atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Tomēr neliek mieru viens jautājums
Ingars
Iesūtīts: 2009.08.13 17:51:06
Par Svētā Gara kristību. Jau bijušas divas diskusijas šajā forumā, bet vēl neesmu sapratis, kas tas ira. Ja es to neesmu saņēmis, tad es skaitos otrās šķiras kristietis vai kā? Un vai tas nozīmē, ka tikmēr man nav nekāda dāvana kalpošanai, bet jālūdz un jāgaida? Un kā vispār var zināt - esmu vai neesmu kristīts Svētajā Garā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2009.10.15 13:56:35
Mulders
pat Mauglis jaasauc paliigos, lai sastuteetu to maajas sienu ar tapeteem!
Mauglis ir piemērs, saulīt manu. Tu skaiti sevi par ekseģēzes speciālistu, bet nezini, kas ir piemērs un līdzība?
Jūs ar Svēto neatšķiraties nemaz, viņš tikai rakstus skata caur vienas dogmas prizmu, tu - caur citas.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 13:57:18
incognito es skatu caur ticības prizmu
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:00:56
Mulder
Ar Ebrejiem 11:1 nejoko - tas jau jāskatās VAIRĀKU nodaļu kontekstā
incognito
# Labojis incognito: 2009.10.15 14:01:15
Un par Mateja 18:6 - nu sāc taču beidzot lasīt kontekstā, nevis izraut atsevišķus vārdus no teikuma!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:02:08
Neaiztiekat Mulderi, viņš deg par Dievu, bet bez pareizas izpratnes.
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:02:49
Mulder
Izlasi rūpīgi savus vārdus - bērni var ticēt. izanalizē, ko nozīmē var
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:08:28
Kurš ir ticējis, bet nesaņēmis kristību, vai tad nav glābts? Kristība nav no mums atkarīga, mēs varam kristīt vai nē, tāpat viss Dieva ziņā. Tieši tāpēc es neticu, ka Dievs būtu uzticējis cilvēkiem kaut ko izšķirt kristot vai nē. Mēs katrs pēc savas sapratnes pildām pavēli par kristībām, taču būtu slikti, ja Tiesas dienā kāds man teiktu - būtu man labāk liecinājis, nekā nokristījis mazu un AIZMIRSTU. Lūk kāppēc es neesmu luterānis.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:08:41
Izlasi rūpīgi savus vārdus - bērni var ticēt. izanalizē, ko nozīmē var

To ka vinjiem ir taadas speejas, prestataa Sveetaa Apgalvojumam, ka vinjiem taadu speeju nav!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:10:14
Nekad neesmu teicis, ka bērniem nav spēju ticēt.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:10:50
Esmu uzsvēris, ka bērni neapzinātā vecumā, piem. zīdaini to nespēj.
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:10:56
Var... Varbūt nevar..... Kāds var... Kāds nevar.... Ticību dāvina Dievs, vai ne. Kā TU vari zināt kuram?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:14:20
Kurš ir ticējis, bet nesaņēmis kristību, vai tad nav glābts?

Atkal... Ticeeja UZ KO?
Nee nav glaabts... ja tu ticeeji uz NLO, tu neesi glaabts! Ja ticeeji Sniega Cilveekam... nee neesi glaabts... PAT Ja ticeeji Muhamedam, nebuusi glaabts!
Taatad UZ KO ir jaatic?

Kristība nav no mums atkarīga, mēs varam kristīt vai nē, tāpat viss Dieva ziņā.
Kristus paveeleeja kristiit... Taatad deligjeeja sho atbildiibu un atkariibu mums!

Tieši tāpēc es neticu, ka Dievs būtu uzticējis cilvēkiem kaut ko izšķirt kristot vai nē
Preciizi... vinjsh neuzticeeja. Vinjsh teica - eita un darait par maacekljiem visas tautas (bez razboru) taas kristiidami DT DD un DSVG Vaardaa, taas maaciidami visu ko esmu paveeleejis...
Kristus nepasaka... ko var un ko nevar kristiit... Vinjsh pasaka - Dariit par maacekljiem visasa tautas. Citaa vietaa vinjsh saka - Etia un pasludiniet Evangjeeliju visai RADIIBAI (diez beerni skaitaas shai saraksta). Bet ja mees pajautaasim Sveetajam... mees uzzinaasim, ka vinji nesludina Dieva Vaardu nedzimushiem beerninjiem vai ziidainjiem (bet ja slduina, tad labi)!

Mēs katrs pēc savas sapratnes pildām pavēli par kristībām, taču būtu slikti, ja Tiesas dienā kāds man teiktu - būtu man labāk liecinājis, nekā nokristījis mazu un AIZMIRSTU. Lūk kāppēc es neesmu luterānis.
Redzi... Kristus paveeleeja ABAS Lietas dariit... Darait par maacekljiem - KRISTIIDAMI un tad MAACIIDAMI... Abus vajag...

Ko noziimee - tev liecinaat vajadzeeaj KO liecinaat? KAS ir ticiibas objekts? Vari tu to kaadreiz atbildeet vai nee?

Redz... tieshi tik pat ljauni kaa nokristiit un nemaaciit, ir sludinaat un nekristiit... Jo sanaak jociigi - tev sludina, bet Debesu Valstiibaa neuznjem.. aiz ko taa? Tas kaa taadaa reklaamaa - staastiit cik forshi ir Debesiis, bet Debesiis iekshaa nemaz nelaist... *****isms imo!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:21:51
Svētais
[Online]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:10:14
Nekad neesmu teicis, ka bērniem nav spēju ticēt.
Svētais
[Online]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:10:50
Esmu uzsvēris, ka bērni neapzinātā vecumā, piem. zīdaini to nespēj.

Bet kuru uztrauc Ko TU esi uzsveeris.
Kristietiiba ir nevis tas ko TU uzsver, bet ko Kristus uzsver! Kristus kaareiz lieto vaardu "paidion" kas noziimee gan mazus beernus, gan ziidainjus, gan nupat dzimushu!

Ticiiba nav apzinaats kognitiivs process... Ticiiba ir Sirds Staavoklis, Uzticiiba... Paveero kaut vienu ziidaini... vinja uzticeeshanos savai maaminjai, teetim, braaliishiem... un vispaar labiem cilveekiem... Vinjsh neanalizeejot pienjem jebko ko vinjam sniedz... Taa ir paljaaviiba uz neredzamo, uzticiiba naakamaam lietaam... Ticiiba IR paljaaviiba bez izpratnes... NEREDZOT...
Atshkjiriibaa pretstats bij Toms, kas gribeeja redzeet, apzinaati sataustiit, lai ticeetu... Vinjsh nolika savu empiirisko izpratni un apzinju paar Ticiibu... bet Kristus teica, ka sveetiigi ir tie, kas tic lai arii neredz!

Bet tu apgalvo... ka beerni netic!

Paskaidro... kaa naakas, ka Kristus sveetii ziidainiishus pienestos... apgalvo, ka no Ziidainju Mutes Dievs sev slavu sagaadaajis... un tai pat laikaa... tu saki, ka ziidainiishi ir neticiigi!

Saproti... ja tu saki A tad saki B... ja tu apgalvo, ka ziidainiitis nevar Kristum uzticeeties un uz vinju paljauties... tad ziidianiitis ir NETICIIGS! Bet neticiibai nebuus buut Debesu Valstiibaa!
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:23:24
Rakstos gan teikts mācīdami un kristīdami... Liecinu katram, arī mazulim mammas vēderā. Kristu to, kurš vēlas. Ja zīdaiņa aizbildnis, to vēlētos, es padomātu un pajautātu kāpēc viņš to vēlas, nevis sakristītu visus pa labi un pa kreisi, pēc tam pat nepainteresējoties, kur viņi palikuši. Šā iemesla pēc varu Tev nosaukt luterāņu baznīcu, kur sarakstos ap 400, bet svētdienās dievkalpojumā ap 20. Cik tur būs izglābto?
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:26:38
Un vēl atkārtošos - ja ticība ir Dieva dāvana kā var zināt kam Viņš to dāvinājis? Rakstos ir arī par ticības apliecināšanu.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:28:27
gggggg [87.246.165.252] ticība ir Dieva dāvana, un katram tā ir. Jautājums vai mēs to pielietojam, vai nē, un tas ir pavisam jau savādāk. Ticību tu vari lietot vai nelietot, bet spēja noticēt ir dota katram. Tāpēc tā ir tava atbildība Dieva priekšā, bet nevis, ja Viņš vienam iedevis un citam nē, tad Pats pie tā vainīgs.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:40:26
Rakstos gan teikts mācīdami un kristīdami... Liecinu katram, arī mazulim mammas vēderā

Mateja 28:
19 Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā,
20 tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis. Un redzi, Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam."

Un tuuliit atkal klupsi virsuu, ka tas ir mans viedoklis... Mulders maita atkal kaut ko Rakstos ierakstiijis, par ko visi zin, ka tas taa buut nevar!

Ja zīdaiņa aizbildnis, to vēlētos, es padomātu un pajautātu kāpēc viņš to vēlas, nevis sakristītu visus pa labi un pa kreisi, pēc tam pat nepainteresējoties, kur viņi palikuši.
Bet es nejautaatu... jo ja vinjas ir beerninju liidz maniim atnesushas, tad es tajaa saskatu neko citu, kaa Dieva veelmi lai shie beerninji sanjemtu Dieva daavasnas... Es pildiitu Kristus paveeli... Jo ja kaads naak pie Kristus Sakramenta, tad vinjsh jau ir Sveetaa Gara vadiits... vai vinjsh to apzinaas vai nee, man neshuupo.
Tieshi taapat kaa man neinteresee kaapeec kaads ved savu beernu pret gripu poteeties, es zinu, ka tas ir labi un es to dariitu (lab nu es neesmu aarsts... bet ideju saproti)...
Taapat es beernu laistu skolaa pat ja vinja maate nespeetu paskaidrot kaapeec tas jaadara... un pat ja beerns ar visaam 4aam buutu pret

Šā iemesla pēc varu Tev nosaukt luterāņu baznīcu, kur sarakstos ap 400, bet svētdienās dievkalpojumā ap 20. Cik tur būs izglābto?

Baidos, ka es nespeeju ieluukoties naakotnee!


Un vēl atkārtošos - ja ticība ir Dieva dāvana kā var zināt kam Viņš to dāvinājis? Rakstos ir arī par ticības apliecināšanu.
Ir divi varianti!
1. Pajautaat pasham...
2. Pajautaat kaadam, kas ir kvalificeets par vinju atbildeet!

Ikkatra cilveeka ticiibu zina divas buutnes kosmosaa patieshaam... Vinjsh pats un Dievs.

Taatad... vai nu cilveeks pats par sevi dod lieciibu, jeb par vinju lieciibu dod Dievs!

Mini 3x kursh un kaadu lieciibu ir devis par Ziidianjiem? Vai vinja lieciibai var uzticeeties?

Kaa tev shkjiet... ir Sveetais, kursh saka - Shis ziidainis ir neticiigs. Bet Kristus saka - Laidiet beerninjus pie manis, neliedziet vinjiem, jo taadiem pieder Debesu Valstiiba!

Vai var patikt Dievam bez ticiibas? <- Vienkaarsh jautaajums... tikai neviens harizmaats shajaa kotnextaa uz to atbildeet NEVAR! Vienkaarshi NEVAR!

Vinjsh var skatiities uz Mateja Kristus vaardiem un uz Ebreju Veestules Vardiem un NEVAR atbildeet! Nevar! Ja vareetu, tad vai nu konverteetos... jeb iestaatos iissavienojums galvaa! Jeb... Kristus ir jaapasludina par meli vienaa no shiem apgalvojumiem... tas ir Dieva Vaards ir jaatmet selektiivi... jaaizmaalee ar saviem pratojumiem un gudiibaam...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:41:19
Ticību tu vari lietot vai nelietot

Kas ir ticiiba (hints Ebreju 11:1 izlasi)? Un tagad ieliec sho Ebreju Veestuli savaa textaa un paskaties vai sanaak jeegpilns teikums!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:48:43
ja Dievs tev piedāvā glābšanu Jēzū, tad Viņš dod arī tev ticību, lai tu to varētu pieņemt. Tava izvēle ir vai nu tu to pieņem, vai nu ne, lietodams vai nelietodmas šo Dieva dāvanu -ticību. Citādi Dievs būtu netaisnīgs piedāvādams glābšanu dažiem izredzētajiem, taču Viņš tāds nav, jo Jēzus ir nomiris par visu cilvēku grēkiem.
incognito
# Iesūtīts: 2009.10.15 14:52:00
Mulders
Taapat es beernu laistu skolaa pat ja vinja maate nespeetu paskaidrot kaapeec tas jaadara... un pat ja beerns ar visaam 4aam buutu pret

Tu atšķiries no luterāņu mācītāju vairuma, kas pieprasa, lai vecāki arī kristītos, ja viņi grib nokristīt bērnu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 151 , pavisam kopa bijuši: 16488