Latvijas valsts svētkos Glika ozolus stāda Ilūkstē, Saukā un Elkšņos

2022.05.12 18:00

2022.gada 4.maijā, Latvijas valsts svētkos viens no jaunajiem Glika ozoliem tika iestādīts Ilūkstē, parkā pie pilsētas estrādes.
Ozola stādīšanu vadīja un ozolu svētīja Daugavpils dekāns Andis Lenšs.

Svinīgajā stādīšanas pasākumā piedalījās Ilūkstes draudzes locekļi un pilsētas iedzīvotāji.

Savukārt, Jēkabpils novadā Saukas un Elkšņu pagastos Latvijas valsts svētku dienā tika iestādīti kopumā 10 ozoli, Ozolus svētīja un stādīja mācītājs Aleksandrs Ivanovs kopā ar draudžu locekļiem un pagastu iedzīvotājiem.
 Saukā 4 ozoli tika stādīti gar Baznīcas ceļu bijušo saimniecību vietās, kuras tika padomju okupācijas laikā iznīcinātas, un viens pļavā starp Saukas baznīcu un mācītājmāju. Elkšnos pieci ozoli tika iestādīti pie tautas nama netālu no baznīcas. Elkšņu baznīca ir viena no divām luterāņu baznīcām Latvijā, kuras celtas uz māla kleķa.  Elkšņu draudzes Dievnams gan šobrīd ir slēgts, jo atrodas avārijas stāvoklī, taču ciematnieki nezaudē cerību uz Dievnama atdzimšanu, svētību un izaugsmi.