atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Draudzes nodoklis- aptauja!
Mekletajs
Iesūtīts: 2011.12.09 12:26:06
Mīļie, LELB draudžu locekļi!

Studiju ietvaros veicu pētījumu par ziedošanas praksi Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas draudzēs. Uzsvars manā pētījumā šajā reizē likts uz noteiktā draudzes piederības ziedojuma (draudzes nodokļa) maksāšanas tradīciju. Vēlos uzzināt draudžu locekļu domas, vai mūsu draudzēs nepieciešama šāda ziedošanas forma un cik tā ir pamatojama kristīgajā mācībā.

http://visidati.lv/aptauja/591445965/

Būšu ļoti pateicīgs, ja atbildēsiet uz 6 aptaujas jautājumiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.11 08:23:38
שרף
ak tu mazais nabadziņš...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 14:34:20
eglīte
Vai tad draudzes maksā naudu Virsvaldei? Jeb vai tomēr Baznīcas kopējām vajadzībām, par kurām gādā, kuras organizē un nodrošina Virsvalde? - nu lai kā Tu to formulētu, būtība tā pati - šo vajadzību un finansu plūsmas administrators ir virsvalde. Tu taču zini, ka ir dokuments, kas apcer virsvaldes pakalpojumu nesniegšanu draudzēm un mācītājiem, kas nav nokārtojušas finansu saistības ar virsvaldi

Mārtiņš
nu kaut vai no atbalstāmo draudžu saraksta utt..
Bet es vairāk par to, ka vicinot skaisto karogu, ka dēļ naudas jau nedrīkst nevienu atskaitīt, ir jāpadomā arī par to, kāpēc tad pārējai draudzei ir jācieš dēļ žmogiem, un kur tad ir tā robeža, kad izrādās arī naudiņa ir vajadzīga
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.12.11 16:28:17
Aivars,
bet tā jau arī ir- tās draudzes, kas visu kā nākas nav samaksājušas, sinodē nesaņem balsstiesības.

kāpēc tad pārējai draudzei ir jācieš dēļ žmogiem

Un kāpēc Jēzum vajadzēja ciest dēļ kaut kādiem tipiņiem? Jēzus taču saka- nesiet cits cita nastas! Un mums jāsaprot tas, ka ir kādi kas savā ticībā vēl nav tik stipri un neapzinās to, ka svētīgāk ir dot nekā ņemt (starp citu, lai gan šie vārdi citēti no Pāvila, gudri ļaudis apgalvo, ka šie esot vēsturiskā Jēzus vārdi). Un mums ir jābūt par palīgiem citu ticības ceļā un izaugsmē, nevis pie pirmajām viņu pretenzijām un neizpratnes, viņi jāizslēdz no draudzes.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 16:51:31
Mekletajs
Viss jau ir skaisti. Vienīgais, ja tu tā skaļi paziņo, ka nauda nevar būt iemesls, kādēļ cilvēku kā atskaitīt no draudzes, atceries šo monētas otru pusīti - kaut vai tevis minēto draudžu izslēgšanu no normālas pārstāvības Baznīcas kopībā.. Tad nu esiet palīgi līdz galam!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.11 17:56:55
Nauda u.c. materiālie labumi un vajadzība pēc tiem ir galīgi negarīgi, bet nezkāpēc īpaši garīgie cilvēki pretojas dalīties ar to
Māris Zelčs
# Iesūtīts: 2011.12.11 21:32:40
Kā jau teicu, par draudzes nodokli nav īstas skaidrības. Arī summa bija mīkla. Pēc ilgām pārdomām ar sevi vienojos, ka Ls 5 nav žēl neskaidram, cerams, cēlsirdīgam maksājumam.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 22:07:47
Māris Zelčs
Ofigenna dāsns Tu esi
Laikam atliek vien noņemt cepuri Tavā priekšā. Veseli pieci lati tev nebija žēl!!! Tevi beatificēt nekavējoši vajadzētu.
Es gan, kad rimčikā atstāju līdzīgu summu, lādos, kaucu uz debesīm, un situ dibenu pret zemi sašutumā
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.11 22:58:53
Mani vienmēr ir fascinējuši ļaudis, kam ir grūtības reizi gadā 5-10 latus ziedot, savukārt kuriem vienmēr ir viedoklis par to, kā baznīcai jātiek koptai un jāizskatās, īpaši gadījumos, ja viņi baznīcā vēlas kristīt bērnus vai precēties. Un ir sašutuši, ja šai vienīgajā reizē, kad viņi parādās baznīcā, arī tiek lūgts ziedojums. Varētu padomāt, ka elektrība, apkure, benzīns un visas citas nepieciešamās lietas draudzēm krīt no gaisa...

Lai gan loģiskāka ir tā 10 daļas no ienākumiem ziedošana kopīgām baznīcas vajadzībām, nekā kaut kāds noteikts ikgadējs ziedojums. Jo ir jau tā - kas ir nācēji, ziedo tāpat dievkalpojumos, cik var, un, kas nav, to pāris lati arī neko lielu baznīcas budžetā neienes. Tikai vajadzētu vairāk nošķirt izpildvaru no lēmējvaras, bet tas jau ir Satversmes diskusiju jautājums.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:11:44
Aivars,
šai diskusijai nebija mērķis, lai kaut ko tiktu paziņots, atzīts par labu vai nelabu esam!

Man nav nekādu problēmu ziedot draudzei! Esmu daudz svētību saņēmis caur desmitās tiesas došanu! Un nekad neesmu devis, lai sagaidītu kaut ko pretī, bet dodu tādēļ, ka man ir ko dot! Un tieši tāpat dara daudzi mani draugi!

Bet, ja runājam personīgi- tad patiešām, uzskatu, ka nav pareizi no draudzes izslēgt tādēļ, ka nav samaksāts draudzes nodoklis. Tas, cik nu es saprotu, nav saskaņā ar to, ko mums māca Kristus! Bet tā jau ir - vieglāk ir noteikt formālu likumu- maksā un esi, vai nemaksā un Tevi izrakstām- nekā ieguldīt laiku, spēku, pacietību, mīlestību, savu piemēru, lai cilvēkam paskaidrotu un mācītu dot no mīlestības!
Jo priecīgu devēju Dievs mīl!
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:17:35
vilks
mani atkal fascinē cilvēki, kas tik vien var kā reizi gadā tos 5 vai 10 latus savai draudzei iedot!

Patiesībā tas ir briesmīgi, ka mums draudzēs ir jāievieš tādi noteikumi, lai mēs kaut cik spētu galus savilkt kopā! Skumji! Tas parāda mūsu mīlestību uz draudzi! Tā kā mīlam tikai formāli, tāpat arī noziedot mākam tikai formāli- tad, kad kāds uzskaita!

dafne
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:17:54
Mekletajs
bet vai tad neizsledz tapec ka vairakus gadus nav baznica kaju speris..nevis tapec,ka nodoklis nav nomaksats?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:18:43
Mekletajs
ceru arī, ka saprati mājienu par to, ka tad, kad dažesmit `priecīgie devēji` ir priecīgāki dot pēc iespējas ` Pēc ilgām pārdomām ar sevi vienojos, ka Ls 5 nav žēl neskaidram, cerams, cēlsirdīgam maksājumam` vai arī neko, pārējie nonāk visai interesantā situācijā, kad nomaksājuši visus tehniskos izdevumus un godprātīgi noziedojuši Baznīcas kopīgām vajadzībām, tiek konfrontēti ar paziņojumu, ka nav nokārtojuši saistības ar Baznīcas centrālo komiteju, līdz ar ko uzskatāmi par nelojāliem
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:20:16
dafne, zinu tādus, kas pa i banku pārskaita un ir draudzes sarakstos! Tas, ka tas cilvēks neapmeklē dievkalpojumus nav šķērslis, ja jau reiz nodoklītis nomaksāts!
dafne
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:23:58
Mekletajs
nu bet ja pārskaita..tad jau draudze viņiem nav vienaldzīga
vilks
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:41:59
Mekletajs
Patiesībā tas ir briesmīgi, ka mums draudzēs ir jāievieš tādi noteikumi, lai mēs kaut cik spētu galus savilkt kopā!
Vispār es nedomāju, ka tas ir finansu, bet gan birokrātijas jautājums - tā kā līdz nesenam laikam draudzei bija jāmaksā Virsvaldei zināma nauda par katru draudzes locekli, tad, protams, draudzes bija ieinteresētas, lai no draudžu locekļiem vismaz nerastos zaudējumi. Tagad to ir iespējams risināt citādāk, tā ka pieņemu, ka tas ikgadējais ziedojums atkritīs kaut kad pats no sevis.

Tas parāda mūsu mīlestību uz draudzi! Tā kā mīlam tikai formāli, tāpat arī noziedot mākam tikai formāli- tad, kad kāds uzskaita!
Par kuriem "mums" tu runā?
Tie, kuri regulāri nāk baznīcā, lielākoties ir priecīgi gan naudu ziedot, gan savu darbu, lai rūpētos par draudzi.

Tāpēc, manuprāt, par draudzes locekļiem vajadzētu uzskatīt tos, kas svētdienās ir baznīcā + slimniekus/vecos cilvēkus, kas uz baznīcu atnākt vairs nevar, bet kuri tad attiecīgi tiek regulāri apmeklēti. Pārējie darbaspējīgie cilvēki, kuri skaitās kaut kādos sarakstos, bet uz baznīcu nenāk, nez vai būtu uzskatāmi par draudzes locekļiem.. drīzāk interesentiem.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2011.12.11 23:52:58
vilks,
Runājot par "mums", es to nedomāju par mums bet gan vairāk par tādiem, kas it kā šad un tad nāk, kaut ko ir sapratuši, bet tai pašā laikā nav; it kā ir piederīgi, bet tajā pašā laikā vairāk formāli. Un tādiem daudzkārt arī ir pagrūtāk pieņemt runāšanu par ziedojumiem!

Par to, ko Tu raksti- es pilnībā Tev piekrītu!
Fokuss [213.226.141.104]
# Iesūtīts: 2011.12.12 01:24:46
Nu jau būs pagājuši gadi , tas notika ,,treknajos gados,, , kad naudas likās par maz , nožēlojamā kārtā dažiem vajadzēja vairāk.
Tad nu draudzes apbraukāja Eglītis , Krauliņš, Dz. Laugalis un sāka nodokļu jauno uzspiešanu. Ne brālīgu sarunu , bet lielu priekšnieku pavēļu formā. Draudzes uz to reaģēja ļoti nepretimnākoši , jo , diemžēl izpalika Rīgas brāļu pazemīgā attieksme pret mazākajiem. Taisni pretēji.
Tagad to var izlabot tikai un vienīgi atvainojoties draudzēm un Dievam. Bet to jau nu Dievam nesagaidīt.
Fokuss [213.226.141.104]
# Iesūtīts: 2011.12.12 01:28:24
Bet ja iet runa par ziedošanu draudzē pašā , tad noteikti. Ja tas nenotiek , tad tajā draydzē ar Evaņģēlija pasludināšanu , Bībeles stundām kaut kas nav kārtībā.
Draudzēm ir arī jāsūta ziedojumi uz ,,centru,,. Bet te atkal tas pats jautājums - centra attieksme pret draudzēm.
Fokuss [213.226.141.104]
# Iesūtīts: 2011.12.12 01:37:01
Mekletajs

Tā ir. Mani arī ir šokējuši gadījumi , kad draudžu vadītāji - a, tas nav rādījies , nav maksājis , metam ārā.
Ir kaut kādi aizspriedumi - mēs kaut kā savādāk, jo adventisti taču maksā 10to. Pietiek palasīt Kristīgo žurnālu cik daudz uzņēmēji maksā 10to un kā iņi tiek svētīti. Es arī nežēloju un pat , ja ir vajadzība dodu vēl.
Viss atkarīgs no sirds attiecībām ar Jēzu, pirmkristiešu kultūru utt. Mums jālīdzinās pirmkristiešiem.
gribu saprast [195.13.144.205]
# Iesūtīts: 2011.12.12 17:38:21
Vai kāds nevar ieteikt kādu grāmatu par desmito tiesu vai vispār par ziedošanu- kur skaidrots un viss izklāstīts!? Man tas ļoti palīdzētu šīs lietas labāk izprast!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 36523