2024. gada 14. augusts
Vārda dienas: Zelma, Zemgus, Virma

Evaņģēlista amatā ieved Jāni Pentjušu

iesūtīts: 2023.10.31 22:12

29. oktobrī, Divdesmit otrā svētdienā pēc Vasarsvētkiem, Rīgas Augšāmcelšanās baznīcā evaņģēlista* amatā ieveda JĀNI PENTJUŠU. Dievkalpojumu vadīja Rīgas iecirkņa prāvests Jānis Cepurītis un bīskaps emeritus Pāvils Brūvers.

Jānis Pentjušs:

• LELB Rīgas Vecās Sv Ģertrūdes draudzes loceklis.
  • 2023. gadā absolvējis Lutera Akadēmijas izglītības programmu ”Teoloģija un Kalpošana”, iegūstot LELB draudzes kalpotāja kvalifikāciju.
  • Norīkots kalpot Rīgas prāvesta rīcībā un pārraudzībā ar pilnvaru termiņu līdz 2024. gada 1. decembrim.
  • Kalpos Rīgas Augšāmcelšanās draudzē kopā ar bīskapu emeritus Pāvilu Brūveru, kurš nodrošina kalpošanu draudzē.

Svētīgu kalpošanu!
  • Evaņģēlists ir LELB neordinēts garīgais darbinieks, kura kalpošanas amats izveidots, pamatojoties uz LELB Satversmes 52 pantu un ir terminēts.
  • Evaņģēlista amata kalpošana notiek saskaņā ar amata aprakstu, Evaņģēlista solījumu un citiem LELB un Virsvaldes izdotajiem noteikumiem un instrukcijām. Savu kalpošanu evaņģēlists veic draudzes mācītāja vadībā, iecirkņa prāvesta pārraudzībā un saskaņā ar diecēzes bīskapa rīkojumiem.
  • Evaņģēlista amata uzdevums ir palīdzēt garīgā amata kalpošanā LELB draudzēs, publiskai kalpošanai ar Vārdu.