2024. gada 16. oktobris
Vārda dienas: Daiga, Dinija

Piņķos iesvētīta draudzes zāle

iesūtīts: 2024.10.12 19:48

9. oktobrī Dzilnuciemā, Piņķu draudzes mācītājmuižā tika iesvētīta draudzes zāle. Kopš 2012. gada draudze ar saviem un no ārvalstu partneriem piesaistītiem līdzekļiem atjauno 1908. gadā celto Mācītājmuižas ēku. Draudzes zāle bija pēdējā telpa lielajā ēkā, kura nebija remontēta kopš skolā atradās Babītes pamatskola (1946-1980).

Zāli iesvētīja bīskaps emer. Pāvils Brūvers. Divos zāles logos ir iebūvētas vitrāžas, kuras izgatavotas pēc ievērojamā vācu grafiķa Gintera Jōla meta un līdz 2000. gadu sākumam atradās Berlīnes-Špandavas luterāņu draudzes zāles logos. Svētbrīdī piedalījās prāvests un 8 mācītāji no Vācijas Neatkarīgās Luterāņu Baznīcas Berlīnes-Brandenburgas iecirkņa. Prāvests Rodžers Cīgers pats savulaik bija Berlīnes-Špandavas draudzes mācītājs.

Vitrāžās attēlota Marijas pasludināšana un Jēzus kristīšana. Vitrāžas Piņķu draudzei dāvināja Berlīnes-Cēlendorfas luterāņu draudze, un 2021. gadā Latvijā tās nogādāja toreizējais draudzes mācītājs Andris Krauliņš.

‍Informāciju sagatavoja LELB Ārlietu daļa
Foto: Uldis Muzikants