Glika ozola stādīšana Bārbelē

2022.09.30 00:29

Par godu reformācijas piecsimtgadei LELB uzsāka  Glika ozolu stādīšanas projektu. Zīles no Glika ozoliem pie Alūksnes mācītājmuižas tika salasītas jau 2016.gada rudenī un nodotas Latvijas valsts mežu Jelgavas kokaudzētavai. Nu jaunie kociņi ir gatavi stādīšanai un š.g.pavasarī tika uzsākta projekta realizācija visā Latvijā un turpinās arī septembra mēnesī.

29.septembra rītā, iepretim Bārbeles draudzes dievnamam pulcējās viesi, kurus laipni sagaidīja draudzes priekšnieks Jānis Folkmanis. Viesu vidū bija virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš, biroja darbinieki, IHTIS veikala  vadītāja, Misūrī Sinodes misionāru pāris  mācītājs Džeralds Losons ar kundzi Patrīciju un Liepājas diecēzes palīgbīskaps Uldis Gailītis. Pulcēšanās mērķis visiem bija viens – piedalīties Glika ozoliņa stādīšanā. Svētbrīdi vadīja Bauskas iecirkņa prāvests Roberts Otomers. Atvadoties no Bārbeles visi no sirds vēlēja mazajam kociņam augt lielam un kuplam, lai tas kopā ar citiem ozoliem Latvijā atgādina par Ernsta Glika tulkoto Bībeli – Dieva Vārdu Latvijai.