atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai valstij vajadzētu atmaksāt reliģijas studijas?
p.l.dassy
Iesūtīts: 2011.01.15 02:52:48
Jā!
Nē!
Kāpēc?

vēl:
Vai valstij vajadzētu atmaksāt kristīgās studijas?
Jā!
Nē!
Kāpēc?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
masiks iesmīkņā [95.154.230.253]
# Iesūtīts: 2011.03.02 11:35:22
Tēvs Indriķis , Jošs Mulders

sorry, man zaibala ka proksis uzkarina atbildes rakstīšanu, ij kaut kas garāks un pamatotāks par PNH vai *** - pazūd prokša erroros. sāk palikt pavisam nelietderīgi izniekotā laika žēl, ibo pat atbilde neiekopējas. It sevišķi, ja tā ir pietiekoši gara.

atvaino... iet kaut kur citur un palikt paarlieciibaa, ka kristieshi ir duriki ibo neakceptee masika domaashanu valodu


ok, sekošu šim padomam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.02 11:36:29
masiks, man jau instinkts izstraadaajies, ja raksta garu palagu, tad notepadaa pirms submita, copy-paste uztaisiit
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.03.02 14:04:01
Ctulhu Znacit dogmas ir kautkas taads, kas pie patiesiibas neved. Tava dogma? Dogmas ( pasaules uzskata sistēma, uzstādījums) ir vai nu patiesas vai arī ne.
Kuras tieši, varēsim noskaidrot laiku beigās vai arī pārkāpjot mūžības slieksni.
Viena dogma pret otru dogmu ,jā, tas precīzi atspoguļo kristiešu un ateistu saskarsmi šajā forumā.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.03.02 14:30:43
Znacit dogmas ir kautkas taads, kas pie patiesiibas neved.

Aha... taas var tevi notureet kaut kaadaa permanentaa staavoklii, un ja tam buugu gadiijies buut patiesiibai, tad dogma tevi var pasargaat no maldiem... Bet pati par sevi taa nevar aizvest.

Imo atshkjiriiba starp Dogmu un Paradigmu semantiski iipashi liela nav... jeb manupraat var teikt taa Paradigma ir domineejosho Dogmatu kopa
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.03.02 14:33:20
Lai arii neesmu Wiki fans, bet wiki neslikti atspoguljo jeedziena Dogma semantiku manupraat:

Dogma is the established belief or doctrine held by a religion, ideology or any kind of organization: it is authoritative and not to be disputed, doubted or diverged from. .

Cik esmu sapratis no a_masika u.c. ateistiem tad vinjiem jeedziens "dogma" saistaas vairaak ar religjisku kontextu. Bet ir tomeer jaabuut informeetam, ka jeedziens neaprobezhojas tikai ar religjiju.

Principaa matenee - premisa/axioma - ir dogma.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.02 14:58:19
Nu tjipa parastie domu experimenti, ko Ct te biezji izveicis un kas saakas ar ``pienjemsim, ka eksistee

Luuk un uzreiz pa vidu kaads lec augshaa un breec... ko noziimee "existee"?
masiks garāmejot [67.159.36.30]
# Iesūtīts: 2011.03.02 16:00:59
Dogmas ( pasaules uzskata sistēma, uzstādījums) ir vai nu patiesas vai arī ne.
nē, tā tas nav.


Viena dogma pret otru dogmu ,jā, tas precīzi atspoguļo kristiešu un ateistu saskarsmi šajā forumā.

nē, tā tas nav pēc būtības.

Imo atshkjiriiba starp Dogmu un Paradigmu semantiski iipashi liela nav... jeb manupraat var teikt taa Paradigma ir domineejosho Dogmatu kopa
jā, manuprāt piekrītu.

Cik esmu sapratis no a_masika u.c. ateistiem tad vinjiem jeedziens "dogma" saistaas vairaak ar religjisku kontextu.

nē, tā tas nav. es māku izlasīt tezaurā vismaz 2 nozīmes, un labi izprotu, ka šai gadījumā otrā ir pirmās apakškopa, ibo pirmā ir vispārīga, otrā ir šauri specifiska. un kā reiz ja Indriķa sofistiskā žonglēšana šauri specifiskajā nozīmē bija vēl teo-loģiska, tad vispārīgajā nozīmē... ēee.... teiksim - neprātīga.
Līkcepure [213.102.147.9]
# Iesūtīts: 2011.03.02 16:52:08
Jošs Mulders
Kādām tad pēc cienīgtēva domām jābūt definīcijām? Plaši populārām šaurās aprindās?

Tieshi taadas arii definiicijas ira!


Ja? Un es biju domājis, ka definīcijas ir tam, lai atvieglotu komunikāciju. Nu tipa, kad es saku apelsīns, domāju oranžu citrusaugli, nevis zaļu pākšaugu un ekspektēju arī no tavas puses to pašu. Bet, well, kristiešiem jau neizdabāsi. Katram sava individuālā loģika un definīcijas.
Līkcepure [213.102.147.9]
# Iesūtīts: 2011.03.02 16:53:45
Ak jā, saukt oranžo citrusaugli par apelsīnu un nepieņemt, ka tas vienlaikus var būt arī zaļais pākšaugs ir TURĒŠANĀS PIE DOGMAS. Tikai tagad pamanīju.
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.03.03 09:49:31
ctulhu , mees fizikalisti varam apsaubiit pilniigi visu. - nu redz, atkal tava dogma.
Mēs, kristieši, kā materiālisti vārda labā nozīmē gan nevaram visu apšaubīt. Šai gadījumā apšaubām ar pierādījumiem nepamatotas cilvēku izcelšanās teorijas.
Interesanti, ka gan manis pieminētais boļševisms ar savu vēstures teoriju un šķiru cīņu, gan nacisms ar vienas tautas pārākumu pār citām ir darvinisma praktisks pielietojums.
Meitiņas - teorijas ir caurkritušas caur lielu asins izliešanu , bet no māmiņas - teorijas ir grūti atteikties, jo tad sabrūk visa ateistiskā evoluvionārisma dogma.
masiks uzjautrinās [74.63.86.218]
# Iesūtīts: 2011.03.03 10:54:16
Tēvs Indriķis
Šai gadījumā apšaubām ar pierādījumiem nepamatotas cilvēku izcelšanās teorijas.
tjipa - domāta bija teorija par cilvēka izveidošanu no dubļiem un okultā veidā ( iepūšot dvašu) šo dubļu maisījumu padarot par dzīvu radību?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.03 13:47:27
Ja? Un es biju domājis, ka definīcijas ir tam, lai atvieglotu komunikāciju.

Pareizi, bet lai atvieglotu komunikaaciju kaadaa konkreetaa cilveeku kopaa. Piemeeram to kaa man videnee defineeja "robezhas" jeedzienu buutiski atskjiraas no "pareizaas definiicijas" univeraa... Un dodu zobu, ka ja es te izbeertu to oficaalo definiiciju, es pac to nesaprastu kur nu veel neiesveetiitie...

Nu tipa, kad es saku apelsīns, domāju oranžu citrusaugli, nevis zaļu pākšaugu un ekspektēju arī no tavas puses to pašu. Bet, well, kristiešiem jau neizdabāsi. Katram sava individuālā loģika un definīcijas.

Bet ja tu runaasi ar biologu, tev var naakties precizeet...

Ibo vienam var pateikt kas ir gaisma, un citam pateikt ka gaisma ir elektromagneetisks starojums taadaa un taadaa vilnja garumaa... A veel kaadam tas buus viljnju vienaadojums... un visas buus definiicijas, tachu katra noteemeeta uz dazhaadu cilveeku grupu!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.03 14:47:07
Ctulhu, taapeec filmee kontextu!

Tas ir tikai tavs pienjeemums, ka vienam vaardam buutu jaanoziimee tieshi vienu lietu Ar sho pienjeemumu jau automaatiski tu esi sevi iedzinis slazdaa... jo pati valodas buutiiba nepagjeer vienviennoziimiibu visur un vienmeer.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.03 14:50:43
Hehe, tas bij arii Muldera pienjeemums, kad jams man brauca virsuu par vaarda materija ne taadu lietosjanu

Nu pareizi... taapeec katraa diskusijaa jaavienojas ko ar ko domaa kuraa briidii! Protams ja tu vienaa teikumaa vienu un to pashu vaardu lieto ar dazhaadaam noziimeem, toch putra sanaaks... Bet nu cauri paragraafam vai pat sarunas sekcijai jau gan var vienoties par teemu... galu galaa ir jeedziens - kontexts - ka biezhi vien pasaka priekshaa kas kaa domaats.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.03 14:58:34
Ctulhu, nee... abos gadiijumos vaarda noziime ir viena un taa pati...

Kristietiibaa parasti ar naavi saprot Dveeseles aizieshanu no Kjermenja... kas gan ljoti biezhi noziimee shii kjermenja izniicinaashanu vai padariishanu par nederiigu taalaaki existencei fiziskaa plaaxne

Taapat gariigaa naave ir Dveeseles noshkjirshana no Dieva...

Bet... mees esam offtopikaa.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.03.03 15:12:07
Ctulhu... nezinu... teica, ka nav Jehovietis... taatad kaads interesants briids! Prieksh ateista... hmmm sho to no rakstiem zin neraksturiigi.
Līkcepure [90.130.171.154]
# Iesūtīts: 2011.03.03 16:36:39
Tēvs Indriķis
Interesanti, ka gan manis pieminētais boļševisms ar savu vēstures teoriju un šķiru cīņu, gan nacisms ar vienas tautas pārākumu pār citām ir darvinisma praktisks pielietojums.

Patiesībā gan padomju, gan nacistiskajam režīmam pēc savas politiskās un sociālās dabas ir daudz vairāk pa ceļam ar Viduslaiku monarhijas-feodālisma-teokrātijas kombo, nevis sekulārām republikām tādā formā kā tās pastāv šodien. Atšķirības ir vairāk kosmētiskas un skar tikai pielūgsmes kulta objektu, kas komunistu gadījumā bija atsevišķas personas un to idejas, bet nacisma gadījumā - rase.
Līkcepure [90.130.171.154]
# Iesūtīts: 2011.03.03 16:40:04
Jošs Mulders
Bet ja tu runaasi ar biologu, tev var naakties precizeet...

Precizēšana nav tas pats, kas jēdziena pilnīga samainīšana. Tas ar ko tev bieži patīk niekoties.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 34824