Jāņa Kristītāja dienā

2021.06.24 09:15

Par Jāņu svinēšanas tradīciju Kristus sekotājiem!
Vai Ticīgs cilvēks var svinēt Jāņus? Šo jautājumu nodarbina daudzu ticīgo prāti. Pēc maniem ieskatiem var, pirmkārt tā ir Jāņa Kristītāja dzimšanas diena un otkārt Jāņu svinēšanas tradīcija ir latviešos iesakņojusies kūlturas sastāvdaļa. Tikai jautājums kā svinēt, Jāņa Kristītāja dzimšanas dienu atzīmēt pārlasot Dieva vārdu par Viņa dzīves gājumu un pieminot Viņu. Un Jāņu tradīciju var svinēt ģimenes, radu un draugu pulkā vienkārši kopā esot. Arī tautas tērpu uzvilkt nebūtu iebilstams. Bet noteikti Līgo un Jāņu dienās nevajdzētu piekopt visas tās pagāniskās paražas (papardes ziedu meklēšana, lēkšana pāri ugunskuram u.c.), Tas nekādu labumu nedod un svētību ticības dzīvei nenes! Lai Jums visiem svētīga Līgo diena un Jāņa Kristītāja dzimšanas diena!

Zaļās draudzes, Annenieku, Augstkalnes-Mežmuižas, Kalnamuižas draudzes mācītājs Guntars Lūsītis