atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Pamet Somijas baznīcu.
indriķis (labs)
Iesūtīts: 2010.10.26 11:02:35
Somijas Evaņģēliski luterisko baznīcu divu nedēļu laikā pamet vairāk nekā 30 000 cilvēku.
Šādi Somijas luterāņu draudzes zaudēs ap divus miljonus eiro ikgadējā baznīcas nodokļa ieņēmumos.
Šāda lēmuma pamatojumā parasti tiek minētas apsūdzības, ka baznīca ir pārāk neiecietīga, konservatīva un negatīvi noskaņota pret homoseksuāļiem.
Tikmēr arhibīskapa Kari Mekinena izplatītajā paziņojumā pausta neizpratne, kāpēc cilvēki pamet baznīcu, balstoties uz jautājumiem par homoseksualitāti.
“Es saprotu, ka daudzi gaida, lai baznīca daudz skaidrāk paustu atbalstu homoseksualitātei,” viņš norāda, uzsverot, ka patiesībā baznīca ir daudz atvērtāka, nekā varētu šķist, skatoties kaismīgās diskusijas.
Februārī Mekinens izteicās,
ka baznīcai būtu jādod sava svētība arī viendzimuma pāriem.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.26 20:00:23
indriķis (labs)
Paskaties apakšējo saiti! Tur ir īpaši izdalīti `kriškāni`. Tā saprotu, ka Latvijā visi ir cits par citu konservatīvāki, bet kaut kā paskatoties uz to, cik procenti grēkus par grēkiem uzskata... Mostieties ļaudis!!
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.26 20:03:47
Aivar, aitas ir kā jau aitas, ko tu no tām vari prasīt,
galvenais lai ganīšana svētā glītumā.
Domāju, paies laiks, un klosterdzīve būs atpakaļ.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.26 20:05:14
indriķis (labs)
Nu, nu!!!
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.26 20:05:21
indriķis (labs) tas brīdis līdz svētumam nav tālu, bet ar to glītumu ir pašvaki un laikam paliek aizvien švakāk.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.26 20:06:49
Metriņ, nu ja - tas ir tikai loģiski - jo visas lietas iet uz galu.
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.26 20:08:42
indriķis (labs) Nu.... skatoties ar kuru galu domā...
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.26 20:16:22
Metriņ, kas tev šovakar par žulti?
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.26 22:51:19
indriķis (labs) Miegs nāk un budžets jātaisa ...
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.27 01:11:01
Ja tas tiešām ir fakts, ka nupat un pēkšņi ir sācies lielais eksodus no Somijas Baznīcas, tad tas drīzāk saskanētu laikā ar viņu Sinodes nesen pieņemto lēmumu, ka drīkst HS pārus ne nu gluži vēl laulāt, tomēr svētīt un aizlūgt gan.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.10.27 08:59:54
Cik esmu bijis Somijā, tur ir ļoti jauki cilvēki, tā ka visu atzinību viņu ganiem!
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.28 12:14:08
vienkārši balss lielais eksodus?
Maz ticams, jo konservatīvo mocības ar pašu identitātes problēmām šādās pa pieskari aizgājušās baznīcās nav salīdzināmas ar to dinamiku, ar kuru darbojas visi šie jaunie herētiķi.
ravenx
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:43:07
Aivars
[linki]

Pētījums par korupcijas līmeni attiecās nevis uz reālo līmeni, bet uz t.s. Corruption Perceptions Index. Tas ir, "kā cilvēkiem liekas".

Līdzīgi kristieši nakosajās aptaujās parādās labāki tāpēc, ka aktīvāk piekopj seno morāles principu "neskaties uz maniem darbiem, klausies uz manism vārdiem".

Bet fascinē tas, ka homoseksuālismu atzīst par morāli sliktu gandrīz divreiz vairāk cilvēku nekā par tādu atzīst abortu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.28 18:32:14
GnidrologsCtulhuravenx
Kad jūs beigsiet bezjāgā putrot lietas?
Neviens grēks nav labāks par otru. Nepiesieniet šādu interpretāciju kristiešiem - tie ir jūsu pašu apgalvojumi, ka kristieši it kā uzskatītu un mācītu.

Starpība ir tā, ka neviena sabiedrības grupa korupciju, melus u.c. nepieprasa atzīt par negrēkiem - par labām un atzīstamām lietām.

Bet daudzi HS pieprasa, lai kristieši saka, ka HS ir OK un ka tas Bībelē nemaz neesot apzīmēts par grēku.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.29 12:19:14
Gnidrolog , ir tāda lieta kā apustuliskā mācība.
Arhaiska, 2.tūkstoši gadu kā nekā, bet - kas dara cilvēku par kristieti.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.29 14:15:14
To gan es nekad neesmu manījis.

Taapeec tas nav case....

Tipisks perfekts hrestomaatisks ateistiskaas domaashanas paraugs... ja es kaa subjekts kaut ko neesmu maniijis, tad objektiivajaa visumaa nekas taads buut nevar, ibo mana uztvere ir absoluuta nekljuudiiga un ja taa kaut ko neuztver, tad tas ir pieraadiijums ka neka taada nav

Un vinji veel mums aizliedz degunu urbinaat.
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 34265