atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību un atkal par to pašu - par mīlestību!
S.R...
Iesūtīts: 2008.12.09 11:03:33
šodien iekrita acīs(sirdī šis.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Zive.
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:44:23
Gaida Sniedziņa
es gan biju domājusi

Piedod, jaukā! Es vēl pagaidām māku tikai lasīt rakstīto nevis domas :P
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:44:45
Ingars

kā redzam - ne labie darbi paši par sevi, bet sekošana Jēzum piešķir jēgu gan dzīvei, gan darbiem. Bet uzreiz jau noklusināšu satrauktos prātus - nu nav sekošana Jēzum bez labajiem darbiem
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:48:46
Ingars Vai gadījumā, ja nebūtu Jēzus, tad arī labo darbu nebūtu? T.i., vai "labajiem darbiem" ir tikai viens vienīgs "atskaites punkts"?
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:50:19
Zive.
bieži te diskusijās(un arī dzīvē) tā notiek, ka cilvēks ko pasaka - viņam brūk virsū, bet nepajautā, lai paskaidro!
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.09 15:51:26
a_masiks
paliec pie savām ateistiskām domām! man tās netraucē un es Tev nepiekrītu!
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.12.09 15:51:43
"Steidz darīt labu darbu, pat nelielu, izvairies no katras
apgrēcības, jo katrs labs darbs aizsāk citu labu darbu,
bet katrs grēks izraisa nākošo: balva par tikumu - pats
tikums, sods par grēku - pats grēks."
-- Talmuds

Izskatās, ka labam darbam, kā kam tādam, kas ir ieausts cēloņsakarības jeb notikumu ķēdē, ir jēga par sevi. Katra atsevišķa darbība rada citas darbības: pozitīva - pozitīvas, negatīva - negatīvas.
Zive.
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:53:46
Gaida Sniedziņa, tāpēc, ka liekas pilnīgi skaidrs, ko cilvēks saka
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:55:25
a_masiks
Dievs ir mīlestība!
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.09 15:56:00
Zive.
eh.. jā daudzreiz liekas,ka viss ir skaidrs, bet izrādās nekas nav skaidrs!
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.09 16:04:45
a_masiks
tavi apgalvojumi ir tik pat absurdi kā:
piedādīt - kuminisms atbalstīja Dieva(kristiešu) eksistenci?
Gaida Sniedziņa
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:10:36
Ko?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:29:15
*Duksis

būtība ir daudz dziļāka - tā kā cilvēks ir samaitāts grēcinieks pēc dabas, tad visi labie darbi automātiski ir netīri samaitāti, nepilnīgi un tas jau arī reāli redzams. Pat pagāni zin sakāmvārdu - gribēju kā labāk, sanāca, kā vienmēr (tizli)

arī Pāvils raksta, ka gribot labu mums sanāk ļaunais, jo taču miesas prāts pats par sevi ir ļauns. Un ļauns nevar izdot labu, tas var vienīgi izdot ļaunumu, kas ārēji izskatās labs


Nu kāpēc jūs nevarat pacelties pāri materiālismam un paraudzīties uz lietas būtību no dievišķas perspektīvas - taču nekas no tā labuma, ko mums dod cilvēki, lai kā arī viņi pūlētos, mums nepalīdz dvēseli no grēkiem atbrīvot, no elles izbēgt.

Un ir arī protams otra galējība - tie tie, kam ticība ir runāšana, kas saka brālim....eh labāk nocitēšu

14 Ko tas palīdz, mani brāļi, ja kāds teic, tam esot ticība, bet tam nav darbu? Vai ticība viņu var izglābt?
15 Ja brālis vai māsa ir kaili un tiem trūkst dienišķas barības,
16 bet kāds no jums viņiem teiktu: ejiet ar mieru, sildieties un baudiet barību, - bet nedotu viņiem to, kas miesai vajadzīgs, ko tas palīdz?
17 Tāpat arī ticība, ja tai nav darbu, tā pati par sevi ir nedzīva.


Kā redz, te pretimrunāšana ir izslēgta, jo ticība no labajiem darbiem netiek atdalīta, tikai jāsaprot, ka ticība ir labo darbu izraisītāja, nevis otrādi

Tas ir muļķīgi paļauties uz to, ka darot labu, bet bez Dieva mēs padarīsim pasauli labāku, nē, tas ir tas ko jau teicu - barot cūkas kaušanai, ārstēt uz āvi notiesāto - ko tas dod, ja nav nekādas nākotnes? Kāda jēga eksistencei?
Interesanti kā filmā "Matrix" tas tika pasniegts ņemot priekšā ateisma viedokli, Dievs tur pilnībā tika izslēgts un loģisks bij Smita spriedums, ka cilvēka eksistencei nav absolūti nekādas jēgas, bezjēdzīga eksistence, kā vīruss, kā parazīts

Lūk to domu satvert - ja izņemam ārā Dievu, tad viss ir bezjēdzīgs, arī vislābākie un cēlākie darbi, tiem nav jēgas, ja nav Dieva
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:33:02
Ingars Izsaku cerību, ka kādreiz tu varētu domāt ari savādāk. Kaut gan man, godīgi sakot, tas ir pilnīgi vienalga... .
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:38:35
*Duksis

Man tev ir viens jautājums - uz kā balstās tava pārliecība? Vai tā reāli darboajs praksē? Ko dod tava labdarība, ja cilvēks tāpat paliek bezcerībā? Tas ir kā iedot dzērājam piedzerties, lai viņš atkal uz pāris stundām aizmirst par savu nožēlojamo stāvokli

Nu pagādā, nu parūpējies, aiziet katrs savās ikdienas gaitās, cilvēks atkal iet savu dzīves ceļu, jā ir kādi uzlabojumi, taču vienmēr prieks ir pārejošs, viņam vajag vairāk - saproti manu domu gājienu?

Tu kādam esi palīdzējis, LABI, tā nav vienreizēja labdarība, bet tu par šo cilvēku rūpējies regulāri - VĒL LABĀK. Bet neticīgie parasti pie tā arī apstājas un domā, ka nu viss, kas cilvēkm vajadzīgs,jau ir, bet ak vai - lāpēc tad paliek slāpes, ilgas pēc vēl kaut kā vairāk Kāpēc tu nespēj pilnībā apmierināt cilvēka vajadzības? Atbilde ir elementāra - tāpēc, ka tu neesi Dievs
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:40:06
Kā redzi, es mudinu tieši darīt vēl vairāk laba, nekā ateisms uzskata un spēj piedāvāt
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:43:28
Ingars Nu re... pats arī atbildēji manā vietā! Paldies.

Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 16:44:45
*Duksis
Nu re... pats arī atbildēji manā vietā! Paldies.

Par to atskaites punktu?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 17:00:22
Olita

Nu tas arī ir mūsu uzdevums - pievērst pēc iespējas vairāk cilvēku Kristum, lai pēc iespējas vairāk kristiešu būtu, lai pēc iespējas viarāk būtu tādi, kuri labdarībā iet tālāk par vienkārši fizisko vajadzību apmierināšanu
Ingars
# Iesūtīts: 2008.12.09 18:15:59
Olita

nenotiek nekas neparedzēts - tas viss ir pravietots. Turklāt vaina nav tik daudz sludināšanā, kā tajā, ka cilvēki kļūst arvien kūtrāki pret Svētā Gara ierosmēm

Dona Eriksone

Atvaino, bet mana necilaa pieredze rada, ka lielaakajai daljai kristieshu ir daudz primitiivaaka izpratne par ljaunu un labu nekaa nekristieshiem.
Tas ir vispārīgs nekonkrēts apgalvojums, turklāt bez argumentēta pamatojuma, bez pierādījumiem, subjektīvs spriedums utt.
Katram sava pieredze, es varu pēc pieredzes teikt pavisam ko pretēju tavai pieredzei, taču tas neko nepierāda

TURKLĀT - nav runa par viena viena otra kristieša izpratni par labo un ļauno, bet gan Dieva izpratni, par to, ko Dievs par to atklājis Savā vārdā, runa ir par to - ko māca bībele par ļauno un labo.
LittleWonder
# Iesūtīts: 2008.12.09 20:28:21
Olita
nopietna un nenopietna baznīca? Kā tu to definētu lūdzu?
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 132 , pavisam kopa bijuši: 3124