atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir luteriskā reformācija?
Konfesionāls luterānis
Iesūtīts: 2010.10.29 16:20:48
Uz jautājumu, kas ir luteriskā reformācija, brīnišķīgu atbildi dod Hermaņa Zasses grāmata Kas ir luterisms?.

"Pareiza luteriskās baznīcas izpratne un pareiza luteriskās reformācijas izpratne nosaka viena otru. Šodien .. reformācijas pareizā izpratne zudusi tādēļ, ka tā vairs nav aptverama, pamatojoties baznīcā, tādēļ, ka, lai vispār spētu saprast lielo un mīklaino reformācijas notikumu, mēģina tverties pie vēsturiskām un filozofiskām teorijām, kurās balstoties šo notikumu nekad nevarēs izprast. Par Reformācijas būtību: http://www.ebaznica.lv/?p=5405
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 .
AutorsZiņas teksts
CA 1530
# Iesūtīts: 2011.01.01 22:31:15
K.F.V. Valters, Bauslība un Evaņģēlijs, 411-413:

XXIII TĒZE: Dieva vārds netiek pareizi sludināts, ja tos, kuri nav atdzimuši no jauna, ar bauslības prasībām, draudiem vai apsolījumiem rosina atteikties no grēkiem, mudina uz labiem darbiem, tā mēģinot padarīt viņus dievbijīgus; tāpat Dieva vārds netiek pareizi sludināts, ja atdzimušos pamudina uz labu nevis ar Evaņģēliju, bet skubina ar bauslības pavēlēm.

Ļoti rupji bauslība un Evaņģēlijs tiek sajaukti tad, ja cilvēkus grib darīt dievbijīgus ar bauslības palīdzību. Bauslība un Evaņģēlijs tiek sajaukti arī tad, ja tos, kuri jau tic Kristum, mudina darīt labu ar bauslības draudiem un pavēlēm. Tas ir pilnīgi pretēji tam mērķim, kāds bauslībai ir pēc grēkā krišanas. Tas kļūs skaidrs, ja ielūkosimies Svētajos Rakstos.

""Redzi, nāks dienas," saka tas Kungs, "kad Es slēgšu jaunu derību ar Israēla namu un ar Jūdas namu. Ne tādu derību, kādu Es citkārt slēdzu ar jūsu tēviem, kad Es tos ņēmu pie rokas un izvedu no Ēģiptes zemes. Šo derību tie ir pārkāpuši, kaut gan Man bija noteikšana pār tiem!", tā saka tas Kungs. "Nē, šāda būs derība, ko Es slēgšu ar Israēla namu pēc šīm dienām," tā saka tas Kungs, "Es iedēstīšu Savu bauslību viņos pašos, Es to rakstīšu viņu sirdīs, un Es būšu viņu Dievs, un tie būs Mana tauta. Tad nemācīs vairs draugs draugu un brālis brāli, sacīdams: Atzīstiet to Kungu! Jo visi Mani pazīs, lielie un mazie," tā saka tas Kungs, "jo Es piedošu viņu noziegumus un nepieminēšu vairs viņu grēku!"" (Jer. 31:31­-34)

Šī lieliskā, vērtīgā Rakstu vieta ir īsta saule, kas pēkšņi uzaususi Vecās Derības krēslā! Šeit mēs redzam: bauslība bija rakstīta cilvēka sirdī jau pirms grēkā krišanas, un tās mērķis nebija darīt cilvēku dievbijīgu; cilvēks jau bija radīts dievbijīgs un taisns. Cilvēki nesa sirdī bauslību vienīgi tādēļ, lai skaidri zinātu, kas Dievam ir patīkams. Nekādi īpaši likumi šai ziņā viņiem nebija vajadzīgi. Viņu griba pilnīgi saskanēja ar Dieva gribu, viņi vēlējās to, ko vēlējās Dievs. Viss mainījās pēc grēkā krišanas. Tiesa, pēc israēliešu aiziešanas no Ēģiptes Dievs viņiem atgādināja bauslību un atjaunoja savu derību ar jūdiem. Bet ko viņiem sacīja tas Kungs ar pravieša Jeremijas muti? To, ka derība nav līdzējusi un viņi nav labojušies, nav ievērojuši derību. Dievam ir nācies viņus piespiest paklausīt, bet uzspiesta paklausība nav nekāda paklausība. Tādēļ Viņš pravietiski uz tiem runā par laiku, kad Viņš visu pārvērtīs un dibinās pilnīgi jaunu derību jeb vienošanos. Tas nenozīmē, ka šāda vienošanās jau nebūtu pastāvējusi Vecās Derības laikā, bet, ciktāl šī derība slēgta ar israēliešiem, tā ir bijusi bauslības derība. Jau šīs derības laikā pravieši ir sludinājuši Evaņģēliju un norādījuši uz Mesiju. Attiecībā uz Jauno Derību, ko Dievs vēlas slēgt, Viņš saka, ka negrasās veidot jaunus likumus, bet grib tos ierakstīt tieši ļaužu prātos un dot tiem jaunu, tīru sirdi, tā, lai tie nebūtu jānomoka un jāspaida ar bauslību un tiem jāpavēl: "Tev būs! Tev būs!" Tas jau arī nepalīdz. Cilvēks to tik un tā neizpilda un nevar izpildīt. Mēs pēc savas dabas esam miesīgi, un ar bauslību mēs nevaram panākt gara parādīšanos. Dievs saka: "Es piedošu viņu noziegumus un nepieminēšu vairs viņu grēkus." (Jer. 31:34) Tieši tāpēc bauslība ir rakstīta mūsu sirdīs. Tas nozīmē -­ to, ko nespēj paveikt bauslība, paveic Evaņģēlijs, vēsts par grēku piedošanu. Tie, kas ir pestīti Vecajā Derībā, protams, nav pestīti nekā citādi un atšķirīgi, ­ kā to pārliecinoši vēstī Pēteris pirmajā apustuliskajā koncilā. Bet, ko gan dara tie, kas tagad, Jaunās Derības laikā, tik ačgārni lieto bauslību? Viņi pārvērš kristiešus par jūdiem, proti, par vissliktākajiem jūdiem, kuri raugās tikai uz bauslības burtu, nevis uz Pestītāja apsolījumiem. Viņi ne vien sajauc bauslību ar Evaņģēliju, viņi tos samaina.
rainars
# Iesūtīts: 2011.01.02 17:59:54
Skaisti! Luters ar saka ka Dieva ļaudīm nav jāsludina bauslība , Dieva ļaudīm vajag evanģēliju, lai stiprinātos paļāvibai uz Dieva taisnošanu ticībā, ne no darbiem. Laimīgu jauno želastības gadu.
CA 1530
# Iesūtīts: 2011.01.02 21:18:55
Mācītājs N (18. dec. SestDiena):

"Mācīt cilvēkiem viņu dievišķo izcelsmi un vadīt viņus pie viņu patiesā diženuma ir vienīgā Ziemassvētku jēga."

Tumsas kungs, vecā čūska, velns 1. Mozus 3:5 .. jūs būsit kā Dievs ..

Mācītājs N: "Tevī patiešām ir arī kas ļoti, ļoti labs. Ja vien tas pamostos un sāktu tevī dzīvot, tevī valdīt, tava dzīve beidzot pa īstam mainītos."

Romiešiem 7:18 .. manī .. nemīt nekas labs. Kolosiešiem 3:5 .. nonāvējiet sevī to, kas pieder zemei ..

Mācītājs N: "Mēs visi esam dzimuši no Dieva."

Kristus neticīgajiem jūdiem Jāņa ev. 8:44 Jūs esat no sava tēva - velna ..

Lielais Katehisms (VG/427-428):

Mēs Dieva vārdu darām nesvētu vai nu ar vārdiem, vai darbiem, jo visam, ko mēs virs zemes darām, ir jābūt vai nu vārdam, vai darbam, runāšanai vai darīšanai. Pirmkārt, ja sludina, māca un runā Dieva vārdā to, kas ir nepareizs un maldinošs, tā ka Viņa vārdam jāizrotā meli (lai tos padarītu ticamus) – tas Dieva vārdam ir vislielākais kauns un negods.
..
Mēs redzam, cik pasaule ir pilna sektu, ķecerību un maldu mācītāju, kas visi lieto svēto vārdu kā aizsegu un aizbildinājumu savai velna mācībai. Tad nu mums pienākas kliegt un saukt uz Dievu bez mitas pret visiem šiem, kas nepareizi māca un tic, kā arī grib apstrīdēt, vajāt un apspiest mūsu Evaņģēliju un skaidro mācību, – kā to dara bīskapi, tirāni, jūsmotāji un citi. Tāpat jālūdz par mums pašiem, kam ir Dieva vārds, bet kas neesam par to pateicīgi un arī nedzīvojam saskaņā ar to, kā mums vajadzētu. Ja tu to no sirds lūdz, tad vari būt drošs, ka Dievam tas patīk. Jo neko citu Viņš tik ļoti negrib dzirdēt, kā to, ka Viņa gods un slava sniedzas pāri visam, ka Viņa vārds tiek skaidri mācīts un turēts dārgs un godājams.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.01.02 22:22:51
CA 1530

Ja tev ir kādas citas domas, lūdzu, izsaki tās.

Vai vari atbildēt, ja vari, kā tu domā kas ir mācīt un kas ir sludināt? Saviem vārdeim lūdzu, ja? Paldies.


ufabet [223.205.228.131]
# Iesūtīts: 2024.02.13 15:08:49
This is very interesting content! I have thoroughly enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. You are great. ยูฟ่าเบท168
ufabet [223.205.228.131]
# Iesūtīts: 2024.02.13 17:37:29
Terrific paintings! That is the type of information that are meant to be shared around the net. Shame on the seek for no longer positioning this publish higher! Come on over and consult with my website . Thank you =) ยูฟ่าเบท
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 35846