2024. gada 02. jūlijs
Vārda dienas: Lauma, Ilvars, Halina

In memoriam - mācītājs Romāns Zigfrīds Skuja

iesūtīts: 2024.06.26 21:48
“Jebšu man arī pamirtu miesa un sirds, taču Tu, Dievs, esi mans patvērums un mana daļa mūžīgi!” (Ps. 73:26)

24. jūnija vakarā 100 gadu vecumā
Mūžībā aizsaukts

mācītājs emeritus

ROMĀNS ZIGFRĪDS SKUJA

(13.11.1923. – 24.06.2024.)

Izvadīšanas dievkalpojums 2. jūlijā plkst. 13.00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

Guldīšana zemes klēpī Rīgas I Meža kapos (pulcēšanās pie vārtiem plkst. 14.30)

Izsakām sirsnīgu līdzjūtību tuviniekiem un visiem, kas mācītāju pazinuši personīgi.

Mūžīgu mieru dod, ak Kungs, Mūžīgā gaisma lai atspīd.

Lai dus mierā!

• Dzimis 1923. gada 13. novembrī Rīgā.
  • Tēvs Kārlis strādāja Rīgas Tramvaju un trolejbusa pārvaldē par revidentu, bet brīvajā laikā – gleznoja. Māte Elvīra - slimnīcā un turēja rūpi par ģimeni, iemācīja dēlam spēlēt šahu.
  • Mācījies Rīgas Raiņa vidusskolā (1946).
  • Strādājis Komunālas saimniecības ministrijā par noliktavas pārzini, vēlāk studiju un kalpošanas gados - Rīgas Tramvaju un trolejbusa pārvaldē.
  • Teoloģisko izglītību ieguvis Akadēmiskajos teoloģiskajos kursos.
  • Ordinēts 1976. gada 19. septembrī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā.
  • 1983. gadā saņēmis mācītāja amata krustu.
  • Kalpojis Rīgas Svētā Jāņa, Skultes un Nītaures draudzē. Visilgāk - Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes draudzē (no 1973) un Budbergas Svētā Pāvila draudzē (no 1977).
  • Ar 2009. gada 1. jūliju piešķirts mācītāja emeritus statuss.
  • Studentu korporācijas “Latvia” biedrs.
  • Pats mācītājs uz jautājumu, kāds ir bijis skaistā mūža noslēpums, atbildēja: “ Mūžā ir bijušas trīs mīlestības – darbs, gleznošana un šahs.” Staigāšana ar Dievu un kalpošana pie Viņa altāriem ir piepildījusi mācītāja dzīvi ar gandarījumu uz prieku. Gleznotāja talantu mantojis no tēva, piedalījās izstādēs no 1963. gada. Savukārt, sastādot šaha kompozīcijas, ir guvis starptautiskus panākumus.
  • “Šis garais mūžs ir tikai Dieva žēlastībā vadīts. Dieva žēlastība ir tā, kas cilvēku vada, un to izjūt ikviens savās dienas gaitās. Dieva žēlastība ir tā, kurā mēs dzīvojam, kurā mēs darbojamies, pildām savu uzdevumu, kas ir nolikts no Dieva. Ar to arī jādzīvo,” tik vienkārši sava mūža gājumu vērtēja mācītājs Romāns Skuja, gatavojoties atzīmēt savu 100. dzimšanas dienu.
“Bet pateicoties Dieva žēlastībai, es esmu tas, kas es esmu, un Viņa žēlastība manī nebija nesekmīga … (1Kor 15:10)