atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem ATHEISMUS - pro et contra
Juris Saivars
Iesūtīts: 2011.12.19 01:12:08
Ateisms – no grieķu ἄθεος, bezdieva
Tēma uzsākta, lai izprastu un definētu minētā uzskatu kopuma kompleksitātes aspektus
visu uzskatu cienītāji aicināti ar cieņu atcerēties tos, kas tikuši notiesāti un sodīti ar nāvi par dievu zaimošanu - Jēzu no Nācaretes tai skaitā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.12.19 17:05:06
Nu dzīvē es tevi neesmu redzējis, tātad nezinu, vai tu esi ķīnietis.
Tad man ir pareizi uzskatīt, ka tu esi ķīnietis?


Nu šis ir tas absurds, ko es saredzu un par ko es runāju, es nez, varbūt tev liekas normāli.

Nuja es arii par to... diivaina ateistiem ir logjika. Taapee vot man ar shamiem meedz buut probleemas komunikaacijaa...

Te arii paraadaas ateista ticiiba daudz mazvarbuutiskaakiem notikumiem, nekaa visai skaidram un aciimredzamam sakidrojumam.

Ibo daudz ticamaaks pienjeemums komunikaacijaa ar Mulderu ir tas, ka shamais ir Latvietis nekaa Latvieshu valodu tiiri labi apguvis Kjiinietis

Taakaa... izejot no taas informaacijas kas tev ir, pienjemt, ka es ir Kjiinietis var laikam tieshaam tikai ateists, kas tic mazvarbuutiskiem notikumiem.


Ij te veel darbojas Muldera specifika, ka vinjam netiik atbildeet uz jautaajumiem, kurus var izsecinaat no jau zinaamaa...
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.12.19 17:34:43
Es domaaju,ka ateistu ir ljoti maz. Kristiigaa sabiedriiba ir radushies nevis miljoniem ateistu, bet miljoniem "ej nu sazini kam" ticoshie. Kaapec, tas ir cits jautaajums, bet ka tas taa ir, pieraada, piemeeram,graamatniicu lasiitaakaas gramatas. Man pashjam shaada situaacija gadiijaas: ieeju Liepaajas zinaatniskajaa biblioteekaa, mekleeju konkreetu graamatu astronomijaa. Man piedaavaa astrologjiju(zinaatniskajaa biblioteekaa)! Radaas interese un iepeeros abonomentu daljaa. Kaa tad - godaa vietaa pie jaunumiem staav kaut kaadi paregjomi un graamatas, tipa, domaajiet labas domas. Astrponomijas daljaa atradu graamatu "kas uzbuuveeja meenesi". Pashkjisrstiiju - aa citplaneetishi. Ops, atbraucaam.
Nārvalis
# Iesūtīts: 2011.12.19 17:36:33
Jošs Mulders
pienjemt, ka es ir Kjiinietis var laikam tieshaam tikai ateists, kas tic mazvarbuutiskiem notikumiem
Nu ateists jau neapgalvo, ka visi ir ķīnieši, tāpēc mulderam arī nevajadzētu saukt sevi par neķīnieti, jamais var sevi vispār nekā nesaukt un joprojām NEtikt uzskatīts par ķīnieti.

Ja ateists speciāli nesauks sevi par ateistu, tad mulders domās, ka jamais ir teists?
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2011.12.19 18:49:36
Apgalvojumus .. ateismu nevar adekvāti izskaidrot; to var tikai piedzīvot .. un .. Jēzus tiek pieskaitīts pie dieva zaimotājiem un attiecīgi pie .. kaut arī nojaušams to autora mēģinājums kaut ko parodēt, nāksies vien uzskatīt par ἠχώλαλιά simptomu …


Redzi, garām ejot [178.63.130.214], domāšanas procesam vispār (tāpat kā matemātikai atsevišķi) piemīt struktūra, kas norāda cik tā ir mērķtiecīga – spējīga rast visīsākos un efektīgākos ceļus uz risinājumu/spriedumu. Mērķtiecīgas struktūras pamatā ir spēja abstrahēties kādu tēžu konkrētā satura (kvalitatīvās noteiktības) un pievērsties to formālajai sakārtotībai (kvantitatīvajām attiecībām). Ja kāds savu spriedumu veidojumos šādu struktūru nav spējīgs uzrādīt – tam pat nevajag censties kaut ko parodēt ...


====================

Gnidrs [90.130.182.55]
Tātad – ateismu definē nevis kāda komponenta (atskārsmes, zināšanas …) esamība, bet gan kāda komponenta iztrūkums, un paši ateisti pat nespēj izskaidrot – kas šis komponents vispār ir?


Ateisms? Pašapmierināto ticība savam pārākumam.
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.12.19 19:04:45
Juris Saivars

Tēma uzsākta, lai izprastu un definētu minētā uzskatu kopuma kompleksitātes aspektus visu uzskatu cienītāji aicināti ar cieņu atcerēties tos, kas tikuši notiesāti un sodīti ar nāvi par dievu zaimošanu - Jēzu no Nācaretes tai skaitā.

Neskaidra runa liecinot par neskaidru domu...
Nārvalis
# Iesūtīts: 2011.12.19 19:21:06
Juris Saivars
Ateisti - cilvēki, kuri negrib, lai tos identificē kā teistus.
Ar katru dienu arvien vairāk.
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2011.12.19 19:21:28
KPax. vai situācija, kad tiek apsūdzēts dieva/u zaimošanā, ir līdzvērtīga stāvoklim, kad noliedz dieva/u esamību?
==============

Nārvalis tos, kuri negrib tik identificēti kā teisti, parasti definē kā «nereliģiozus».


Ateisms? Pašapmierināto ticība savam pārākumam.


Nārvalis
# Labojis Nārvalis: 2011.12.19 19:24:15
Starp citu, jūtu pienākumu precizēt nelielu niansi.
Ir ateisti.
Un ir antiteisti. Šis termins vismaz no manas puses lelb.lv nav manīts. Varbūt būtu vērts sākt lietot, lai būtu vairāk skaidrības?
Es un lielākā daļa šejienes ateistu īstenībā klasificētos arī kā antiteisti.

Anti-theism - The active or inactive attempts to put an end to theism, often as a reaction to anti-scientific thought, bigotry, and questionable morals propagated by many theists. Many self-identified vocal atheists are in fact anti-theists on some level. There are a few reasons for this, perhaps most significantly the fact that anti-theists tend to have a lot more to say. Make no mistake: there are a lot of atheists who are not openly hostile to religion. The squeaky wheel, however, tends to get the grease, and atheists who have no major gripes with religious belief have less motivation to speak out.
Nārvalis
# Iesūtīts: 2011.12.19 19:29:16
Juris Saivars
Nārvalis tos, kuri negrib tik identificēti kā teisti, parasti definē kā «nereliģiozus».
Nu ko, atgriežamies pie definīcijām.

What is atheism?
Atheism, from the Greek ἄθεος (atheos), literally means "without gods," referring to those who rejected the existence of the Greek pantheon. In modern context, atheism can represent several different viewpoints, which are listed here in order of most consensus:

1. A lack of belief in gods. 2. A disbelief in gods. 3. A belief in no gods.

Notice that there is no inherent relationship between atheism and a religion. A person can be both atheist and religious, provided that he or she believes in a religion that does not have any deities, such as some forms of Buddhism.
askets
# Iesūtīts: 2011.12.19 19:37:04
Mjā... šādi savārstījumi vairāk raksturīgi ezoterikas fanātiem nekā kristiešiem, tāpēc mani patiesi izbrīna Jura S reliģiskā piederība.

Varbūt Juris S var paskaidrot saprotamā latviešu valodā, ko ir domājis ar `ateisma kompleksitātes aspektiem`?

Nu `uzskatu kopuma kompleksitāte` varētu raksturot to, cik bāzes premisas definē uzskatu kopumu. Jo vairāk premisu, jo uzskatu kopums ir komplicētāks.

Bet kādi gan bāzes premisu skaitam var būt aspekti? Un ko nozīmē šo bāzes premisu skaita aspektu definēšana?
KPax.
# Labojis KPax.: 2011.12.19 19:38:03
vai situācija, kad tiek apsūdzēts dieva/u zaimošanā, ir līdzvērtīga stāvoklim, kad noliedz dieva/u esamību?

Depends..., jo pie dieva/u zaimošanas parasti tiek pieskaitīta arī konkrētā dieva/u esamības noliegšana.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2011.12.19 20:35:27
Te ir viena problēma: ateisms ir pārāk plašs, lai par to varētu runāt kopumā. Ir budistu ateisms, un ir Ctulhu ateisms, un gan jau ka vēl lērums citu ateistu veidu.
Tāpēc vajadzētu precizēt.
Līdzīgi ir ar "hinduismu`, tur ir tik plašs spektrs, viens gals ir pretrunā ar otru.
Līdzīgi varētu runāt par tādu "biblismu", saliekot tur iekšā jūdaismu, kristietību un islāmu, ar visām variācijām, plus visus jehoviešus, mūnistus, mormoņus, un citus, kas tikai kaut vai garāmejot it pieminējuši Bībeli.

Ctulhu kā spilgtākais ateisma pārstāvis šajā forumā varētu pa punktiem sarakstīt sava ateisma pamatus. Jācer, ka Ctulhu vēl tiek klāt forumam un viņa komentāri noslēpumaini nepazūd pasaules globālajā tīmeklī.

Būtu interesanti, ja arī citi ateisti dotu mums tādu pašu sarakstiņu, lai zinām, par ko runāt.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.12.19 20:36:46
KPax.
Manuprāt, esamības noliegšana izslēdz zaimošanu, jo pazūd tas, kuru zaimot.
Vai tad var zaimot, piemēram, neredzamo rozā vienradzi?
neielog. [213.102.146.228]
# Iesūtīts: 2011.12.19 20:38:38
Es neticu un uzskatu par maziespējamiem (neiespējamiem vispār) visus tos dieva konceptus, kādi eksistējuši visā cilvēces pastāvēšanas vēsturē. Tie ir infantilas, antropocentriskas projekcijas, kuras uztvert nopietni nesanāk. Neatbildētos jautājumu par visa dabu un izcelsmi atstāju tekošās zinātnes ziņā, samierinos, ka manas dzīves laikā visticamāk neuzzināšu visuma izcelsmes a un z.
Ateisms nav saistīst ne ar kādu konkrētu morāli un ētiku, attiecīgi runāt par kaut kādu uzskatu kopuma komplseksitāti ir bezjēdzīgi. Ir ateisti zelta cilvēki un ir ateisti nelieši, neatkarīgi no paša ateisma.
Jošs Mulders, arī protestantisms ir negācija, antikatolicisms, bet tev tas rūp? Un analoģija ar ķīniešiem būtu korekta, ja visi uz zemes būtu ķīnieši.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2011.12.19 20:40:49
neielog. [213.102.146.228]
Nu re, viens punktiņš tad varētu būt "Dievs ir infantila konstrukcija, kuru nevar nopietni uztvert" ?

Tagad tikai jāparāda, ka tiešām Dievs ir tāda konstrukcija. Kā nekā daudzi gudri un spriest spējīgi cilvēki tic Dieva eksistencei. Tur jābūt kādam knifiņam, nav viss tik vienkārši.

Mēs vēl varētu pieņemt, ka tie daudzie gudrie cilvēki tic aiz inerces, daudz neiedziļinoties savā ticībā, bet tad atkal - ir gudri cilvēki, kas kādreiz bijuši ateisti vai vienkārši nekā nav domājuši par ticību, bet tad sākuši ticēt.

Un diez vai visas konstrukcijas ir infantilas un antropocentriskas. Piemēram "viss ir Viens", "mēs esam sapņojošs Dievs"? Nemaz ne tik primitīvi un infantili, nav nekādas hierarhijas ar Alfa tēviņu augšgalā.
neielog. [213.102.146.228]
# Iesūtīts: 2011.12.19 20:58:16
EM, protams, es nevaru pieradīt, ka dievs ir konstrukcija, hierarhisko instinktu un pabeigtības sajūtas apmierināšanai. Man tā liekas, bet tas arī viss.
Gudri cilvēki dievam tic aiz kulturālās inerces un aiz vajadzības pēc dieva. Ticēt ir vieglāk nekā neticēt.
Viss ir viens un mēs esam sapņojošs dievs ir pseidomisticisms, intelektuālas konstrukcijas. Jaukas, bet neko ne dod, ne atņem ateismam (tam, kas neņem par pilnu līdzšinējos konceptus).
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.12.19 21:05:59
neielog. [213.102.146.228]
Nu ateismam jau jebkādas Dieva koncepcijas neko nedod, tāpēc jau tas ir ateisms
Vajadzētu tomēr kaut ko vairāk par "man tā liekas un viss".
Vai tad tiešām tie daudzie gudrie ticīgie ir tik muļķi, ka tic, paši nezinādami kāpēc?
Liela daļa cilvēku, manuprāt, vienkārši "tic" tam, kam pieņemts ticēt, vai tas būtu ateisms vai tumba-jumba. Neiedziļinās un "tic". Par tiem mēs varam nerunāt, bet paliek daudzi saprātīgi cilvēki, propesori arī ar ekzakto zināšanu grādiem, tie kuriem domāšanas aparāts strādā. Tiešām tik prasti viss? "Vajadzība pēc Dieva" - kas tā par vajadzību un kā var noticēt?
Es, piemēram, arī justos labāk, ja pasaulē būtu rozā vienradži, vai fejas, kas izpilda vēlēšanās. Taču es nevaru nekādi piespiest sevi palikt par vienradžticīgo. Nesanāk. Ar tiem gudrajiem kaut kas laikam ir savādāk.
neielog. [213.102.146.228]
# Iesūtīts: 2011.12.19 21:21:54
EM, es, atšķirībā no teistiem ne uz ko vairāk kā "man liekas" nepretendēju.
Kas attiecas uz gudrajiem cilvēkiem, tad būs jālūdz konkrētika. Es zinu daudzus gudrus cilvēkus, kas par spīti sava laikmeta dogmātikām, šaubijās un nebija praktizējošie kristieši. Un zinu daudzus gudrus cilvēkus - nereliģiozus. Un fakts ir arī tas, ka starp pasaules izcilniekiem ir maz jebkādu ortodoksāļu. Personīgi mani pilnīgi nepārliecina vairākuma teistiskā orientācija, pat ja to starpā ir eksaktie. Tas neko jaunu nepierāda.
Neetle
# Iesūtīts: 2011.12.19 22:02:57
Ateisms - Dieva un pārdabisku spēku esamības noliegšana; atteikšanās no reliģiskajiem ticējumiem.

Mēģinu izlikties gudrs, nokopējot no skaidrojošās vārdnīcas (ļauni smiekli)

Nē, bet tiešām ,draugi, ar to jau nekas nebeidzas, jo varbūt, ka daudzi kristieši uzskata, ka musulmaņi vai jebkādas citas reliģijas piekritēji ir pagāni.

Pats atļaujos saukt sevi par kristieti, pasaule ir nogājusi greizi, bet bībele taču runā par mazo atlikumu. Un tam, ka vēsts tanī ir patiesa var skatīt kaut vai pantos no viņas.

Atkl.13:16,17. - "Un tas panāca to, ka visi lielie un mazie, bagātie un nabagie, brīvie un vergi uzspiež zīmi uz savas labās rokas vai uz pieres , lai neviens nevarētu ne pirkt ne pārdot, kam nav šīs zīmes - zvēra vārda vai viņa vārda skaitļa.

Mīļie, par čipiem esat dzirdējuši? :/
Gnidrs [213.102.150.17]
# Iesūtīts: 2011.12.19 22:06:04
Jošs Mulders
Taapee jau ateistiem ir problemaatiski ar logjiku, ka vinjiem meedz buut gruutiibas domaat pat par savu uzskatu kopumu kaa kaut kaadu pozitiivu apgalvojumu kopumu un no tiem izrietoshaam visaadaam sekaam.

Ateismam nav nekādas ``problemātikas``, jo nekāda uzskata kopuma tam nav, k;a jau teicu. Neticēšana Satna Klausa, Leprekona vai Nibiru eksistencei nav ``uzskatu kopums``. Tagad daleca?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 35736