atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību vainas apziņa
vilks
Iesūtīts: 2008.04.25 09:52:56
Vai izjūtat tādu, un kādos gadījumos? Vai tā vairāk palīdz vai traucē?
Kas, jūsuprāt, tā ir?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:06:27
dorinda
kā mēs zinam , ka esam grēojuši - kad bauslis mums to pasaka - ja nebūtu - tev nebūs - nebūtu arī grēka.
bet arī mežoņi savā sirdī jūt, kas ir labs, kas slikts. tātad sirdsapziņā šie baušļi ir ierakstīti.
Didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:24:41
Sveiki, mīļie!

Esmu nonācis pie atziņas, ka vainas apziņa ir 2 veidu - nepamatota vainas apziņa, pie kuras tiek jau no mazām dienām, kad vecāki, vai vecvecāki dzen iekša, ka neesi nekas, vai neko nemāki, nekas nepadodas. Otra lieta, ka meklējot atzinību vai mīlestību cilvēkos, sanāk vilšanās - šķiet, atkal ne tur esmu atnācis, lakam neesmu isti riktigs. Un trešā lieta jeb otrā veida vainas apziņa ir patiesa nodarītā nožēlojums.
Visos 3 gadījumos palīdzība ir rodama dzīvajā Kristū.
Tas ari viss.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:38:16
Artos "Dzīvais Dievs" nepamatotu vainas sajūtu padarīs par pamatotu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:40:56
manuprāt tagad varētu iztirzāt tādu jautājuma pavērsienu - vaina - vainas apziņa - apvainošanās. kas ir apvainošanās? viens no vainas izjūtas paveidiem?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.25 11:43:39
Artos Ar "iedzimtā grēka" koncepcijas palīdzību? Vot, tas un tas ir noticis tamdēl, ka kaut kāds Ādams paradīzes dārzā... un cilvēks var atvieglotu uzelpot ticis vaļā no savas "nepamatotās vainas sajūtas."
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:46:28
Duksis, tev arguments buutu tad, ja tu vareetu uzraadiit kaut vienu cilveeku kursh negreeko! Kaameer taada nav, tikmeer sorry, bet cilveeks ir greeciigs un taatad vainiigs! Bet protams, daudz vieglaak ir pamatot - ka taa ir sabiedribia, valdaiiba, aduzinaashana slikta, slitks eediens un netiirs gaiss, nekaa atziit, ka tu ESI vainiigs pac pie savaam ljaunajaam izveeleem un pac esi vainiigs pie sava greeka!
Interesanta logjika - lieciet mani mieraa un es likshu juus mieraa - bet sorry, shii ir arii muusu planeeta, un mees uzskataam, ka defekti ir jaalikvidee un jaarstee... nevis ar opiju un skaistu aareejo masku jaanosleepj... jo redz kaadam vareetu buut aizvainojosha tava lepra!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:48:54
Mulders Nekļūdās tikai tas, kas neko nedara. Piemērām es! ... . Grēcīgums ir reliģisks termins un kalpo par sliktu mērauklu laicīgās pasaules lietās.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.25 11:51:45
Duksis, tieshi preteeji... Ja nebuutu religjiskaas meerauklas, tad tu joprojaam kljuudiitos un nezinaatu ka kljuudies! Jo sanaak, ka par sliktu meerauklu tu nosauc to, kas preciizi uzraada novirzes! Protams, daudz eertaak, ja meeraukla ir tevis pasha... ka tad tu sanaac ideaals visur un vienmeer, bet visi paareejie vainiigi - saakot ar Valdiibu!

Varbuut par sliktu sauc tamdeelj, ka taa faktiski 100% vienmeer uzraada "sarkano lampiņu"... un tad tev nepatiik pati koncepcija, ka TU PAC neko labu nevari izdariit kaut ko citu nesachakareejot! Bet tas jau atkal ir tas neticīgo geocentrisms... Tobish... tu spiitiigi Zemi par visuma centru izveelies un VIENMEER tava sisteema izdod kaut kaadas neprecizitaates un shkjiibumus meeriijumos. Bet tu neesi gatavs atteikties no Geocentrisma, lai ieguutu preciizus meeriijumus un iespeeju preciizi arii pasham savu darbiibu virziit, lai taa sakristu ar meerlenti!
Taakaa galu beigaas viss tā banāli novārās - Reliģija izrādās ir vienkārši skabarga pakaļā, jo neļauj tev sapīpēties egoisma opiju! Kas te īsti opijs vēl janoskaidro. Tieši Reliģija ticīgos notur skaidrā un asā prātā, ka šie filmē apkārt notiekoš ar reālu skatu, nevis iemidzina sevi ar "viss jau ir kārtībā, jo tāpat viss ir relatīvs"...

UN kaaredzi Kristus dariija LJOTI daudz, bet nekljuudiijaas... taatad var gan darīt, gan negrēkot!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 11:56:19
Mulders Strādnieks bez kapitālista var iztikt. Kapitālists bez stradnieka nevar iztikt. Šodien tiek pierādīts pretējais. ... . Ētika (morāle) bez reliģijas var iztikt. Reliģija bez morāles nevar iztikt. Šodien tiek pierādīts pretējais.

Lai arī kas, šajā diskusiju sadaļā nav īstā vieta, kur to apspriest.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:00:15
Artos Skaidroju: "nepamatota vainas" sajūta - justies vainīgam par to, ko neesi izdarījis. Apzināties sevi, kā ļaunu, riebīgu, kašķīgu un citādiem nelabumiem apsēstu cilvēku.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:05:08
Artos Tu gribi, lai es sevi par tādu apzinātos?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:06:19
Var apzināties sevi kā nepilnīgu, bet var nejusties par to vainīgs.
Muļķīgi justies vainīgam, ka tāds esi piedzimis - radīts!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:08:36
KarotesNav Tu nejūties vainīgs par to (tevi nepārņem dīvaina vainas apziņa), ka pieaugot pārtikas cenai, 100 miljoniem Zemes iedzīvotāju draud bada nāve?
Didzis [62.85.89.178]
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:11:06
Piedodiet, aizmirsu piebilst, ka vainas apzina var but par iemeslu atkaribai (mēģinājums apklāt). Un, ja nespējat, vai neprotat paši lūgt Jēzus palīdzību, tad vēršaties pie draudzes mācītājiem vai diakoniem. Tamdēļ arī ir dzīvā draudze, par kuru daudz šķēpu salauz(s)ts.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:16:44
*Duksis
Vai es esmu vainīgs pārtikas cenu pieaugumā? Ja jā, tad varu justies vainīgs.
Taču nejutīšos vainīgs par to, ka man ir jāēd, lai dzīvotu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:22:01
Duksis, to vai morāle ētika var bez Reliģijas iztikt jau nevar novērtēt vienas paaudzes garumā... parunāsim pēc gadiem 200
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:37:49
Pols Anrī Holbahs Mulderam: "Uz visiem laikiem atsakieties no māņticības, tā var nest tikai nelaimi; lai par jūsu vienīgo reliģiju kļūst dabiska morāle; lai nemainīgs jūsu mērķis ir laime, bet jūsu virsvadītājs - prāts, un, lai palīdz jums tikumība sasniegt šo mērķi, lai šī tikumība kļūst par jūsu vienīgo dievu. Mīlēt tikumību un dzīvot tikumiski - lūk, vienīgais veids kā pielūgt dievu. Ja dievs patiešām ir, dievs, kas rūpējas par paša radīto, dievs taisnīgs, labs un gudrs, - viņš nebūs sadusmots par jūsu pievēršanos prātam."
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 12:43:55
*Duksis
Duksīt - kristietim tas nav pietiekami! Dievs no kristieša prasa paļaušanos uz neredzamām lietām - uz Viņa apsolījumiem. un tas tiek cilvēkam pieskaitīts par viņa taisnību-taisnošanu. - ne prāts, ne laba uzvedība, ne tikumiskas darbības - nekas no tā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:02:38
S.R... Par to, ka kristietība ir prāta ienaidniece, taču neviens nestrīdas!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 13:03:18
Var, jo būtībā atrodas ārpus reliģijas. Tas reliģija nespēj bez morāles un ētikas iztikt.

Nu tas tā, atkarībā no tā, kā Reliģiju nodefinē
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 78894