atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Nebibliski aizspriedumi jeb Kurp lido Rubenis un budisti ;)
-Jona-
Iesūtīts: 2009.01.23 12:42:24
Izlasīju. (Juris Rubenis, "Ievads kristīgajā meditācijā".
Godīgi sakot, iespaids ļoti pretrunīgs. Tik ļoti, ka ja tas būtu kāds tulkojums un autors nebūtu zināms kā mācītājs, kurš sludina Evanģēliju, tad iespaids būtu negatīvs un tā grāmatiņa lidotu turpat kur citas no sērijas "kur budisti runājas ar kristiešiem"
. Mārtiņš.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 14:24:08
-Jona- pilnīgi piekrītu tavam pēdējam komentam!

Pārsteigumu tajā dienā būs daudz!

Bet man rodas iespaids, ka tev jau ir atklāta visas Dieva tiesas un tu jau sen zini, kurš uz kura ceļa kurp iet! Nu man prieks, ka tev tādas Pravieša un Garu pazīšanas dāvanas!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.01.23 14:37:22
Nu tad tev, Ctulhu, saldajā:

Bet nav ko te šķēpus daudz lauzt. Nav vairs ilgi, kad ies vaļā pa īstam, un tad nu katrs redzēsim pats. Proti, vai pēc debess spīdekļu sakustēšanās tur nosēdīsies šumeru pirmmāte, Krišna ar Ardžunu vai Buda sakrustotām kājām...
... vai tomēr būs redzama Cilvēka Dēla zīme – liels Krusts pa visām debesīm.
/ Jona, Delfi, 22-03-06 12:07/


Bet kamēr vien budists piekopj augstāko bausli, t. i., Mīlestību , tikmēr viņš manis pēc var domāt visu ko. Mīlestība ir augstāka par ticību un Dēla zaimošana nezināšanā taps piedota, kā stāv rakstīts..
Budists (muslims, krišnaīts) no visas sirds varbūt domā, ka maldās tieši kristieši... nu tad jau redzēs.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 14:43:48
-Jona- nevar piekopt Mīlestību un tai pat laikā noraidīt Mīlestības inkarnāciju

Lūk, ko teiks šāds "mīlestības piekopējs" kad viņa priekšā nostājas parasts Jūdu vīrs un saka - ES ESMU šis ceļš, patiesība un dzīvība! Konfrontācijā ar Kristus Personu krīt visas iluzorās izlikšanās un ārējais smukais paskats, tur arī cilvēka daba izkristalizējas tik skaidri, ka to vairs nevar noslēpt ne aiz kādām ārējām skaistām baltām drānām... Kristū cilvēka būtība atklājās... tad arī "labo darbu" motīvi kļūst redzams, tad arī kļūst redzams, vai tas laupītājs pie krusta pa nopietnam ticēja un lika cerību uz Kristu, vai tikai runāja tā... lai būtu ko skaisti reportēt nākamām paaudzēm!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 14:45:26
Ctulhu... manis pēc vari ticēt Jonas Dievam... Tas tomēr ir tuvāks Kristum nekā tavējais!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 14:47:12
Olita... redz, ja mēs vēl saskaldītu Rakstus līdz vārdiem un burtiem, tad arī šis texts ir Rakstos pamatots

Ja Rakstus neredz un nesaprotu kā vienu veselu, bet skalda pa pantiem nevis tver kopsakarībās un kontextā... tad no tiem var uztamborēt dajebko...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 14:49:52
Ctulhu, a salīdzini ta ar ko? Ar kādu savu personīgo modeli par to kas ir labs un kas slikts, kas ir pareizi un kas nepareizi

Tādējādi... mmm... ir visai drošs rezultāts paredzams, tev vistuvākais būs tāds Dieva modelis, kas atbildīs būtībā tava paša subjektīvajiem uzskatiem... Tātad Ctulhu drīzāk par labu atzīs tādu Dieva modeli, kas ir radīts pēc Ctulhu tēla un līdzības

A kudī interesantāk ir skatīties, kādu Dieva Modeli piedāvā Kristus! Lūk to lai redzētu, nepietiek ar no kontexta izrautiem citātiem... tur vajag redzēt Rakstus no putna lidojuma... Tas prasa ilgstošu meditāciju un studēšanu... un ticību!
Kā teica, šķiet Augustīns, - ticu, lai saprastu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 15:03:22
Ctulhu, tur tā lieta... ja tu spēsi savā galvā dabūt nepretrunīgu Dieva Modeli, pac nemainoties... tad esi drošs... tas nav ne tuvu tam kāds ir Dievs
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 15:13:43
Ctulhu, kaifs tajā, ka tu mēģini satūcīt vairāk infas sevī kā tur salien... Tu gribi ar plakanām smadzenēm aptvert telpisku piramīdu

Dievs ir daudz daudz daudz lielāks par Cilvēku, tāpēc jebkura Dieva projicēšana Cilvēka izpratnē apriori būs pretrunīga... Tāpēc Dievs pats priekš Cilvēkiem to ir veicis - nākot Kristū - ņem Kristu un tas ir Dieva Modelis "for dummies"!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 15:21:07
Mulders ja izraušanai no konteksta tik nelabvēlīgs iespaids, tad kāpēc citēt? Varbūt to var izteikt savādāk, ar savu izprasto domu, mūsdienīgā stilā? Tā, lai aiziet līdz smadzenēm visiem, ne tikai izredzētajiem?

Redz... ja es pārfrāzēšu saviem vārdiem, tad man neklausīs, apsūdzot, ka es pats no sevis to izdomāju. Tāpēc es norādu uz KONTEXTU, parasti citējot daudz vairāk kā vienu pantu, taču vienmēr aicinu neticēt MAN, bet pašam iet un to citātu izlasīt visā kontextā... lai redzētu PAR KO šajā rakstu vietā vispār ir runāts, par ko ir tēma etc. etc. etc. Raksti nav nekāds šifrs, normāli rakstīti... tāpēc citātiem vienmēr liek precīzu norādi, lai cilvēks ar iet un pārbaudīt!

Es īpaši skeptisks esmu pret "viencitātniekiem" - jo tā kā man ir tā (ne)laime pārzināt praktiski lielāko daļu svarīgās JD vietas to kontextos, es ļoti labi dažkārt redzu kā cilvēki manipulē ar rakstu vietām, nocitējot vienu pantu, bet ignorējot bezmazvai nākamo vai iepriekšējo, kas atšifrē šī panta īsteno nozīmi!

Tā pati mūsu -Jona- ļoti mīl referencēties uz to, ka Kristus prasījis no jaunēklļa vai šis ir izpildījis visu bauslību un jaunēklis to apliecina. Un to -Jona- zīmē, kā kristieša modeli... un tomēr viņa vienmēr un visos laikos ir ignorējusi visu šo kontextu, kas parāda, ka galu beigās Jaunēklsi aiziet noskumis... jo Kristus uzrāda, ka neviens nekad un nekādos apstākļos nevar izpildīt Bauslību, bet tie, kas domā, ak var, tiem īpaši Kristus uzrāda viņu grēku... ka tiem jaaizet PROM noskumušiem... un tad seko slavenie vārdi - Kas tad var tapt pestīts? Uz ko Kristus atbild - Kas cilvēkam nav pa spēkam, to Dievs var... Un šī ir šī panta par jaunēkli un Kristus jautājumu par bauslības pildīšanu, atšifrējums... un to -Jona- vienmeŗ un visos laikos ir ignorējusi un saviem lasītājiem vienmēr un visos laikos ir slēpusi, un ikreiz, kad es nāku un šo Rakstu Vietu atšifrēju līdz galam, viņa mani apsūdz Velna Evanģēlija sludināšanā... un tas ir normāli, jo -Jona- ir no tās kristiešu iesācēju kastas, kas ir iesprūduši bauslības pildīšanā... tā arī neizprotot, kāds bij bauslības uzdevums uz ko tā vērsta, un kāpēc Kristū tai vairs nav nozīmes! Par to arī visa Galatiešu vēstule runā... par šo vienu vienīgo jautājumu - ka ar bauslību nenāk taisnība, bet gan sods! Taisnība nāk ar ticību!

Lūk un ja cilvēks neķer kontextu un visu Rakstu kopsakaru, viņš pinās pa mazām druskām, ko it kā ir sapratis un domā ka tas arī IR viss... Cilvēks ir iemācījies rēķināt pirmā 100 robežās un ar to iedomājas, ka ir apguvis visu matemātiku un sapratis, kas tas tāds ir!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 15:23:10
A kaadas problemas, kexi operee ar 10 un 11 dimensijaas vibreejosiems stringiem un ar daljveida dimensijaam un imaginaaraam dimesijaam un neko.. A jamiem mozgas ta arii 3D.

Aha... un pretrunas kā ir tā ir Tāpat tā Relativitāte ar Kvantu fiziku kopā nelīmējas... Uz papīra skaisti, praksē - nehrena!

Nav obligaati, Galatika arii ira daudz daudz lielaaka par cilveeku, bet nepretruniigs galaktiku modelis mums vrodje ira.
Incanti, kur tad šis ir? Moš paziņo to kosmologiem! A to šie lauž šķēpus vēl tagad!

Kjeza ira pretruniigumaa.
Nav! Bet tas ir offtopiks... nevajag dereilot
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.23 15:29:28
Olita, cilvēki ir palikuši slinki, lai Rakstus lasītu... lai DZIRDĒTU ko Dievs viņiem grib teikt... Visi uzreiz grib sēdēt lotosa pozā 3cm virs zemes un pavēlēt Dabas Spēkiem...
Cilvēki ir par slinkiem lai mācītos saksaitīšanu, viņi uzreiz grib diferencālvienādojumus risināt... Un tādā pasaulē, kur fast-food garīgums ir populārs, ir ļoti viegli ietirgot "pseido-garīgumu" un tad, kad tu šādam cilvēkam, kas sarijies hamburgerus, norādi, ka viņš ar savu holesterīnu drīz atmetīs ķeseli, bet viņam derētu ēst kvalitatīvu pārtiku, tā viņš no savām augsti garīgajām pozīcijām tik pasmejās!

Nu ir divi veidi kā iepazīt pasauli - Dieva ceļs, un grūtais ceļš. Kas netic Dievam, tas dabon par sekām pārliecināties empīriski!

Tāpēc... liela daļa Kristiešu ir izlasījuši desmitiem grāmatas PAR Bībeli PAR Svētajiem, bet nekad nav lasījuši pašus Rakstus, pašus Svētos un tad brīnās, ka uz viņu nekonsekvencēm norāda... Un tad viņi velk ārā savus "iecienītās rakstu vietas" kas visticamāk tāpat ir pagrābtas no kādiem 3ajiem avotiem un sper laukā, paši nesaprazdami nedz no kurienes tas ņemts, nedz kā tas iederās pašos Rakstos neko nesaprot... bet "skan skaisti"... tā teikt "izskatās smuki un izklausās dikti garīgi"!

Šie cilvēki mutes pavēruši klausās, ko runā visādi mācītāji, kas meditē... bet šie klausītāji jau nesaprot to ceļu, kas savieno to saskaitīšanu pirmā desmita robežās ar parciālajiem diferencālvienādojumiem! Viņi nav šo ceļu gājuši, un tomēr atvērtu muti rij šo netriviālo informāciju, protams, pirms tam to pārgremo savā triviālajā 4kantīgajā izpratnē... un čau... pāri paliek tikai Čix!

Ari tu... gribi lai tev Dieva Vārdu izklāsta kaut kāds viduvējs Mulders... tu tiešām domā, ka es labāk par Dievu varu pateikt, to ko Dievs tev grib darīt zināmu? Tad tev pie Pāvesta jāiet, tas viņiem tā mācība ir, ka Civlēki labāk par Dievu skaidro Dieva teikto!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.01.23 15:40:34
Ctulhu
...Neskatoties uz Jonas misticismu...

"... autors ar apbrīnojamu toleranci savij Austrumu meditācijas un jau izsenis pastāvošo kristīgās meditācijas tradīciju, atklājot to kopīgās saknes un līdzīgos mērķus. Rubenis neizmanto labi pazīstamo reklāmtaktiku – noniecināt svešu preci, lai izceltu savējo, bet neuzbāzīgi uzsver kopīgo, nenoliedzot arī tādu garīgo tradīciju kā dzenbudisms un joga dziļāko sasaisti un izmantojamību kristīgajā praksē. „Pārbaudiet visu – kas labs, to paturiet,” viņš citē Sv. Pāvila vārdus atbildei uz iespējamiem radikālāk noskaņotu ticības brāļu pārmetumiem par mistiskās pieredzes ievīšanu šķietami tik racionālajā luterismā. Grāmatas pirmajā daļā sniedzot ieskatu kristīgās meditācijas jēdzienā un vēsturē, autors mudina nebaidīties no vārda „mistika”, jo kristietības būtība balstās uz mistēriju – tās spilgtākais apliecinājums ir tepat aiz stūra gaidošie Ziemassvētki..."

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/publ/article.php?id=2660
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.01.23 15:55:57
Ctulhu
Par to Dieva modeli funktieris ir apmēram tāds, ka tas modelis mūsu prātam ir par sarežģītu.
Tas apmēram kā suns spriestu par šaha spēli. Prāts par īsu, atrodās pretrunas - kauliņi spelē ir, bet nav ēdami, utml.

Vai arī - mēģini izskaidrot ābečniekam par kvadrātsaknes vilkšanu no negatīviem skaitļiem...

Kāds ir pamats uzskatam, ka mēs varam visu izprast?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.23 17:36:02
Ctulhu, pārfrāzēšu Ezīti!

Kāds ir pamats uzskatam, ka varam visu izprast esošajā paradigmā?

Varbūt, lai izprastu Uicilopoctli motīvus, mums vajag jaunu skatījumu uz lietām vispār... Kas izskaidrotu neizskaidrojamo, nepazaudējot, jau skaidro!

Netiek prasīts atmest zināmo, bet tiek lūgts būt atvērtam jaunām stratēģijām nezināmā izpratnē!

Jo kāpēc bremzējam izpratnē... tak tieši tāpēc, ka kaut kas pietrūxtās... Ir aplami domāt, ka nu mums viss ir kabatā, atliek tik sastutēt pēc vajadzības! Ja ko nezinām, tātad tā ir pirmā pazīme, ka mums rociņas par īsām... vai par līkām... Tātad jāstrādā pie jaunām paradigmām, iespējams pat jaunas valodas, kurā izteikt to, kam esošā valoda ir par īsu!
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.23 18:53:46
-Jona-:
Bet kamēr vien budists piekopj augstāko bausli, t. i., Mīlestību , tikmēr viņš manis pēc var domāt visu ko. Mīlestība ir augstāka par ticību un Dēla zaimošana nezināšanā taps piedota, kā stāv rakstīts..
Mulders:
nevar piekopt Mīlestību un tai pat laikā noraidīt Mīlestības inkarnāciju (..) ko teiks šāds "mīlestības piekopējs" kad viņa priekšā nostājas parasts Jūdu vīrs un saka - ES ESMU šis ceļš, patiesība un dzīvība

Tas demonstrē interesantu problēmu - ko kristieši īsti pielūdz - parasto jūdu vīru, galdnieka dēlu no Nācaretes jeb vai Dievu, debesu un zemes radītāju, kas ir Mīlestības iemiesojums. Liekas, ka Mulderam vairāk pie sirds iet pirmais, bet Jonai otrais.
Protams, kristieši tūlīt teiks, ka tas ir viens un tas pats, bet tā gluži neliekas.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:04:55
incognito
Nu vispār es pielūdzu Jēzu visās Viņa izpausmēs, un ļoti jau nu gribētos arī TUR satikt Viņu cilvēciskā veidolā. Nevis tikai pa gabalu, ugunīgām acīm un kājām kā zelta rūda ... t.i. dievišķā neaizskaramā mirdzumā.
Bet, ja par tēmu, tad skaidrs, ka Dievs ir vienlīdz mīlošs Dievs visiem Saviem bērniem, tas ir arī visnotaļ bibliski:

10 jo tālab mēs pūlamies un cīnāmies, jo esam likuši savu cerību uz dzīvo Dievu, kas ir visu cilvēku , visvairāk ticīgo Pestītājs.
11 Piekodini un māci šīs lietas...
/1.Tim.4/
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:09:32
-Jona-
Nu jā.. es saprotu, Mulders ir luterānis, vai drīkstu jautāt, kāds kristietības virziens ir tuvākais Tev?
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:18:10
incognito
Esmu luterāne, mācītāja J.Rubeņa kristīta un iesvētīta (tāpēc vienmēr saukšu viņu par savu mācītāju). Bet bibliskā perspektīva ir, ka visiem novirzieniem jātiecas uz kopsaucēju un saskaņu, jo:

16 Man vēl ir citas avis, kas nav no šīs kūts; arī tās Man jāatved; arī viņas dzirdēs Manu balsi, un būs viens ganāms pulks un viens gans.
/Jņ.10/

tāds ir kristiešiem dotais uzdevums laiku beigās. Tieši tādi arī ir daudzi mācītāji, par ko viņus tiešām cienu.
incognito
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:22:40
-Jona-
Tad man jāpiekrīt Ctulhum, ka Bībelē acīmredzot var pamatot jebko, vienkārši katrs izvēlas to, kas tuvāks sirdij un tie dumākie šo izvēli uzskata par vienīgo patiesību.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.01.23 19:35:07
incognito
Nē, nevar pamatot gluži jebko. Konfesijām ir gan atšķirības, bet ir lietas, par ko neviens kristietis nešaubās. Laika gaitā arvien gan (tīši vai netīši) rodas sagrozījumi, bet tāpēc jau Dievs ir Dievs, ka nekādā gadījumā neatstāj visu pašplūsmā, bet gan vada un atgādina Pašus Pamatu. Vienmēr, visos laikos.
Ne par velti pieteikts atklāsmes nenicināt . Es nenicinu un tāpēc skaidri redzu, kas turas pie Evaņģēlija, un kas izgudro atvieglojumus un visvisādi muhļī .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 4666