Šī lapa ir izdrukāta no LELB
Interneta adrese:
http://lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1578
Redaktors
2013.08.28 15:29
Programmas pamatā ir uzstādījums, ka mācītājs ir Kristus misijas iemiesotājs katrā vietējā draudzē un sabiedrībā. Mācītāja ģimene ir viņa pirmie un tuvākie palīgi, tāpēc arī ģimenei ir nepieciešama sagatavošanās un atbalsts. Programma palīdz šo atziņu apzināties un sagatavoties.
Programmas sākums meklējams ASV, LCMS baznīcā 1999. gadā, kad pieauga nepieciešamība kalpot apstākļos, kur sabiedrība arvien attālinājās no norisēm draudzēs. Līdzīga tendence ir arī pie mums Latvijā.
Šobrīd PVI starptautiskās nodarbības notiek 11 valstīs. Latvijā ir pirmā vieta starp tām, kur programmu adaptē atbilstoši vietējai kalpošanai un tiek analizēti sekmīgas kalpošanas piemēri mūsu Baznīcā.
Katram mācību gada saturs atbilst noteiktam zināšanu līmenim pieaugošā secībā.
Pirmajā gadā – paša vadības dāvanu atklāšana, stiprās un vājās puses. Sistemātiskuma ieviešana darbā ar savu vadības prasmju attīstību. Vides izpēte konkrētā kalpošanas vietā, draudzē un sabiedrībā.
Otrā gada tēma ir "Pārmaiņu vadība" - kā vadīt pārmaiņas, neradot pretestību, bet gluži pretēji, iesaistot komandu. Nodarbības vada Rinalds Grants.
Trešā gada tēma - "Spēks, kalpojot kopā" (Power of together). Komandas spēks - lai mēs varētu paveikt šo Kristus misiju, mums jāpanāk, ka visi viņa mācekļi strādā kopā. Mācekļu sagatavošanas soļi, likumsakarības un principi.
Ceturtajā gadā – Mācekļu skaita "pavairošana" (nevis pieskaitīšana) un misionālas kustības. (Muliplication and movements). Misijas līderu sagatavošana.
Latvija ir pirmā valsts, kur pakāpeniski mācību un treniņu vadīšanu uzņemas vietējie pasniedzēji - LELB mācītāji, kuri paši to ir apguvuši ASV pasniedzēju vadībā.
Starptautiskā PLII (Pastoral leadership institute international) vadītājs ir Dr. Scott Rische, Latvijas PVI vadītājs ir mācītājs Mark Krause (ASV), koordinators - LELB mācītājs Artis Eglītis.
Vairāk informācijas: t. 26407248, artis.eglitis@lelb.lv