atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai Kristu var uzskatiit arii par Politisku darboni.
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.09.05 11:22:24
Kristus gan atteicaas par laiciigu priekshnieku uztaisiities, tachu vinja un kristieshu ietekme uz lokaalo politiku tomeer bij.

Vai uz Kristu var skatiities kaa uz sava laika politikji?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.09.12 11:48:37
Aivars
Piemēram, darboties kādā politiskā partijā?
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.09.12 11:55:29
Raimonds
Nu man jau arī ir grūti iztēloties, kā mācītājam iesaistoties vienā politiskā partijā uzreiz nebūtu grūtāk kalpot citu partiju draudzes locekļiem. Nav jau slikti, ja mācītājs tomēr pārstāv tikai un vienīgi Kristus partiju. Tai pat laikā, kāpēc gan lai Dievs nevarētu arī kāda mācītāja sirdī kaut ko darīt lietas labā arī politikā iesaistoties ar pilnu atbildību? Teiksim tas, ko padarījuši Martins Luters Kings vai Desmonds Tutu un vēl citi, noteikti nav nekas nosodāms.
Bet runājot par kristiešiem, kas nav mācītāji, tur nu noteikti pat ir jāmudina uzņemties atbildību un nevairīties no iesaistīšanās politikā tikai tādēļ, ka esi kristietis.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.09.12 12:09:11
Raimonds Kā Tu domā, vai mācītāja kalpošana ir savienojama vēl ar kādu citu profesiju?

Ja netraucē kalpot un ir laiks, piemēram mazā lauku draudzē kalpojošs mācītājs, kāpēc ne. Lai strādā un saprot, kā naudu pelna.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.09.12 12:09:34
Aivars
Bieži tiek sacīts, ka politika ir ļoti "netīra". Vai šādā gadījumā kristietis iesaistīdamies politikā, pats nekļūs "netīrs"? Tāpēc vai tā nav provocēšana uz grēku? Tur taču tikai melo un zog... (kā domā vidējais latvietis).

Skolnieks Šobrīd, man šķiet, tas ir liegts.
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.09.12 12:13:18
Aivars Bet viņš jau nesaka, ka kristietis nedrīkst būt politiķis

Es jau ar to nesaku. Mēs visi varam un mums jābūt politiķiem - tik katrs savā vietā. Un būtu apsveicami ja apzinātos katram doto varu un tad to arī izmantotu, nevis līst lauciņā, kur vara ir iedota citam

Raimonds Šobrīd, man šķiet, tas ir liegts.
To es nezinu, bet tas man šķiet absurdi.

Vai šādā gadījumā kristietis iesaistīdamies politikā, pats nekļūs "netīrs"?
Nav ko iet mežā ja no vilka bail.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:20:45
Raimonds
Nu Jēzus kaut ko šai sakarā pārmeta sava laika reliģiskai kustībai par ārējas šķīstības simulēšanu, un šokēja ar to, ka nebaidījās `sasmērēties`
Protams, politikas pasaule nāk ar saviem kārdinājumiem, ko cilvēks vai nu iztur vai neiztur. Tādēļ arī par politiķiem jālūdz, un jāsvētī viņi gan ar Bauslību gan Evaņģēliju. Ja cilvēks jūt, ka pie pirmās izdevības viņš zags un melos, tad nevajag iet politikā, bet pie psihiatra varbūt. Bet nu nez vai lādot `netīros politiķus` kāds pats kļuvis īpaši tīrāks
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:30:33
skolnieks.
nevis līst lauciņā, kur vara ir iedota citam
Kā Tu to saproti? Ko nozīmē līst? Ko nozīmē `vara iedota`?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:30:53
Aivars
Citreiz to mūsu tautiešu lōģiku ir grūti saprat. Nu, kā ievēl pagastvečus? Visi zin, ka šamam līp pie rokām manta, ka groza visādas apšaubāmas "rebas", bet kad pienāk vēlēšanu laiks, tik un tā šamo atkal ievēl. Vakar vēl vienam jautāju, bet kāpēc atkal par to pašu? Nu, bet par ko citu? Šito pazīstam, labāk, lai pa vecam! Viņš labi izskatās, māk runāt. Varbūt vēl ko labu izdarīs. Latviskais konservatīvisms. Ja man tīši neskrien virsū , tad lai paliek kā ir!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:37:07
Raimonds
Nu taisnības labad gan jāsaka, ka arī Israēlieši šitā savu Saulu vēlēja - psihs jau bija - te no ratu apakšas jākeksē, kur paslēpies, te gatavs visus ar šķēpu pārmācīt, bet nu galvenais, ka labi izskatās un ir mūsējais, un ja politikā tāpat pilns ar goliātiem, tad tur jau tikai tāds beserks, kas var jūga vēršus sakapāt, var atļauties iet
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:46:05
Aivars Kā Tu to saproti? Ko nozīmē līst? Ko nozīmē `vara iedota`?

Vienkārši: kas ir pasaules valdnieks? ko es varu darīt tur kur valda pasaules valdnieks?
Manuprāt atliek vienīgi darīt labu , cik spēj, ap sevi. Un nebļaut ja tevi traucē, bet ja bļauj tad bļauj tā ka sadzird.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 12:49:22
skolnieks.
Kristus ir ķēniņu Ķēniņš un kungu Kungs. Vai tad ne? Vai tad tā nav tā Jaunā Pasaule, kas nāk caur Evaņģēliju?
Palasi varbūt to N.T. Raita apceri, uz ko ieliku linku. Ko par to saki?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.12 14:06:39
Aivars
ka labi izskatās un ir mūsējais, un ja politikā tāpat pilns ar goliātiem, tad tur jau tikai tāds beserks, kas var jūga vēršus sakapāt, var atļauties iet

Precīzs psiholoģisks portretējums. Līdzīgi kā nepieskatītie ielas puikas izvēlas savus barvežus/ bandītēnus, vai bērnībā nemīlētas meitenes savus draugus - egocentriskus bezatbildīgus mačo.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.12 16:33:48
Aivars Ko par to saki?
Piedod bet man nav tik daudz laika lai lasītu šo apceri. Un manas angļu val. zināšanas tāpat šo rakstu interpretēs pa savam
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.09.12 18:11:38
Vispār jau nebūtu slikti, ja valsts un pašvaldību augstākais lēmēj un kontroles orgāns būtu vietējo tradicionālo konfesiju bīskapu/mācītāju padome, kas noteiktu prioritātes gan valsts gan pašvaldības vadītājiem- teiksim, baznīcas atjaunot, kristīgo mācību skolās paplašināt, sociālo jautājumu prioritāte etc. .
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 18:25:53
Pater Henricus
Kāpēc nebūtu slikti? Esmu dzirdējis pat bīskapus atzīstam, ka viņi nav tie labākie menedžeri. Neredzu jēgu, kādēļ cilvēkam, ko Dievs aicinājis par mācītāju vajadzētu ķēmoties rēķinot siltumtrašu un novada ceļu renovāciju izmaksas un konkursantu piedāvājumus. Katram savas dāvanas Kristus draudzē
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.09.12 18:36:09
Ctulhu
Tev te nav nekas konstruktīvs piebilstams. A kašķi ar Indriķi drīksti organizēt kādā ateistu lapā
Paldies Dievam, ka Baznīca ir nodalīta no valsts, un tādēļ tev kā LV pilsonim nav automātiski teikšana par Baznīcas lietām, jo tu neesi tai automātiski piederīgs un tev nav tiesību jaukties tās dzīvē.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.12 18:49:13
Aivar, es jau nedomāju, ka garīdzniekiem būtu praktiski jāvalda/jāadministrē, bet jānosaka prioritātes un konkrēti mēŗki un uzdevumi saistībā ar baznīcas misiju.
Un nevis kā tagad, ar lielu un lielākoties neauglīgu sarunāšanu, bet ar likuma spēku.
Ctulhu, cik reiz var stāstīt profāniem - baznīcas atdalīšana no valsts nozīmē, ka valsts nejaucas baznīcas vēstī.
Bet visās citās lietās baznīca tāpat kā jebkura sabiedrības grupa lobē savas intereses.
Un satversme nav skapis - pavirzīsies,nobalsosim un ierakstīsim, ka valsts pakļauta baznīcai.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 18:59:23
Pater Henricus
Nezinu gan. Un tad katrs neticīgs muļķis varētu lādēties, ka Baznīca vainīga pie tā, ka alimentu un nodokļu nemaksātāju bērniem nav pietiekoši pabalsti no valsts
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.12 19:13:01
Aivar , bet viņi tāpat lādējas, bet tad mēs viņiem tās mutes aizbāztu Par mutes brūķēšanu pret svēto baznīcu piespiedu darbi baznīcas sabiedriskie teritorijas sakopšanā.
Civillikumā ar kādreiz bija sods par Dieva zaimošanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 19:18:55
Pater Henricus
Man tas nepatiktu. Bija jau tāds laiks, kad makaronēdāju virsgans to mēģināja izdarīt pasaulē. Nekas labs tas nebija.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 61 , pavisam kopa bijuši: 33215