atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Šņores Padomju stāsts
vasara
Iesūtīts: 2008.06.18 10:19:54
Sestdien noskatījos Šņores Padomju stāstu. Cik zinu, tad vakar to rādīja tv. Vai skatījāties un kādas pārdomas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:14:25
senlatvieši ir mūsdienu izteiksmes veids par cilšu kopumu ar zināmas līdzības valodā un iespējams - kultūrā. 12./13.gs. kursis vai sēlis šādu apzīmējumu un radniecību ar zemgali, visdrīzāk, neapzinājās un pat noraidīja. ta kā ar tiem "senlatviešiem" vajadzētu argumentētāk sveidīties
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.18 16:23:26
Kāds cits RU avots salīdzina filmas apmeklētāju skaitu uz filmas demonstrāciju Eiroparlamenta ēkā un "klausīšanos" par nepilsoņu problēmu Latvijā, uz kuru esot ieradušies ne mazāk par 25 deputātiem, ne mazāk par 50 tehniskiem darbiniekiem un Ždanokas aicināta cilvēku grupa no Latvijas. Tiek likts saprast, ka Kristovska-Vaideres aktvitātes izraisa salīdzinoši mazāku interesi par Ždanokas k-dzes aktivitātēm Eiroparlamentā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:26:14
Gadījās redzēt ziņās fragmentu no filmas demonstrācijas zāles publikas. Nu, nebija tur gluži 3 cilvēki 5 rindās. Sejās bija redzams filmas smagais, domu pilnais iespaids...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:27:24
Filma jau ir dabūjama torentos:

http://www.torrentreactor.net/torrents/1899095/The-Soviet-Story-DivX-2008-Eng
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:29:46
Balss Nu, par to, kas tur nebija, tu labi pastāstīji. Tagad, lūdzu pastāsti, kas tur bija. Piemērām, kāds tavuprāt bija cilvēku skaits.
Melnais Šķiņķis [217.115.75.230]
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:32:22
*Duksis Aha, EP jau nav kinoteātris, vot ja teixim pierunātu kautkādu BBC parādīt , tad būtu vairāk jēgas. Taču , kā atzīmēja Sheksna, Politikā visu nosaka INTERESES un lielvaru intereses jau nu nekādi nav kaitināt Krieviju.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:33:21
Voldemārs
Šo spēli (kas ir būtības aizstāšana ar formu ) varam spēlēt mēs abi Tu pats man parādi kaut vienu Krievijas valdības oficiālu izteikumu, kas ATZĪST GENOCĪDU un NOŽĒLO Gulaga eksistenci un genocīdu pret savu tautu un citiem.
Paga paga, lēnāk. Mēs par ko īsti runājam? Par Gulaga eksistences kā tādas atzīšanu (ar ko problēmu nav un kuru neviens nenoliedz) vai par Gulaga eksistences nosodīšanu (te es Tev piekritīšu - tas nav noticis)?

Par tankiem, kopš kura laika cariskā Krievija "izvelk" līdz 1930 gadiem??
Parādi BŪTISKO atšķirību? Kā viena, tā otra bija agrāra valsts - PSRS tikai SĀKA industrializēties (intensīva industrializācija bez kolektivizācijas nebūtu bijusi iespējama).

Vēl, kad runa ir par Galodomoru, tad "šaurāka konteksta" (kā to dara arī filma, kuru te apspriežam) runā par PSRS laika apzināti izraisīto badu.
Vot APZINĀTI IZRAISĪTO BADU palūgšu pierādīt ar faktiem.

Par citiem badiem runāsim citās diskusijās. (Tā sakot, pie temata, cienītais! citādi mēs varam arī par pasaules bada cietējiem Āfrikā uzsākt runu, bet tas ir ĀRPUS jautājumu loka!)
Nē. Bads Krievijā ir skatāms kontekstā un analizējot var salīdzināt badus Krievijas Impērijā ar badiem PSRS. Ibo vieta un principā arī tauta ta tā pati, atšķiras tikai pārvaldes formas.

Dokumentus (pie tam originālā!) Tu vari apskatīt arhīvos - Maskavā, Kijevā. Pērc biļeti, izgādā caurlaidi un pēti cik uziet, tas ir tā, ja Tev liekas, ka visi Tevi krāpj.
Teiksim tā - es neesmu pārliecināts, ka dažnedažādie <režīmu atmaskotāji> man stāsta patiesību.

Citādi Tu te uzvedies kā patērētājs, kuram vienmēr ir taisnība (princips, klientam vienēr ir taisnība ), un tikai Tu viens esi tiesīgs veikt izvēli, kas ir un kas nav pareizi.
Nē... es apstrīdu atsevišķus filmā paustos ideoloģiskos viedokļus, un tikai.

senlatvieši ir mūsdienu izteiksmes veids par cilšu kopumu ar zināmas līdzības valodā un iespējams - kultūrā. 12./13.gs. kursis vai sēlis šādu apzīmējumu un radniecību ar zemgali, visdrīzāk, neapzinājās un pat noraidīja. ta kā ar tiem "senlatviešiem" vajadzētu argumentētāk sveidīties
Tas NEKĀ neatceļ kolonizācijas un paverdzināšanas faktu, kaut gan par apzīmējumiem un apzināšanām es Tev pat ļoti sliecos piekrist. Odnako kaut kā jamās ciltis jānosauc ir, man vienkārši ir slinkums katru reizi rakstīt `kurši, zemgaļi, latgaļi, sēļi un lībieši` (ceru, ka nevienus neaizmirsu).
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:34:13
Ipatneji man liekas fakts ka pasi krievi filmas strafbat un poslednij boi majora pugacova nosoda komunisma nejedzibas un tad pa to neviens nebrec
Nosoda gan... parocies dziļāk krievu militārvēsturiskajos avotos.

Isti nesapratu, kas tad man ir jamekle....
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:36:05
Krievu avoti atzīmē, ka kadri, kas ir filmēti 1921.g. bada laikā Pievolgā tiek izdoti par "golodomora" laikā nofilmētiem kadriem.
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:37:11
Sheksna
Nē... es apstrīdu atsevišķus filmā paustos ideoloģiskos viedokļus, un tikai.
Nē, tu apstrīdi faktus. Vai mirušo statistika nav fakts?
Vai izdzīvojušo liecības ir safabricējumi? Kā tev nav kauna!!!!!!!!!!!!!
Balss
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:39:39
*Duksis
Lai nu kas, bet mēs taču krievu avotu demagoģiju pazīstam labāk par labu. Pieķerties kādam sīkumam, to apstrīdēt un līdz ar to radīt iespaidu, ka viss ir nepareizi.
Pat ja tik tiešām tur būtu ielikts kāds 21.g. filmēts fragments, tas taču nemaina lietas būtību, vai ne?
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:41:40
Balss Lietas būtība nav īsti skaidra. Bet lietas parādību tiešām nemaina.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:45:17
luteranis [195.122.30.197]
Isti nesapratu, kas tad man ir jamekle....
Vēsturnieku atsauksmes par filmām `Štraffbat` un `Poslednij boj majora Pugačova`. Vēlams vif2.net tipa avotos.

Nē, tu apstrīdi faktus. Vai mirušo statistika nav fakts?
A ira precīza un vispāratzīta statistika (kaut vai ar precizitāti līdz miljonam)? Baidos, ka nav, līdzīgi kā ar holokaustu un Gulagu. Līdz ar ciparus var diezgan brīvi pastaipīt uz vienu vai uz otru pusi, kā ievajagas. Līdz ar to - slidena lieta.

Vai izdzīvojušo liecības ir safabricējumi? Kā tev nav kauna!!!!!!!!!!!!!
Izdzīvojušo liecības VAR BŪT safabricējumi, vai vienkārši pievilktas atbilstoši vajadzīgajam stāstam. Nav jau teikts, ka liecinieki stāsta VISU - a vdrug paicinieku atņēma par kādu konkrētu nodarījumu aka diversiju vai ko tamlīdzīgu?

No sērijas - e-brejam™ (holokausta liecinieks) jautā: a kā jūs izvairītājies no ftopkas, t.i. krāsns, un e-brejs™ atbild - paslēpos gāzes kamerā... Čem ņe liecinieks?
Balss
# Labojis Balss: 2008.06.18 16:45:41
b]Sheksna,Ctulhu
Apbrīnojami.........
Varu (man gribas) norakstīt šos iebildumus kā vēlmi būt oriģināliem, iet pret straumi, būt kaut kam, salīdzinājumā ar pārējiem. Būt skeptiķim, apšaubītājam, gudrākam par tiem muļķīšiem, kas iekrīt uz propagandu. (Nez, kam tā būtu vajadzīga?)

Negibas ticēt, ka jūs nopietni domājat, ka šis genocīds pret ukraiņiem, ka visas deportācijjas un spīdzināšanas ir izdomājums. KĀ izdomājums? Un kā tad ar atraktajiem masu kapiem visā komunistu valdīšanas teritorijā - Katiņa? Litene? Tie līķīši tur ir uzzīmēti? Atvesti un salikti filmēšanai?

Man metas zosāda, nespēju par to vienaldzīgi runāt - man tā liekas nelietība.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:46:02
Nav jau nozimes detalam un tam kura bridi kadrs filma ir nemts no kurienes man liekas butiskakais ir informacija, kas tiek nodota un kuru sniedza respektabli macibspaki no respektabliem avotiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:46:47
Tas NEKĀ neatceļ kolonizācijas un paverdzināšanas faktu, kaut gan par apzīmējumiem un apzināšanām es Tev pat ļoti sliecos piekrist. Odnako kaut kā jamās ciltis jānosauc ir, man vienkārši ir slinkums katru reizi rakstīt `kurši, zemgaļi, latgaļi, sēļi un lībieši` (ceru, ka nevienus neaizmirsu).

Bet tieši tā tapa senos laikos valstis... Tā izplatījās civilizācija, tā Ameriku uzcēla! Mūsdienās šis process arī notiek, tik nu jau teritorijas tiek iekarotas ideoloģiski (vai pat reliģiski) konvertējot kādu tautu kādā konkrētā pasaules skatījumā un caur šo pasaules skatījumu vienkaŗši de-jure nostiprina de-facto notikušu procesu, jaunas valsts izveidošanos!
Bet senos laikos kā mācēja tā veidoja - caur kolonizāciju. Kas interesanti, to visu diktēja konkrētās valsts naudiņas. Bij naudiņa, varēja atļauties kolonizēt - kolonizēja - nevarēji atļauties, kolonizēja tevi! Tā teikt, dzīve uz Zemes ir dārga, ja nevari maxāt pats, tad vai nu aizej, vai ļauj maxāt kādam citam bet tad tu maxāsi šim saimniekam nodevas! Tā ir skaudrā realitāte, nevis kaut kāds pasākums kurš tagad jāvērtē no 21 gadsimta skatupunkta un jākrata galva - ai ai ai, viduslaikos šie maitas ne pēc mūsu standartiem dzīvoja! Toreiz kolonizācija bij civilizācijas "pīķis" kā tagad tas tiek uzskatīts ir demokrātija! Un neko... pateicoties kolonizācijai mums ir tas, ko saucam par Rietumu civilizāciju!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:48:55
Filmas sakarā. Kā parasti... : Федерация еврейских общин России удивлена высказываниями представителей Латвии насчет того, что СССР помогал нацистской Германии «поощрять Холокост». ... . Горин (šīs federācijas priekšsēdis) заявил, что фильм - попытка «переложить вину» с реальных преступников - членов легионов СС, в том числе балтийских, на других людей. По его словам, в Латвии часто наблюдается стремление «пересмотреть историю». ... . Bumeranga efekts. "Antifašisti" nesnauž.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:49:49
Ctulhu
Bet to jau krievi visu laiku skandina - fashisti - necilveeki! Un censhas izlikties balti un puukaini.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:50:39
переложить вину» с реальных преступников - членов легионов СС, в том числе балтийских, на других людей. ja vainu parlikt ari uz vankam jo vineim jau ari bija savs/i SS legioni vai ne ta
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.06.18 16:51:57
vajadzetu vairak macities no krievu vaidesanas un melu epopejas un arpolitika raudat tik pat skali ka krievi varbut tad mus vairak pamanitu, bet ko nu mes ka kap degvielas cenas tik nopusamies un pavaidam bet dzive turpinas....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 159 , pavisam kopa bijuši: 11741