par Latviešiem, Latviešu tautu un Latviju... a tos mītus par piena upēm ķīseļu krastos, kurus izbradāja ļaunie bruņinieki es nepērku
pich007
# Iesūtīts: 2009.11.24 12:01:40
Jošs Mulders
Reliģijas Ienākšana Latvijas teritorijā ir ļoti normāla parādība
nu tad ceļam mošejas un velkam iekšā arī visas pārējās reliģijas- kāpēc ne?
un kas saistībā ar reliģiju notika 1800 vai 18000 gadus atpakaļ? nekas- tāpēc arī pieminu krustnešu invāziju pirms 800 gadiem
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 12:08:52
kā tu uzzināji par kristu? atklāsmes vai tomēr iedeva no malas?
man par to pastāstīja - par tādu iespēju. Pati stāstīšana mani par kristieti nepadarīja - tas notika sastopoties ar Kristu. Bet stāstīšana man parādīja virzienu un informēja par iespēju sastapties ar Kristu.

es no sirds ticēju man iepotētajai informācijai, bija "attiecības ar jēzu" un visas lietas.
Klaisis piemērs - par Dievu dzirdējusi biji bet sastapusi nebiji. Par to es arī runāju, ka nekāda reliģiska darbošanās nevienu par kristieti nepadara.

ja mums neviens nebūtu "iedevis" kristietību, tad latvieši pielūgtu Laimu, Pērkonu utt. kāpēc kristus pats neatnāca pie mums, bet gan šī reliģija tika šeit ievesta ar krusta karotājiem?
Kristietība neizplatījās LV ar krustnešu uzrašanos. Tā nāca vēlāk - garīgo atmodu laikā. Tik par pēdējajām vētures stundās nestāsta. Šobrīd jau arī LV skaitās, ka ir gandrīz visi kristieši - kaut arī reāli tiešām kristieši tik kāds procents viens ir.
Adonika
# Labojis Adonika: 2009.11.24 12:39:21
fukuyama [90.130.170.74]
Es saku, ka Tava ticība nebalstījās uz personīgu piedzīvojumu, kas ir kristietības pamatā. Tā bija iestāstīta. Par kādām gan attiecībām var tad runāt. Es varu daudz saklausīties un salasīties par piem. Bredu Pitu - bet tas taču nenozīmē, ka viņu pazīstu un kontaktējos.

Kurā gadā notika atmodas, konkrēti!
atmodas ir bijušas vairākas. gadus gan nepateikšu - nav man pie rokas tādas informācijas.

Un kā izpaudās šīs atmodas?

Tā kā parasti izpaužas. Cilvēki masveidā piedzīvoja Dievu un kļuva ticīgi. Tā kā nebija pietiekoši lielas telpas, kur pulcēties, tad dievkalpojumus noturēja pļavās.
Adonika
# Labojis Adonika: 2009.11.24 12:52:17
Ctulhu
ne gluži. Vai tiešām par atmodām neesi lasījis? Lielākā vēsturē zināmā bija Vlesas atmoda 20. gs. sākumā. Kad cilvēki jautāja kā uz to vietu aizbraukt, tad viņiem pateica tikai kurā vilcienā jāiekāpj un tad jau zinās, kur ir īstā vieta. Nonākot attiecīgajā areālā cilvēki pēkšņi dziļi sajuta savu grēcīgumu, sāka nožēlot grēkus raudot utt. Dieva klātbūtne ir sajūtama un tā rada reakciju. Un neviens cilvēks nespēj to simulēt da jebkādā veidā.

Velsas atmodas iespaidā sākās Azusas ielas atmoda, kurā dzima vasarsvētku kustība.
fukuyama [90.130.168.76]
# Iesūtīts: 2009.11.24 12:52:36
Paga, tu apgalvo, ka jebkurš, kuram par jēzus eksistenci ir pastāsijis kāds cits - pēc definīcijas nevar piedzīvot un sastapt jēzu??? Un kāpēc tu lieto vārdu iestāstīta? Tam ir negatīvs zemteksts. Man ticība bija kā jebkuram citam - sākumā iepazīstina ar ticības premisām un tad tām vai nu notic vai nenotic, tālāk veidojot "attiecības" ar ticības objektu. Vai ir kādi vēl citi ceļi? Piemēram, zibens spēriena rezultatā meža aborigēns pēkšņi sāk citēt bībeli un personīgi kontačīt ar jēzu?

Labi, ja gadu nevari, tad pasaki aptuvenu vēstures posmu. Kurā gadsimtā un kur?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.24 12:57:34
fukuyama [90.130.168.76]
Man ticība bija kā jebkuram citam - sākumā iepazīstina ar ticības premisām un tad tām vai nu notic vai nenotic
Tas "notic vai nenotic" mani vienmēr ir interesējis. Man tas sanāk apmēram kā "garšo vai negaršo". Jo tur ir nepierādāmas lietas.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 12:58:57
ka jebkurš, kuram par jēzus eksistenci ir pastāsijis kāds cits - pēc definīcijas nevar piedzīvot un sastapt jēzu???
Tā nu gan es neteicu. parasti cilvekam pastāsta par Dievu un piedāvā pieņemt Kristu kā savu glābēju. Un tad arī nāk ticība. Un tālāk jau veidojas attiecības. Bet ir arī gadījumi, kad cilvēks piedzīvo ko pārdabisku un tā rezultātā pats bez visas stāstīšanas sastopas ar Kristu. Gulšana Estere. Pārrautais priekškars bij stāsts par šādu gadījumu.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 12:59:34
EzītisMiglāes nezinu nevienu kas pats būtu spējis noticēt. Ne velti ir teikts, ka SG pārliecina tb dod ticību.
fukuyama [90.130.168.76]
# Iesūtīts: 2009.11.24 13:07:50
Adonika, Google lv par vlesu izmet tikai Vlesas poniju iekš wikipēdijas.
Vai tu esi no kādas harizmātu draudzes?. Kā liecina pieredze, harizmāti pat apgalvo, ka viņu dievkalpojumos no dieva klātbūtnes miroņi aukšāmceļas. Jau sadalīšanās stadijā. Stāsts par masu psihozi telepātiskā režīmā uz šī fona man liekas pat pliekans.

Vai drīkst uzzināt vārdus un uzvārdus tiem 1% Īsti un Pareizi ticošiem?

Ezītis Miglā, bērns abstarkcijām notic bez ierunām, jo viņu vada pieaugošo autoritātes faktors. Ticības stiprumu gan tas neietekmē. Ar pieaugušā prātu es arī šo fenomenu izskatu caur līdzību - garšo/negaršo. Vajag/nevajag.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 13:13:38
fukuyama [90.130.168.76]
slikti meklē - jau latviski vien izmet daudz ko.

harizmāti pat apgalvo, ka viņu dievkalpojumos no dieva klātbūtnes miroņi aukšāmceļas
Ir dokumentēti gadījumi. So what...

Vai drīkst uzzināt vārdus un uzvārdus tiem 1% Īsti un Pareizi ticošiem?
vari iet uz draudžu dievkalpojumiem un prasīt. Viena no kristiešu pazīmēm ir regulāra dalība draudzes dievkalpojumos.

Ar pieaugušā prātu es arī šo fenomenu izskatu caur līdzību - garšo/negaršo. Vajag/nevajag.
lai zinātu vai garšo/negaršo ir jāpagaršo. Izlsaītas grāmatas un dzirdēti stāsti dos tikai zināšnu par to nevis saprašanu tb ticību.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.24 13:15:26
fukuyama [90.130.168.76]
Ar pieaugušā prātu es arī šo fenomenu izskatu caur līdzību - garšo/negaršo. Vajag/nevajag.
Nebūtu jau slikti, ja tikai tam nesekotu ellē/paradīzē. Tā, vienkārši gaumes dēļ ...
fukuyama [90.130.168.76]
# Iesūtīts: 2009.11.24 13:26:45
Jā, ir dokumentēti, tikai neviena gadijuma iekš CNN UN BBC ziņām. Pārsvarā tikai pašu harizmātu folklorā. Tipa, viena tante teica un 10 apstiprināja. Vai tu maz iedomājies, kāda būtu ticīgo pieaugums pasaulē, ja kaut viens jau sadalīties sacis līķis augšāmceltos un parunātu tiešajā ēterā? Ar patanatoma apliecinājumu rokās? Tak nē, harizmāti tur sveci zem pūra un uzskata to par Nothing special.
Tad kura ir tā draudze, kas ražo visīstenākos kristiešus?
Pagaršošana ir degustācija. Iepazīšanās ar premisām. Vai produkts garšo vai negaršo/vajag to, vai nevajag, var konstatēt uzreiz, pirms tā regulāras uzņemšanas organismā.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 13:32:43
ir dokumentēti, tikai neviena gadijuma iekš CNN UN BBC ziņām
katru dienu seko līdzi lai apgalvotu. Vismaz pagājušā gada Floridas notikumus atspoguļoja TV.

kāda būtu ticīgo pieaugums pasaulē, ja kaut viens jau sadalīties sacis līķis augšāmceltos un parunātu tiešajā ēterā?

Bet tak ir video, kas klīst apkārt. Zinu arī cilvēkus, kas ar viņu personīgi pie viena galda sēdējuši pēc tā notikuma. Un jamam bija divu ārstu izrakstītas miršanas apliecības. Joprojām dzīvo pēc tā notikuma. Un neviens sveci zem pūra netur. Ir gana daudz gan video, gan intervijas redzēti/lasītas.

Tad kura ir tā draudze, kas ražo visīstenākos kristiešus?

Kristiešu draudžu sarakstu vari iekš meklētāj ameklēt.

Vai produkts garšo vai negaršo/vajag to, vai nevajag, var konstatēt uzreiz, pirms tā regulāras uzņemšanas organismā.

Nenoliedzami - bet bez pagaršošanas to neizdarīt.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.24 13:55:54
Adonika
"Bet tak ir video, kas klīst apkārt. Zinu arī cilvēkus, kas ar viņu personīgi pie viena galda sēdējuši pēc tā notikuma. Un jamam bija divu ārstu izrakstītas miršanas apliecības. Joprojām dzīvo pēc tā notikuma. Un neviens sveci zem pūra netur. Ir gana daudz gan video, gan intervijas redzēti/lasītas."
Pierādījumus (saiti uz pārbaudāmu tekstu vai video) citādi tas viss ir pastāstu līmenī.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 14:07:23
Pagāns [85.15.232.34]
meklē vien pats. Varēsi izvēlēties.

fukuyama [90.130.170.214]
Nav nekā vienkāršāka kā imitēt miroņa pamošanos video.
Interesanti - Tu ar varētu noimitēt cilvēka nomiršanu Āfrikā (konkrētais gāja bojā autoavārijā), tad apbraukāt divas slimnīcas un izņemt miršanas apliecību un tad pēc laika nonākt vietā, kur ir cilvēki kas gatavi lūgt par miroņa (kas Āfrikas klimatā jau stipri bojāties sācis) atdzīvošanos un tad uzņemt video kā jams atdzīvojas un viņa stāstu. Galvenais nosacījums - cilvēks reāls ar vārdu uzvārdu un medicīniski apstiprinātiem dokumentiem.
Jā - es ticu. Jo man nav neviena iemesla, lai šaubītos, zinot, ka Dievs mēdz atdzīvināt mirušos.

Pagarsošana pēc analogijas ir jau tad, kad kāds nāk klāt un saka, vai tu zini, ka jēzus tevi mīl? Viņš ir miris par taviem grēkiem, so tev viņam jātic un jākalpo un tu dzīvosi mūžīgi.
ha - dīvaina gan Tev analoģija. Vai ja es Tev pajautāšu: "Vai Tu zini, ka hurma ir salda?", Tu analoģiski sajutīsi tās garšu mutē???

atsakotiies no dzīves baudīšanas

Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.24 14:30:29
Elementāri spētu noimitēt.
spētu noimitēt stāstu vai reālu gadījumu?

"Nav neviena iemesla, lai neticētu" parasti ir vēlēšanās ticet.
Zini ja Tev ir draugs kurš ir kulinārijas specs un kāds pateiktu ja jams ar gardām pašceptām smalkmaizītēm cienājis - Tu noteikti ļoti šaubītos un censtos visādi to faktu pārbaudīt.

Nē, tavs piemērs nav analogs.
Pag - runa taču bija par pagaršošanu. Tu ilustrēji informēšanu par pašu iespēju, bet tajā jau nav pagaršošanas fakta. kamēr neesi pagaršojusi visi stāsti par to kāda tā hurma ir vien vien sausa teorija.

Kristieši ir ierobežoti savā rīcībā, BET iestāsta sev, ka būt būrī ir kaifīgi un viņi arī bauda dzīvi, esot būrī.
apmēram kā bērni, kuriem vecāki neļauj spēlēties, sēžot uz iepuvuša akas vāka D: Nekāda dzīves baudīšana.
pich007
# Iesūtīts: 2009.11.24 15:10:45
Adonika

ja runājam par to konkrēto augšāmcelšanās gadījumu, tad savādi likās, ka tika izrakstītas divas miršanas apliecības. ar kādu nolūku? parasti taču izraksta vienu (jeb es kļūdos?).
tas vien liek domāt, ka kaut kas ir bijis iepriekš izplānots un tad pasniegts kā dieva abrakadabra
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 883