atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ralfa Kokina viedoklis par situāciju mūsu baznīcā
Eliina
Iesūtīts: 2010.10.09 16:23:15
Jaunākajā "Svētdienas rītā" izlasīju mācītāja, vienlaikus arī LU Teoloģijas fakultātes dekāna Ralfa Kokina pārdomas par situāciju mūsu baznīcā. Daudz kam, nebūdama teoloģiski izglītota, varu piekrist. Mani interesē, vai paredzama kāda diskusija šī redzējuma sakarā? Ārkārtīgi gribētos kaut kādējādā veidā paust savu atbalstu autora viedoklim!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 .
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.18 18:25:18
Merlins
Te nu atkal jājautā okulto zinātņu maģistram, kas īsti tā sukcesija tad ir? Reiz apmierinājos ar atbildi, ka tā tāda kā savstarpēja kristiešu bīskapu apliecināšanās, ka viņi ir vienas saimes ļaudis. Pēc loģikas sanāktu, ka ja arī ko Mesters ordinējis pirms pārējie viņu atzinuši, tad arī arī šīs iepriekšējās ordinācijas ir atzītas par labām esam. Kāpēc tad jāiet vēl meklēt otru ordināciju?
Nu Cālītis tad vismaz noordinējās citā konfesijā- anglikāņos, ko gan mans prāts arī nespēj īsti saprast, bet nu viņam acīmredzot tas beigu beigās dzīvē noderēja. Bet kāpēc Vanagam bija uz to Lietuvu jābrauc? Un beigu beigās, vai kāds zina, kā tas beidzās. Noordinēja viņu pa otram lāgam vai tomēr ne?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 18:31:35
Aivar!
Es arī mulstu...
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.10.18 19:00:20
Aivars

Tev patīk runāt līdzībās. Tikko televizorā rādīja filmu par ielu dejotājiem, kas gatavo programmu kopā ar baletskolas audzēkņiem. Viņus aizveda paskatīties baletu, un galvenā varone saprata, kāda tur fīča. Bet bija arī tādi, kas mulsa un nesaprata, priekš kam tas viss. Jedem das Seine. Bet skaistais happy end bija tāds, ka viņu kopīgā programma ieguva pirmo vietu un galveno balvu - ceļojumu uz apsolīto zemi Ņujorku.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.10.18 19:07:14
Merlins
Ok, es atkal nupat TV dzirdēju kaut ko par hokeja un daiļslidošanas attiecībām. Bet nu mājienu sapratu. Ielas kontintentam galveno varoņu hobijus nesaprast
Bet Tava izvairīgā atbilde liek domāt, ka Tu arī tā īsti nemaz nezini, kas un kā tur toreiz ar to Vanagu bija


Ok. Nu tas happy end papildinājums tad ļauj skaidrāk domu saprast.
Tātad runa varētu būt par viedokļu un pieeju dažādību kā Baznīcas bagātību. Varu gan uzreiz iedomāties strīdus par to vai teoloģija pieder eksaktām vai tomēr mākslinieciskām sfairām. (no šī sižeta līnijas filmām man gan vislabāk patīk 1986 gada "Crossroads". Varu iedot)
kibucs [213.226.141.21]
# Iesūtīts: 2010.10.18 20:07:57
*******s Pēks Šī foruma gaisotne ir viltus, liekulība, noklusēšana, negodīgums, nepatiesas apsūdzības, zaimi, lamas, patiesības piesmiešana utt
Katra sirds kristiešus sev apkārt redz atbilstoši savam melnumam vai gaišumam. Jedem das Seine.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.18 20:11:07
Voldemārs, Pie tam, lai arī es ļoti cienu Feldmani, viņš nebija nekļūdīgs.
Kā tagad sanāk - dēli ir pārauguši tēvu un jau pretendē uz savu nekļūdīgumu.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.10.18 20:11:11
Aivars

Crossroads , protams, ir cits līmenis kinematogrāfā, bet sižeta līnija tā pati. Labprāt kādreiz noskatīšos vēlreiz.


Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.10.18 20:19:54
Voldemārs

Tu kļūdies - Vanagu ordinēja, ja nemaldos, daži prāvesti ar prāvestu Jāni Bērziņu priekšgalā. Matulis jau kādu laiku bija šķīries no šīs pasaules.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.18 20:25:57
Merlins
Youtubē tas virsraksts gan nav precīzs. Džo, lai gan bija Stīva ģitāras skolotājs (abi pusaudža gados), tomēr dueļa ieskaņojumā, cik zinu, nav piedalījies
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.10.18 20:34:23
Merlins

Atpakaļ pie Kokina raksta - tas, protams, teoloģiskā ziņā nav sevišķi sistemātisks, maigi izsakoties. Viņš vienkārši cenšas pievērst uzmanību tam, ka ir iemesli celt trauksmi ne tikai saistībā ar tīri pārvaldes lietām kā GASNu, MKN, dažādām personālijām, bet arī teoloģiskām lietām. Tur jau tā lielākā nelaime, ka LELB kaut kāda teoloģiska diskusija vai, labāk teiktu, sadraudzība, taču vispār nenotiek! Tam tu nevari nepiekrist, ceru. Nepieciešamība pēc tādas nepamatojas vis kādā "karsto jautājumu" apspriešanas nepieciešamībā, bet gan nepieciešamībā pilnveidoties. Varbūt arī Vanagam neko tādu nevajag, bet man vajag! Ja Vanags mazāk braukalētu pa ārzemēm, bet pievērstu vairāk uzmanības savu ideju komunikācijas saviem mācītājiem, tad situācija daudzējādā ziņā pilnīgi noteikti būtu citāda. Viņam būtu iespēja tiešā veidā, klātienē runāt un paskaidrot, bet tagad man rodas iespaids, ka viņš vai nu baidās no tuvāka kontakta ar mācītājiem, vai arī ir tik ļoti pašpietiekams, ka viņam to nevajag. Trešā iespēja - atceroties to, ka Vanags ne vienu reizi vien ir uzsvēris, ka viņam vajag vēl kādus bīskapus, lai būtu kādi, ar kuriem viņš varētu diskutēt uz līdzīgiem pamatiem, jāpieņem, ka viņš mācītājus uzskata par kādu pakāpi zemākiem, par tādiem, kuri defoltā nav spējīgi saprast bīskapu. Ja tas tā, tad tiešām ir ļoti bēdīgi un ir pamats runāt par Vanaga luterisko vai ne luterisko pieeju LELB vadīšanai.
Vita Kokina [109.110.14.85]
# Iesūtīts: 2010.10.18 20:39:40
Saulespuķe

Uzskatu, ka tev nebija tiesības publiskā telpā runāt par MANAS un tikai MANAS ģimenes lietām, kas notika tai laikā, kad es tevi vēl nepazinu. Tāpat es nesaprotu, kāda saistība ir šiem privātajiem ģimenes notikumiem ar šo aktuālo diskusiju. Esmu pārliecināta, ka šī netīrās veļas publiskā mazgāšana, pazemojot mani, Ralfu un mūsu bērnus, nedod pilnīgi nekādu pozitīvu artavu konstruktīvas diskusijas veidošanā. Liekas, ka šāda nevajadzīga atkāpe no pamata diskusijas novērš uzmanību no, manuprāt, aktuālas un pamatotas problēmas šī brīža LELB situācijā, ko pamatīgi un godīgi savā rakstā izklāstīja mans bijušais vīrs.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.10.18 21:08:13
Jānis Kalniņš

"jāpieņem, ka viņš mācītājus uzskata par kādu pakāpi zemākiem, par tādiem, kuri defoltā nav spējīgi saprast bīskapu."

Es Tev draudzīgi iesaku atturēties no Vanaga citēšanas un interpretēšanas, jo Tavi citāti vienmēr ir ļoti neprecīzi un Tu pieņem nevis to, kas jāpieņem, bet to, ko vēlies pieņemt, un tas vienmēr ir pats sliktākais. Cik spēju atcerēties runa ir bijusi par sarunas partneri, kas ir tai pašā atbildības līmenī.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 135 , pavisam kopa bijuši: 35853