atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu davinājumi vai korupcija?
Mārtiņš Urdze
Iesūtīts: 2010.12.01 15:33:29
Vai Jums tas arī liekas normāli, ka arhibīskaps pieņem dārgas dāvanas no draudzes un ka tā esot normāla prakse pie garīdzniekiem?
Skaties:
http://ltvzinas.lv/?n=video&id=3004
http://www.ir.lv/2010/12/1/lelb-zemes-davinasana-garidzniekam-nav-nekas-neparasts
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.02 23:28:04
Mārtiņš Urdze

Mārtiņ, viss ir ļoti vienkārši: naudas lietas jāļauj kārtot draudzei pašai ar savu mācītāju un nekas te nav jāregulē. Tirgus ekonomika arī šo lietu sakārtos, un proti tā, ka lielajās draudzēs kalpos tie labākie un spējīgākie, kuru aicinājums ir pilna laika kalpošana; savukārt mazajās draudzēs kalpos tie, kuru aicinājums ir kalpot ar Vārdu, bet nepārtikt no tā. Kad saņēmu no tā Kunga aicinājumu uz kalpošanu 1987 gadā, tad man tika pilnīgi skaidri arī pateikts, ka tas man nebūs maizes darbs. Ko jūs domājat, ka Dievam trūkst kandidātu arī šādai kalpošanai? Lūk to es sauktu par neticību, nevis to, kad man pārmeta, ka es neticot Ganiņa projekta sekmēm!

Mācītājs ir draudzes kalps , nevis otrādi. Tagad par prioritāti nu ir pasludināta mācītāju atalgošana. Cik interesanti: nevis Evaņģēlija pasludināšana, bet mācītāju atalgošana!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.12.03 01:24:52
Jānis Kalniņš, lēnām pār tiltu! Kur Tu redzēji tādu prioritātes pasludinājumu? To nu gan būtu interesanti redzēt! Va Tu tikai zvetē kā "gars liek"?
skolniekss
# Iesūtīts: 2010.12.03 06:42:40
lēnprātīgais Kur Tu redzēji tādu prioritātes pasludinājumu?

Var jau pasludināt pareizās prioritātes, bet pa vīlēm spiežas ārā pavisam kas cits.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 08:52:09
Jāni Kalniņ, kāpēc tu domā, ka nedrīkst labu vārdu par arhibīskapu tāpat vien - Kristus vārdā?
Starp citu, šis jautājums - par sekulāro ētiku ir apskatāms plašākā kontekstā nekā tikai saistībā ar konkrēto dāvinājumu. Mana pārliecība ir - nav nepieciešams lieki apgrūtināt kristieša sirdsapziņu. Tāpat, kā nav nepieciešams pārnest sekulārās biznesa attiecības - kapitālisma tirgus ekonomiju baznīcas lietās. Priecājies, ja amatbrāļiem ir labāka iztikšana, nevis noliec tos.
Bet tas, ka savu māju privatizēji - ir OK, un es būtu pirmais, kas nosodītu tos, kas tevi apsūdzētu neētiskumā.
Mārtiņ Urdze, kas tev iebilstams pret to, ka darītājs pats saņem atlīdzību par kazuālijām?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.12.03 11:24:10
lēnprātīgais

Tas ir LELB virsvaldes budžeta vadlīnijās un vēl kādā dokumentā, kuru mums prezentēja Jelgavā. Tas bija teikts tādā sakarībā, ka tagad draudzēm jāpiebremzē dievnamu remonti, bet galvenokārt jādomā par mācītāja atalgošanu. Kaut kā tā.
Gribētu dalīties [91.87.217.73]
# Iesūtīts: 2010.12.03 13:08:43
Man liekas, ka nav gan pareizi, ka garīdznieks saņem dāvanā Baznīcas īpašumu. Privāti draudzes locekļi var ziedot ko grib, bet izdāļāt Baznīcas mantu man šķiet aplama rīcība. Baznīcas īpašumi ir paredzēti Baznīcas attīstībai un nevis personiskai labklājībail. Nu tās ir tikai manas domas.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 13:12:57
Mana pārliecība vienmēr ir bijusi - baznīcas finanses pirmkārt, lietojamas mācītāju iztikšanai un dievnamu remontēšanai , pie tam trūkuma situācijā otra lieta var arī pagaidīt, jo pirmie ir dzīvi cilvēki, Baznīcas kalpotāji , kam jāuztur ģimenes.

Kā te nesen pareizticīgajiem bija - viņu uzticamākais latvietis K.Dimiters ar kundzi no grausta izveidoja glītu dievnamu,
bet pietika trūkumā paņemties no remonta līdzekļiem, kad paši pareizticīgie noēda bez sāls ar masu mēdītāju palīdzību.
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2010.12.03 13:23:05
Tēvs Indriķis baznīcas finanses pirmkārt, lietojamas mācītāju iztikšanai un dievnamu remontēšanai
Ar šādu uzstādījumu droši varu apgalvot, ka drīz Jums nebūs ko ēst. Bet zinu arī to , ka tā nedomā visi mācītāji.


Šeit ir LELB forums, kēpēc runā par tiem, kas nav iekš LELB un pie tam vēl aprunā. Kāds tam sakars ?
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.03 13:28:24
Ctulhu , trūkumcietējiem , tas varētu būt - otrkārt. Vēsturiski palīdzība trūkumcietējiem vienmēr ir bijusi baznīcas kalpošana, bet pēdējā laikā sabiedrība pati ir iemācīta rūpēties par saviem vājākajiem.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 13:39:16
Un tas ir labi, ņemot vērā, ka valstij ir nesalīdzināmi lielāki resursi nekā baznīcai. Arī labdarība - galvenais , lai tā notiek un cilvēkiem vajadzībā top palīdzēts - tai nav jānotiek tikai zem baznīcas paspārnes.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 13:43:29
Kāpēc izsmēlusi, vnk iemācījusi šo to Rietumu sabiedrībai. Baznīcas labdarība daudzās nabadzīgākās valstīs joprojām ir svarīga.
Baznīcas primārā misija nav uzlabot sabiedrību, tas tā paralēli sanāk.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 13:50:54
Ctulhu, paldies par ieteikumu, bet kaut kā iztiksim bez būšanas par derīgiem oponentiem.
Cik nu tas izriet no Baznīcas tiešā uzdevuma - lai jau būtu.
Noderīgums sabiedrībai kā visu lietu mēraukla - kaut kur dzirdēta sociāla teorija. Mani tā garlaiko.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.03 13:54:37
Šis laikam tas pats vai līdzīgs gadījums, par kuru lasīju "Soveršenno Sekretno". Smags gadījums. Matuškas mafija.
---
Noderīgums līdzcilvēkiem - lūk, tas jau ir kristīgāk.
Sabiedrības jēdziens, manuprāt, ir mazliet mākslīgi uzkonstruēts.
Vēlreiz [91.87.217.67]
# Iesūtīts: 2010.12.03 16:05:46
Bet zemi ņemt no draudzes vienalga nav smuki
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.04 12:32:44
Paradoskāli , bet tev taisnība.
Un pa laikam tā izdara arī ko labu pārējiem.
Mārtiņš Urdze
# Iesūtīts: 2010.12.05 00:44:43
Tēvs Indriķis kas tev iebilstams pret to, ka darītājs pats saņem atlīdzību par kazuālijām?
Vairākas lietas:
1. Tādā veidā amata darbi kļūst par darījumu. Par samaksu es pārdodu savu preci. Tikai ko es pārdodu? Dāvanu, ko es neesmu ne radījis, ne nopelnījis. Šāda rīcība met ēnu uz evaņģēlija pasludināšanu.
2. Nav skaidrības, cik tad īsti jāmaksā piem. par kristībām. Viens prasa 10 Ls, otrs 20 Ls, trešais ziedojumu.
Es esmu sastapis vairākkārt cilvēkus, kas neiet kristīties tāpēc, ka nevar to atļauties.
3. Par šo darbu netiek maksāti nodokļi, līdzīgi kā par aplokšņu algām. Mēs esam daļa no ēnu ekonomikas.

Draudzes atbildība nav tikai rūpēties par mācītāju un baznīcas ēku. Arī citiem draudzes locekļiem ir ģimenes, arī viņi kalpo savā veidā. Es uzskatu, ka ir dažādi modeļi kā nodrošināt mācītāja un draudzes dzīvi. Jānis Kalniņš to dara ar savu darbu savā profesījā. Mēs pārsvarā dzīvojam no pašmāju un ārzemju ziedojumiem. Vēl var piesaistīt līdzekļus ar projektu palīdzību. Es arī uzskatu, ka savstarpējs atbalsts starp draudzēm, piem. starp pilsētas un lauku draudzēm ir viens veids, kā risināt nevienlīdzību ienākumos.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2010.12.06 11:37:37
Mārtiņ Urdze , cienot tavu pārliecību, bet amata darbi nekļūst par darījumu tāpēc, ka samaksu par tiem saņem mācītājs.
Mani drīzāk uztrauktu, ja arī mums draudzēs un baznīcās iemestos tāda zviedriski rietumnieciska politkorektuma hipersensivitāte, kad visādus niekus interpretē kā nezin kādas problēmas.
Parasti tas kļūst par liekulīgu veidu kā izdarīt spiedienu uz citiem.
Kas attiecas uz ēnu ekonomiku, nodokli reiz jau ir nomaksājuši tie , kas ziedo. (Protams, tiem, kas var ziedot tikai simboliski vai vispār neko, tas nevar būt par iemeslu liegt sakramentu. Tad tas paliek par grēku.) Ja kāds vēlas, neviens taču neliedz viņam steigties maksāt nodokli arī par to. Bet tas nav iemesls pārmest tiem, kas tā nedomā.
Bet Jānis Kalniņš ir izņēmums starp mums, nabaga garīdzniekiem, kas nu viņš par piemēru.
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2010.12.06 14:15:27
Tēvs Indriķi, šī loģika ar nodokļiem gan man nekad nav bijusi saprotama. T.i., es saņemu algu & samaksāju nodokļus, daļu no tāds atdodu kādai organizācijai X ziedojumu veidā. Jautājums: ja organizācija X par šo naudu iepērk kādu pakalpojumu no personas A vai to vienkārši algo, tad kāpēc šajā gadījumā nav jāmaksā nodokļi? Turklāt no valsts viedokļa šeit ir pilnīgi vienalga, vai X ir bērnu slimnīca vai kāda draudze. Tad jau kaut ko finansējot caur ziedo.lv vispār nevienam ne par ko nebūtu jāmaksā nodokļi...
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2010.12.06 17:39:49
Minimālists, mans uzskats vienmēr ir bijis - lai valsts pati rūpējas par savām interesēm, mums jārūpējas par savējām.
Tagad arī - apskatījos cik daudz visnabadzīgākajiem palīdz baznīcas organizācijas...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.12.06 18:13:08
Tēvs Indriķis
mans uzskats vienmēr ir bijis - lai valsts pati rūpējas par savām interesēm, mums jārūpējas par savējām.

Izklausās, it kā tu no valsts būtu tik ļoti nodalīts, ka neko no tās funkcijām neizmanto un LV cilvēkiem nav nekā kopīga.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 4510