atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Laulības gaisa balonā un citur
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.07.31 17:55:40
Daudziem pazīstams "brīvmācītājs" (nezinu gan, ko tas īsti nozīmē) internetā piedāvā vadīt laulību iespējamās vietas var būt gan dabā – pie jūras, ezera, uz plosta vai kruīzkuģa, savas dzimtas mājas pagalmā u.c. ierastās vai ne tik ierastās vietās. 21.augustā būšot Latvijā pirmās laulības gaisa balonā.
Gadus atpakaļ lasīju Svētdienas Rītā, ka LELB mācītājiem ir aizliegts vadīt laulības ārpus baznīcu telpām. Vai šis noteikums joprojām ir spēkā? Ja jā, tad kāpēc? Ko jūs domājat par Dieva svētības saņemšanu gaisa balonā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:52:47
Ingars
Nu ja valsts nodeva valstij. tā kā man nepatīk ķēpāties, sarunājām, ka priesteris mūsu vietā nomaksās, jo enīvejā ziedosim viņam naudu + vēl doma līdztekus ziedojumam uzdāvināt viņam 2 smukus krēslus baznīcai, jo viņam tādu nav un nav kur laulājamos sēdināt mises laikā... (baznīca ir 1,5 gadus)
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 10:57:20
sicilia
Cerams, ka mūsu arhibīskaps kādreiz pacels šito jautājumu, jo manā skatījumā kristīgi tas nav. Ok, par laulībām vēl nav tik uzkrītoši, bet kad par kristībām prasa naudu, tas gan ir sviests
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 11:02:22
Ingars sicilia
jūs te abi atkal vecu tēmu "bakstāt". Ja grib, lai mācītājs tikai salaulā, tad par to neviens nekādu naudu neprasīs. Bet lielākā daļa, protams, vēlas skaisti izpušķotu baznīcu, sveces, ērģeles utt. Jāprasa, kāpēc lai draudze par to visu maksātu it īpaši tādos gadījumos, kad jaunajam pāri ir vajadzīga tikai vieta.
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.08.04 11:13:17
Rausītis
Kristīgai draudzei vajadzētu apņemties bez maksas brālim un māsai izpalīdzēt, tā ir mīlestības brieduma pazīme

otrkārt - prasa gan naudu arī tāpat, varbūt ne visās draudzēs, bet es zinu, ka dažās tā ir
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:16:18
Ingars
pag, un ja pateiksi, ka ir švaki ar naudu, tad nelaulās, vai?

Kristīgai draudzei vajadzētu apņemties bez maksas brālim un māsai izpalīdzēt, tā ir mīlestības brieduma pazīme
izpalīdzēt ko tieši?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:18:47
Rausītis
pag, un ja pateiksi, ka ir švaki ar naudu, tad nelaulās, vai?

Būtu interesanti pārbaudīt

izpalīdzēt ko tieši?

Sagatavot telpu, piemēram
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:19:55
Ingars
a paši slinki sakārtot telpu?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:24:03
vilks
Protams, var jau paši visu izdarīt, ja nav neviens no tuviniekiem, kas viņus mīl
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 11:24:19
Ingars
nu tad veic pētījumu, bet es tiešām neticu, lai cik alkatīgs būtu mācītājs, ka viņš liegtu laulības saviem draudzes locekļiem naudas dēļ.

Sagatavot telpu, piemēram
aha, mūsu draudzē katru sestdienu no apīļa - septembrim notiek laulības, vasarā pat vairākas vienā diena. ko tad mums jāizveido wedding squad , lai izpalīdzētu jaunajiem?! un budžetu no kurienes rausim?

nedomāju, ka ir prātīgi ļaut kuram katram pašam pieteikties baznīcas izpušķošanā. zilus brīnumus varēs ieraudzīt.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:26:35
Ingars
tur jau tā bēda, ka principā jaunajiem vairumā gadījumu ir gan tuvinieki, gan viesu māja pasūtīta un citas atrakcijas, bet gribas jau uz baznīcas rēķina ietaupīt...sak, kāpēc jāmaksā, ja var nemaksāt?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:28:02
Rausītis
nu tad veic pētījumu, bet es tiešām neticu, lai cik alkatīgs būtu mācītājs, ka viņš liegtu laulības saviem draudzes locekļiem naudas dēļ.

Bet tas, ka vispār prasa, arī kaut kā tā nospēlē psiholoģiski

aha, mūsu draudzē katru sestdienu no apīļa - septembrim notiek laulības, vasarā pat vairākas vienā diena. ko tad mums jāizveido wedding squad , lai izpalīdzētu jaunajiem?! un budžetu no kurienes rausim?

Nu es jau neteicu, ka viennozīmīgi, protams, tavā draudzē ir savādāk.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:29:31
vilks

Bet, ja kāzas izmaksā tikai to pusstundu elektrību un viss?
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:39:16
Ingarstad jau vairāk par 5-10 Ls draudzes locekļiem neviens arī neprasīs (5Ls ir valsts nodeva, var maksāt arī paši pa taisno )
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 11:40:58
varbūt prasa audzināšanas nolūkos, citādi pie mums ir iegājies, ka viss kas ir saistīts ar garīgu kalpošanu ir par brīvu. tas, lūk, psiholoģiski ir vēl dziļāk "iesēdies", turklāt nepamatoti.

visi jūstas tik garīgi, tik garīgi, ka gandrīz vai pa gaisu lido un pēkšņi jūtas aizskarti, kad par naudu jārunā.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:47:18
Nu, kad visu paskaidro, tad arī visi pārpratumi izgaist
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.08.04 11:59:47
Ingars
visi pārpratumi izgaist `
drīzāk kā tajā aņukā " karotīte atradās, bet rūgtums paliek"
citādi šī tēma neuzpeldētu katru reizi no jauna.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:06:43
Ak, kā man patīk šitie `nabadziņi`. Tā ir klasika, prasīt pēc ērģelēm, vijolēm, flautām, ziedlapu lietus un sazin kādām ekstrām, bet nevīžot ne baznīcu pēc sevis sakopt, ne noziedot, lai mācītājam nav jākasa pakausis, kā tagad ar pieaicinātiem mūziķiem, kas savu darbu darījuši, norēķināties. Bet atbrauc `nabadziņi` ar tāadu limuzīnu, kura īre dažas draudzes mēneša budžetu nosegtu.
Tāda dulla doma ienāca prātā, redzot Rausīša jautājumu, vai nelaulās, ja ir švaki ar naudu. Varbūt tā arī būtu jādara? Kā tad par gīmeni un bērniem rūpēsies, ja paši knapi dzīvību velk. Re, austrumos, ja gribi precēties, jāpierāda ka vari to atļauties, un līgavu jāizpērk.
Protams, ironizēju, un uzskatu, ka liels ziedojums nav obligāts priekšnosacījums laulības svētīšanai, bet cik ir nācies novērot, tad tas, kurš radis pieticīgi dzīvot, drīzāk atcerēsies padomāt arī par draudzes vajadzībām, bet šitie `vaidošie nabagi` ir suga, kam gribās `smuki iznesties` uz citu rēķina, jo visa pasaule šiem parādā.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.04 12:09:13
Rausītis
kaut ko nesapratu... ko tu man uzbrauc, es tikai izteicos, ka izlasot par summām ko prasa luterāņi, ess aizdomājos, cik man būtu zolīdi ziedot savam RKB priesteri... .. es to rēķinu, ka jāmaksā ērģelniecei, tantei Ņinai konfeskaste par sakārtošanu (puķes vedu es pati) + priesterim...tikai cik tam priesterim
mani izbrīnīoja vienkārši summa 120 ls vai 150 ls vai 180 ls man radās jautājums kur tāds cipars izmaksām.... ( šis izmaksās nāk no sarunām portālā precos.lv)
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.08.04 12:11:05
kāpēc tu domā, ka tas bija uzbrauciens?!

oi, tur labās sarunas. Esmu lasījusi, ko raksta par mūsu baznīcu un mācītāju. nezinu raudāt vai smieties.

Man par laulību ceremoniju bija tāds pats domu gājiens kā tev, turklāt, man nepatīk, ka baznīcu kaut kā īpaši pastiprināti izpušķo.
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.08.04 12:12:56
Rausītis
tā izklausījās kā apvainojums ko tādu tēmu cilā... utt. kāpēc citiem jāmaksā....
vienkārši es nesaprotu kāpēc summa ir 180 ls.. kāpēc ne 500 ls par laulāšanu vai 30 ls?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 4200