atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Turpinājums par Z.Stankeviča sprediķa apspriešanas izraisīto tēmu. Par saprašanos dažādu konfesiju kristiešu starpā.
Tēvs Indriķis
Iesūtīts: 2011.08.25 09:39:36
armilo man jau liekas, ka var palikt vēl kādu brīdi šī tēma, lai var izteikties arī vēlāk pienākušie.

Šī vismaz bija diskusija, kurā vērts iesaistīties, tās pārējās uzdzen žāvas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.26 12:01:44
Aivars
es nemaļu, bet atbildu uz muldera komentāru. bet nerunāšu vairs. paldies par aizrādījumu.

Un starp citu, tajā linkā ko norādīju ir grieķiski abi vārdi gan daudzskaitlis, gan vienskaitlis vārdam kristības. Tavs piemērs ir neadekvāts.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 12:23:23
svētais
Kurā vietā konkrēti runājot par cilvēka kristību norisi ir lietots vienskaitlis?
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.26 12:25:18
Aivars
tu taču aizliedzi man runāt par kristībām ?

šeit pēc filtra ir vairāk kā trīsdesmit vietas...

http://net.bible.org/#!search/baptism

vnsk. βαπτισμα
dzsk. βαπτισμων
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.08.26 13:13:53
svētais
Pirmkārt, daudzskaitlis nav baptismon, bet gan baptismos - un tieši šis daudzskaitlinieks ir pamatā lietots attiecībā uz kristīšanu, jeb kristību ceremoniju
Baptismon ir daudzskaitļa ģenetīvs
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.26 13:30:42
Lūk. 12:50 Bet Man jātop kristītam arvienu kristību, un kā Man ir bail, kamēr tā būs pabeigta.

Aivars
Tikai viens piemērs no neskaitāmajiem : Jēzus runā par kristību ar ko viņš tiks kristīts. šeit ir lietots vienskaitlinieks. βαπτισμα

http://net.bible.org/#!bible/Luke+12:49

Mācībā par kristībām, tiek lietots daudzskaitlinieks. βαπτισμων


Ebr. 6:2 ar mācību par kristībām, roku uzlikšanu, miroņu augšāmcelšanos un mūžīgo tiesu.



http://net.bible.org/#!bible/Hebrews+6

Bet kā jau reiz esmu teicis, ka galvenais ir tas, ka Bībeles konteksts runā par vairākām kristībām, nevis locījumi vai kas tml.
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.26 13:38:15
Kāpēc Jēzus saka, ka Jūs tiksiet kristīti ar S.G. , bet Jānis kristīja uz grēku nožēlu? Vai tas vien neliecina, ka jau pastāv vairāk kā viena kristība?


Marka 1:4 Jānis Kristītājs nāca tuksnesī, sludinādams grēku nožēlas kristību uz grēku piedošanu.

Mat. 3:11 Es jūs gan kristīju ar ūdeni uz atgriešanos no grēkiem, bet Tas, kas nāk pēc manis, ir spēcīgāks par mani; Tam es neesmu cienīgs kurpes nest, Viņš jūs kristīs ar Svēto Garu un ar uguni.


Jēzus vārdi:
Ap. d. 1:5 Jo Jānis gan ir kristījis ar ūdeni, bet jūs tiksit kristīti ar Svēto Garu pēc nedaudz dienām.

Vārds "bet" neko neizsaka?
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2011.08.26 14:16:42
svētais Jēzus dzima un pasaulē nāca lai apliecinātu Īstenību tādu kāda tā ir - visi kas atzīst Īstenību - tos Īstenība dara brīvus. Tie kristības jautājumi ir sekundāri - galvenais ir tas ka Jēzus apliecina īstenību - tā atklādams ka tā eksistē - un tā rodas patiesa prieka vēsts ar pamatojumu un loģisku izskaidrojumu - īstenība eksistē un ar to ir iespējams iepazīties. Ja iespējams iepazīties - tad iespējams sadzīvot un to izprast - tā, ka veidojas Harmonija ar īstenību - Tā ir Dieva valstība ! piedod viņiem jo viņi nezina ko viņi dara - Miegā staigājoši neattīstījušies vēl - nezina ko dar Īstenībā - nav vēl spējīgi dzīvot normālu dzīvi uz planētas Zeme Saules sistēmā !!!
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.26 14:18:00
Aiko_Saule
Tev jāpalūdz grēku piedošana Jēzum, jāsaņem glābšana , taisnošana un miers tavai dvēselei.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2011.08.26 14:21:09
svētais Piedošana ir pēc tam, kad ir izprasts savs grēks. Ja neesi iepazinis īstenībā savu grēku - lūgšanai pēc piedošanas nav jēgas.
Bez īstenības piedošana ir nederīga - tā saucamā bezjēdzīgā grēku nožēla - bez sapratnes.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.26 14:23:16
Aiko_Saule
nu protams, ka jāsaprot un jāizprot. Bet palūdz to. Palūdz no sirds, lai Dievs tev piedod Jēzus vārdā, saņem piedošanu, mūžīgo dzīvību un atvieglojumu savai dvēselei.
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2011.08.26 14:27:55
Tēvs Indriķis Man pārdomas izraisa neizpratne, kāpēc ar garu aizlūgumu vērsties pie Jaunavas Marijas, lai viņa to nodod tālāk

Fiška jau pastāv ne jau tajā - ka kautkas ir jānodo tālāk - bet eksistē tā saucamā svētā komūnija - kurā esam viens. Jēzus teica - Lai viņi ir VIENS tāpat kā mēs esam VIENS. Tad nu lūk - Marija, Jēzus - brāļi un māsas ir VIENS. Ja lūdz Jēzu vai Mariju vai Tēvu viss ir VIENS un sanāk pa tiešo. Tas ir ticības noslēpums - kas ne visiem ir atklāts - bet ja kāds interesējas varu mēģināt atklāt - to kas man ir atklāts - lai arī tu piedzīvotu īstu pestīšanu un dzīvi Dievā un komūnijā ar Viņu.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2011.08.26 14:32:41
svētais Nezinu - Dievu lūdzu reti, tad kad tiešām baigi baigi kautko sagribās. Tā kā Dievs man ir sagādājis visu nepieciešamo lai es dzīvotu - un ar to man faktiski 90% pietiek un esmu apmierināts - tad man nav īpašas nepieciešamības Viņam ko lūgt. Vienīgais - ko man gribētos, lai Gadaffī paliktu dzīvs - Lai visas MAFIJAS ieraudzītu Dieva valstību utt.
Lai TAISNĪBA un TAISNĪGA resursu sadale notiktu uz planētas Zeme. Lai nebūtu brīvajā tirgū neviens negodīgais konkurents utt. Lai silvēki saprastos ! utt.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.26 14:34:53
Aiko_Saule
bet tev vajag piedzimšanu no augšienes. personīgu piedošanu par saviem grēkiem. palūdz to. saņem mieru savai bangojošajai dvēselei.
vasara
# Iesūtīts: 2011.08.26 15:03:13
svētais , ir cilvēki, kas nezina, ko nozīmē "lūgt" un līdz ar to nemāk lūgt.
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.08.26 15:15:13
Aivars, laikam jau ir patīkami pie pašu konfesijas visai neskaidrās identitātes vispasaules mērogā atcerēties, ka Kristus baznīca ir kas lielāks par to.
Uz šīs atziņas fona visai iecietīgi var raudzīties uz tiem kristiešiem, kas vaicā pēc svēto aizlūgšanām vai vismaz tos nenosodīt no to puses, kas to nedara.
Arī dalīties Evaņģēlijā un atgādināt, ka visu pestīšana ir tikai Kristū ir vieglāk, izejot no labvēlīgas attieksmes.

Pati par sevi Luteriskā baznīca drīzāk bija kā oriģinālās Kristus Baznīcas atveseļošanās no reiboņiem, veselam pulkam marasmātiķu gānīdamies un lādēdamies ieraujoties savā
Patiesi, un pēc gadiem piecsimt tai pašai savukārt nepieciešama intensīva terapija pret tamlīdzīgu marasmu.
Te varbūt citas konfesijas ar savu liecību tai var palīdzēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 15:27:11
svētais
Runa ir par to, ka daudzskaitlinieks `kristības` nozīmē `kristīšanas ceremoniju` tāpat kā tagad to saucam par `kristībām`` . To, ka vārds `baptisma` parādās arī vienskaitlī jau neviens nenoliedz. Tikai nevajag putroties, un stāstīt, ka tur, kur Ebreju vēstule runā par `kristībām` tas nozīmē dažāda veida kristības. Tās ir pilnīgas blēņas
Arī šodien latviešu valodā, kad runājam par Kristībām un Iesvētībām ir runa par daudzskaitliniekiem, kas apzīmē konkrētas ceremonijas
svētais
# Labojis svētais : 2011.08.26 15:29:53
Aivars
bet tu jau neatbildi/dēji uz jautājumu pēc būtības. Es uzdevu jautājumu, ja Jēzus pats ar saviem vārdiem liecina par vairākām kristībām, tad kāpēc tu neatbildi man ar argumentiem uz šo jautājumu?

Tieši tas pats bija runājot par mēlēm. ne tu , ne Raimonds nevarēja atbildēt uz jautājumu pēc būtības, kad sacīju, kādā kontekstā sāka runāt mēlēs ticīgie.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.26 15:39:22
vasara
bet kaut kā jāpamudina viņi. lai sāk to darīt. tāpat kā lūdzot no cilvēka kāda kaut ko. tāpat lai veido attiecības ar Dievu. lai lūdzās.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.26 15:54:57
svētais
`Daudzskaitlis` un `daudzskaitlinieks` ir vārdi ar atšķirīgām nozīmēm, t.i., apzīmē dažādas gramatiskās formas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.26 16:02:34
svētais
Par `mēlēm` tev tika atbildēts. Par kristību jau arī runājām, ka šis vārds nenozīmē tikai un vienīgi kristību rituālu, bet arī pārņemšanu, jo skaidrs, ka Kristus nevienu negrillēja ar lodlampu, kaut arī tiek pieteikts, ka Viņš būs tas, kas `kristīs ar uguni". Ko tu nesaproti?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 103 , pavisam kopa bijuši: 33966